Forum

Komentarze użytkownika "TrentX"

Komentarze użytkownika: TrentX

TrentX / 2011-04-05 17:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Widzicie jeszcze szanse na wzrosty tegoz waloru w dalszych dniach pod wspomniana wyzej rekomendacje ?
TrentX / 2011-04-05 17:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc :) nic dodac nic ujac , trafna opinia az do bolu - plusik.
TrentX / 2011-04-05 17:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak mam ATT - od dwoch dni zachowuje sie wzrostowo,
tylko mojego polaresa udostepnionego cos dzisiaj portal moneyowy nie chce pokazac jak widze :)
Informacje te czytalem juz ale dzieki za pamiec :)
TrentX / 2011-04-05 17:39 / portfel / Tysiącznik na forum
A to ciekawe bo ja nadal go nie widze :)

Jednak zastanowie sie nad stopem dla SNS bo nie usmiecha mi sie kisic w razie naglego spadku, a jak pusci to moze sie przebranzowie na CRM , przyjrze sie tez energetycznej Enei ostatnio podupadlej na cenie i niesprzedanej, choc Tauron i PGE tez nie blyszcza ...wiec moze to chwilowa niemoc energetyki ....;]
TrentX / 2011-04-05 17:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Ciulaczu :) , od siebie dla Wizzair o ile moge chcialbym dodac , ze jesli to sa grosiki i male kwoty to warto zwrocic uwage na prowizje ze zlecen kupna sprzedazy i starac sie kupowac tak duza pozycje aby prowizja liniowa była porownywalna z i tak zawsze zabierana prowizja minimalna .
Mianowicie jesli biuro zabiera minimum 8 zł a prowizja liniowa to np 0,39 % transakcji to latwo obliczyc ze wielkosc kupowanej pozycji powinna miec wartosc ok 2000 PLN . Kazda inna mniejsza suma wydana na akcje i tak spowoduje zabranie 8 PLN . Im zas mniejsza kwota tym prowizja staje sie dotkliwsza i czeste transakcje powoduja znaczny odplyw zainwestowanych grosikow.
Oczywiscie warto tez poszukac takiego rachunku w ktorym kwota minimalna bedzie jak najnizsza to pozwoli obnizyc koszta prowizji przy transakcjach malymi kwotami.

Pozdrawaim :)
TrentX / 2011-04-05 20:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Oto wspomniany link o ktorym mowi Tomtay:]

http://www.buffett.pl/rb.html
TrentX / 2011-04-05 20:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Na dwoje babka wrozyla , mozna zakladac ze elektrownia atomowa u nas stanie a wtedy pewnie PGE bedzie zyskiwac kosztem zrodel odnawialnych, jesli nadal na atom rzucac sie bedzie strach i niepewnosc to powinien na tym zyskiwac PEP a PGE bedzie sie kisic bez spektakularnych wzrostow...
Wydaje mi sie tez ze nie bez znaczenia jest wiszace nad spolkami energetycznymi widmo inwestowania bardzo duzych sum w siec dystrybucyjna, trakcje itp, ktora jest przestarzala i wymagajaca modernizacji oraz dostosowania do coraz wiekszego zapotrzebowania na energie w kraju....
TrentX / 2011-04-05 21:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Powitac :)
no coz to Tauron jest ubogim krewnym :) skoro Armatura proponuje po 20 groszy na akcje :) a on tylko 15
TrentX / 2011-04-05 21:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Siemanko , ja tam jestem zadowolony , spektakularnosci nie bylo , SNS troche odbil , Azoty 3 dzien w gore , wiec generalnie pomyslnie ;]

Komentarze do portfela "pietroo"

TrentX / 2011-04-05 21:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Zapytuje w sprawie ktora mnie nurtuje a nie mam pewnosci :

Czy Stop Loss uruchamia sie i wstawia zlecenie sprzedazy PKC na rynek do karnetu jesli otwarcie nastepnego dnia odbedzie sie w jakiejkolwiek cenie ponizej ustawionego limitu aktywacji ???
TrentX / 2011-04-05 21:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Poza tym pojawila sie rekomendacja oraz zawarcie znaczacej umowy :)
TrentX / 2011-04-05 22:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Niczego nie sugeruje , ale skoro dodge mowi ze to dobra spolka a on zwykle wie co mowi :) , do tego przy cenie papiera 2,5- 3 PLN Tauron ze swoim 6 - 6,50 wypada blado co do dywidendy , a dodatkowo energetyka jakas slaba ostatnio w wydaniu kazdej prawie spolki to warto zglebic inne mozliwosci.
Do tego jesli ktos nastawia sie na spolki dywidendowe tym bardziej warto sie porozgladac naokolo :)

PS.: Posiadaczem TPE rowniez i ja jestem i mierzi mnie juz troche mimo ze najdluzej w moim polaresie :)
TrentX / 2011-04-05 22:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Dziekuje za wyjasnienia :)

Ad... rozumiem ze to celowe dzialanie aby wyciagnac akcje na rynek ???
TrentX / 2011-04-05 22:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak dlugo jeszcze przewidujesz "balonienie " :)?
TrentX / 2011-04-06 12:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc Cierpliwy :) , przeceniasz moje mozliwosci , nie sztuka jest kupic cos gdy wszystko rosnie , sztuka zarobic gdy spada . Moje zas nauki sa na tyle pobierane na ile spotyka sie na tym forum fajnych rzetelnych ludzi chcacych sie podzielic swoja wiedza i odczuciami.
W skrocie mowiac rozmowy, sledzenie forum, roznych porad ktore popelniaja , czasem podsuwaja informacje na ktore byc moze bym nie trafil plus troche zakupionej literatury a takze siec i zawarte w niej informacje powoduja ze bardziej rozumiem o co chodzi . Jednak do miana wytrawnego inwestora bardzo duzo mi brakuje :) i ja napewno sie tak nie oceniam.

Pozdrawiam :)

Najnowsze wpisy