Forum

Komentarze użytkownika "z0q0"

Komentarze użytkownika: z0q0

Re: Buzek jest coraz bliżej kierowania PE

z0q0 / 2009-06-20 06:53
W czerwcu tego roku obchodziliśmy (jedni w Krakowie, inni w Gdańsku) dwudziestą rocznicę wyborów w jeszcze jakoś tam niepodległej Polsce.
Ile warta jest niepodległość i czy warto ją mieć, jak to jest być niewolnikiem w jeszcze do niedawna prawie własnym kraju - bedą sobie musieli odpowiedzieć wyborcy Platformy patrząc na los który zgotowali swym dzieciom.
Co ma do tego pan profesor Buzek? Ano, to samo co Kongres Liberalno - Demokratyczny i co pan Donald Tusk: tam gdzie trzeba tam stają na czele. Dyspozycyjność - tym wygrywają w cuglach.
z0q0 / 2009-06-19 22:39
Wreszcie jest ktoś, kto się przyznaje do wykreowania rządu korporacji.
Co mamy w "tym" kraju? To mamy co nam wybrałeś: Twoim zdaniem mniejsze zło. Czy ono (to zło) jest rzeczywiście mniejsze, może przekonasz się sam - a Twoje dzieci z pewnością. Już nie będą miały wyboru - Ty jeszcze miałeś.
Pozdrawiam i współczuję.

Re: Zamach na wolność w internecie?

z0q0 / 2009-06-19 22:33
Z tego co wiem to SDP (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich) było inicjatorem tej nowelizacji. Wspomniał o niej publicznie również Ruppert Murdock, że by się przydała:) a Ministerstwo tak zwanej Kultury tylko spełnia oczekiwania Narodu.
Obecnie obowiązujące Prawo Prasowe jest w archiwum sejmowym:
http://isap.sejm.gov.pl/?todo=open&id=WDU19840050024
Potem: Wyszukaj -> Prawo Prasowe
a projekt zmian o którym rozmawiamy jest tutaj:
http://www.mkidn.gov.pl/docs/prawo_prasowe-010609.pdf
Przeczytałem i jestem pod wrażeniem. Szczególnie że prawo do rejestracji stron www jakoś współtworzy Ministerstwo Kultury. Niby to też kultura w szerokim rozumieniu tego słowa. Jakby tak pojmować kulturę, to codzienne pranie skarpetek też nią jest - i nie ma jeszcze okólnika, i kontrolerów nie ma. Nawet norm na smród nie ma. Pełne ręce roboty.
z0q0 / 2009-06-24 14:07
Bardzo ciekawy punkt widzenia jak na lekarza, powiedziałbym nieco szokujący. Idąc dalej tym intelektualnym tropem zapytam: a dzieci? Czemu moje składki idą na leczenie dzieci które wcale nie płacą? A lekarze co się na państwowych uczelniach bezpłatnie kształcili za nasze podatki - teraz mamy im prywatnie płacić? Bo pojadą za granicę sobie zarabiać? No pięknie, toż to zwyczajne złodziejstwo.
I jeszcze jedno: emeryt, płacąc całe życie składki - zarobił na swoje leczenie, nie potrzebuje sponsora.
Poza tym lekarz powinien wiedzieć, że ludzie nie ujadają - najwyżej bełkoczą bez sensu, tak jak ja teraz.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy