Forum

Komentarze użytkownika "TrentX"

Komentarze użytkownika: TrentX

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-17 10:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Cierpliwy :)
to zdrowie to chyba trzeba miec jak sie ma w tym duzo kapitalu. Wnioskuje wiec ze powazne sumy inwestujesz a wtedy faktycznie juz nie ma przebacz i trzeba uwazac a juz napewno sledzic na biezaco :)
Ze swoimi skromnymi srodkami jakos nie czuje niepokoju, malo tego nie wiem jak to sie dzieje , ale im wiekszy szum informacyjny tym bardziej czuje sie zdystansowany i spokojny od tego...
Moze to i dobrze , nie wykonam nerwowej operacji pod wplywem impulsu, a moze to wada ... Sam nie wiem :)
Pomyslnosci parkietowej zycze Cierpliwy , bywalcom kacika takze :]

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-17 10:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc ;] w polnocnej na dwoje babka wrozyla i jak to w srodku tygodnia albo pogoda sie zmieni i do konca tygodnia inna albo sie w srode utrzyma i kolejny tydzien podobnej - poki co pogodnie i blekit z baranami ;]

Pomyslnosci inwestorskiej zycze :)

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-17 10:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc dodge ;]
a czy dzis przypadkiem oprocz Wisly nie ma tez rewanzu Gran Derbi hiszpanskiego ?Cos mnie sie tak wydawalo :)

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-17 10:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Obecnie urlopuje ;]
, jest cos w tym co mowisz, napewno jest tak ze jesli sie uciula cos masa wyrzeczen i ciezka praca to szanuje sie te pieniadze stad i cisnienie inne gdy widzi sie jak topnieje bajtlik podczas korekt... i
oby to tylko byly korekty a nie katastrofa w gospodarce.

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-17 10:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Jesli w portfelu stopnialo Ci w czasie ostatnich 2 tygodni mniej % nizli na gieldowych indeksach to znaczy ze trzymasz dobre papiery ;], ci drudzy zas nie ;]
Wydaje mi sie ze warto byloby jednak korzystac z SL. Patrzac po sobie i tym ze tego obecnie nie uczynilem, stwierdzam ze stracilem niewiele , ale moglbym zyskac parenascie % darmowego kapitalu gdyby sprzedaly mi sie papiery przy wykorzystaniu SL a nastepnie ich odkupieniu nizej :)
Dotyczy to 5 na 7 spolek z mojego portfela :)

Co o tym mysli reszta bywalcow ??

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2011-08-17 18:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Informacja z 27.06 dot spolki :
Z przyjemnością informujemy, iż zakończyła się oferta prywatna akcji spółki Sunex SA więc za kilka tygodni zadebiutujemy na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych. Przy tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim inwestorom za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Obiecujemy, że z naszej strony dołożymy wszelkich starań aby powierzone nam środki przyniosły spodziewane zyski.

Mam zapytania dotyczace powyzszej informacji .

Czy to oznacza ze nie bedzie zapisow na akcje spolki dla indywidualnych ???
Czy mozna gdzies sie dowiedziec jak poszla oferta prywatna i kto obejmowal papiery, bo na stronie firmy nie ma za wiele info ???
Generalnie gdzie mozna sie dowiedziec cokolwiek wiecej o firmie przed debiutem jesli jej strona jest oszczedna w informacjach ???

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-18 13:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc Kacikowi ;]

Amelka ma racje piszac to co napisala , a Twoim problemem jest to ze EEX jest nieplynny a Ty masz tyle papiera...Logiczen jest wiec ze sprzedajac zwalisz kurs o iles tam % a zakupujac taka ilosc pojdzie ten kurs w gore ..
Ale to tylko jeden papier co nie znaczy ze nie sprawdza to sie w odniesieniu do szerokiego rynku.

Ja kwity 3mam z zalozenia wlasnego i powiedzmy sobie ze jestem na etapie nr 1 Amelki , czyli z 2008 roku .
Byc moze nastepnym razem juz tak nie bedzie, ale kazdy musi wystawic wlasnego garba zeby sie o tym przekonac co sluszne ...
Pozdrawiam :)

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-18 14:04 / portfel / Tysiącznik na forum
PS o rozliczaniu kontraktow i zajmowaniu pozycji piszesz od czasu wyczytania o tym u Szczepanika ;]
Kam wiele kazdy z nas ma nadziei na swoje wybrane spolki i zyski na nich, np Ty na EEX , jak tylko tu jestem w kaciku to ma by csuper hiper spolka ktora z 8 PLN nie miala spasc nawet na 7 a na 6 to juz by byla sensacja.Ile juz razy miala wedrowac na szczyty , ile razy wiszczyles to jak tylko podpisali kolejny kontrakt na mikrosfere ??? Jak to wyglada w tej chwili widzisz sam :), no i zaczynaja sie jej ponoc najlepsze kwartaly bo zamykajace rok :)Pozyjom uwidim .
Jak zapewne wiec widzisz ciezko prognozowac to co sie stanie z papierem , o Novianie MBP Dependzie itp kwitach poruszanych w kaciku juz nawet nie wspominam bo kazdy widzi gdzie sa w tej chwili a gdzie mialy byc wg prognoz i przepowiedni...co nie znaczy ze przyrownuje do nich EEX bo to jednak inna spolka jest :)
Moim zdaniem jak rynek pojdzie w konsolidacje lub w dol to moze byc najlepszy wynik w historii a spolki beda dolowac ..

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-18 14:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Regularnie i systematycznie czytuje kacik lacznie z zaleglosciami i linkami do ciekawych artykułów podawanymi przez chlopakow jak tylko mam teraz na urlopie dostep do netu ktory dosc slaby jest, bo akurat czasu pod dostatkiem.Nie sadzisz chyba ze podawalbym fakty ktore sa nie do sprawdzenia ???

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-18 14:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Ano powiem Ci ze tez o tym czytalem u nich w kaciku , ze takowa plotka krazy wedle ich informacji, jednakowoz dotyczyla tego iz taki % kontraktow skupiony jest w rekach jednego goscia .
Natomiast Ty piszesz dzis ze czekasz ogolnie na wygasniecie kontraktow i rozwoj sytuacji bo moze byc wtedy UP , co zreszta zakladal tez wspomniany juz przezemnie pan w swojej wypowiedzi do ktorego artykulu linki pojawily sie bodjaze wczraj :)
A ze interpretacje Twoje sa podobne do jego rozwazan , pozwolilem sobie wyciagnac wnioski ze ogolnie przekonal Cie o swoich racjach.
Moge dodac ze i dla mnie brzmi to bardzo przekonujaco :) , tyle ze ja w przeciwienstwie do Amelki nie stoje obok straganu , a powinienem to jednak zrobic , to samo zrobil dzis Kamil , pewnie z dalsza korzyscia dla siebie.
No coz ja z kwitami czekam na rozwoj sytuacji skoro nie sprzedalem 2-3 tygodnie temu, a dokupic po taniosci niebardzo bede mial za co, co znaczy ze powienienem wszystko opchnac tak wypada na zdrowy rozum .

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-18 14:50 / portfel / Tysiącznik na forum
A co jesli ktos krytki nie znosi , nie lubi ,a racji broni do upadlego jak Rejtan ???

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-18 15:17 / portfel / Tysiącznik na forum
W zadnym wypadku sie nie madrze , przytaczam to co juz bylo , ale dobrze byloby takze dla Ciebie i Twojego bajtlika abys odrzucil nadzieje i zyczenia a wrzucil troche racjonalnosci .
Tyle ze to wlasnie juz jest miejsce w ktorym zdrowy rozsadek walczy z psychologia i ja tu mam tez duzo do poprawienia. Inna rzecz ze czasem w tym przeszkadzaja wzgledy typowo techniczne (brak mozliwosci ciglego sledzenia notowan w newralgicznym czasie , itp) choc ustawienia SL nic nie usprawiedliwia.
Na koniec dodam tylko abys nie odbieral wszystkiego co sie przeciw Twojej opinii napisze jako jawna wrogosc wobec Twojej osoby bo to nie jest juz pierwszy raxz, po to sa fora aby opinie i przemyslenia sie scieraly. Napewno jesli sa merytoryczne pozwalaja wyrobic sobie inny punkt widzenia. Jesli zas to pomoze choc paru z nas z racji profilu "Kacika" stracic pare PLN mniej a zarobic godziwiej to bedzie to juz krok naprzod :)

Pozdrawiam ;]

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-18 15:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Podobnie moze frustrowac zachowanie rynku :
Ameryka rosnie - my nie, Ameryka spada my tez :)
Niemcy rosna my nie bo Ameryka spada, Niemcy spadaja my tez choc Ameryka rosnie :)
Wszyscy rosna my spadamy bo Grecja to prawie jak Polska :]
do tego zamiast Grecji powyzej mozna wstawic dowolnie Hiszpania Wlochy Portugalia.

Czyz to nie frustrujace :)???

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-19 11:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc , a ja myslalem ze to faceci krzycza :
"Siostro basen!!.. ";p

U mnie pod Bydgoszcza basen juz jest i to duzo wiekszy niz olimpijski i jak najbardziej na swiezym powietrzu - wlasnie przeszly dwie burze :)

Z punktu widzenia inwestora tez cos dodam,
jak ktos gra kontrakty na zboze , to powinien na zwyzke cen - bo akcja zniwna jak widze lezy wszedzie przez deszcze , a to co sie uda zebrac kiepskiej jakosci raczej jest :)

Pozdrawiam :)

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-19 12:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Zgadza sie ze plonowanie moze byc lepsze nizli rok temu , bo wilgotny rok za tym przemawia :) , bardziej szlo mi o jakosc tego co zbiora z pola. Jesli idzie o zboza na pasze to problemu nie ma, gorzej z jego przechowywaniem oraz wyselekcjonowaniem materialu nasiennego . Tu moze byc duzo drozej..

Najnowsze wpisy