Forum

Komentarze użytkownika "wiwan"

Komentarze użytkownika: wiwan

Re: wpłata pieniędzy na konto przez osobę trzecią

wiwan / 2010-04-06 10:50
Byłem w podobnej i przyznam, ze nigdzie tego nie zgłaszałem. Tobie jednak, na szybko podrzucam pomysł spisania ( korespondencyjnie ) ze znajomym umowy- zlecenia na opisane tu czynności, z wynagrodzeniem 0 zł, i każdorazowe odbieranie pokwitowania na pieniądze od jego rodziny.
Zalety są następujące:
1. nie jest Pani podejrzana o dostawanie od znajomego nieopodatkowanych darowizn, stan oficjalny jest stanem faktycznym, a saldo wpłat i wypłat = 0
2. znajomy zupełnie inaczej spojrzy na ten proces i Pani w nim zaangażowanie i najprawdopodobniej okaże się, że jednak zechce przekazywać pieniądze bezpośrednio rodzinie, która nagle okaże się zdolna do założenia konta w odpowiednim banku
wiwan / 2010-04-06 11:14
Jeśli jest to renta z tytułu niezdolności do pracy z systemu powszechnego, to - z DG- składkę emerytalną, rentową i wypadkową , aż do czasu uzyskania uprawnień do emerytury. Składka chorobowa jest dobrowolna.
Składka zdrowotna nie jest od DG pobierana gdy przedsiebiorca:

* otrzymuje emeryturę lub rentę, przy czym świadczenie emerytalne lub rentowe nie przekracza miesięcznie kwoty minimalnego wynagrodzenia, w przypadku gdy osoba ta:
o uzyskuje dodatkowe przychody (nie dochód, zysk, ale przychód bez VAT) z działalności gospodarczej w wysokości nieprzekraczającej miesięcznie 50 % kwoty najniższej emerytury lub
o opłaca podatek dochodowy w formie karty podatkowej;
* osoby te zaliczane są do umiarkowanego lub znacznego stopnia niepełnosprawności, w przypadku gdy osoba ta:
o uzyskuje przychody z działalności gospodarczej w wysokości nieprzekraczającej miesięcznie 50 % kwoty najniższej emerytury lub
o opłaca podatek dochodowy w formie karty podatkowej.

Re: Święto ABW - msza, wręczenie sztandaru, okolicznościowe spotkanie

wiwan / 2010-04-06 12:15

Polska musi oprzeć swoją demokrację na stałych wartościach, a nie na samowoli obywateli i ludzi często przypadkowo wybranych,

Jak się ma do tego oficjalna msza z udziałem zwierzchników tych służb ? W państwie z oficjalnym rozdziałem od kościoła ?

Re: Czy przysługuje mi ulga prorodzinna?

wiwan / 2010-04-06 13:13
Jeśli dochód z najmu jest opodatkowuje Pani na zasadach ogólnych- ulga przysługuje, jeśli ryczałtem ewidencjonowanym- nie.

Re: "Gazeta Wyborcza" - "Solidarność" na ...

wiwan / 2010-04-08 10:27
Czy inicjatorzy akcji przewidzieli finansową partycypację w niej sztandarowego związku zawodowego, który najpoprościej "przy okazji" uzyska akcję marketingową, którą da się prosto wycenić.

Re: PGE: 8 tys. megawatów nowych mocy do 2020 roku

wiwan / 2010-04-08 10:36
Dodam, że w przypadku Elektrowni Opole rozbudowa jest skojarzona z budową nowej linii przesyłowej do Wrocławia (wzdłuż A4). Co w znacznej mierze zabezpieczy miasto przed black-outem i powinno być ( mam na myśli połączenie inwestycji w bloki z budową sieci przesyłowej ) standardem w rozwoju naszej energetyki w kontekście generalnie niewystarczającej sieci przesyłowej.

Re: Grzegorz Mędza prezesem PKP Intercity

wiwan / 2010-04-08 10:40
Najlepszego prezesa (Prześlugę) to już Intercity miało. Inna rzecz, że każdy kolejny musi borykać się czasem w większym stopniu z czymś, co społecznie zaangażowani w kolejnictwo polskie nazywają "kolejarskim betonem" niż z materialno-finansowymi ograniczeniami spółki.

Re: Rusza Rdio In, tworzone przez osoby niepełnosprawne

wiwan / 2010-04-08 10:46
Potrzebna inicjatywa. Dlaczego jednak jest ona realizowana w internecie, a nie na UKF-ie w ramach radia publicznego, do którego słuchacze "insłuchacze" mają siłą rzeczy lepszy dostęp, i które jest do tego powołane ?

Re: Solidarność: kolejarze z PKP PLK wywalczyli podwyżki

wiwan / 2010-04-08 10:50
Jestem zbulwersowany sposobem jakim te podwyżki uzyskali i tym, że zarząd spółki w tym kontekście ugiął, zamiast wyciągać konsekwencje za nielegalne wejście na tory.

Re: ZUS w tym tygodniu przekazał OFE 56,1mln zł

wiwan / 2010-04-08 11:01
Które to składki, jak wszystko ostatnio wskazuje, wrócą do ZUS z powrotem, by je nam "profesjonalnie i tanio" wypłacić jako emerytury z "drugiego" filara. Bo oczywiście ZUS jest niezbędny, a OFE nie są w stanie dokonać wypłat.
Szkoda gadać, płacić i ...dożyć.

Re: "Gazeta Wyborcza" - Szantaż podczas zwolnień kolejarzy?

wiwan / 2010-04-08 11:13
Coś nie chce mi się w ten "kij" wierzyć. Gdyby rzeczywiście takie groźby padły związki zawodowe, te które "wynegocjował" tak "lichą marchewkę" najpoprościej zniszczyłyby wzmiankowanego dyrektora albo miały argument to "renegocjacji" odpraw, które natychmiast by podjęły.

Re: Sejm: sale dla palących w lokalach co najmniej dwusalowych

wiwan / 2010-04-08 11:21
No to prezydent ma nie lada problem. Bez względu na to, czy podpisze czy zawetuje zawsze zawile argumentuje. I jak tu wpleść boga, honor, ojczyznę, sprawiedliwość społeczną, polskość i stanie na straży w... tak zwykłą i przyziemną ustawę ?

Re: REKLAMACJA TOREBKI

wiwan / 2010-04-08 11:38
Pisze Pani, że miała gwarancję- w takim razie termin, o który Pani pyta musi być zdefiniowany w karcie gwarancyjnej. Dopiero na tej podstawie można stwierdzić, czy nie są wobec Pani jej zapisy spełnione.
wiwan / 2010-04-08 12:00
Przysługiwała w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia o ile pracodawca zatrudniał w momencie wypowiedzenia przynajmniej 20 osób na umowę o pracę i wypowiedzenie nastąpiło wyłącznie z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.
Roszczenia z tytułu stosunku pracy przedawniają się po 3 latach.
wiwan / 2010-04-08 12:20
Zatem w momencie przyjęcia reklamacji lub najpóxniej w ciągu 14 dni powinna być Pani przez sprzedawczynię poinformowana, czy reklamacja jest przyjęta i zgadza się na Pani żądanie ( wymiana lub naprawa ). Nie udzielenie takiej odpowiedzi w tym czasie jest równoznaczne z uznaniem i reklamacji i Pani żądania.
Natomiast w kwestii czasu naprawy Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. nr 141, poz. 1176 z późn. z.). określa go mianem "odpowiedni". Z tego co Pani pisze już został przekroczony, bo to dwie śrubki, a nie meble. Przysługuje więc Pani żądanie obniżenia ceny lub wręcz odstąpienie od umowy tj. zwrot całej kwoty.

Najnowsze wpisy