Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Komornicy zarabiają miliony rocznie. Po reformie mogą dostawać kilka razy mniej

Komornicy zarabiają miliony rocznie. Po reformie mogą dostawać kilka razy mniej

Wyświetlaj:
adam991 / 31.174.143.* / 2016-01-14 22:36
MOŻE PJS SKOŃCZY Z TYMI KOMORNICZYMI POLICYJNIMJ NAPADAMI NA OBTWATELI? BO ZA RZĄDU
PO PSL DOCHODZIŁO DO KOMORNICZEGO BEZPRIAWIA I BEZTTWIALSTWA NIE UKARANEGO
KORNICY33 / 213.108.80.* / 2016-01-14 22:35
SUPER WIADOMOSC WRESZCIE SPRAWIEDLIWIE.
betaq / 89.74.181.* / 2016-01-14 22:35
Najwyzszy czas, by zabrać sie za tych darmozjadów i krwiopijców.
To. co dzieje sie z wynagrodzeniem komornikow jest po prostu chore.
platfusy / 213.108.80.* / 2016-01-14 22:34
Bardzo dobrze robi PIS niech się bierze zanich nareszcie.CZEKAMY
ShawnKemp / 78.8.119.* / 2016-01-14 22:35
To zostań Komorniki kto Ci zabrania aaaaaaa pusty jesteś i tylko zawodów - nie płacz większość PISowców tak ma!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Piotr572 / 81.168.169.* / 2016-01-14 22:42
JAk będe miał zamiar kraśc to jako złodziej a nie jakas szmata komornicza .
Andrzej795 / 185.44.173.* / 2016-01-14 22:32
U mnie w mieście mieszka taki pasożyt co nigdy on ani tez jego ojciec uczciwą pracą się nie skalał tylko kombinował i innych naciągał i oszukiwał jakiś czas rozprowadzał narkotyki wiedzieli o tym tylko nieliczni tak cwanie to robil od kilku lat jest komornikiem zwąchał się z podobnymi do siebie teraz jest w swoim żywiole widać ze ma potężną kase w miasteczku oczywiście nieliczni wiedzą co robi tak potrafi się kamuflować jak zresztą przez całe życie.
bystry obserwator / 89.76.204.* / 2016-01-14 22:31
Kradną , a nie zarabiają bo to złodzieje są 1-szej klasy!!! Ochraniani przez swoich kumpli sędziów , którym sprzedają to i owo PO wyjątkowo atrakcyjnych cenach , ot i cała tajemnica !!!
Adax23 / 31.175.122.* / 2016-01-14 22:31
46 tysięcy zł miesięcznie. I co człowiek oderwany takim granatem od rzeczywistości może wiedzieć o życiu i problemach zwykłych ludzi, kosztem których takie pieniądze zarabia?
Za tą rzecz należało się wziąć już dawno i liczę tutaj na nowy pro-polski i przede wszystkim pro-obywatelski mam nadzieję rząd. Przy okazji należałoby zrobić porządek z kancelariami prawnymi straszącymi dzieciaki pozwami za ściąganie plików i firmy windykacyjne nachodzące ludzi za jazdę bez biletu sprzed 20 lat.
Szczególnie w tym ostatnim przypadku, należy jak najszybciej uregulować w/g standardów europejskich sprawę handlu długiem, bo obecnie mamy w Polsce w tym względzie dziki zachód. Wierzytelność dłużnika należy się słusznie i przede wszystkim osobie od której zaciągnął on zobowiązanie a nie firmie windykacyjnej, która dług odkupiła za ułamek procenta i nalicza paranoiczne odsetki, a z którą dłużnik nie miał nigdy w życiu nic do czynienia! Rolą firmy windykacyjnej powinna być pomoc w odzyskaniu wierzytelności w przypadku problemów z jej spłatą a nie tworzenie z siebie sztucznego wierzyciela.
Mamy tutaj do czynienia z taką samą patologią jak w przypadku prywatnych pośrednictw pracy z "work" czy "job" w nazwie, które zamiast zajmować się wyszukiwaniem fachowców dla firm, permanentnie, na niespotykaną nigdzie w Europie skalę parają się procederem pośrednictwa w zatrudnianiu, żerując przy tym na najsłabiej zarabiających.
Patologii zerującej na zwykłych obywatelach jest jak widać jest u nas sporo a opisywana sprawa komorników, którzy zamiast działać w interesie prawa, obywateli i pod nadzorem sądów stały się prywatnymi folwarkami do zarabiania pieniędzy to tylko wierzchołek góry lodowej.
I jeszcze raz powtarzam, liczę tutaj właśnie na nowy normalny rząd, bo poprzedni robił wszystko żeby tą patologię żyjącą kosztem społeczeństwa pogłębiać!
mr89 / 95.160.165.* / 2016-01-14 22:37
Tak czytam ten wpis powyżej i się zastanawiam czy osoba ktora go pisała miała w życiu przynajmniej raz KPC lub miała doczynienia z egzekucją. Odpowiedź jest twierdząca...NIE. Firma windykacyjna odkupując zobowiązanie dłużnika przejmuje go zgodnie z wydanym tytulem wykonwaczym i jeżeli uważasz ,że sam sobie odsetki nalicza to radze sięgnąc do lektury a nie ogladać TV Trwam albo słuchać Radia Maryja...Krew mnie zalewa jak czytam takie wpisy ludzi, którzy nigdy nie mieli do czynienia z egzekucją ale są ekspertami. Ciemnogród i niestety prostactwo...
Adax23 / 31.175.122.* / 2016-01-14 22:50
Czy ty w ogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem? Zadałeś sobie choć minimalny trud, żeby przeanalizować to co napisałem?
Co do twoich wątpliwości, to owszem miałem do czynienia, a lektura do której mnie próbujesz na bezczela odesłać, to jest właśnie rzecz, o której piszę że jest do poprawki, bo przypomina nie prawo europejskie tylko dziki zachód. I to zdecydowanej poprawki!
Przeczytaj jeszcze raz jak masz problem z logicznym rozumowaniem.
mr89 / 95.160.165.* / 2016-01-14 23:02
Piszesz ,że miałeś a po Twoim wpisie można wnioskować,że tylko przypadkiem i bez czytania.
Skoro uważasz ,że miałeś to dalczego piszesz ,że firmy windykacyjne " nalicza paranoiczne odsetkia" ...wytłumacz proszę za tym skąd wierzyciel bierze te odsetki? Czyż odestki nie są przypadkiem naliczane zgodnie z tytułem wykonawczym, który został wydany na podstawie m.in. umowy ktora była załącznikiem czy też materiałem dowodowym w pozwie?
Adax23 / 31.175.122.* / 2016-01-14 23:32
specjalnie czekają po kilka lat z wystąpieniem do komornika, żeby odsetki były jak najwyższe. To ze tak można robic to jest właśnie paranoja o której piszę.
Dalej widzę nie przeczytałeś albo przeczytałeś i odnosisz sie tylko do tej jednej wygodnej ci rzeczy. Napisz coś może w kwestii odkupowania za grosze i występowania potem po latach o całą kwotę wraz z odsetkami.
Prawo lub jak o tym piszesz, "lektura" jest tu zdecydowanie do poprawki. I chodzi tutaj o fundamentalną sprawiedliwosć a nie o jakieś bezczelne kruczki. Jak nie łapiesz to ci to wyjaśnię łopatologicznie. Postaram się żebyś nie miał problemów ze zrozumieniem czyli napiszę na bardzo prostym poziomie.

Jeśli nigdy nic od ciebie nie wziąłem ani nie pożyczyłem, nie możesz być osobą która spada z drzewa i nagle coś odemnie żąda, choć pierwszy raz widzę cię na oczy.

Jeśli byłbym osobą nieuczciwą, która coś od kogoś wzięła i nie oddała, to mój dług powinien być słusznie egzekwowany np; przez zatrudnionego na państwowym etacie komornika na rzecz osoby pokrzywdzonej A NIE CIEBIE jaska z drzewa. Natomiast jeśli akurat zajmujesz sie pomaganiem osobom w ten sposób pokrzywdzonym to nie mam zastrzezeń, działaj W ICH IMIENIU i pomóż dług odzyskać BO dalej jestem winny jemu a nie jaśkowi z drzewa. Paniał?
PRAWDA663 / 109.173.148.* / 2016-01-14 22:30
Przez 8 lat złodzieje z PO tolerowali takie bandyckie zachowanie komorników. Jednym słowem złodziejska PO popierała złodziejskich komorników. Nareszcie zainteresowano się tą mafią sądowniczo - komorniczą.
madry278 / 62.178.5.* / 2016-01-14 22:49
no wlasnie politycy wiedzieli co wyrabiaja komornicy to jak na Sycylji mafia
alle / 31.183.140.* / 2016-01-14 22:39
Z tego co wyczytałem w tekście takie dochody mają od 97roku nie wiem więc co ma do tego PO a rządy PiS?! Chyba, że zaprzaństwo dla samego zaprzaństwa!
lolo576 / 83.5.119.* / 2016-01-14 22:30
ja miałem jedną przygodę z komornikiem, nachodziła mnie ta łajza kilka razy i próbowała zastraszyć, a że prowadzę min. działalność ochrony mienia i konwojerki, to mam na stanie trochę broni, no i kiedy mnie ta łajza znów naszła, to se wsadziłem pistolet za pas i w czasie rozmowy się przeciągnąłem, tak aby spod marynarki był widoczny pistolet za pasem, jak łajza komornicza zobaczyła pistolet, szybko zakończyła rozmowę i nerwowym krokiem opuściła mój lokal, od tej chwili mam spokój, już żadna łajza komornicza nie pojawiła się u mnie od tamtego czasu ...
mr89 / 95.160.165.* / 2016-01-14 22:45
Ja łajzą nazywam osobę,która nie spłaca swoich zobowiązań.Powiadasz ,żę chronisz mienie i masz tytuł na siebie? Profeska!! Gratuluje :)
komornik 777 / 83.31.73.* / 2016-01-14 22:30
fajnie tylko sędzia i sąd pracuje jak administracja a komornik zapier.....ile może jak nie ściągnie to nie zarobi a jedno jak państwo chce zatrudnić komorników system na którym pracują jest ich spółki ( dla zasady rząd może pocałować ich w du.... za udostępnienie programu ) najlepsi komornicy maja kilka milinów akt na biegu ( na Pan Pietrasik ) kto to wprowadzi akta w system bo komornicy wyśmieją prezesów sądów największe kancelarie bedzie przewoziło wojsko ,bo kto zapewni bezpieczeństwo danych na kilku milionach akt , za zarobki i niewielu pójdzie na etat a jak pójdą to niedojdy kolejny raz państwo nasze pokazuje że najlepiej kraść i będziesz bezkarny ( patrz egzekucja administracyjna ) bo wracamy w ten kierunek Ps Adwokaci też dobrze zarabiają ( np P. Giertych) dlaczego ich nie wcielić na pracowników sądów ????
Z UK / 87.113.50.* / 2016-01-14 22:29
W UK NIE ISTNIEJE COS TAKIEGO RODEM Z PRL JAK KOMORNIK JESLI JEST TO OSTATECZNIE POWYZEJ OKRESLONEJ SUMY 5000 TYS FUNTOW TZW SZERYF SADOWY GDZIE ZAPADL KONKRETNY WYROK SADOWY I KTOS TAKI JEDZIE W ASYSCIE TYLKO POLICJI ZADNYCH KRYMINALISTOW TZW GORYLI KTORZY PRACUJA DLA KOMORNIKA W POLSCE NIE ZNANE TO NA ZACHODZIE EUROPY.
komornik 22 / 95.40.140.* / 2016-01-14 22:27
I w tym przypadku zgadzam się z pisem. Skończyć z tymi złodziejami. To złodziej w majestacie prawa. Hiena cmentarna.
KONCERZ / 85.14.99.* / 2016-01-14 22:25
KOMORNICY TO BANDYCI CHRONIENI PRAWEM. NAJWYŻSZY CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ. WSZYSCY NA PENSJE, I TO REALNE NP 4 TYŚ ZŁ JAK SIĘ NIE PODOBA TO ZMIANA ZAWODU, NP. NA MALARZ - GIPSIARZ. OCZYWIŚCIE KONTROLE CO MIESIĄC, I TO WNIKLIWE. !!!

Najnowsze wpisy