Forum Forum prawneZmiany w prawie

Komornik 100 %...........

Komornik 100 %...........

roman1128wppl / 2009-05-23 14:40
Z powodu zadłużenia alimentacyjnego ( 5 x bezrobotny ) komornik zajął wszystkie konta,co doprowadziło do zamknięcia działalności.
Czy komornik może zająć w 100% wpłaty miesięczne na konto? Obecnie zarabiam 1276,- .Do jakiej wysokości może mnie obciążyć?
Mając działalność zabierał wpłaty ZUS z konta GIRO.Przecież po
dokonaniu wpłaty na konto GIRO te pieniądze nie są moje tylko ZUS-u.
Jak należy to rozumieć i co zrobić?
ROMANIAK
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-05-23 23:06
Witam.kwota wolna od zajęcia:

W przypadku kont prowadzonych dla osób fizycznych (klient indywidualny)
ochronę przewiduje przepis art. 54 pkt. 1 Prawa bankowego, który stanowi,
że: środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych,
rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na rachunkach terminowych
lokat oszczędnościowych jednej osoby, niezależnie od liczby zawartych umów,
są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu
wykonawczego do wysokości trzykrotnego przeciętnego miesięcznego
wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku,
ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres
bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego.
Komornik będzie musiał szukać jego innego
majątku, z którego mógłby prowadzić egzekucję, Należy udac się do banku i domagać się zdjęcia blokady (do kwoty 3x ).Powodzenia.
195950 / 2009-05-28 13:39
komrnicy nie myśla kierujjjjjjjjjja się tylko kasą za dzialania otrzymujjjjjja holendarne pieniądze niby podlegają pod sąd lecz robią co chcą sam spotkałem się z takim przypadkiem scenariusz naksiążkę bądż dobry film
nhy / 193.109.225.* / 2009-05-24 18:32
Nie dotyczy zaległości alimentacyjnych! W tym wypadku nie ma kwoty wolnej od egzekucji.
po / 93.105.86.* / 2009-05-23 23:20
Witam.Radzę jak najszybciej złożyć skarge na działalnośc komorniczą.Komornik nie może swoim postępowaniem nie może uniemożliwiac prowadzenie działalności zarobkowej np.zajęcie narzędzi niezbędnych do pracy zarobkowej ,
radzizdo / 2009-11-12 17:52

Komornik nie może
swoim postępowaniem nie może uniemożliwiać prowadzenie działalności zarobkowej
np.zajęcie narzędzi niezbędnych do pracy zarobkowej ,



czy jest na to jakiś przepis, który mówi o tym że komornik nie może zająć narzędzi niezbędnych do wykonywania pracy zarobkowej? Jestem Fotografem, mam sytuację podobną do autora głównego tematu/postu. Zadłużenie alimentacyjne powstało kiedy nie było mnie na terenie RP( jak życie pokazało , znalazła sobie innego a mi założyła sprawe o alimenty i poszła do komrnika ), po powrocie otworzyłem działalność gospodarczą, z dotacji z Urzędu Pracy zakupiłem potrzebny mi do pracy sprzęt, otworzyłem konto firmowe w jakimś tam banku. W dniu dzisiejszym kiedy piszę to pytanie, otrzymałem pismo od komornika o zajęciu przez niego w/w konta bankowego (firmowego), i padł na mnie blady strach, bo jeżeli mi mogą zabrać sprzęt niezbędny do pracy (aparat, obiektywy, lampy itd) to nie pozostanie mi nic innego jak się powiesić - dodam że sam wychowuję dziecko ( córkę 9lat ) z poprzedniego związku

Najnowsze wpisy