Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koncerny zaczną się bać Polaków

Koncerny zaczną się bać Polaków

Money.pl / 2008-06-14 09:53
Komentarze do wiadomości: Koncerny zaczną się bać Polaków.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.136.* / 2008-06-20 08:12
Odszkodowania od koncernów? Wolne żarty. Przypomina mi się historia astronomicznych odszkodowań, jakie sądy w pewnym kraju zasądziły od koncernów tytoniowych właśnie wskutek zbiorowych pozwów. Już następnego dnia po wyroku koncerny wespół z władzą rozpoczęły pracę nad strategią obrony własnych interesów. Stanęło na tym, że żaden z pozwanych koncernów nie obniży ceny papierosów przez ileś tam lat, cena zostanie podniesiona o ileś tam centów na paczce, władza ze swej strony zadba, aby nikt na terenie tego kraju nie mógł sprzedawać papierosów taniej i będzie bezwzględnie walczyć z przemytem. Wzrost ceny papierosów był taki, że pokrył całe zasądzone odszkodowanie. Ta więc zapłaciły nie koncerny, ale konsumenci ich produktów. Spójrzmy prawdzie w oczy: zawsze płacą klienci, o ile oczywiście władza zadba, aby nie przypętała się żadna konkurencja.
s. / 2008-06-20 09:03 / Bywalec forum
Dodałbym jeszcze, że aby doszło do zasądzenia odszkodowania, trzeba mieć równie drogich prawników co pozwany koncern, a i to przecież nie gwarantuje wygranej. W takich sprawach gdzie stawka jest wysoka, nie można też wykluczyć, że "nasi" prawnicy dogadają się z drugą stroną w celu "maksymalizacji zysków" - wszakże zysk w tym systemie jest najważniejszy. Spektakularne "wygrane" odszkodowań za które płacą i tak klienci, mają jedynie na celu zwabienie większej ilości frajerów do tego bagna, po to by jeszcze bardziej ich złupić...
acomitam / 83.25.136.* / 2008-06-20 12:28
W istocie na zbiorowym pozwie najlepiej zrobiły koncerny i prawnicy. Zresztą takie pozwy są często inspirowane właśnie przez prawników. Trzeba tylko znaleźć jakąś grupę "pokrzywdzonych", nadać sprawie medialny rozgłos i "wiśta wio".
cr3ate / 2008-06-16 09:59
To tylko czekam na zbiorowe pozwy przeciw Central Wings. Tyle razy co ostatnio odwoływali loty i zlikwidowali 2/3 powiadamiając ludzi raptem 3 tygodnie przed data, to przesada. Sam musiałem zmieniać urlop w ostatniej chwili tłumacząc się przed szefem przez tych matołów.
Tak Mi Się Wydaje / 83.9.208.* / 2008-06-14 17:00
Ktoś goni za pieniędzmi, bo mu się zachciało seksu?
Bez przesady.

Najnowsze wpisy