Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Komornik to nie Sherlock Holmes". Jak przekonać alimenciarza, by płacił?

"Komornik to nie Sherlock Holmes". Jak przekonać alimenciarza, by płacił?

Wyświetlaj:
matka 52 / 178.252.7.* / 2016-03-12 21:05
To teraz zacznie się walka o opiekę nad dziećmi... bo nie dość, że alimenty, to jeszcze darmowe 500 zł
Już mam koleżankę, w wielkich kłopotach... mają dwoje dzieci 4 i 2 lata... od dłuższego czasu mąż ją zdradzał i w ogóle przestał się interesować swoimi dziećmi. Niestety żona naiwnie czekała, aż mężowi przejdzie i się doczekała...
Obecna sytuacja - nagle mąż podał ją do Sądu o rozwód i przejęcie praw rodzicielskich, bo chce założyć nową rodzinę i sobie przypomniał, że ma już dwoje gotowych dzieci. Taka łasa rodzinka na darmową kasę, że ze swoimi rodzicami ułożyli plan. On na niby stracił pracę, z żony chce zrobić wariatkę - co bije dzieci (On i teściowie prędzej znęcali się nad nią psychicznie, by ją złamać). Świetny scenariusz, On ma dużo świadków, kolegów, rodziców i obecną dziewczynę - Ona jest sama, ... już pracuje,(jedno dziecko w przedszkolu, drugie u teściów).
Wprost powiedział mąż do żony - zabiorę Ci dzieci, bo przed Sądem ja mam lepsze warunki do wychowywania jestem w domu, więc mogę się nimi zająć, rodzice pomogą, a Ty będziesz mi płaciła alimenty i jeszcze 1000 zł. dostanę od Rządu...mam świadków, że jesteś niezaradną matką. Jesteś przegrana już na starcie.
Co z tego, że dziewczyna wzięła sobie prawnika, jak już jej powiedział, że sprawa będzie bardzo trudna i będzie się ciągnąć i ciągnąć... bo ich nie interesują dzieci i nie odpuszczą.
Uważam, że będzie coraz więcej takich przypadków... bo po co pracować, jak można dostać kasę za darmo. Niestety nasze zarobki wcale nie zachęcają do wysiłku... na ogól pensja trochę powyżej 1000 zł, a do pracy trzeba wstać, mieć ładne ubranie, dojechać, potem 8 godz, się męczyć i powrót w deszcz, mróz i upał... Z reguły takie rodziny mają już co najmniej 2 dzieci, więc...
aleks665 / 87.205.95.* / 2016-03-12 21:04
w naturze są sępy szakali i są komornicy
emilia88 / 82.164.145.* / 2016-03-12 22:02
Robert Damski jest klamczuchem.Obiecal mi ,ze zajmie sie moja sprawa,a pozniej zwyczajnie nie odbieral telefonu I nie odpowiadal na smsy.Od 3 lat nie moge wyegzekwowac alimentow na 3 dzieci.Prokuratura dwukrotnie umozyla postepowanie.Ojciec dzieci posiada bardzo duze pieniadze I ukrywa je u swojej matki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rwg! / 83.31.56.* / 2016-03-12 21:01
Wystarczy, że dłużnik zamieni świadczenie pieniężne na materialne i komornik go pocałuje w d.
OLEK769 / 77.255.57.* / 2016-03-12 20:54
Nie będę brał nie zapisuję się na te daninę. Wiecie dlaczego? Bo im nie wierzę i mam honor. A wspomnicie me słowa ze i tak do tergo interesu ludzie dołożą bo każą od tego zapłacić PODATEK DOCHODOWY.
Asesor / 87.206.94.* / 2016-03-12 20:28
"Urzędy skarbowe nie chcą ..." !!! A niby kto w US to ma wykonać, skoro do US w blisko 100 tysięcznym mieście wpływało DZIENNIE nawet po kilkaset zajęć (dokładnie np. 700, a w ciągu trzech kolejnych dni aż 1450!)? Dodaję, że w urzędach skarbowych zatrudnienie od wielu lat wcale nie rośnie, a wręcz przeciwnie spada. "Frekwencję" wykonują jedynie osoby na stażach skierowane przez Biura Pracy. A po iluś tam dniach komornicy kierują ponaglenia, bo cóż ich obchodzi, że urząd powinien w pierwszej kolejności dokonywać zwrotów nadpłaconych podatków. Hieny poganiają, a potem w mediach usiłują pokazać "ludzką twarz". Mało komornicy zarabiają, bo jedynie średnio ok. 46 tysięcy na miesiąc, stad te zajęcia i ponaglenia. Ich dochody nie są nijak adekwatne do wykonanej pracy, zwłaszcza że prawie całą wykonują pracownicy zatrudnieni przez pana komornika i opłacani przez nich w większości na żenującym poziomie.
JOLKS / 78.8.221.* / 2016-03-12 20:23
TERAZ PIS WEZMIE ZA MORDE RÓZNEGO RODZAJU BEZDUSZNYCH I SLEPYCH KOMORNIKOW
oko146 / 145.133.9.* / 2016-03-12 20:23
kobiety przed alimentami ratuje guma, a w większości są idiotkami z którymi nie da się żyć na dłuższą metę!!!
nen / 83.22.226.* / 2016-03-12 20:18
Ilu nieszczesnikow tu pisze,a tak naprawdę cwaniaczkow,ślizgaczy.Jak ida po kredyty to z uśmiechem na twarzy,ale jak trzeba splaca,to winiem jest komornik.Tak samo a alimentami plodza te dzieci bez zastanowienia i na tym się konczy,a gdzie odpowiedzialność ?. Dopóki nie będzie edukacji uczącej logicznego myslenia dopoty nic się nie zmieni.Wiekszosc społeczeństwa jest tak ciemna i prosta,ze niewyobrażalne. Niech zaczna myslec,czy mogą mieć dziecko,a nie naplodza ile się da i to wszystko. Tak samo sa winne kobiety jak i mezczyzni jedni i drudzy z tej ciemne polki nie maja rozumu.Moze Rzad zajalby się ograniczeniem rzrodczosci,a nie zachecal do rozmnazania. Nikt rozumny nie czeka na 500zl,tylko sam jest zorganizowany.
antydebil / 94.158.232.* / 2016-03-12 20:13
oprawki okularow pana komornika kosztuja 2 minimalne pensje... za co? ze nie jest sherlockiem holmesem? a kim jest?
wenus / 83.22.226.* / 2016-03-12 20:06
Bardzo madre i rzeczowe słowa Pana Komornika. Wszyscy maja pretensje do Komornikow,a jak Delikwent robi dziecko to zastanawia się ,czy stać go na to dziecko--niestety,ale nie.Bo jak rozstanie się z kryska to zaraz jest maryska i płodzi kolejne dzieci. A teraz jak już widza przed oczami 500zl to dopiero się zacznie rozmnazanie--tylko,ze to 500zl to wystarcza na 1/3 potrzeb dziecka w dzisiejszych czasach.O dziwo najwięcej pretensji do Komornikow ma cholota za wszystko.Sa przypadki,ze komus cos nie wyjdzie,ale rozmowa z taka Osoba wygląda inaczej,niz z cholota.Wiec trzeba się zastanowić CZY STAC MNIE na Dziecko--bo robimy krzywdę nowo--narodzonej istocie--skazując ja na biede od urodzenia i niej to wina Komornikow.
Rob 315 / 79.191.134.* / 2016-03-12 20:03
Czasami facet pracuje legalnie ale i tak ma związane ręce bo komornik blokuje konto w banku całkowicie ze nie jest w stanie wybrać pieniędzy na dojazdy do pracy a dojeżdża 30 km w jedną stronę i co ma zrobić w takiej sytuacji odpowie ktoś na to
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
alimnciarz / 31.0.85.* / 2018-08-18 16:02
Do pracy masz niedojezdzac poto zabiera się prawo jazdy.
Jotka844 / 89.77.187.* / 2016-03-12 19:54
Jestem bardzo pewna, że komornik za pomocą info od zus nie przekaże alimentów, ale pokryje swoje koszty.
m4rtinGd / 89.65.5.* / 2016-03-12 19:53
Cyt:... To ja zapytam inaczej – a przed rozwodem było go stać?...

Tak, było go stać bo mieszkali razem i razem utrzymywali swoje dzieci. Po rozwodzie często facet zostaje z niczym a nie wszyscy zarabiają po średniej krajowej. Wynajęcie mieszkania też kosztuje że nie wspomnę o często absurdalnych kwotach alimentów. I nie broni ie tu alimenciarzy ale odpowiadam na bzdurne pytanie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy