Forum

Komentarze użytkownika "TrentX"

Komentarze użytkownika: TrentX

TrentX / 2010-12-07 17:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Wez pod uwage ze nie ma tu rozgraniczenia na tych ktorzy maja odejsc po 15 latach , tylko chodzi tu o wszystkich emerytow wiec takze tych ktorzy odchodzili z pelna wysluga emerytalna .
Jak mniemam nie ma tu tez danych z wojska , bo nikt o nim na gorze nie wspomina , a Pan Duda nie jest przedstawicielem wojska.
Wojsko nie moze zszerzac sie w zwiazkach zawodowych , dlatego od kilkunastu lat schodzi na psy niestety....
TrentX / 2010-12-07 17:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Panie Natter , to napisz ze chodzi o szefa CBA i nie bede sie odzywal . W swoim przykladzie podalem Panu kto zarabia mniej wiecej tyle co pan napisal w % do otrzymywanej emerytury .
W wojsku jest to general . Jest ich mniej niz 200 w calej armii .
Do tego nie jest sie generalem po 15 latach sluzby zeby odejsc wlasnie wtedy . Takim ktorzy poszli w komin zajmuje to okolo 20 lat pracy i wiecej ...I niech mi pan wierzy to nie generalowie uciekaja z armii po 15 latach pracy .
Jesli ktos odchodzi to tacy ktorzy w cywilu sa zarobic w stanie wiecej niz w armii, bez narazania zycia i zdrowia.

A panstwo chocby z racji zapisu konstytucyjnego ma zapewnic godziwe warunki pelnienia sluzby zolnierzom, tymczasem od 2 lat nie bylo w armii podwyzki chocby o wskaznik inflacji i w nastepnym roku tez jej nie ma byc, co znaczy tylko tyle ze sila nabywcza pensji w mundurowce zmniejszy sie o okolo 10 %.

Wstyd dla rzadu , zeby sierzant majacy zone i dwojke dzieci nie mysla o poswieceniu w sluzbie , tylko o pisaniu kwitow o zapomoge do gminy ,bo podzielona pensja na 4 glowy jest nizsza od minimum socjalnego ktore uprawnia do wniosku o zapomoge.....Pewnie odpowie pan niech zona idzie do pracy ....
Owszem tylko gdzie do niej pojdzie w lesnych garnizonach z dala od cywilizacji, kto przypilnuje dzieci gdy maz siedzi na poligonie po 3- 4 miesiace w roku ??? Zwykle dziadkow nie ma pod bokiem , bo zolnierz miejsca sluzby nie wybiera tylko mu wyznaczaja .
TrentX / 2010-12-07 17:29 / portfel / Tysiącznik na forum
A ten co napisal na WP artykul jakie zrodla przytoczyl ???
Nie przytaczalem pensji policjantow tylko zolnierzy.
Jaka siatka plac nie bylaby w CBA to zwykly agent CBA nie bierze tyle co general w armii .
Poza tym w sluzbach mundurowych nie ma czegos takiego jak premie , owszem sa nagrody , ale one nie sa wliczane do sumy z ktorej liczy sie % emerytury.

Co do rzetelnosci mediow nie licz na prawde , niedawno Gazeta Wyborcza podawala w artykule ze w wojsku sluzy 100 tys zolnierzy ktorzy moga isc na wczesniejsze emerytury po 15 latach .
Za to nawet slowem nie zajaknela sie ze z tych 100 tysiecy grubo ponad polowa to szeregowi zawodowi ktorych przyjal do sluzby Klich w ramach uzawodowienia armii. Zas ci szeregowi zawodowi moga sluzyc w armii maksymalnie 12 lat na kontraktach , wiec sila rzeczy nie nabeda praw do emerytury...
Pozostaje ze 30 -40 tysiecy "starej kadry" gdzie nie wszyscy przeciez maja tylko 15 lat sluzby i mysla o odejsciu, jest tez wielu z wysluga ponad 25 letnia.
Wniosek - emerytura po 15 latach dotyczy w momencie pisania o nich paru tysiecy zolnierzy ktorzy bynajmniej w wiekszosci nie mysla o odejsciu z armii wlasnie wtedy.


Po prostu nie ma tu byc rzetelnosci tylko propaganda ma byc na zyczenie rzadu , zeby zniechecic spoleczenstwo do tychze uregulowan obowiazujacych w mundurowce.

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2010-12-07 16:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Piotrek jak to z tym Borkiem jest , dzis oglosili info o przydziale akcji i o zapisach , jaka jest dalsza procedura dzialania w tej kwestii ?
TrentX / 2010-12-07 16:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Gdzie Ty takie wynalazki wyszukujesz ?:)
TrentX / 2010-12-07 15:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Solidarnosc nic nie chce pokazac , bo nie wiem czy pamietasz ale pare tygodni temu sami wyrazili gotowosc do rozmow o wydluzeniu czasu pracy mundurowych. Tyle ze zgodnie z tym o czym zapewnial premier te zmiany maja dotyczyc nowowstepujacych do sluzby oraz ze mundurowi beda mieli odrebny system emerytalny.
Tymczasem od jakiegos czasu kraza pogloski i opinie ze rzad chce aby zmiany objely wszystkich lacznie z juz pracujacymi oraz ze chce wlaczyc mundurowych do ZUS.
Stad jesli nie bedzie rozmow i dementi , chca protestowac .

Re: Reforma mundurówek. Będą protesty?

TrentX / 2010-12-07 15:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Skad bierzesz kolego Natter te sufitowe liczby ??? Moze jakis konkret ??Nie masz >??? To ja Ci udwodnie jakie p******* tu piszesz.
Jesli gosc dostanie w wieku 34 lat 4000 PLN emerytury to znaczy ze mozna zalozyc iz odszedl po 15 latach pracy, wiec z najnizszym jej wymiarem .
Emerytura po 15 latach pracy jest naliczana nastepujaco 40 % od placy z ostatnio zajmowanego stanowiska.
Jak latwo policzyc musialby zarabiac na ostatnim stanowisku 10 000 PLN .

Daj wiec przyklad stanowiska sluzbowego ktore zajmuje sie w wieku 34 lat na ktorym placono by 10 000 PLN

Na podstawie siatki plac MON dam CI 2 przyklady :

generał dywizji na grupie 18 - 9800 PLN brutto
kapitan na najwyzszej grupie 13B - 4200 brutto

Dodatkowo do pensji jesli maja 15 lat sluzby dolicza sie 15 % za lata sluzby
Jak widac z powyzszego opowiadasz bzdury , bo podales emeryture ktora w przyblizeniu moglby po 15 latach odebrac genral w wojsku.
Tyle ze niebardzo mozliwe jest zostac generalem w tym wieku.

Prosze wiec jesli cos przytaczasz chociaz o odrobine rzetelnosci , ktorej brak od jakiegos czasu w prawie wszystkich przekazach medialnych dotyczacych sluzb mundurowych .
Po prostu nagonka trwa w mediach po to zeby usprawiedliwic zmiany ...

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2010-12-07 11:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam i zycze kilku groszy na gorke amatorom GPF :)
TrentX / 2010-12-07 01:12 / portfel / Tysiącznik na forum
wiem wiem ze to tylko i wylacznie moja decyzja i nie zamierzam nikogo obarczac ich podejmowaniem za mnie .... w kazdym razie dziekuje wam obu za cenne uwagi co do tego zagadnienia :) ubywam powoli do krainy morfeusza :)
TrentX / 2010-12-07 01:01 / portfel / Tysiącznik na forum
widzialem tez ze pare dni wczesniej MACD wygenerowal sygnal sprzedazy na tym papierze
TrentX / 2010-12-07 00:58 / portfel / Tysiącznik na forum
tez o tym myslalem stad moje zainteresowanie limitami , gdyz w ciagu dnia to ja niestety na kompie nie posiedze :)
TrentX / 2010-12-07 00:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Rozumiem jednak ze SL nie tylko moze sluzyc do unikniecia straty ponizej ceny zakupu prawda ??? Z tego wynika ze jesli chcialbym powiedzmy chronic SLossem swoje zyski to powinienem szukac na wykresie racjonalnych lini wsparcia i odpowiednio do wzrostow go modyfikowac tak ?
TrentX / 2010-12-07 00:48 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki serdeczne za slowo w temacie :)
TrentX / 2010-12-07 00:37 / portfel / Tysiącznik na forum
okej dzieki zaczytam cos jeszcze , nakreslilem zreszta jakas linie wsparcia teraz na swoich azotach i wychodzi mi 22,48 :) i to jest tylko 70 grosikow powyzej ceny kupna :) cholera wie czy dobrze ale jakby tam powinnna byc na dolku :P
TrentX / 2010-12-07 00:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Wnioskuje z opisu Twojego ze chyba korzystasz ze zlecenia stop limit wtedy to chyba bedzie mozlwie tak jak napisales ....
Co do ceny minimalnej kierujesz sie tylko wskaznikami czy czasem kreslisz jakies linie ???

Najnowsze wpisy