Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Komu potrzebny zarządca nieruchomości?

Komu potrzebny zarządca nieruchomości?

Money.pl / 2009-01-24 09:43
Komentarze do wiadomości: Komu potrzebny zarządca nieruchomości?.
Wyświetlaj:
AdamChudziński / 79.186.164.* / 2016-01-31 19:34
Firma www.progresline.pl to lider w tej branży w Łodzi. Cieszą się dobrymi opiniami i zadowoleniem wśród mieszkańców.
Paweł421 / 79.184.212.* / 2016-01-25 15:24
Zarządzanie nieruchomościami wymaga wiele odpowiedzialności, więc jeśli ktoś się zdecyduje to warto skorzystać z firmy, która gwarantuje odpowiedni poziom. Dla mnie taką firmą, jest Progresline z Łodzi.
Mnts5 / 83.7.191.* / 2016-01-15 10:29
Dokładnie, lepiej gdy osiedlem zajmuje się firma, która będzie dbała o interesy mieszkańców i nadzorowała kwestie remontowe. My korzystamy z usług firmy www.zawiszanieruchomosci.pl Zawisza Nieruchomości i jesteśmy póki co zadowoleni ze współpracy
vettein01 / 2015-11-16 10:10
Myślę, że oddanie zarządzania nieruchomością osobom ze wspólnoty to nie jest najlepszy pomysł. Do tego potrzebne są osoby, które się na tym znają, mają jakieś doświadczenie. Ja przez prowadzenie własnej firmy nie miałam czasu zajmować się też nieruchomością, więc powierzyłam wszystko firmie Nowodworski Estates, oni dbają o wszystko, lokatorzy są naprawdę zadowoleni, wszystkie remonty, drobne naprawy są na bieżąco realizowane.
sebastian1578 / 2015-12-07 13:43
Wiem z własnego doświadczenia, że zarządca jest potrzebny. Pamiętam czas jak na zebraniach osiedlowych były ciągle awantury. Każdy coś chciał robić po swojemu. Teraz mamy zarządcę z Lemmon House i wszystko gra. Jak ktoś ma jakieś problemy to pisze na e-Wspólnocie i jest to załatwiane bez większych awantur. Na osiedlu jest spokojnie, i porządek utrzymany więc nie ma co się czepiać, ciężko każdemu z osobna dogodzić, zwłaszcza że czasem każdy mieszkanie c chciałby co innego.
Krzychu087 / 79.191.62.* / 2015-11-29 22:40
Zgadzam się. Lepiej wynająć specjalistów bo oni zadbają o nieruchomość najlepiej. Tylko należy wybrać kogoś odpowiedniego i sprawdzone jak np. Impel Facility Management a nie jakąś firmę krzak
Kamil88236 / 77.65.92.* / 2015-09-28 13:24
Mi bardzo. Szkoda mojego czasu na wysłuchiwanie ludzi, którzy się na tym kompletnie nie znają, a oczywiście mają najwięcej do powiedzenia. Zanim skorzystaliśmy z profesjonalnej pomocy od progresline wybuchały tylko ciągłe awantury na każdym zebraniu.
emfilion / 193.0.209.* / 2015-04-26 17:27
moją nieruchomością zarządza adwgestion.pl - i jestem bardzo zadowolony. Z tego co się orientuję, cała wspólnota jest zadowolona odkąd podpisaliśmy z nimi umowę i wygnaliśmy poprzedniego zarządce. Teraz jest świetnie. Czysto, niskie opłaty, a budżet dopięty. :)
Piotr568 / 79.173.35.* / 2015-03-09 15:20
Jeśli chodzi o zarządzanie nieruchomościami w Poznaniu to mogę polecić Adminion Nieruchomości. Jakby co można zerknąc na ich stronę internetową http://adminion.pl/
drutek / 2014-04-27 14:21
zarządca jest potrzeby po to aby zachować porządek na osiedlu, a także pomagać przy rozwiązywaniu konfliktów, u Nas działa Status i jak potrzebujemy pomocy to zawsze ją dostajemy od zarządcy, myslę ze bez dobrego zarządcy ciężko jest utrzymać porządek na osiedlu.
amek / 176.221.120.* / 2014-03-19 10:21
Zarządca nieruchomości jest potrzebny, żeby wszystko było w należytym porządku. Jak szukacie zarządcy w Warszawie to polecę wam firmę Gestor. Zresztą, najlepiej jak sprawdzicie sami czy ten zarządca jest dla Was ok.
monika731 / 78.8.93.* / 2012-09-07 16:23
zgadzam się z gomes.My jako mała wspólnota mamy taki wlasnie problem, bo nasz zarzadca chcac wcisnac" swoja "firme do wymiany drzwi od klatki,robi wszystko by zniechecic wybranego przez nas wykonawce. wymaga od niego jakis zaswiadczen z us. zus itd.jestem "ciemna" w tych sprawach, kupilismy to mieszkanie nie dawno i nie mielismy wplywu na wybór zarządcy. Sama zastanawiam się czy nie starac się o te stanowisko.
diakon / 82.220.39.* / 2015-01-20 14:29
Jest niezbędny, ale jak bardzo to już zależy głównie od tego, jakie macie doświadczenia. My również zaczęliśmy się tym interesować dopiero kiedy były problemy z zarządcą. Sami mieszkańcy wnioskowali o zmianę. Teraz jest Status i panuje porządek, ale wiemy co oznacza osiedle, na którym nie jest realizowane kompletnie nic.
majerski / 213.165.68.* / 2015-01-26 14:08
Jest niezbędny - doświadczony i z dorobkiem, tak aby faktycznie na osiedlu dochodziło do kolejnych zmian, przeprowadzane były remonty, osiedle się rozwijało. Ten zarządca o którym piszesz pracował na moim poprzednim osiedlu - zmiany były faktycznie na plus.
gomens / 213.158.199.* / 2009-01-24 09:43
Witam
Nie jest prawdą, że zarządcą może zostać wyłącznie osoba posiadająca licencję.
Może nim zostać każdy członek wspólnoty mieszkaniowej i taki zarządca będzie faktycznie dbał o stan nieruchomości. Co komu po licencjonowanym zarządcy jak pojawia się on na obiekcie kilka razy w roku. To wielka pomyłka aby losy własnego mienia powierzać osobie, którą nic nie łączy z ta nieruchomością. Zarządca ze wspólnoty sam wykona wiele niezbędnych napraw w budynku, oprócz prowadzenia spraw księgowych za te same wynagrodzenie, a ten z licencją do każdej naprawy zawoła firmę ( praktyką stało się, że takie prace zlecane są na zasadzie układów w relacji zarządca- wykonawca. Są to wujkowie , bracia , szwagrowie i inne osoby pozostajace w komitywie z zarządcą. Ośmielę się stwierdzić, że taki zarządca czerpie dla siebie niezłe prefity ) i za wszystko trzeba extra zapłacić. Po co więc płacic dwa a może i trzy razy za ta sama pracę.
StefanMucha / 89.67.245.* / 2013-01-20 19:46
Nie zgodzę się z Tobą. Takie firmy może i są czasem drogie, ale jak masz duże osiedle to zapomnij że komuś będzie się chciało ze wspólnoty tym zajmować z takim zapałem. Tu potrzeba profesjonalisty, kogoś kto prawo i księgowość ma w małym paluszku. Ważne jest tylko aby wspólnota pilnowała takiej firmy. Bo to wkońcu w ich interesie leży to aby było dobrze. Kumoterstwo było, jest i bedzie. Tego nie zwalczysz. Tylko tak naprawdę co z tego skoro np. znajoma firma zarządcy jest i dobra i rozsądnie się ceni? U nas mamy spore osiedle na Wilanowie w stolicy. Administruje nim Lux dom (piszę bo naprawdę jesteśmy z nich zadowoleni). I pojawili się w odpowiednim dla nas momencie, bo osiedle było w kiepskim stanie. Właśnie przez takie zarządzanie przez wspólnotę.
Dorian.G / 109.241.36.* / 2013-11-25 12:16
Dokładnie. To tak jak z wieloma innymi dostawcami usług. Niby ktoś tam coś wie, niby może się tym sam zająć ale najczęściej kończy się to tak, ze woli zapłacić te parę groszy profesjonaliście niż samemu się użerać. Jednak rzeczywiście są problemy ze znalezieniem dobrego zarządcy. U nas przewinęły się już chyba ze 3 firmy i po problemach jakie mieliśmy z ostatnią (szerokim łukiem omijać Status Nieruchomości w Warszawie...) nie wiem czy zaufamy komuś znowu.
radoslaw45 / 5.174.46.* / 2014-03-09 21:48
sam z wlasnego doświadczenia wiem jak wazny jest dobry zarzadca. Poprzedni w mojej wspólnocie byl beznadziejny, w ogole nie znal się na inwestycjach i dobrym planowaniu budzetu. Dlatego tez zostal odwolany. Teraz u nas zarzadza firma Status i wreszcie cos się dzieje w pozytywnym znaczeniu. @Dorian.G zupelnie nie wiem czemu omijac Status 'szerokim lukiem'. Nasze pieniadza sa wreszcie dobrze i rozsadnie inwestowane w nasze osiedle przez ludzi ze Statusa, poza tym pracownicy sa po prostu mili i pomocni. Wysylaja maila informującego co kwartal i zawsze oddzwaja jeśli nie mogli wczesniej odebrac.
HELA / 84.205.162.* / 2009-03-06 14:05
NIEŁATWO JEST ZARZĄDZAĆ SAMEJ WSPÓLNOCIE BO NIKT NA TYM SIE NIE ZNA, SĄ SAME KŁOPOTY...
risky / 89.78.11.* / 2016-04-10 17:26
My też sobie nie poradziliśmy (brak czasu, zaangażowania). Trzeba było w końcu oddać sprawy w ręce profesjonalistów. Wybraliśmy firmę (Lux Dom), która zarządza sąsiednim osiedlem. I to był naprawdę dobry pomysł.
bosena / 89.67.89.* / 2014-09-02 22:08
potwierdzam! my też próbowaliśmy, ale nic nie wyszło. w końcu wysłaliśmy kilka zapytań i chyba wybierzemy status. mają bardzo dobrą ofertę cenową.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy