Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Komornicy zarabiają miliony rocznie. Po reformie mogą dostawać kilka razy mniej

Komornicy zarabiają miliony rocznie. Po reformie mogą dostawać kilka razy mniej

Wyświetlaj:
otrebyty / 94.254.193.* / 2016-01-15 09:48
Wystarczy,że się wymeldujesz tracisz prawo jazdy,bo tam jest wpis miejsca zamieszkania.Wiecie co,po co nam dowod osobisty ?To jest cyrk nie panstwo,bo uchodzcy mają wieksze prawa niż obywatele unij w takim razie.Brak słów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mtagalas / 80.238.109.* / 2016-01-15 09:46
Prosze nie obrazac biznesmenów komornik to chienea i bandyta - przyklad asesora i komornika z łodzi dodatkowo bzkarna chiena my biznesmeni nikomu nic nie zabieramy. Komornik w Polsce nawet ja nazwisko sie nie zgada z wyrokiem czy adres nie przeszkadza mu to w jego pracy , wniosek komornik moze nie umiec czytac i pisac a jak coś komuś zabieze to robi to zgodnie z prawem
gruntyfikcja / 94.254.193.* / 2016-01-15 09:44
Jaki zawod miał ten co wymyslil to prawo komornicze i kim.był.To pytanie do ustawodawcy.Patologia rodzi się tam gdzie ktoś knuje całe życie a gdy dostaje władzę przynosci tragedię ludziom i hanbe panstwu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
huragantrwa / 94.254.193.* / 2016-01-15 09:41
Dlaczego w takich trudnych sprawach sądy umykają z odpowiedzialności?Bo to interes by się mylił komornik.Czysty biznes czyli patologia .Wiecie co ?Ten kraj zgniły jest i dlatego gdy będzie wojna ludzie będą zabijać sąsiadów za płotem bo każdy z za granicą to przyjaciel.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gość 2 / 46.76.43.* / 2016-01-15 09:40
Moim zdaniem jest w tym paradoks. Komornik zarobił 10 mln. ale powinien być rozliczany z tego, ilu ludziom pomógł wyjść z długów a dostaje pieniądze za to, że ludzi pogrąża. Dba tylko o swój interes, nawet nie za bardzo o interes wierzyciela. Dla mnie, obecnie prawo dało możliwość stworzenia państwowej mafii komorniczej, o czym świadczą ostatnio liczne afery i wspomniane wcześniej wyssane z palca wyceny komornicze!!!! To jest dopiero złodziejstwo! Niewiele to ma wspólnego ze spłatą długów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
savastano / 83.8.94.* / 2016-01-15 09:38
Jeżeli PiS załatwi sprawę hien mają mój głos w kolejnych wyborach.
antorki / 94.254.193.* / 2016-01-15 09:37
Banki skąd mają pieniądze?Tak pytam.A ziemia jest dla wybranych i tylko wybrani mają prawo żyć godnie na tej ziemi siedząc na zlotym fotelu?To może rozliczymy tych co porywające kobiety i handlujących narkotykami i czas zrobic ustawe na tych co inicjują narkotyki w celu obezwlasnowolnienia osob uz s leznionych do seksu na tle zarobku.Czas patrzeć na rączki z jakiego źródła pochodzi dochód,bo mam wrażenie,że pomijamy ważny aspekt natury takiej,że pozwalamy na rozwijanie się mafii ,ktora sięga po władzę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zbyszek626 / 213.73.9.* / 2016-01-15 09:34
Znam komornika z SR Wołomina co w 2015 r. zajął piłę za 35 tyś zł u innej osoby niż powinien. Pisa do niego i Przesada SR w Wołominie z kopiami faktur pozostały bez odpowiedzi. Wystawił ja na licytacje i ogłosił w Internecie, dopiero interwencja TVP Olszty spowodowała, ze wycofał się z licytacji. Do dziś nie przeprosił kolegi i nie zwrócił mu poniesionych kosztów chodź ma pismo polecone w tej sprawie. Wiedział , że zajmuje cudzy sprzęt tak jak wcześniej w tej stolarni zajął inne maszyny też nie należące do dłużnika. Zajął całość ubezpieczenie za sprzęt, a nie powinien itd. Jest bezkarny i milczy w sprawie - nie napisał nawet przeprosin w tej sprawie do kolegi . Sprawę zna też Izba Komornicza w Warszawie i inni.
kurtynadogory / 94.254.193.* / 2016-01-15 09:31
Dzieki temu ,że komornicy są ,,skuteczni,,zamarzlo w tym roku tylko 30 osób ,bo nie stać ich było na czynsz a urzędy wydają na bankiety i swoje egoistyczne potrzeby korzystając z zabranych nieruchomości jako socjalne domy ,na których zarabiają fortunę ale dla rodzin bezdomnych uczciwych nie ma grosika a przestępcy mają mieszkania z urzędu z ogrzewaniem prawie darmo jakby to miał być jakiś prezent za kombinowanie dla urzednika.Szok czym się zajmują,czas im patrzeć na rączki.Drewno za darmo bo lesniczy to wujek,w,sądzie wszystko załatwione bo ciocia,w urzędzie wymazane dane ,że złamał prawo bo siostra tam pracuje itd.Powiem tak.Do wojny zawsze dochodzi tam gdzie się nie spodziewacie ponieważ robale w głowie macie.Koruocja i krzywdy wyrządzone innym same mówią o tym kim jesteście.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pan i władca / 80.53.189.* / 2016-01-15 09:40
To przyjmij tych bezdomnych pod swój dach i daj jedzenie i utrzymuj!!! To nie wina komornika. Z moich pieniędzy na spółdzielnie jest utrzymywany taki obibok i ja mam niby się cieszyć. Jakbym wynajeła mieszkanie i by tam taki leń mieszkał to też miałabym się cieszyć ze ma ciepło i miło za moje pieniądze a ja trace? Gdzie ty masz rozum???
Trybun II / 77.254.98.* / 2016-01-15 09:29
Ja nie winiłbym tylko komorników a bardziej zbrodniczy system który stworzył prawne możliwości tego działania. Dlatego Ci co to uchwalili te przepisy i wprowadzili w życie powinni odpowiadać przed Trybunałem Narodowym/ do powołania/ a wykonanie kary winno odbywać się na stadionie narodowym, za odpowiednią opłatą dla widzów.
A co to jet asesor? / 83.7.242.* / 2016-01-15 09:24
" Po odbytej aplikacji trzeba jeszcze zdać egzamin komorniczy i można wnioskować do Ministerstwa Sprawiedliwości o przydzielenie rejonu" To zdanie nie jest prawdą. Autor niestety nie jest obeznany w temacie.


"Początkowo nie można oczekiwać zbyt wielkich zarobków. Według firmy badającej rynek pracy Sedlak & Sedlak, asesor przeciętnie może liczyć na 4435 zł brutto, aplikant 3052 zł." Asesor? A trochę wyżej autor wspominał, że po zdaniu egzaminu komorniczego "można wnioskować do Ministerstwa Sprawiedliwości o przydzielenie rejonu" cokolwiek to znaczy.

Jeżeli się o czymś pisze warto zapoznać się z tematem.
Rysia5859 / 195.90.127.* / 2016-01-15 09:24
jeśli sprawa KOMORNIKÓW- wg mnie HIEN, zostanie załatwiona to znaczy, że obecny rząd jest WIELKI choć to nie moja bajka.
klient kacnelarii / 46.215.2.* / 2016-01-15 09:23
bez komentarza
Komornik prowadzi egzekucje z nieruchomości wartość nieruchomości wyceniona [przez biegłego sądowego 1,5 mln zł komornik wycenia na 450 tys. skarga do sądu , sąd przyklepuje wyceną komornika pierwsza licytacja zero zainteresowania, druga daje efekt w postaci sprzedaży za 225.000,oo . sprzedaż z wolnej reki pomijając prawo o ogłoszeniu licytacji Hipoteka , koszty egzekucyjne sięgają prawie 45% koszty pozostałe i co nie starcza nawet dla wierzycieli pierwszej grupy. Po sprzedaży przez 3,5 roku komornik nie potrafi prawidłowo rozliczyć kwoty z uzyskanej sprzedaży , sąd przyklepuje plan podziału sporządzony przez komornika z licznymi błędami m.in nie istniejące hipoteka i co sąd sam zauważa że są błędy na co zwraca uwagę w wydanym postanowieniu ale i tak przyklepuje , sad drugiej instancji uznaje wszystkie podniesione przez strony zarzuty dalej nic dłużnikowi lecą cały czas odsetki od zobowiązania , wierzyciele ubolewają że nic nie dostana a jeśli już to przysłowiowe ochłapy i to nie wszyscy, Pozostawiam to bez jakiegokolwiek komentarza

i rada wierzyciel z dłużnikiem powinien najpierw wykorzystać szansę ugody i więcej uzyska niż poprzez prowadzoną egzekucję - rozkładać i jeszcze raz rozkładać długi na raty a nie dłużnika żydzi co nie mem przeciwko tej nacji nic to dłużnikowi pożyczają kas ale i kontrolują i nie pozwolą mu upaść aż nie odda przysłowiowej ostatniej złotówki
rece / 46.170.136.* / 2016-01-15 13:06
Z całym szacunkiem, ale zmień dostawcę bo towar który ci dostarcza jest chyba trochę za mocny.. Przy egzekucji z nieruchomości to nie komornik ustala wartość nieruchomości, ale BIEGŁY. Dwa-- egzekucja z nieruchomości prowadzona jest pod nadzorem Sądu, i to Sąd w trybie nadzoru na pilnować by komornik "nie przegiął". Trzy- opłata egzekucyjna wynosi max 15% kwoty WYEGZEKWOWANEJ (takie trudne słówko- w razie wątpliwości proponuję zerknąć do słownika języka polskiego), przy czym tu też jest górny pułap tej opłaty.
No i na koniec- rozumiem że ty pracujesz społecznie? a twoja rodzina chlebuś i omastę znajduje codziennie za free pod drzwiami?
Skoro tak cię bolą te kokosy, to co za problem? Skończ studia, zrób aplikację, zdaj egzaminy, odpękaj swoje jako asesor a potem pokaż całej tej komorniczej bandzie jak powinien działać PRAWDZIWY polak i komornik- delikatnie, czule, z sercem na dłoni. Aaa, nie zapomnij wierzycieli opieprzać że mają czelność chcieć swojej kasy
asdaga2 / 83.11.116.* / 2016-01-15 09:22
to jest zwykłe złodziejstwo,komornicy są potrzebni ale ich zarobki to szok tak jak i notariuszy
też z POlski / 178.43.110.* / 2016-01-15 09:21
Komornicy to klany rodzinne i za dobrze sie im powodzi. Pora z tym zrobić porządek. ich chamskim zachowaniem też.

Najnowsze wpisy