Forum Polityka, aktualnościKraj

Kongres PiS: "Tusk jest jak dziecko w supermarkecie"

Kongres PiS: "Tusk jest jak dziecko w supermarkecie"

Wyświetlaj:
arch / 2010-03-06 15:17 / Tysiącznik na forum

Polska w G-20

Brawo , w ciągu ostatnich dwóch lat urzędowania ł zadłużenie Polski o 200 mld złotych.

-Szacuje się, że w 2010 r deficyt finansów publicznych sięgnie 7%. PKB, czyli zadłużenie wzrośnie o dalsze 100 mld zł !

++Obecnie Dług publiczny Polski wynosi... 678 437 998 588zł ++- www. zegardlugu. pl
PrawdaKtóraBoli / 86.12.154.* / 2010-03-06 14:59
Podobna retoryka, podobne zachowanie. Ci ludzie korzeniami tkwią w komunie. gomułka, gierek to ich przywódcy a haczyński ich tylko wiernie naśladuje.

Serdecznie pozdrawiam "ciemny" ludek pisokomuszy.
Wyksztaciuch / 87.96.25.* / 2010-03-06 14:56
Kiedy Jarosław Kaczyński, a właściwie to cały aktyw PiS-u, pojmie, że plując pod wiatr opluwa siebie ?
abc d / 77.253.42.* / 2010-03-06 14:18
"Tusk jest jak dziecko w supermarkecie" :D:D trafne!

Jarosław Kaczyński miał sporo racji mówiąc w ten sposób o PO, szkoda tylko, że z podobnym krytycyzmem nie patrzy na własna partię, której tak jak PO bardzo daleko do przyzwoitego poziomu.
Cuda / 83.21.253.* / 2010-03-06 13:54
Trafne i sensowne wystąpienie Kaczyńskiego - jak zwykle z klasą. Najwyższy czas na odsunięcie PO od władzy.
pv38 / 89.73.236.* / 2010-03-07 07:08
Kiedyś nie byłem sympatykiem PiS. Jarosław Kaczyński zwrócił moją uwagę stwierdzeniem: "Rynki finansowe? A któż to jest te "rynki finasowe"?. To przecież międzynarodowa, żałosna spekuła". Od tego czasu PiS ma we mnie stałego zwolennika. Pamiętacie jaką nabożną czcią w Polsce za "czasów" Balcerowicza cieszyły się owe mityczne "rynki finansowe"? Robiono wszystko, aby się przypodobać "rynkom finansowym", liczono się z ich opinią, nawet tłumaczono niektóre posunięcia, oczywiście te wygodne dla rządzących, np. My byśmy chętnie podnieśli płacę minimalną, ale co na to powiedzą rynki finansowe? (autentyczne). Tymczasem prawda jest taka że niejeden przedstawiciel tych "rynków finasowych" siedzi w więzieniu, składa cykliczne wizyty w prokuraturze, lub śmiga na wolności tylko dlatego że ma niewyobrażalną kasę i stać go na najlepszych prawników.
a1a2a3 / 213.47.17.* / 2010-03-06 14:25
to juz mielismy.Kaczory na sibir
tade / 83.2.33.* / 2010-03-06 13:41
Świetnymi retorykami byli Władysław, Edward. Dzisiaj w swym przemówieniu pan Jarosław wykazał się wielkim mistrzostwem i klasą w tej dziedzinie. Zrozumiałem to tak: Tylko ja PiS i mój brat jesteśmy w stanie z Polski zrobić kraj mlekiem i miodem płynący drugi EDEN.
Cytuję z regionalnej gazety : „Na pytanie jak wyżyć za 900 zł miesięcznie, prezydent Lech Kaczyński w czasie ubiegłorocznej wizyty w Piotrkowie odpowiedział, że przecież średnia krajowa wynosi 3,2 tys. zł brutto. Autentyczne zdziwienie prezydenta wywołało śmiech na sali. Tymczasem tłumaczyła głowa państwa ani w Orlenie, gdzie średnio zarabiają 8 tys. zł, ani w Warszawie, gdzie większość żyje powyżej krajowej, nikt by się nie śmiał”
W jakim świecie żyją czołowe postacie z PiS..... i nie tylko.
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-06 14:13
POmidorku, LK zna o wiele lepiej problemy Polaków niż którykolwiek z twoich PO idoli (a szczególnie taki Palikot, Drzewiecki czy inne te mordy moje). Nie wiem czy się orientujesz, ale ostatnia podwyżka pensji minimalnej (dla tych najuboższych) została dokonana przez Jarkacza jeszcze w 2007 roku. A ten zawsze powtarza, że Polacy to biedacy. Tylko Tusk uważa że jest świetnie i na dowód pokazuje zielona wyspę PO ... O średniej krajowej wspomniał z przekąsem, ironizując z POmediów dostarczających ludziom takie P********* jak te dane statystyczne (zarobki Lisa i 30 polaków zarabiających 0 zł to już średnia bliska 3 tys zł) . Jak tego nie zrozumiałeś to przykro mi, ale masz problem ...
tade / 83.2.33.* / 2010-03-06 14:36
Oszolom
Ja wiem co piszę a ty czytasz i nie wiesz co czytasz
A na marginesie PO=PiS=PSL=SLD to jest jedna grupa która winna
być r............ oni sobie krzywdy nie zrobią.
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-06 16:48
http://www.epiotrkow.pl/news/Prezydent-RP-Lech-Kaczynski-w-Piotrkowie,1966

... wysłuchaj do końca odpowiedzi i doszukaj się tam "autentycznego zdziwienia prezydenta". To co pojawiło się POmediach to sensacja, że napis z nazwą szkoły spadłby na LK - o tym każdy pewnie się dowiedział ...
Howg
NIE@bratom / 83.26.25.* / 2010-03-06 13:39
Polska po Pierwszym Rozbiorze
widziana oczyma przyjaznego Anglika.

Trzej dobrze ustosunkowani i usytuowani dżentelmeni angielscy wybrali się w podróż do krajów Europy północnej. Cel podróży nie jest zbyt jasny, ale że przewodził im Lord Herbert (któremu książka jest dedykowana) i uczestniczył pułkownik Floyd, można więc sądzić, że chodziło o polityczny rekonesans wrzącego regionu. Nie podróżowali własną kolasą, nie wieźli ze sobą łóżek czy sprzętu kuchennego, co było na owe czasy rzeczą niezwykłą dla dżentelmenów i budziło zdziwienie wizytowanej arystokracji w Polsce i Rosji. Nie byli też 'przy szabelce', co miewało nieprzyjemne skutki, bo traktowano ich czasem nie jako szlachciców, ale zwykłych chamów.
William Coxe, duchowny, historyk i tutor, uczestnik podróży, opisał ich przygody, a w opisie zamieścił nie tylko to co widział, ale uzupełnił spostrzeżenia obszernymi komentarzami historycznymi, charakteryzował strukturę polityczna i bacznie zwracał uwag na obyczaje panujące w odwiedzanych krajach.
Tę właśnie książkę wydaną w Dublinie w r. 1784 przeczytać można i ściągnąć z biblioteki Googli.


Travels
into
POLAND, RUSSIA, SWEDEN
and
DENMARK
interspersed with historical relations
and political inquiries

By
Dr WILLIAM COXE, A.M., F.R.S.
Fellow of King's College, Cambridge;
and Chaplain to
His Grace The Duke of Marlborough

In three volumes

Dublin
Printed for S. Price, R. Moncriffe,
W. Colles, T. Walker, C. Jenkin,
W. Wilson, L. White, R. Burton,
J. Cash and P. Byrne.
-o-o-o-o-o-o-o
MDCCLXXXIV
[1784; 528 p., pdf 24 Mb]



Bardzo to interesująca książka. Dżentelmeni wjechali do Polski od strony Austrii, szczegółowo zapoznali się z Krakowem potem udali się do Warszawy i przez Białystok powędrowali do Moskwy. Zajęło im to kilka miesięcy. Polska to obraz nędzy, bezhołowia i brudu. Spali na słomie, jeśli w zajeździe słoma była, czasem na podłodze, jedli to samo co utrzymujący zajezdnie, a więc bardzo biednie i prymitywnie. Kraków robi ponure wrażenie. Jest też dobry opis kopalni soli we Wieliczce. Warszawa robi nieco lepsze wrażenie, ale tylko w pałacach. Bardzo chwalą poczynania króla Poniatowskiego. Interesująco opisuje w historycznych dygresjach losy rodziny Sobieskich, a Marysieńkę barwnie przedstawia, jak to walczyła by Jakub nie objął tronu. Ciekawe szczegóły podaje o zamachu na króla, w co ręce maczał Pułaski. Wszystkie biedy i rozbiór to wina liberum veto, jedynej tego rodzaju instytucji w dziejach ludzkości. Wszędzie widzi szeroki gest arystokracji i nędzę chłopa w poddaństwie. Nie zapomniał też opisać polską specjalność - kołtun - 'plica polonica'.
W Rosji chwali poczynania Katarzyny w zakresie szkolnictwa. W Moskwie zwiedza wspaniały 'dom znajdy' na kilka tysięcy dzieci. Podaje też, że domy można było kupować w elementach składanych na życzenie w dowolnym miejscu w bardzo krótkim czasie. W ramach historycznych dygresji wspaniale opisuje dzieje Dymitra Samozwańca i wmieszanie się Polski do tych spraw. Opisuje także dzieje efemerycznego królestwa Inflanckiego i jego związek z Polską
Niestety, dostępny tom nie dochodzi do opisu Petersburga, nie ma tez nic o Danii czy Szwecji. Nie mogę dopatrzyć się, czy następne tomy wyszły, w każdym razie nie ma ich w sieci..
Wydaje się, że po polsku rzecz nie wyszła. Estreicher wymienia tylko tytuł w bibliografii XIX w. powiadamiając, że taka książka dotycząca Polski się ukazała. Może warto się pokusić na tłumaczenie?
Jest tylko jedna ilustracja - typowy wizerunek polskiego szlachcica, przy szabli, podgolonego.. i bez kołtuna..

[QZE06::091];[QCB28::056]
Nr.: 2353; w sieci: 5.3.2010
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-06 14:20
Tylko, że mi ten obraz szlachcica to się kojarzy z Mirem , Palikotem, Zbychem, Sobiesiakiem a taki magnat działający z cienia to jak np. Stokłosa , Krauze, Solorz czy Olechowski ...
Nie widzisz żadnych podobieństw? W stylu bycia zachowania, buńczuczności i chamstwie?
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-06 13:30
Ależ oni pięknie się różnią w tej Partii Okrągłostołowej - nazwanej dzisiaj, supermarketem!
Dla wspomnianej Partii Okrągłostołowej, to Polska jest supermarketem, gdzie płaci się dobrym słowem!
Dobre słowo z kolei to populistyczne obiecanki cacanki i cuda na kiju!
ce3dq / 213.108.152.* / 2010-03-06 13:16
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum
m-53 / 83.24.29.* / 2010-03-06 14:40

albo cię wywieziemy


my, to znaczy kto? Komorowski z kumplami z WSI?

P.S. Uwielbiam takie "merytoryczne" wypowiedzi.
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-03-06 14:22
A teraz wytłumacz co tusk zrobi dobrego dla Polski? Albo nie - przytocz coś co powiedział a potem temu nie zaprzeczył albo robił odwrotnie? Dwa przykłady z ostatnich 4 lat proszę...
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy