Forum Forum dla firmDotacje

Komorowski marzy o Ukrainie w Unii

Komorowski marzy o Ukrainie w Unii

Money.pl / 2011-07-01 12:20
Komentarze do wiadomości: Komorowski marzy o Ukrainie w Unii.
Wyświetlaj:
man13 / 2011-07-01 15:45 / Tysiącznik na forum
A o koronie nie marzy pan wraz z żoną?
tesa1959 / 2011-07-01 19:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Buławę już miał :)
alik233 / 195.117.255.* / 2011-07-01 13:38
Dywagacje na temat Ukrainy to ślepa uliczka. Miała już swoje 5 minut i na razie chwatit, może za kilkadziesiąt lat, może. Nie jest to ani w interesie UE, ani naszym w szczególności (co na płaszczyżmnie finansowej jest szczególnie dobrze widoczne). Przypomnę "miłość" Kwaśniewskiego do Kuczmy, niestety jednostronną. Jako dziecko narodził się NordStream. Całkowicie abstrahuję od Rzezi Wołyńskiej, podczas kórej moja rodzina mocno ucierpiała. Głowę mam na szczęście chłodną i Prezydentowi Komorowskiemu też tego życzę.
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-07-01 13:12
a mi sie marzy RP bedaca po za EU a juz z zupelnie innym prezydentem..
Inne kraje sa po za € i EU i jakos zyja...DOBRZE ZYJA I NIE SA TAKIMI WIELKIMI KRAJAMI JAK MY...
O gajowym nawet nie pisze bo i po co... :-((
############# / 83.19.187.* / 2011-07-01 12:20
Byłoby wspaniale gdyby Ukraina przed przystąpieniem do Unii rozliczyła się z pogromu na Wołyniu w czasie II wojny i przyznała się do ludobójstwa. W przeciwnym wypadku będziemy mieli kolejny po Litwie "pasztet ". A pan prezydent Komorowski niech nie wychodzi przed szereg .
tesa1959 / 2011-07-01 19:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
My też tam nie byliśmy aniołami. Rozliczyć powinny się obie strony, jeżeli już...
############# / 83.19.187.* / 2011-07-02 01:43
Fakt -aniołami nie.Ale byliśmy ludźmi - skrzywdzonymi, poranionymi przerażonymi i czasami rządnymi odwetu.Historia ta jest mi znana nie tylko z literatury ale również z opowieści moich najbliższych-również mojego Taty,na oczach którego- wówczas 12 letniego dziecka ukraiński bandyta roztrzaskał główkę niespełna rocznego kuzyna o róg domu.Paradoksalne ale wtedy niemiecki żołdak jawił się jako obrońca. Dzisiaj ci ukraińscy zbrodniarze są bohaterami narodowymi / vide Bandera /.I właśnie o to mi chodzi.
tesa1959 / 2011-07-02 09:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, no ok. Ja również nie rozumiem, dlaczego teraz Bandera jest kimś innym niż o tej pory. To, że walczył o wolność Ukrainy nie upoważniała go do zbrodni. Za zbrodnie powinni przeprosić, ale my też. To, że byliśmy skrzywdzonymi, poranionymi, przerażonymi ludźmi nie upoważnia do odwetu i dlatego tez powinniśmy przeprosić za nasze czyny. Ukraińcy też mają do nas dużo pretensji i zresztą słusznych. Przeproszenie i przebaczenie powinno nastąpić po obu stronach.
Jaki wspaniały gest - orędzie wystosowali nasi biskupi do biskup niemieckich w 1965 r. :"przebaczamy i prosimy o wybaczenie", a przecież tu o wiele więcej było do wybaczenia. Nie znaczy to, że umniejszam cierpieniu naszych rodaków od ludności ukraińskiej.
Fakt, o tych zbrodniach wiem tylko z przekazów, ale bardzo długo żywiłam do nich niechęć, tak samo jak do Niemców (nie dane mi był żyć w okresie wojny, a moja rodzina nie zaznała najgorszych czynów ani z jednej, ani z drugiej strony).Papież Jan Paweł II oficjalnie przeprosił na grzechy ludzi Kościoła w marcu roku 2000,
Niedawno Benedykt XVI przeprosił ofiary seksualnego molestowania, którego sprawcami byli niektórzy księża.
Wybaczyć, nie znaczy zapomnieć. Wybaczyć oznacza nie życzyć źle. Bł. ks. Jerzy Popiełuszki mówił :"zło dobrem zwyciężaj" i tak postępował. Poniósł za to największą ofiarę. Wiedział, że tak może się stać, ale nie rezygnował z dobra, bo naśladował Jezusa, był prawdziwym Jego uczniem.
Abstrahując od tych postaci: brak wybaczenia, ciągłe pretensje, niszczą przede wszystkich nas, którzy nie potrafimy przebaczać.

Najnowsze wpisy