Forum Forum prawneCywilne

komisowa umowa sprzedazy samochodu

komisowa umowa sprzedazy samochodu

Marek____ / 217.153.75.* / 2008-10-06 16:54
Mam problem, pierwsz raz sprzedawalem samochod i zachowalem sie bardzo naiwnie, sprawa wyglada tak,
przyjechal do mnie handlarz i kupil samochod, samochodu chcialem sie pozbyc i oddalem praktycznie poldarmo (1600zl) i wtedy zrobilem najwieksza glupote poniewaz handlarz dal mi do podpisania umowe komisowa, na ktorej podpisalem sie jedynia ja, a reszte miala wypelnic osoba ktora kupi ten samochod, zoobowiazujac sie ze odesle mi podpisana umowe za gora 2 tygodnie, bo ma juz na niego kupca,
dal mi gotowke i tak zakonczyla sie transakcja. Teraz nie odbiera telefonu, ja nie moge wyrejestrowac samochodu, na policji powiedziano mi ze nic nie moga zrobic, w urzedzie komunikacji to samo. Czy prawo chroni mnie w jakikolwiek sposob? Czy mam mozliwosc zabezpieczenia sie przed ewentualnymi konsekwencjami, poniewaz samochod jest moja wlasnoscia, a niechcialbym byc ciagany po sadach ze wzgledu na to ze jestem prawnym wlascicielem auta ktorego nie mam i np. ktos spowoduje nim wypadek, badz zostanie zarejestrowany przez fotoradar itp. Czy moge otrzymac jakis dokument w ktorym zrzekam sie tego przedmiotu? Z gory dziekuje za odpowiedz.
po / 93.105.86.* / 2008-10-11 20:12
Witam.W dalszym ciągu zgodnie z przawem jesteś włascicielem.Więc zgłoś kradzież samochodu i wtedy sam przyjdzie do Ciebie.Może zostawiłęś w samochodzie dokumenty które nie były przedmiotem tranzakcji ? dlatego zgłaszasz kradzież.Miłego dnia.

Najnowsze wpisy