Forum Polityka, aktualnościKraj

Komorowski na Placu Zamkowym: Niepodległość nie wyklucza krytyki

Komorowski na Placu Zamkowym: Niepodległość nie wyklucza krytyki

Wyświetlaj:
cóż / 81.219.170.* / 2011-05-03 22:02
Napoleońska strategia.Dyrekcja jest zadowolona bo pracownicy wyjechali.Pensja leci a biuro się opala.
JUTTA / 83.23.26.* / 2011-05-03 21:08
Hrabia popełnia znowu gafy !!! Nie umie odmieniać przez przypadki ! Powiedział : ''Juliana Ursyn Niemcewicza '' Hrabiego trzeba posłać na lekcje jezyka polskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dgen / 2011-05-03 19:33 / Tysiącznik na forum
ostatnio w tv pokazywali człowieka-byłego działacza solidarności z lat 80-tych. Własnie dostał podwyżkę renty inwalidzkiej - 23 złote. Nie pracował z nie swojej winy, napierw więzienie, potem napaść "nienznanych sprawców", odbite nerki , wybite wszystkie zęby............
przypomniał mi sie roześmiany generał jaruzelski na spotkaniu u prezydenta komorowskiego i pan wałęsa przyjmujący postkomunistycznych aparatczyków na swoich imieninach............
duma mnie rozpiera panie komorowski !
m-53 / 83.24.15.* / 2011-05-03 19:59
Krytyka ma być konstruktywna, a o tym co konstruktywne decyduję ja.
Hr. bul-komoruski
animeks / 93.154.157.* / 2011-05-03 18:50
Z czego sie cieszyć ? wielomiesięczne kolejki do lekarzy specjalistów - niesprawna słuzba zdrowia, bezrobocie prawie 15%. Najlepsze polskie firmy sprzedane zachodnim inwestorom.
Niedługo pozostanie nam tylko gleba i bieda
CENEO / 83.5.205.* / 2011-05-03 18:42
Duma z Ojczyzny, nie może przekreślać prawa do piętnowania naszych przywar i słabości: mesjanizmu połączonego z nieuprawnioną wiarą do odgrywania kluczowej roli w świecie i polonocetryzmu, zbytniego ulegania romantyzmowi [to co przeżywali nasi kluczowi wieszcze ma dziś własną, pejoratywną nazwę], miast dowartościowania pozytywizmu, konfliktowości etc.
Zapraszam do lektury ciekawego artykułu: Beatyfikacja Papieża - Polaka sprzyjać będzie budowaniu mostów czy tylko pomników na:frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com.
wizjoner2you / 83.21.175.* / 2011-05-03 17:00
Frustraci bądźcie wreszcie dumnie z naszej Ojczyzny - nigdy nie było lepszej i w lepszej sytuacji.
Jeśli wam mało to jesteście obywatelami UE - 500 mln mieszkańców , PKB większe niż USA i Chin czy Rosji - mamy najlepsze uniwersytety , drużyny piłkarskie , setki noblistów - to nasza wspólna przyszłość.
I z tego też możemy być jako Unia dumni.
Brakuje na razie tylko wspólnego języka ale to niedługo.
m-53 / 83.24.15.* / 2011-05-03 20:19

mamy najlepsze uniwersytety


setki noblistów


500 mln mieszkańców


Skąd to wytrzasnąłeś.
Sprawdź w wolnej chwili.

USA to raptem 310 mln.

A ranking uniwersytetów:
1. USAHarvard U.
2. USAUC-Berkeley
3. USAStanford U.
4. USAMIT
5. UKU.Cambridge
6. USACaltech
7. USAPrinceton U.
8. USAColumbia U.
9. USAU.Chicago
10. UKU.Oxford

Jak widzisz w pierwszej dziesiątce dwa brytyjskie, żadnego z kontynentu ale osiem z USA.

PKB na głowę
USA - 46.000 $
UE - 29.000 $

Fakt, Europa dobrze kopie piłkę.
marynarz098 / 2011-05-03 17:13 / Tysiącznik na forum
Masz plusa.
Zastanawia mnie, tylko czemu ja cie jeszcze na zielono zastalem, zazwyczaj tego typu wypowiedzi sa na tym forum gromione, wszelkiego rodzaju obelgami.
Moze swiadomosc sie zmienia?????............................nie w to mi trudno uwierzyc.

