Forum

Komentarze użytkownika "TrentX"

Komentarze użytkownika: TrentX

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-25 08:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak dla mnie nius do kitu , bo to bylaby druga telewizja z kapitalem niemieckim i zapewne dominujacym po CP.
Nie wspominajac juz o tym ze woda na mlyn dla niektorych srodowisk w debacie o rzetelnosci przekazu ...

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-25 10:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Na Petrolu bogacic ??? chyba tylko Ricardo :) tacy jak my dostarczaja tylko kasy ...
Trzeba sobie odpowiedziec po co kupuje sie ten papier :)
Dla zysku czy dla adrenaliny ???bo w tych realiach o zysk trudniej ...;]

Big generalnie u siebie poleca malo doswiadczonym fundusze :), mimo tego nie skorzystam ...
Z drugiej strony takie papiery jak Petrol trzeba z reka na pulsie 3mac. Jak ktos nie ma czasu to na trudne czasy TP-sa :)

Mari po ile wpadl Oil ?
TrentX / 2011-08-25 13:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Mnie przyciągnął nie tytuł :) lecz "rządania gwarancji"...Wstyd.
TrentX / 2011-08-25 13:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Chyba że to już absolwenci szkół z kwitami na dysortografię i dysleksję załatwionymi przez przezornych rodziców - "aby żyło się lepiej"

Re: Komentarze do portfela "TrentX"

TrentX / 2011-08-25 23:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Czas zaczac cos pisac troche urlopowo troche z zaangazowaniem w GPW ;]

Re: Komentarze do portfela "TrentX"

TrentX / 2011-08-25 23:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Komentarze do spraw zaczytanych w innych portfoliach :

@ amelian

nie pytam , ale wiem ze stoisz z boku
ja nie stoje obaczym w spokojniejszym czasie jak to sie bedzie mialo dla obojga metod - generalnie dzialasz jak najbardziej rozsadnie i w pelni popieram bocznice ;]co pewnie jest niekonsekwentne w stosunku do moich dzialan :), ale kto zrozumie maluczkiego inwestora takowego jak ja ???

Co do zielonych robaczkow dodam od siebie , ze przebywam obecnie nie dalej jak 2 godziny drogi od Rzeszowa mianowicie w Jasle i takowych nie stwierdzilem , za to komarow istna plaga i to napewno egipska jak rzecze kwiatek u pietrka :)

Re: Komentarze do portfela "TrentX"

TrentX / 2011-08-25 23:53 / portfel / Tysiącznik na forum
@ kibice kopanej

Od dluzszego czasu kuknalem na mecze, opinia nastepujaca :

Wisla : przegrala jak najbardziej slusznie, LM nie dla niej, w LE moze sklad sie otrzaska, generalnie jakos tak wolno sie wszystko dzialo...

Legia :oba mecze zostawily jak najbardziej pozytywne wrazenie tej ekipy , widac bylo chec gry i koncepcje. Porownujac obie ekipy zdaje sie z ez gra o LM powinno byc odwrotnie ...

Slask :
Zawalil I mecz - kto u siebie dostaje baty nie ma szans na gre w pucharach, a i rewanz pokazal wiele prostych bledow ....


Optymistycznie :

Jutro superpuchar :Barca - Porto

Czy to bedzie wielki mecz ?? Czas pokaze ....

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2011-08-26 14:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Grupy LE polosowane :)

Grupa C
PSV Eindhoven
Hapoel Tel Aviv
Rapid Bukareszt
Legia Warszawa

Grupa K
Twente Enschede
Fulham
Odense BK
Wisła Kraków

Jestem optymistycznie nastawiony co do Legii bo poki co gra duzo lepiej od Wisly, ale i Wisla nie jest bez szans na kolejna runde :)

Co towarzystwo na to ??

Re: Komentarze do portfela "TrentX"

TrentX / 2011-08-26 14:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Grupy LE polosowane :)

Grupa C
PSV Eindhoven
Hapoel Tel Aviv
Rapid Bukareszt
Legia Warszawa

Grupa K
Twente Enschede
Fulham
Odense BK
Wisła Kraków

Jestem optymistycznie nastawiony co do Legii bo poki co gra duzo lepiej od Wisly, ale i Wisla nie jest bez szans na kolejna runde...
Jak bedzie czas pokaze.

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-26 15:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Tu nie ma co mscic , po prostu Slask gral nedznie w obu meczach nawet w tym wczorajszym zremisowanym ...

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2011-08-26 17:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Moze mi ktos wytlumaczyc mechanizm liczenia ceny zakupu przez dom maklerski ???

Kupowalem BRS raz 500 akcji po 1.97
nastepnie 500 po 1.93 co dalo w sumie 1000 + 16 PLN prowizji za obie operacje

Nastepnie objalem PP przyslugujace na wszystkie akcje po cenie 0.10 PLN.
Teraz po asymilascji mam w rejestrze papierow 2000 sztuk po sredniej cenie zakupu 2.00 PLN , a uwzgledniajac wszystkie wartosci cen PP po 10 groszy + prowizje powinno to byc po srednich matematycznych 1,033 PLN

Czy to jakas inna matematyka ?Czy czegos nie wiem ???Jak bedzie liczony ewentualny zyska badz strata z tych papierow ???

POzdrawiam :)

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-26 17:58 / portfel / Tysiącznik na forum
W podobny sposob wygladaja papiery po odcieciu dywidendy- podana jest cena zakupu przed odcieciem . Zatem tu tez mam pytanie . Co bedzie jesli sprzedam papier ponizej ceny zakupu , ale powyzej ceny odciecia
Przyklad TP SA
Srednia cena zakupu 18,50 potem odciecie 1,50 dywidendy.Teoretycznie wiec cena odciecia to 17.00.
Jesli sprzedam po 17.50 to na rachunku wygeneruje sie strata 1 PLN na akcje ???

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-26 20:32 / portfel / Tysiącznik na forum
jak zawsze dociekliwy na wysokosci zadania :] dzieki za rozwianie watpliwosci :)
dla wiadomosci faktycznie w CDM-ie posiadam rachunek.

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-28 23:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Zaglosowane :)

Re: Komentarze do portfela

TrentX / 2011-08-29 10:23 / portfel / Tysiącznik na forum
35 + lata popijania na odwage az do padu na weselu maja juz za soba :] , najczesciej wiec to w towarzystwie takiej podstarzalej "mlodziezy" mozna znalezc kompanow do zabawy do bialego rana :] , mam 39 to wiem co mowie :P

Najnowsze wpisy