Forum Polityka, aktualnościKraj

Komorowski za kompromisem w sprawie in vitro

Komorowski za kompromisem w sprawie in vitro

Money.pl / 2010-10-18 10:37
Komentarze do wiadomości: Komorowski za kompromisem w sprawie in vitro.
Wyświetlaj:
basil / 188.33.3.* / 2010-10-19 02:56
A JA LICZĘ NA KOMPROMIS W KWESTII MOŻLIWOŚCI UBIJANIA NA MIEJSCU GŁUPKÓW, KTÓRZY DUŻĄ CZĘŚĆ OBYWATELI "DEMOKRATYCZNEGO PAŃSTWA PRAWA" WYJĄTKOWO DENERWUJĄ,
GADAJĄC O KOMPROMISIE.
Drań / 93.159.53.* / 2010-10-18 11:34
Prezydencie Komorowski.

Skoro jest Pan katolikiem. To powinien brać pod uwagę naukę Kościoła. Kompromisy są były i będą ale nie w kwestiach wiary. Pan się zapomina.

Życie jest największym darem, ale nie za cenę śmierci innych istnień ludzkich. Dlaczego Państwo nie chce wspierać naprotechnologii która to metoda jest bardziej skuteczna i tańsza niż in vitro.

Za in vitro stoi biznes i pieniądze. Prawo, które deprawuje jest złym prawem. A Pan namawia do uchwalenia złego prawa ponieważ nie zajął się Pan tą problematyką i nie zna Pan innych metod na posiadanie dziecka poza in vitro. Gdyby je Pan znał propagował by Pan metody zgodne z Pana wiarą. Niestety ale po raz kolejny wykazał się Pan brakiem przygotowania merytorycznego.

Co więcej jasne jest że ta dyskusja ma odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów Polski. Rosnące zadłużenie i bezrobocie. Brak reform, rosnące obciążenia fiskalne etc.
B_7 / 195.35.80.* / 2010-10-18 13:38

Za in vitro stoi biznes i pieniądze. Prawo, które deprawuje jest złym prawem

Za in-vitro stoją pary małżeńskie, które nie mogą mieć dzieci kolego!!!
To ty spychasz tą sprawę do kwestii biznesu i pieniędzy - zakładam,ze dzieci jeszcze nie masz i poprostu nie rozumiesz co można stracić a dokładniej czego nie mieć i dlatego takie argumenty wysuwasz... Sprawdza sie powiedzenie: "jeśli nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze" ale czy jednak w tym o to napewno chodzi?
konserwa / 2010-10-18 10:37 / Tysiącznik na forum
No cóż zarodek z czysto biologicznego widzenia jest już człowiekiem, podobnie zarodek psa jest już psem, czy zarodek wiewiórki jest wiewiórką. Mleko wylane nastąpiło połączenie z czego jedni bardzo się cieszą bo powstał ich wymarzony potomek a drudzy lekko życie traktujący kombinują jak tu się pozbyć tego życia (ich sprawa). Jednak "mrożenie i selekcję zarodków" to mi przypomina jak najgorszy film SF jaki będzie dobór zarodków na podstawie DNA ??? Już w wielu społeczeństwach próbowano dokonywać selekcji ludzi (teraz zarodków) np za Adolfa Hitlera, wcześniej wśród Kreteńczyków. Metody są takie same tylko poprawiła się technika bo można było zejść na niższy poziom uorganizowania człowieka niemniej jednak człowieka. Z całym szacunkiem dla par, które bardzo chcą mieć dzieci czy warto robić to po trupach???
Druga sprawa dlaczego każde z nas ma płacić za in vitro??? Kiedy permanentnie brakuje pieniędzy na ratowanie życia dzieci warto finansować eksperymenty ???
Jeszcze jedno a gdzie będzie dobór naturalny w skalpelu i oku chirurga a jeśli się pomyli???
Niezależnie czy wierzysz w Boga czy w Matkę Naturę czy warto zmieniać prawa przyrody???
BGH / 89.77.14.* / 2010-10-18 19:20
A dlaczego mam płacić za chorego na raka płuc palacza? Za alkoholika na odwyku? Wolę pomóc ludziom, którzy nie mogą mieć dzieci. Całym sercem jestem z nimi!!
rosinek / 83.17.65.* / 2010-10-18 11:51
O ile dobrze pamiętam to twoi poprzednicy ( zawodowi ) dawno temu nie pozwalali na sekcję zwłok ludzkich. Dopiero jak stwierdzili, że wschód ( Chiny, Indie, arabowie - nie wspominając o etarożytnych egipcjanach) dawno to robi i że przed postępem nie uciekną to się zgodziłi. Podobnie było z przeszczepami organów ludzkich na które kler katolicki nie zgadzał się . Przed tym postępem nie ma wyjścia. Jest tylko problem czy my będziemy takim zaściankiem w którym nic nie można bez zgody kleru czy bez tej zgody da się coś zrobić. NIKT CIEBIE NIE B EDZIE ZMUSZAŁ DO ZAPŁODNIENIA POZAUSTROJOWEGO. A JA MAM PRZYJACIELA KTÓRY TAK SIĘ URODZIŁ I JEST SZCZĘŚLIWY PODOBNIE JAK JEGO RODZICE.
B_7 / 195.35.80.* / 2010-10-18 11:09

Niezależnie czy wierzysz w Boga czy w Matkę Naturę czy warto zmieniać prawa przyrody???

Jedno pytanie:
Czy uwarzasz,ze jako ludzie nie ingerujemy w Matkę Naturę inaczej niż in vitro?
Wyjrzyj za okno lub pooglądaj jakieś discovery channel i zastanów sie raz jeszcze o czym bredzisz...
konserwa / 2010-10-18 11:29 / Tysiącznik na forum
Tylko są pewne granice tej ingerencji zarówno w makro jak i naszej mikroskali. A tobie taka ingerencja się podoba????
B_7 / 195.35.80.* / 2010-10-18 13:10
Mnie się podoba,ze zobacze a przynajmniej usłyszę, ze jakaś rodzina dzięki in-vitro będzie szczęsliwa bo będzie mogła poczuć co to znaczy rodzicielstwo... O tym,ze mąż przyłoży gówę do brzucha swojej kobiety i poczuje jak jego pociecha kopie go przez ściany tego włąśnie brzuszka - to mnie cieszy i kto jest przeciw temu powiem aby lepiej sie nie oddzywał. A jak chcesz żyć w imie wiary i tym podobnym p******** to popatrz jak klerowi obojętnie jest czy dziecko jest z in-vitro czy też nie... tak samo są molestowane właśnie przez ten kościół/księży którzy tak głośno jak psy szczekają...!!!
.
ODP: mnie się ingerencja podoba gdzie można coś ulepszyć, usprawnić, dać szansę na to co do tej pory było niemożliwe...
konserwa / 2010-10-18 14:07 / Tysiącznik na forum
Tylko jakim kosztem? Czy za wszelką cenę? Czy przy tym doświadczaniu siostry i bracia tego dziecka musieli zginąć? Czy musi ktoś ucierpieć, żeby ktoś inny coś doświadczył ?
Czy to jest leczenie ??? A wreszcie czy musimy do tego dopłacać?
X.X.X. / 195.238.227.* / 2010-10-18 12:21
mnie nie podoba się w jaki sposób i na jaką skalę eksploatuje się zasoby naturalne, a do tego robi sie to bezmyślnie, i podobnie u naszych polityków, najważniesze jest diś i teraz a nie do czego takie działania doprowadzą w przyszłości.
X.X.X. / 195.238.227.* / 2010-10-18 11:05
Widać, że z ciebie niezła konserwa. Jak ci się nie podoba nie musisz mieć dziciaka tą metodą nikt ci nie nakazuje, ale są osoby które by chciały a nie mogą, do tego nie kręci ich adopcja. W okresie kiedy "deficyt" niemowląt, z pewnością rząd będzie się starał przeforsować pomysł. Konserwo może dzięki zabiegom doboru silnych i zdrowych zarodków będzie się rodziło mniej dzieci upośledzonych na naprawne różne sposoby, jeśli nie wiesz o co mi pchodzi to wybierz się do łodzi, jest tam oddział na którym próbuje się ratować życie noworodków którym nikt specjalnie nie daje szans na przeżycie i normalną egzystencję.
O jakich ty trupach piszesz, wiesz ile już plemników zabiłeś w swoim życiu, wiesz ile z tego było by dzieci, nie wstyd ci żyć wiedząć że całe twoje życie usłane jest trupami, ze masz śmierć na rękach?????
Dlaczego mamy płacić na invitro, a dlaczego musimy płacić za głopotę naszych polityków????
Piszesz o doborze naturalnym, o prawach Boga? To czy zgodne z tym naturalny jest według ciebie homoseksualizm, czy normalna jest pedofillia, zoofilia i co tam jeszcze współczesny człowiek wymyslił? W porównaniu do tego invitro to pikuś.
konserwa / 2010-10-18 11:26 / Tysiącznik na forum
Jeśli nie widzisz różnicy między plemnikiem a zapłodnioną komórką jajową, która się zaczyna dzielić (takie są zamrażane) to gdzie siedziałeś na biologii.
Druga sprawa, przy obecnych procedurach i możliwościach człowiek jeszcze nie potrafi ocenić, który zarodek jest dobry a który zły. Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim będziemy to potrafili.
Jeśli przyjmiemy, że dzieląca zapłodniona komórka jajowa to człowiek i że takie komórki są rozmrażanie i wyrzucane. To jak inaczej nazwać taka procedurę jak nie morderstwem. A wtedy in vitro już nie okaże się takim małym pikusiem.
X.X.X. / 195.238.227.* / 2010-10-18 12:30
Tak, ale idąc twoim tokiem myślenia, jeśli dopiero po połączeniu sie tych dwóch elementów powstaje nowe życie, to chyba znaczy, ze te dwa czynniki też w jakiś sposób żyją, bo nie wyobrażam sobie códów w postaci otrzymywania żeczy ożywionych z nieożywionych?
konserwa / 2010-10-18 12:49 / Tysiącznik na forum
Przepraszam, ale nie rozumiem. Czy znasz człowieka, który powstał tylko z plemnika, albo człowieka, który powstał tylko z komórki jajowej ? Proszę zajrzyj do podstaw biologii rozmnażania kręgowców do których tez należy człowiek a potem zastanów się.
Życie to coś zupełnie innego niż tylko ruch plemnika. Życie to coś cudownego więc trzeba je chronić, ktoś nie może żyć kosztem kilku innych ktosiów.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy