Forum Forum dla firmKsięgowość

Komputer + monitor - rozdzielnie jako wyposażenie. Pomysł :)

Komputer + monitor - rozdzielnie jako wyposażenie. Pomysł :)

tarous / 2009-11-25 20:28
Witam,

W najbliższym czasie będę zakładał własną firmę dzięki dotacji z UP i mam takie oto pytanie.
Otóż w biznesplanie dla wygody zestawiłem sobie zestaw komputerowy, który zawiera wszystkie elementy - czyli monitor plus wszystkie wnętrzności komputera razem z obudową (sam go sobie składam).

Łącznie, kwota wyszła mi ponad 5000zł (będę się zajmował grafiką/reklamą). Pomyślałem jednak, że oba elementy można rozdzielić i wpisać w ten sposób jako wyposażenie, no i oczywiście wrzucić w koszty (bo jako środek trwały odpis mi nie przysługuje) - już mówię dlaczego.

Oczywiście, US mógłby się przyczepić, że komputer bez monitora to nijak nie będzie funkcjonalny, ale w tej chwili mam jeszcze swój prywatny zestaw.
Pomyślałem, żeby wciągnąć do firmy, aportem, swój stary monitor właśnie. Jest to stary, ale ciągle jary duży monitor CRT. Jako że zajmuję się grafiką praca na dwóch monitorach i tak moją codziennością (bo to naprawdę ułatwia pracę). W związku z tym zaliczanie droższego monitora jako integralny element środka trwałego - zestawu komputerowego - nie jest konieczne. Przecież ten monitor może być równie dobrze podłączony do laptopa czy zewnętrznego odtwarzacza DVD, np. do celów prezentacji.

Czy przy takiej argumentacji jestem w stanie się przed US obronić? Chcę po prostu rozbić ten zestaw na dwie części i mieć z głowy wszelkie odpisy już na starcie (to mi, nie ukrywam, bardzo pomoże).

Co Wy na to? :)

Najnowsze wpisy