Forum Polityka, aktualnościKraj

Kompania Węglowa będzie mogła liczyć na pomoc rządową?

Kompania Węglowa będzie mogła liczyć na pomoc rządową?

Wyświetlaj:
T.J. / 83.8.147.* / 2014-04-25 19:02
Nie rozumie zupełnie sytuacji, na
hałdach zalegają olbrzymie ilości węgla
którego nikt nie chce bo za drogi.
Za chwilę mogą upadać kopalnie bo nie mają obrotu towarem.
Dlaczego przynajmniej czasowo nie obniża się ceny węgla aby opanować ten zastój i wytrącić broń konkurencji. Przecież w dalekosiężnym handlu czasem trzeba zejść z ceny aby zdobyć klientów. Czy w tych kopalniach nikt nie myśli realistycznie ? Czy to wpływ myślenia z dawnych czasów gdy I sekretarz jak trzeba było to dorzucił pieniędzy do nierentownych kopalni.
Jeżeli zysku nie można zrobić dobrą ceną to trzeba go zrobić ilością a nie odkładać produkt na hałdy !!!!
Dawid12345 / 95.41.198.* / 2014-04-25 08:55
W samej kompani pracuje 900 darmozjadow ktorych pensje zaczynaja sie od 4000 zl z czego ponad 100 osob jest na kontraktach menadzerskich z wyplatami 300 % wiekszymi od kwoty podanej wyzej i wiecej na ktore ja osobiscie nie mam co liczyc jako pracownik dolowy. Kazda kopalnia posiada swoja dyrekcje ktora zalatwia wszystkie sprawy zwiazane z kopalnia wiec poco tyle ludzi w kp? Pani Lobodzinska prezes kp za doprowadzenie kompani do tej sytuacji dostala 2 mil zl odprawy za to ze uciekla i juz wiadomo ze dostala podobne stanowisko w jastrzebskiej spolce. Zrobcie pozodek w kompani a kopalnie dalej beda funkcjonowac. Niech kazda kopalnia bedzie na swoj rozrachunek i zobaczycie jak ruszy wydobycie bo jak na razie to my musimy utrzymywac pracownikow kp a nie siebie. W koncu pan prezes ktory zrezygnowal z swojego stanowiska tez zwinal 4 mil zl a z czegos ta kwote musial wziasc. I znow zamiast pracownikom kopaln pieniadze dostaja prezesi a nam robi sie przestoje. Na jakiej podstawie winni calej sytuacji ludzie dostaja milionowe odprawy? Powinni byc ukarani za doprowadzenie do miliardowych strat a nie nagradzani !!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nihooya / 89.186.0.* / 2014-04-24 09:16
Ja wam powiem jak można pomóc KW:
Doprowadzić do upadłości i sprywatyzować ten wór bez dna.

Najnowsze wpisy