Pozdrawiam.
Botycki / 178.42.14.* / 2011-05-04 15:27
Te, marynarz. Zajmij się lepiej czymś, co umiesz robić, np. szorowaniem pokładu. Nie zabieraj głosu w sprawach, o których nie masz bladego pojęcia.
marynarz098 / 2011-05-03 17:33 / Tysiącznik na forum
Witaj.
Masz oczywiscie swiadomosc na mysli???
~Kris / 2011-05-03 17:53 / Tysiącznik na forum)
Tak jest. : )
Są na forum ludzie, którzy każdego dnia korzystają z tysiąca rzeczy, swobód, możliwości, niedostępnych 20 lat temu, a mimo to wierzą (i piszą), że żyje im się coraz gorzej. Ta schizofrenia nie przestaje mnie zdumiewać, ale wygląda na nieuleczalną. Pozostaje mieć nadzieję, że w 'realu' nie jest im tak źle jak wynika z ich postów.
marynarz098 / 2011-05-03 18:30 / Tysiącznik na forum
A mialem nadzieje na cud nad wisla 2......o swiadomosc mi chodzi........ale co ja ,,gupi,, sie ludze...........
Chcialem cos jeszcze dodac, ale wydaje mi sie ze ujoles sprawe perfekcyjnie.
Jak sie przylaczylem do tego forum, bylem nieswiadomy stanu rzeczy, ale juz wiem jak bledene mialem pojecie o stanie swiadomosci naszego spoleczenstwa, ( oczywiscie nie chce wlozyc wszystkich do jednego gara, spotkalem tu na forum wartosciowe wpisy kazdej frakcji politycznej.)
A dzis bawi mnie to jak jedni drugim skacza do gardla. I tylko bawi, ciesze sie ze to forum nie ma wplywu na rzeczywistosc, a opinie tu zawarte nie sa tak popularne jak to sie niektorym forumowicza wydaje.
kri / 95.49.182.* / 2011-05-03 18:21

niedostępnych 20 lat temu

ale marzących o II Rzeczpospolitej , która była cudem wywalczona. Ty biedaku bez tradycji jesteś niewolnikiem i marzysz o dobrobycie, pamiętaj, ze ci co teraz trzymaja władzę w UE darmo ci jej nie oddadzą i dalej będziesz niewolnikiem, bo nie wiesz co to jest wolność. (: ))
~Kris / 2011-05-03 18:43 / Tysiącznik na forum)
Nie pamiętam II Rzeczypospolitej (i myślę, że ty też) ale pamiętam nieźle końcówkę lat 70-tych, i kiedy porównuję je z dzisiejszą rzeczywistością wiem dobrze o czym mówię.

Nie wyjeżdżaj mi tu proszę z biedakiem i niewolnikiem. Nic o mnie nie wiesz, a jednak gotów jesteś mnie obrażać. Twój post nie mówi wiele o mnie, ale za to bardzo wiele o Tobie.
Pozdrawiam.
marynarz098 / 2011-05-03 20:02 / Tysiącznik na forum
Mi nie dane jest pamietac realiow socjalizmu jak Tobie.
Ale ciesze sie, ze mam pelne zrozumienie co do ,,wolnosc slowa,, i pelne zrozumienie co do odpowiedzialnosci za wypowiedziane slowa.
Szkoda, ze tak wielu myli ,,wolnosc slowa,, ze zwyklym hamstwem. Podajac sie w dodatku za tych co walczyli o jego ,,slowa,, wolnosc.
marynarz098 / 2011-05-03 19:50 / Tysiącznik na forum
Kiedy brak konstruktywnego myslenia, najlatwiej przychodzi ubogim intelektualnie, opluwanie i rzyganie na innych.

ps: Nie rzucaj perel przed wieprze, bo swinie i tak tego nie docenia, a perly sie zmarnuja.
m-53 / 83.24.15.* / 2011-05-03 20:23
Pereł nie rzucasz, ale prostactwo wyłazi.
Przeczytaj co napisałeś - jeden stek. obelg i pogardy.
marynarz098 / 2011-05-04 13:38 / Tysiącznik na forum
Skad ci przyszlo do glowy, ze ja o perlach to o sobie.????
O sobie to ja powiedzialem to co ponizej:

Jak sie przylaczylem do tego forum, bylem nieswiadomy stanu rzeczy, ale
juz wiem jak bledene mialem pojecie o stanie swiadomosci naszego
spoleczenstwa, ( oczywiscie nie chce wlozyc wszystkich do jednego gara,
spotkalem tu na forum wartosciowe wpisy kazdej frakcji politycznej.)
A dzis bawi mnie to jak jedni drugim skacza do gardla. I tylko bawi,
ciesze sie ze to forum nie ma wplywu na rzeczywistosc, a opinie tu
zawarte nie sa tak popularne jak to sie niektorym forumowicza wydaje.

A o perlach bylo do Krisa... ale wnoskuje ze Kris i bez mojego wpisu to przyslowie zna.

Prostactwo wylazi ze mnie, dlaczego???....bo nie podoba mi sie jak pro-PIS elektorat(drugi co do wielkosci elektorat w Polsce marnuje sily na obelgi, i przezwiska, co przyslania innym niezdecydowanym, zauwazenie jakiekolwiek proby realnego reagowania na Polityke PO ),a nawieksza sila polityczna, ktora nie wykazuje sie zbytno(wdelug niektorych wcale)tylko na tym kozysta.

Prostak....dlaczego???... bo nie podoba mi sie jak ludzie mieszkajacy w tym samym kraju opluwaja urzad premiera i prezydenta.
Tak bylo za L.Kaczynskiego i J.Kaczynskiego.
I tak jest teraz.

Prostak dlaczego???? bo, bo nie podoba mi jak pokolenie starsze pluje i rzyga na siebie nawzajem.

Prostak?????Bo nazywam chamstwem to co tu sie najczesciej na forum wyprawia.

Ok. jesli tak to moge byc prostakiem.

ps: ocenialem czyny nie ludzi, ocenilem czyny jako chamskie, nie nazywajac nikogo chamem.......niech bedzie i prostak.

Milego dnia.
tesa1959 / 2011-05-03 19:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Popieram Twoje zdanie. Ja pamiętam nie tylko końcówkę, ale całe lata 70 od chwili strajków przed dojściem Gierka do władzy, potem karli na cukier chyba od 75, na mięso od 82, a w końcu na wszystko, no i sklepy komercyjne tez pamiętam i sam ocet na półkach też. Jeśli ktoś chce tamtego ustroju, to jeszcze została Kuba, Chiny, Korea itp.
marynarz098 / 2011-05-04 14:03 / Tysiącznik na forum
Czy to nie przypadkiem nostalgiczna tesknota za socjalizmem, sie u nas w kraju ujawnia.....jak myslisz????
tesa1959 / 2011-05-04 15:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niestety, ludzie zapomnieli jak to był w tamtych "cudownych" czasach. Ja do tego nie tęsknię.
dddddddddd / 77.113.87.* / 2011-05-03 16:48
K o c h a n a M a m u s i u !
W Unii jest fajnie, niczego tu nie brakuje. Cukier jest po 15 zł za kg; benzyna po 18,50 zł za litr, masło po 14.10 zł za kostkę, chleb po 16,20 za bochenek a paczka papierosów po 42 zł.
Jeśli chodzi o nasz dom, to latem przyjechał pan Icek z Izraela, najpierw postawił piwo, a potem pokazał akt własności z 1937 r. I powiedział, że teraz to jego ziemia i wszystko, co na niej. Może to i lepiej, i tak nie byłem w stanie płacić podatku kastralnego (Mamusia wie, 4,2% od wartości nieruchomości rocznie). Za to w przytułku mamy kolorową telewizję i fajne filmy.
Pracy na razie nie ma, ale mówią, że będzie. Jak dożyję, to za 6 lat będę mógł pracować w Niemczech albo Austrii. W mieście budują nowy urząd. Unia dała trochę grosza. Firma Heńka Kowalskiego startowała w przetargu, ale rozstrzygano go w Brukseli i wygrali Szwedzi.. Co prawda inżynierów sprowadzili od siebie Ale Heniek i tak się cieszy, bo uznali jego kwalifikacje i pozwolili nosić cegły. Niech sobie chłop zarobi, bo jego firma już nie wytrzymuje tego zwiększonego VAT-u w budownictwie. Chciał wysłać syna na studia do Francji, ale nie miał na to pieniędzy. Córka jednego z ministrów miała więcej szczęścia i dostała unijne stypendium. Chłopak Henia jest całkiem zdolny, więc zdawał na naszą politechnikę. Byłby się dostał, gdyby nie konkurencja młodzieży z innych krajów unijnych.
W końcu tam uczelnie też są przepełnione. Na razie jest na darmowym stażu w hipermarkecie.
Ostatnio w mieście pojawiło się mnóstwo byłych rolników. Mówią o nierównej konkurencji, niskich dopłatach i limitach produkcyjnych. Nie wiem o co im chodzi, przecież mieli najwięcej zyskać na integracji.
Do domu naprzeciwko wprowadziło się młode małżeństwo - Tomek i Jacek. To bardzo wrażliwi ludzie, nawet starają się o adopcję. Pani kurator jest bardzo tolerancyjna i świeżo po aborcji, Więc mają duże szanse.
Niech Mamusia na razie siedzi na tej Białorusi, Bo tu szaleje eutanazja, zwłaszcza, że ubezpieczalnia już o Mamusię pytała.
To tyle, bo idę po zasiłek. Będę go pobierał jeszcze dwa miesiące.
Całuję mocno, Zdzisiek.
P.S. Niech mi Mamusia przyśle kilo szynki ale takiej ze zwykłego prosiaka bo te nasze świecą po nocach.
P.P.S. Niech Mamusia wyśle ten list swoim znajomym. Może za kilkanaście lat do mnie wróci. Wtedy Polski już pewnie nie będzie, ale w końcu będę obywatelem euroregionu.
sdfsdf / 86.111.114.* / 2011-05-03 23:40
co to jest podatek kastralny? przespalem cos czy piszesz debilizmy pisiorskie ?
~Kris / 2011-05-03 17:03 / Tysiącznik na forum)
Zadam Ci trudne pytanie:
Skoro w Polsce jest tak źle, to w którym kraju wolałbyś mieszkać?
Istnieje taki? Daj nam jakiś świetlany przykład do naśladowania.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-03 18:34
Ty jak zwykle nic nie zrozumiales.
On woli mieszkac w Polsce a nie w euroregionie polskim.
WC bez pisuara / 213.17.138.* / 2011-05-03 16:35
Obecnie przynależność do NATO i UE daje perspektywę rozwoju. Oczywiście jeżeli moherowy kaczyzm nie wykorzysta nasze cechy.
zaciekawiony / 209.236.66.* / 2011-05-03 16:34
no to się Bul ostatnio napracował. Tu gadka, tam szmatka. Międli ozorem, jak najęty. Cóż natomiast z Szanowną Małżonką wyżej wymienionego, też się pęta po mszach?, czy też zajmuje się tradycją rodzinną, tj. szatkowaniem mięsa toporkiem rzeźnickim?
MATRIX-WROC-03-Maj / 81.168.143.* / 2011-05-03 16:13
posiadł! A nawet, nie tylko mizerii, ale wręcz TEMPOTY
buc_pucybut / 2011-05-03 16:34 / Tysiącznik na forum
Bredzxiu miał by problem ze zdaniem testu w gimnazjum on nawet nie wie kto należy do EU a kto nie własnie na niego glosują ci z dyplomami z dużych miast ehehehe
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2011-05-03 15:03
ale krytykować wolno tylko opozycję. Nędznicy, którzy krytykują rząd powinni być zdelegalizowani.
buc_pucybut / 2011-05-03 14:19 / Tysiącznik na forum
dobrze ze mgr historii nie pomylił 3 maja z Halloweenem bo ostatnio tez z datami miał problemy głąb
dgen / 2011-05-03 14:21 / Tysiącznik na forum
daj mu szansę, napracował się chłopina przy kotylionach
Vcx. / 217.97.193.* / 2011-05-03 14:32
Fakt, rozdaje je swojakom na prawo i lewo.
dgen / 2011-05-03 14:18 / Tysiącznik na forum
Szczyt hipokryzji albo nieograniczona wiara w głupotę słuchających !
Namiestnik komorowski każe nam być dumnymi z ostatnich 20 lat - tymczasem sam gości na salonach dyktatora jaruzelskiego, członka reżimu odpowiedzialnego za śmierć tysięcy ludzi, sprawującego władzę w Polsce w imieniu i na rzecz obcego mocarstwa.
kri / 95.49.182.* / 2011-05-03 18:04

członka reżimu odpowiedzialnego za śmierć tysięcy ludzi

Powinno być: członka reżimu sowieckiego odpowiadzialnego ,za smierć setek tysięcy Polaków, zamordowanych, wygłodzonych i wysłanych na nieludzka śmieć na Sybir. Dziedzictwo tego reżymu przejęła Rosja i gloryfikując swoja rolę w 2 wojnie światowej, ktora nie czuje się winna zbrodni ludobójstawa byłego reżimu, a wręcz przeciwnie usiłuje ponownie odzyskać swój łup wojenny z Jałty przy poddańczym udziale naszego rządu i prezydenta i ponownie opanować nasz biedny kraj
PlawdaKtólaBoli złodziei / 178.37.70.* / 2011-05-03 13:50
Figurantom już dziękujemy

Najnowsze wpisy