Forum Forum podatkoweInne

Komisja za złagodzeniem wzrostu składek na ZUS

Komisja za złagodzeniem wzrostu składek na ZUS

Wyświetlaj:
MSP / .* / 2004-10-06 08:43
NAMAWIAM DO BUNTU! NIE PŁAĆMY W OGÓLE SKŁADEK, NIE WARTO
anatyl / .* / 2004-10-07 17:07
Jestem tego samego zdania,dużo płacimy,mało dostajemy.A co niektórzy niedoczekają wypłaty
Human Being / .* / 2004-10-07 14:34
Choć to bardzo radykalne rozwiązanie, to przyznam, że coraz częściej sam o nim myślę. W zaokrągleniu miesięcznie na ZUS płacę 700 zł. Gdybym tego nie płacił, to w prywatnej klinice za podstawową opiekę medyczną zapłacę ok. 200 zł miesięcznie. Pozostałe 500 zł mogę w całości zainwestować w fundusze bądź polisę na życie z funduszem emerytalnym w jednym z towarzystw. Jedyne co powstrzymuje mnie od podjęcia ostatecznie tej decyzji, to fakt, że czasami korzystam z kredytów, a jak wiadomo zaświadczenia z ZUS-u są wymagana przy ich zaciąganiu. A, i jeszcze to, że moi rodzice są już na emeryturze i ktoś musi na nich pracować ;-) Nie wiem tylko kto będzie pracował na mnie, bo jak już ktos z przedmówców wspomniał zbliża się niż demograficzny. Jeżeli jednak stawka wzrośnie radykalnie, a na to się zanosi, nie pozostanie mi nic innego jak przestać płacić składki... bądź wynieść się z naszego kochanego kraju.Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo rządzić i trudno wyprostować wszystkie buble prawne z przeszłości, jednka to co funduje nam rząd, to istna paranoja. Najpierw dał wolną rękę pracodawcom, którzy kazali nam pozakładać sobie DG w celu zmniejszenia swoich kosztów, następnie stwierdzono, że to jednak nie był dobry pomysł. Ciekawe jednak ilu wróciło do poprzednich umów o pracę w wysokości, którą miało przed założeniem własnej DG?!?Ech, nie chce mi się więcej pisać. Pozdrawiam zbuntowanych!
Eugeniusz / .* / 2004-10-06 14:31
TAK.To desperacki krok ale nie będzie innego wyjścia.Musimy bronić Ojczyzny za wszelką cenę przed rządami złych i krótkowzrocznych urzędników. Oni mają władzę i pieniądze, ale to my pozwalamy im na wszystko.
jan / .* / 2004-10-07 09:16
A no nie dajmy,bo nas wydoją na wszelkie sposoby.Jakoś się tak dziwnie składa, że rządy lewicowe(chi,chi,...)zawsze coś "wymyślą" i to pod koniec swojej kadencji, mieliśmy przykład ustaw (pirwszych)zusowskich z 1996 i 1997 roku, które musiał póżniejszy rząd wdrażać. A i jeszcze jedno , KRUS a właściwie "uczestnicy" jego ale tyko część, proszę sprawdzić ilu "rolników" czytaj taksówkarzy, handlarzy-straganiarzy, rzemieślników różnej maści i pokroju, itp. mają po przysłowiowy 1ha i co ,a no to, żę śmieją się z całej reszty,że ta beceluje na ZUS. Nobla dla tego kto to wykorzeni i znormalizuje. Ludzie my jesteśmy w strukturach UNII EUROPEJSKIEJ czy w Bangldeszu???!!! Wstyd panowie władza,wstyd a swoją drogą to jesteście ryzykantami, poprzednich wywaliliśmy ,niektórych na taczkach, was to też czeka.Czego serdecznie życzę. naj.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy