Forum

Komentarze użytkownika "wiwan"

Komentarze użytkownika: wiwan

wiwan / 2010-02-26 10:11
Gdybamy. Dopóki noweli nie ma w Dzienniku Ustaw- ostatecznie nie wiemy. Ale projekt stawiał Dar. na Wyp. Śm obok testamentu. Podstawowa różnica to brak stałych świadczeń ( utrzymanie, zamieszkanie, opieka) jak w dożywociu. Po prostu- darowizna odroczona w czasie- do momentu śmierci darczyńcy. No i od obdarowanego można dochodzić zachowku.
W zakresie podatków- opodatkowanie w wysokości takiej jak zwykłej darowizny, ale jego zapłata dopiero po śmierci darczyńcy, a nie w chwili podpisywania- czyli też odroczona na lata.

Tu nieco:
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/darowizna;na;wypadek;smierci;ulatwi;dziedziczenie,196,0,334788.html
wiwan / 2010-02-26 11:08
Dochodzenie od obdarowanego zachowku dotyczy:
1. projektu noweli KC i tzw. darowizny na wypadek śmierci
2. normalnej darowizny ( czyli nie tak jak napisałem w 1 poście, przepraszam )

Nie dotyczy, z tego co przez te dwa już dni ustalamy :-) i przeczytałem:
3. umowy dożywocia.

Tematyka jak Pan widzi obszerna i skomplikowana, więcej pomóc nie mogę, nie jestem ekspertem.

Re: Miejskie rowery w Stolicy

wiwan / 2010-02-26 11:15
Szczytna idea, ale mam wątpliwości dotyczące wandalizmu i naszej mentalności objawiającej się w stosunku do rzeczy "nie naszych". Co więcej - dożyliśmy czasu, w którym trudno stwierdzić, czy rowery te będą bezpieczniejsze w "głównych campusach warszawskich uczelni wyższych" czy na Pradze...
wiwan / 2010-03-01 12:49
To w jakim celu się tak tutaj męczysz intensywnie Panie Forumowiczu ?
wiwan / 2010-03-01 13:25

I to by było na
tyle

rzeczywiście- nic więcej do takiej wypowiedzi dodać nie można.

Re: KGHM w tym roku nie sprzeda Polkomtela?

wiwan / 2010-03-01 16:11
W tej kwestii z KGHM-em jak z pensjonarką- od roku średnio co 1,5 miesiąca wykluczające się wiadomości od Zarządu w tej sprawie. Podobnie zresztą w kwestii Dialogu. Raz, że wkrótce się pozbędą, raz że nie planują w najbliższych latach....

Re: KGHM: Będzie dywidenda, będą inwestycje

wiwan / 2010-03-01 16:24
O jakiej dywidendzie mówi pan prezes ? Przecież związki zawodowe już tydzień temu upomniały się o podwyżki. I je dostaną, o czym doskonale wiemy, bo tak jest za każdym razem.
wiwan / 2010-03-01 16:25
Za szybko "wypuściłem"
Czy zatem uwzględnia poza inwestycjami te żądania płacowe szacując wysokość dywidendy ?

Re: Rzecznik Praw Dziecka chce skuteczniej chronić dzieci

wiwan / 2010-03-01 16:32
Dobra to inicjatywa, ale powinno ich być więcej. Mam na myśli działania RPD.
Choć to i tak w porównaniu z kadencją jego poprzedniczki- E.Sowińskiej ogromny skok merytoryczny i mentalny.

Re: Ponad 1 mld kredytów dla samorządów na inwestycje elokogiczne

wiwan / 2010-03-01 16:40

Beneficjent, który otrzyma dopłatę z Funduszu, ogłasza przetarg na kredyt. W ten sposób - jak zapewniał Rączka - żaden bank nie jest faworyzowany. Ponadto przetarg pozwala samorządowi na wybór najkorzystniejszej oferty.

Przyznam, że nie wiem od kiedy takie rozwiązanie obowiązuje, ale jest jedynym rozsądnym i powinno być rozciągnięte na wszelkie działania samorządów wymagające kredytowania, nie tylko te wspomagane przez NFOŚ.

Re: Będzie unijna kara dla Telekomunikacji Polskiej?

wiwan / 2010-03-01 17:14

85 procent internautów - jak podaje Eurostat - korzysta z sieci przez łącza szerokopasmowe.

Czy statystyka ta uwzględnia różnicę definicji szerokopasmowości tj. minimalnego transferu w Unii- 144kb/s, a w Polsce 128 kb/s ?

Re: Wielkopolska chce kupić tabor kolejowy za 500 milionów złotych

wiwan / 2010-03-02 15:06

Nowe składy kolejowe będą w przyszłości obsługiwały regionalne linie kolejowe w ramach powoływanej spółki Koleje Wielkopolskie.

Jasne też, że na dłuższą metę województwo nie będzie pozostawało jednocześnie udziałowcem Przewozów Regionalnych, z którymi nowa spółka będzie przecież konkurować. Powoli dotychczasowy przewoźnik się rozsypuje.

Re: Wojna na szczytach władzy w PiS?

wiwan / 2010-03-02 15:09
I jednocześnie to biadolenie o abonament "na misję". Hipokryzja i tupet.

Re: bezpłatny staż

wiwan / 2010-03-02 15:29
Nie bardzo rozumiem po co w ogóle zwracałeś się do UP- przecież studiujesz- jak rozumiem, więc nie możesz być zarejestrowany w PUP-ie.
Najprościej zwrócić się bezpośrednio do firmy. Jest program staży absolwenckich na przykład.

Re: Inwestycja pożytku publicznego

wiwan / 2010-03-02 15:42
Raczej nie znajdziesz, bo pomieszałeś/aś pojęcia.
Pożytku publicznego mamy....organizacje typu fundacje, stowarzyszenia.
A Tobie chodzi o użyteczność publiczną. Użyteczności publicznej są obiekty i/lub budynki ( urzędy, szkoły, muzea, stacje benzynowe itd.)
Inwestycja użyteczności publicznej to popularny skrót myślowy oznaczający inwestycję, w efekcie której powstaje obiekt użyteczności publicznej. A to już łatwiejsze do znalezienia :-)

Najnowsze wpisy