Forum

Komentarze użytkownika "TrentX"

Komentarze użytkownika: TrentX

TrentX / 2011-04-17 11:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :) , masz racje , tyle ze jesli zaistniejesz w jakiejs formie w takich rozgrywkach , to w nastepnym sezonie potrzebujesz wiekszej kasy aby podwyzszyc gaze zawodnikom bo przeciez prestiz rosnie zawodnik zaczyna doceniac swa wartosc. Jesli tego nie zrobisz to wybitnych zawodnikow, ktorzy blysneli w rozgrywkach wykupia Ci wlasnie ktorzy te kase z LM zgarniaja i maja jej tyle co nasza liga na transfery w calosci lub tez trzeba bedzie sprzedac kogos wartosciowego zeby domknac kase klubu i wystawic go do roxgrywek.
W nastepnym roku zespol zaczyna wiec grac i moze bedzie sie kisil w srodku tabeli ogolocony z najlepszych.
Gdyby w LM grali mistrzowie poziom pewnie bylby nizszy , ale jednak pozwolilyby pipeniadze z praw do transmisji czy reklamy podnosic poziom slabszych lig .
W tej chwili tego nie ma ...

Co do zmiany rozgrywek masz racje ze sie chceili zbuntowac i powolac wlasne rozgrywki .
ja tam bym zastosowal jako UEFA inny sposob , mianowicie ( o ile istnieje taka mozliwosc prawna ) zmieniamy rozgrywki tak i tak , bo inaczej zawieszamy federacje w prawach i reprezentacje danego kraju w rozgrywkach .
Tak czesto czynia jak sie rzady mieszaja do polityki zwiazkow pilkarskich , wiec i w tym wypadku mogliby postraszyc. Jesli sie by nie dogadali niech oglosza lokaut , tak jak NHL pare lat temu czy teraz groza w NBA .
Raz dwa Realowi czy innej Barcelonie bez milionow ze straconego sezonu otworzylyby sie oczy , ze istnieje jeszcze ktos poza nimi ...
:)
TrentX / 2011-04-17 01:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Zdziebko :) szczegolnie jak to sie czlek ocknie po drzemce ;]
TrentX / 2011-04-17 01:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Akurat co do tychze 2 druzynek oraz paru innych za wirtualna kase conieco napisalem chwile temu u piotrka :)
TrentX / 2011-04-17 00:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Tiaaa , widze ze zebralo sie nam obu na nocne przemyslenia wczkolwiek w kompletnie innych tematach ... ;]

Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2011-04-17 00:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :)
Ja Was nie rozumiem z ta pilka, a szczegolnie z LM, podniecacie sie jakims Realem, Barcelona, czy Manchesterem, ktorzy za posrednictwem kolesiow z UEFA bogaca sie kosztem pozostalych slabszych klubow w Europie( dotyczy to wszystkich bogatych federacji nie tylko klubow wymienionych wczesniej) , bo tak jest skonstruwowany system rozgrywek, zeby bogate kluby mogly nachapac sie wiecej , a biedniejsze sa dawcami.
Mnie sie chce juz rzygac MUTD, RM , Barca , Chelsea, Interem i tym kogo doprowadzi Mourinho w LM do trofeum . Przeciez od wielu lat to sa te same kluby nic nowego nic niespodziewanego . Zwykly przeplyw duzej kasy wsrod "grubasow" odwolujac sie do naszego straganu....

Postaram sie to wytlumaczyc na przykladzie dodge`owej Jagiellonii.

Otoz nasza polska Jaga ze skladem ktory nie byl swego czasu zlozony za jakies super-hiper pieniadze zaczela dawac w kosc faworytom naszej ligi skompletowanym za duzo wieksze pieniadze, pokazujac ciekawy i skuteczny futbol .Dalej ciagnac hipotetyczny rozwoj sytuacji zakladam ze Jaga skonczy rozgrywki jako mistrz - co wydaje sie malo prawdopodobne niestety na rzecz Wisly ale niech tam .

Okazuje sie ze w tak nedznym kraju jak nasz, mistrz moze liczyc na eliminacje do Ligi Mistrzow w ktorejs tam rundzie , zalezne od pozycji federacji w "kopanej" pilce .
Za kazdym meczem granym w LM w fazie grupowej wygranym, przegranym , czy zremisowanym ida konkretne pieniadze , tyle ze takiej Jagielonii trzeba tam dotrzec ...

Tymczasem z lig zachodnich , hiszpanskiej, angielskiej, francuskiej, wloskiej, do strefy grupowej czesto lapia sie po 2- 3 druzyny bez eliminacjina pozycjach rozstawionych, a pozostalosc jest wyzej klasyfikowana do eliminacji niz nasz mistrz Jaga.

Oponenci powiedza ze trzeba miec silna lige to i druzyn bedzie wiecej w LM. Tyle ze taki system rozgrywek promuje wg mnie silne federacje. Efektem takich rozgrywek, rozstawiania druzyn jest to, ze bogate kluby z silnych federacji staja sie jeszcze bogatsze przez co stac je na bezprecedensowe transfery i drenowanie klubow w slabszych federacjach(ligach) z talentow .
Taki klub jak Jaga ( teoretyczny mistrz slabej federacji) zeby spiac budzet i zbilansowac musi zalozyc ze robi ekipe za duze pieniadze ( bogaty sponsor) lub tez ze musi dojsc do ktorejs rundy rozgrywek LM potykajac sie w eliminacjach z druzynami ktore w innych ligach zajmowaly miejsca czasem nawet w okolicy 4,5 a wtedy dostanie udzial za reklame w TV prawa do transmisji etc etc .

CO sie dzieje gdy tego nie ma, odpada sie w preeliminacjach , w rundzie wstepnej itp .
W sumie nic poza tym ze budzet klubu sie nie bilnsuje, wiec taki klub z niewielkim budzetem co robi ??? Ano wyprzedaje swoich zawodnikow . A kto ich kupuje ??? Ano kupuja ich te kluby z bogatszych federacji ktore zgarnely kase za reklame, prawa do transmisji , za mecze grupowe do ktorych nasz mistrz Jaga nawet nie zajrzal bo eliminowal sie z jakas 4 czy 5 druzyna z lig zachodnich. Tym sposobem bogate kluby bogaca sie jeszcze bardziej , a przy okazji drenuja slabsze kluby z talentow( w tym wypadku Jaga ) , ktore to talenty te slabsze kluby wyprzedaja aby sie zbilansowac na kolejny sezon ..a potem liczyc na pomyslne losowanie i uklad meczow .

Aaaa to se pomarudzilem ...

Na koniec czas na to co ja uwazam .

Uwazam zas ze Liga Mistrzow powinna byc tylko i wylacznie dla mistrzow krajow . Pewnie wielu zarzuci ze gdyby tak bylo to obnizylby sie jej poziom . Pewnie tak po czesci by bylo , ale w koncu doszloby do tego ze do wielu lig europejskich zaczelyby plynac pokazne pieniadze ktore w tej chwili plyna do kilku klubow w Europie w paru krajach . Wtedy w koncu nastapiloby to o czym UEFA zawsze mowila , zeby pieniadz z rozgrywek ladowal w biedniejszych federacjach , wspomagal rozwoj slabszych lig , a to w konsekwencji prowadziloby do wyrownywania sie poziomu pilki w calej Europie . W chwili obecnej to jest po prostu kopanie coraz wiekszych podzialow i robienia zabawy za nasze pieniadze dla kilku klubow w Europie.

PS . Swoja droga jestem ciekawy ktore kluby z tegorocznej grupowej edycji LM zagralyby w nastepnej odslonie jesliby przyjac zalozenia wiekszosci naszych lig ( siatkarskiej zuzlowej , koszykarskiej) , ze klub ktory jest zadluzony i ma do splacenia jakiekolwiek zobowiazania nie jest dopuszczany do rozgrywek w kolejnym sezonie w tej samej klasie rozgrywkowej .
Niestety a moze i stety zabrakloby Barcelony, Realu, itp o ktorych to klubach wiadomo ze jada na niebotycznych dlugach ... Gdyby moze ich zabraklo w koncu doszloby do zdroworozsadkowych transferow pomiedzy klubami etc etc .

To juz koniec :)
Pozdrawiam ;]

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

TrentX / 2011-04-16 23:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Powitac na noc :) , zdaje sie weekendowa pustka ;]
TrentX / 2011-04-16 10:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam :)
dzieki za wyjasnienia , oczywiscie poprawka jak najbardziej wskazana ,bo wlasnie o to mi chodzilo a jak widac mozna bylo prosciej :)
TrentX / 2011-04-16 10:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :) Nie tyle z kuchni polowej , bo na poligonach i w armii to juz sie nie spozywa i nie alkoholizuje :) raczej imprezowo-domowo to zelazna zagrycha przygotowywana przezemnie ;]
TrentX / 2011-04-15 20:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Tako i w PEKAO SA jest na co naprowadzil mnie dociekliwy , bo to moja pierwsza przygoda z PP :)
TrentX / 2011-04-15 20:31 / portfel / Tysiącznik na forum
No to wsio paniatno :) , wiec udaje sie na browarka :)
TrentX / 2011-04-15 20:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Ogolnie jakos dosc czesto , panie maja problem z surowym miesem , nie wiedziec czemu .... :P zle sie kojarzy czy co ?? :-)
TrentX / 2011-04-15 20:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Widze przyznane PP ale maja wartosc 0 , czy tak powinno byc ?
TrentX / 2011-04-15 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum
NIe zrozumiales mnie :) ja takze ROR posiadam w PEKAO SA i przrzucam kasiorke dowolnie .
Elixir to system do rozliczen miedzybankowych , korzystaja z niego instytucje zaklady pracy, banki itp do przesylania zlecen platniczych wierzytelnosci itp :)

A tutaj linka do dosc ciekawej stronki jak ktos musi wiedziec kiedy i gdzie bedzie przelew :)

http://www.kiedykasa.pl/

a tu na naszym moneyu rozpiska :
http://www.money.pl/banki/elixir/
TrentX / 2011-04-15 20:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Chodzilo mi o o poczciwa wyplate , koledzy u konkurencji zwykle maja wczesniej , a ja okolo 18.00 na koniec dnia :) , choc wiem ze to czesciowo uzaleznione od sesji ELIXIRU

A faktycznie w Aktywach sa juz PP , a ja patrzylem w "Nowe Emisje" >> PRAWA
Dzieki za zwrocenie uwagi :)
TrentX / 2011-04-15 19:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Wspomnienie ???

Nie mozesz juz spozywac gorzaly :P ??? Czy moze nie spozywasz pod tatar :)

Generalnie tenze napoj wyskokowy lubie spozywac pod kiszonego ogorka , tudziez grzybki w occie , a egzotycznie to pod oliwke :) .
Dobra zagrycha jest tez koreczek w sklad ktorego wchodzi oliwka , 2-3 rodzaje kostek serowych ( sery zolte dosc ostre a takze np Sekret mnicha ) i kostka kabanosika a to wszystko na wykalaczce moczone w zurawinie , ktora wysmienicie sie tez nadaje do mięs czerwonych :)

Ecchhh rozmarzylem sie :)

Najnowsze wpisy