Forum

Komentarze użytkownika "TOMOK"

Komentarze użytkownika: TOMOK

TOMOK / 2008-05-24 20:17 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć nowaa43, koleś i ekipka :-)
W ciągu dnia...żywot człeka poczciwego...wieczorkiem piwko
Kupiłem ciut Variant...
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-23 23:06 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
a ja będę pisał...a na pewno u siebie w portfelu...ja ochota i serce mi powie pisz...
Bo forum to...to nie tylko giełda...to życie też
A to co wyżej napisałeś...ukłony...a i ja gotowy jestem oddać to dobrego co w młodości nam było dane...
Pozdrawiam ciepło
TOMOK / 2008-05-23 22:42 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Miło, że napisałeś...taki jakiś jestem nieswój ostatnimi czasy...mam chorobę
w bliskiej rodzinie i to mi przysłania świat więc nie gniewaj się...i nie
wspominaj proszę o tym co napisałem...
Pozdrawiam ciepło
TOMOK
TOMOK / 2008-05-23 22:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
eee...nie uciekł
odpisał...ale mail nie chce ze skrzynki wyjść...więc wkleję go w portfelu
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-23 22:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
to jest dobre miejsce...lubię tu gadać...
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-23 22:14 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
pijak :-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-23 22:04 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ale wiary we mnie nie ma...zaznaczam...choć...może w dołku kupiłem?
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-23 21:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
koledzy...kupiłem dziś nie uwierzycie 40 sztuk papiera...i kurs wzrósł
Bo Was lubię
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-23 21:29 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Alibabki?...ale pewnie nie mam racji... :-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-23 21:27 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
w sumie to ja mogę tu wszystko pisać...najwyżej Q-buś mnie do porządku przywoła :-)
Oki...pytanie-odpowiedź...prawda i tylko prawda...jestem do usług / z chęcią pogadam /
Pozdrawiam
P.S. mogę usnąć w międzyczasie bo oodaję się swojemu hobby...pssyt :-)
TOMOK / 2008-05-23 20:34 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
prawda jest zawsze...czy jeśli ową prawdę chcemy lub musimy zachować dla siebie...staje się kłamstwem?
Nieprawda
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-23 20:25 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
wiem...czytałem...myślę...jak zrozumieć i co odpisać
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-23 20:09 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
wiedziałem, że bez sensu jest to wklejanie
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-23 19:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Krauze wycofał 1 miliard z giełdy
CO PLANUJE GDYŃSKI BIZNESMEN?

Czy miliarder wycofuje swoje interesy z Polski?
TVN24W ostatnich miesiącach Ryszard Krauze wycofał z giełdy 1,1 miliarda złotych. Biznesmen zaprzecza, jakoby rezygnował z interesów w Polsce. Jednak nie mówi, po co mu te pieniądze.
Wtorkowa informacja o nabyciu przez Zygmunta Solorza za ok. 190 mln. zł 9,99 proc. akcji kontrolowanego przez Krauzego Biotonu zaskoczyła inwestorów.

Sprzedaż udziałów spółki była jednak kolejnym konsekwentnym posunięciem Krauzego - zauważa "Rzeczpospolita". Od kilku miesięcy pozbywa się on akcji firm, które należą do kontrolowanych przez biznesmena Prokom Investments i szwajcarskiego Nihonswi.

- Wszystko zaczęło się we wrześniu, kiedy poinformowano o sprzedaży Asseco Poland akcji Prokom Software – informatycznej spółki, której potęga wyrosła na komputeryzacji ZUS i innych firm powiązanych ze Skarbem Państwa - pisze "Rz".

Pojawiły się wtedy informacje, że potentat z Gdyni pozbywa się udziałów w Prokom Software, bo nowy układ sił na scenie politycznej nie daje mu gwarancji zdobycia lukratywnych kontraktów.

- Miliarder jednak sprzedawał dalej, i to spółki, które trudno podejrzewać o działanie w sferze, gdzie biznes szczególnie blisko styka się z polityką. W październiku Prokom Investments sprzedał 4,5 proc. akcji deweloperskiej Pol-Aquy. To była jednak tylko przygrywka do późniejszej o miesiąc transakcji, w wyniku której Ryszard Krauze przestał kontrolować kolejne 16,5 proc. akcji dewelopera - relacjonuje dziennik.

Gazeta przypuszcza, że Krauze sprzedał też pozostałe ponad 3 proc. akcji, co oznaczałoby, że z tych transakcji zyskał około 410 mln zł.

- Biznesmen nie zerwał jednak kontaktów z Pol-Aquą. Postanowił sprzedać jej udziały w swojej firmie deweloperskiej Polnordzie. Za 20 proc. akcji Prokom Investments miał otrzymać 400 mln zł. Umowę przedwstępną podpisano w kwietniu, ale na początku tygodnia została zerwana. Nie wyrazili na nią zgody mniejszościowi udziałowcy, którzy uważali, że znacznie zyskują na niej akcjonariusze Polnordu. Wcześniej jednak Krauze i inne jego spółki sprzedali akcje Polnordu za około 140 mln zł.

Krauze wycofuje się z Polski?

– Sprzedaż akcji Prokomu, Polnordu czy Biotonu na pewno nie oznacza wycofania się pana Ryszarda Krauzego z biznesu ani przeniesienia go za granicę – zaprzecza rzecznik Prokom Investments Krzysztof Król w wypowiedzi dla dziennika.

Najprawdopodobniej gotówka jest potrzebna do zasilenia Petrolinvestu. Ta spółka ma ambitne plany eksploatacji złóż, na które ma koncesję w Kazachstanie. Na początku 2009 roku wydobycie ma wynieść 3 - 5 tys. baryłek dziennie.

Ponadto Petrolinvest pozyskał zagranicznych inwestorów związanych z branżą naftową. I – jak powiedział „Rz” prezes Gricuk – spełnione zostały już wszystkie warunki, by zamknąć emisję akcji dla kazachskich partnerów. – Dojdzie do niej w ciągu półtora miesiąca, a nowi inwestorzy obejmą dzięki emisji 40 proc. akcji Petrolinvestu – dodał.


A wkleiłem sobie...:-)
Witam
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-05-22 21:30 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jak wieczór mija?
Wczoraj kumpel mnie zaprosił...mówi: "żona na imprezę poszła wpadnij piwko wypijemy"
Dawno nie byłem u niego więc po krótkim zastanowieniu dzwonię i mówię : "będę o 19.00"
Mecz oglądaliśmy...no i mało brakowało a wróciłbym do domu w butach na obcasach bo tak mi się spodobały stojące u niego w przedpokoju buty, że wlazłem w nie i łaziłem w nich po posesji :-)))
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy