Forum Polityka, aktualnościKraj

Komornik przekroczył swoje uprawnienia? Dwa wątki postępowania

Komornik przekroczył swoje uprawnienia? Dwa wątki postępowania

Wyświetlaj:
T. / 81.190.59.* / 2015-03-09 15:42

postępowanie prowadzone przez mławską Prokuraturę Rejonową dotyczy przekroczenia uprawnień przez komornika.

Niestety, ale w/g mnie w tym przypadku nie było to przekroczenie uprawnień.
Przekroczenie uprawnień mogłoby zaistnieć, gdyby komornik czynności egzekucyjne dokonywał na terenie i u osoby podlegającej egzekucji. Np: gdyby komornik zająłby przedmioty wyższej wartości niż wynikało to z zadłużenia Natomiast komornik zajął ruchomość na terenie i u osoby nie mającej nic wspólnego z orzeczeniem sądu .
A więc komornik wdarł się na posesję prywatną i dokonał zaboru mienia o wysokiej wartości. Tak jak czyni to typowy złodziej. Pikanterii dodaje fakt ,że komornik był o tym informowany przez osobę zadłużoną.
Wynika z tego ,że była to ewidentna kradzież z wdarciem się na prywatną posesje i i taki kierunek postępowania powinien obrać sąd,logicznie rozumując.
OGRABIONY / 31.2.11.* / 2015-03-08 15:56
Takich spraw i tym podobnych są tysiące najczęściej komornicy żerują na ludziach którzy z prawem są nieobeznani Ja sam tego doświadczam Od siedmiu lat bezskutecznie dochodzę swoich praw
KOMORNIK niema nad sobą żadnej kontroli Fikcją jest nadzór Sądów nad czynnościami komorniczymi
A cała ta Krajowa Rada Komornicza co robi Jak sprawa staje się medialna to ją widać Ciekawe jakie żrudła finansowe i skąd pochodzą na ich działalność By w tym kraju gdzie prawo jest dla wybrańców było lepiej należało by prześwietlić wszystkie kancelarie Ludzie nie wiedzą jak się odwoływać a nawet jak się odwołają Sąd z powodu braków (FORMALNYCH
ODDALI SKARGĘ ) przecież to ta sama grupa społeczna Pod nazwą Wymiar Sprawiedliwości
A co robi ustawodawca na wniosek Krajowej Rady Komorniczej ułatwia grabienie ludzi w majestacie prawa
Waniek / 2015-01-24 21:29 / Bywalec forum
Dla mnie w takich przypadkach jest widoczne odwracanie kota ogonem. Czy ten asesor i komornik działali sami przecież musieli mieć wyrok, który umożliwiał sprzedaż ciągnika ot tak się nie da samemu tego zrobić dlaczego sędzia, który taki nakaz podpisał nie beknął a winią komornika????
Waniek / 2015-01-24 21:31 / Bywalec forum
Dla mnie winą znowu obarczono listonosza a nie drania który na to pozwolił!!!
Inka+ / 94.254.145.* / 2015-01-24 20:25
Przecież mamy państwo prawa!!! Czy nie tak mówi rząd???? PYTAM SIĘ PLATWORMY jakie to prawo przecież rząd robi co chce z obywatelami a rząd dba o swoje stołki!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mizera / 109.173.248.* / 2015-01-24 19:39
,,przekroczył swoje uprawnienia" czy ukradł?
Ja myślę, że ukradł i ciągnik powinien odkupić ze swoich pieniędzy od osoby, której sprzedał, a cenę ustali sprzedający. Resztą powinien zająć się sąd.
fdfdf / 193.25.2.* / 2015-01-24 18:46
COOOOOOO?
z jakiego ubezpieczenia to pójdzie? chyba ubezpieczenia komornika?
kur....
frankowiczami nie ma się kto zając, a tu samorząd będzie szybko załatwiał sprawę pod dywan bo komornik się przejechał na bezczelności
Gniewosz Świętopełek / 83.23.125.* / 2015-01-24 18:20
Te heiny cmentarne mają zbyt wiele uprawnień! To jest mafia i coś z nimi trzeba zrobić. Mam kilka przykładów w których komornik przekraczał swoje uprawnienia i wręcz dręczył ofiarę.
Z pensji sąsiada komornik robi zajęcia na poczet przyszłych alimentów gdzie ojciec płaci alimenty na czas. Nie ma więc podstaw a mimo to komornik ściąga z niego kasę co miesiąc.
Firmie komornik wystawia 3 razy tytuł egzekucyjny i zajmuje środki z konta firmy dla tego samego zobowiązania, nadając tytułom inne numery. Twierdząc potem że to pomyłka...
MASAKRA
Oczywiście ofiary podejmują działania w obronę swoich interesów, ale jak to w naszej republice bananowej, postępowania trwają latami a i wyroki sądów są niezbadane!
Wawrzon / 87.105.212.* / 2015-01-24 17:56
To nie komornik to ZŁODZIEJ !

Najnowsze wpisy