Forum Polityka, aktualnościKraj

Komorowski i Kaczyński znów nie zmierzą się w dyskusji

Komorowski i Kaczyński znów nie zmierzą się w dyskusji

Wyświetlaj:
Rycho Wlkp. / 83.28.191.* / 2010-06-29 20:49
Piep**e ten ubogi teatr polityczny. Zobacz cdo sie dzieje w gospodarce i giełdzie a nasz dług dzieki Rosowskiemu i PO rosnie
Wyborczy prezent PO i Komorowskiego dla społeczeństwa "W I kw. 2010 r. deficyt rachunku bieżącego wyniósł 1 mld 64 mln euro, a zadłużenie zagraniczne ogółem Polski wzrosło w tym czasie do 205 mld 473 mln euro - poinformował Narodowy Bank Polski"
Ryszard W / 83.28.191.* / 2010-06-29 18:11
Komorowski boji sie dyskusji i zadfawania nie przygotowanych i opracowanych przez sztaby wyborcze pytan i problemów. Nie dziwie sie po tych kaszalotach , gazie łupkowym wydobywanym odkrywkowo widacd ze kandydat jest troche intelektualnie przytłumiony. Ale na prezydenta RP wgt PO w sam raz. Szkoda Polski, oj szkoda
NTS / 94.246.126.* / 2010-06-29 18:05
Ale lipa. Sztabowcy PiSu boją się poglądów swojego wodza. A była szansa, że Kaczyński pokaże swoją prawdziwą twarz.
Debet / 213.77.39.* / 2010-06-29 17:45
Polecam wszystkim ambitniejszą lekturę

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/05/01/demon-iii-rzeczpospolitej/
tade / 83.2.33.* / 2010-06-29 17:17
Na razie Hetman dobiera się do Bonapartego. Zobaczymy co wyciągnie w środę Bonaparte i jak będzie ripostował Hetman. Guru kontra Guru. Lep na i.... rozwieszony. Zapowiada się całkiem dobra szopka.
KRRIT / 193.24.203.* / 2010-06-29 17:27
Chyba żartujesz nic nie bedzie, znowu nie beda sobie zadawać pytań to nie bedzie szopka tylko parodia.
tade / 83.2.33.* / 2010-06-29 17:42
Zobaczysz .Nie wytrzymali w pierwszej, pierwszy zaczął skakać Hetman a w środę Bonaparte będzie kąsał zdrowo Hetmana bo to jest w jego naturze a natury na długo nie oszukasz.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-06-29 23:34
Wymyslanie bajek jest w twojej naturze.
na marginesie / 87.205.84.* / 2010-06-29 17:04
„ Platforma Obywatelska dąży do konfrontacji i chce sprowokować wszelkimi sposobami drugą stronę do jak najostrzejszej reakcji. Oni prowokują Jarosława Kaczyńskiego, aby wywołać polityczną awanturę. Wtedy media wspierające Komorowskiego rozpętałyby gigantyczną kampanię, aby cała sprawa została wykorzystana przeciwko Kaczyńskiemu. Dlatego nie można dać się sprowokować, zwłaszcza w tych ostatnich dniach kampanii. Trzeba po prostu spokojnie to wszystko przeczekać, czyli postąpić dokładnie odwrotnie niż chce sztab Komorowskiego.”
Piotr Jaroszyński, kierownik Katedry Filozofii Kultury KUL
KRRIT / 193.24.203.* / 2010-06-29 17:01
Po raz pierwszy w tej kamapni zachciało mi sie głosowac na Kaczyńśkiego. Kto wogule tego Nowaka zrobił szefem kapani on niema o tym zielonego pojecia a teraz robi taka lipe. To co bylo w niedziele to nie byla debata tylko parodia debaty ja chce wkoncu w tych wyborach zobacyc debate. Jesli nic z tym nie zrobia niewykluczam zbojkotowania wyborow.
jliber / 2010-06-29 17:03 / Tysiącznik na forum
Jak jesteś z postkomunistycznego organu cenzury i kontroli mediów KRRiT to tylko Kaczyński. Pełnowładztwo PO bardzo możliwe zakończy raz na zawsze istnienie tej organizacji.
na marginesie / 87.205.84.* / 2010-06-29 16:49
Prokuratura. Finansowanie kampanii Platformy umorzone

Śledztwa nigdy by nie było, gdyby nie ataki posłów PiS wywołane publikacjami prasowymi.



Ponad rok temu "Rzeczpospolita" i "Dziennik Wschodni" napisały, że współpracownik posła Janusza Palikota, a obecnie dyrektor w lubelskim ratuszu - Krzysztof Łątka - miał wpłacić na kampanię przez podstawione osoby, tzw. "słupy", 84 tys. zł. Tym samym przekroczył dopuszczalny limit wpłat (wtedy wynosił niewiele ponad 20 tys. zł). Tymczasem Łątka w 2005 roku, według rozliczenia PIT, zarobił 57 tys. zł brutto.
Śledztwo tej sprawie prowadziła prokuratura w Radomiu, ale je umorzyła. Jednak musiała zająć się nim na nowo, bo politycy PiS skrytykowali umorzenie. Jednak radomscy śledczy znów nie znaleźli podstaw do stawiania komukolwiek zarzutów. Spotkało się to z reakcją prokuratury krajowej, która cztery miesiące temu doprowadziła do przekazania postępowania z Radomia do Suwałk.

Śledztwo prowadzone przez suwalską prokuraturę skupiło się na dwóch wątkach. W pierwszym śledczy badali, czy Łątka rzeczywiście wpłacił na PO za dużo, a następnie czy pełnomocnicy Platformy oszukali Państwową Komisję Wyborczą przedstawiając jej do akceptacji sprawozdanie z zawyżonymi wpłatami. To byłoby już przestępstwem i właśnie taki kierunek śledztwa wyznaczyła prokuratura krajowa.

W drugim wątku suwalska prokuratura badała czy Łątka zataił przed fiskusem część swoich dochodów. Chodziło o pieniądze, które pozwoliłyby mu na zawyżone datki na kampanię pryncypała.

Jak dowiedziała się "Gazeta", pierwszy wątek został właśnie w całości umorzony. - Nie było cienia dowodów, aby ktokolwiek z działaczy PO umyślnie i podstępem wyłudził od PKW pozytywną dla partii decyzję - mówi "Gazecie" Józef Murawko, szef wydziału śledczego w suwalskiej prokuraturze.

Wątek oszukiwania państwa przez Łątkę został zawieszony. Prokuratura nie widzi na razie podstaw do stawiania Łątce zarzutów i woli poczekać na finał jego sporu z urzędem kontroli skarbowej. Chodzi o to, że skarbówka stwierdziła, że dyrektor nie ujawnił skąd wziął ponad 80 tysięcy i nakazała mu zapłacić tzw. domiar - ok. 60 tysięcy złotych. Dyrektor oprotestował tę decyzję. Jego odwołaniem ma się zająć Izba Skarbowa. Jeśli i ona każe mu płacić, Łątce zostaną jeszcze dwie instancję sądowe. Ewentualne procesy mogą trwać latami.
KRRIT / 193.24.203.* / 2010-06-29 17:02
Po jakiego grzyba piszesz takie długie komentarze naprawde myslisz ze ktos ci to przeczyta??
jliber / 2010-06-29 17:01 / Tysiącznik na forum
No i kogo to obchodzi, każda partia robi machloje, jedyne kryterium które ich odróżnia to czy chcą prywatyzować oraz obniżać wydatki/podatki państwa czy nie.
Pol^^ / 213.158.197.* / 2010-06-29 16:28
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
rik222 / 2010-06-29 16:10
nie zauwazyles , ze sam sie komentujesz? normalni ludzie z po nie reaguja na takich jak ty....
Oborowy / 79.185.81.* / 2010-06-29 16:00
Ale tchórz z tego Bronka.
A przez ponad miesiąc Platforma Oszustów w mediach twierdziła ze Jarosław Kaczyński boi się debaty.Ze sie chowa.
Już nie mogę znieść tej Obłudy Platformy Oszustów.
Kto ich POpiera i dlaczego ????
Oborowy / 79.185.81.* / 2010-06-29 15:55
I czego boi sie Bronek???
tego ze jest ze WSI ???
jliber / 2010-06-29 16:36 / Tysiącznik na forum
PO popierają ci którzy mają lepsze zajęcie niż snucie teorii spiskowych o WSI. Tylko proszę nie przytaczaj mi że ktoś gdzieś coś powiedział i że to jest dowód na coś tam, pleeese, mam to głęboko w dupie.
jliber / 2010-06-29 16:37 / Tysiącznik na forum
A, jeszcze jedno, wiesz dlaczego mam to w dupie? Bo dla mnie to mogą politycy nawet pochodzić z UFO byle tylko obniżali wydatki państwa, obniżali podatki i prywatyzowali wszystko co się da.
spekulancik / 89.72.103.* / 2010-06-30 07:33
a PO obniży podatki?:) A niby jak? Słuchałeś debaty?
Arab / 91.192.165.* / 2010-06-29 17:11
Z takim podejściem to możnaby wybrać ludzi z Al'Kaidy i powiedzieć, że mam to gdzieś...

Najnowsze wpisy