Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec kadencji Sejmu. Tych ustaw na pewno się nie doczekamy

Koniec kadencji Sejmu. Tych ustaw na pewno się nie doczekamy

Wyświetlaj:
dsfgdfs / 94.254.198.* / 2015-09-22 17:42
a co z ustawa wilczka - co wy na te zmiany bydlaki
bobo81 / 91.206.244.* / 2015-09-22 06:49
A może warto byłoby na początku przez parę lat sprawdzić czy założone metody pozyskania środków na emerytury przyniosą faktycznie efekty zanim obniżymy wiek emerytalny?
Ponadto Prezydent mówi, że to jest możliwość przejścia na emeryturę w tymi wieku i nie trzeba z tego korzystać. Proszę tylko zapewnić ludzi, którzy są już na tzw. ochronce i nie chcą iść na emeryturę, że ich pracodawca nie wykorzysta sytuacji i sam ich nie wyślę na emeryturę.
I teraz, co najbardziej j istotne, ukazuje to poziom naszej polityki, obiecałem ludziom to wystąpię z inicjatywom ustawodawczą, ustawa i tak nie przejdzie, bo w dzisiejszych czasach nie ma szans, ale próbowałem i ludzie nic mi nie zarzucą, bo przecież ja, jako Prezydent z swojej strony zrobiłem wszystko, na co pozwala mi prawo - dobrze, że tępy naród nie zastanawia się czy faktycznie stać nas na obniżenie wieku emerytalnego, o ile spadną emerytury i nie wie jakie kompetencje na Prezydent.
Bezbol1 / 83.26.90.* / 2015-09-21 20:04
Godziwe...???nie chce mi się tego czytać, przedemna jeszcze 30 lat pracy a mam 37 lat.Ogolnie z wojskiem i szkoła mam już piętnaście lat pracy,ryje na produkcji na strefie dla Niemców za 2200 brutto.i od 1 do 10 nie wiem co mam jesc.Mam 4 osobowa rodzine, a polityka prorodzinna nie istnieje.nei mam zczego odlazyc na ich edukacje,jestem spawaczem, i nie piszcie mi tu ze mam h.... fach.Pracuje bo lepszej pracy w okolicy nie ma..Czuje się zajechany jak kon,bo i soboty i niedziele jak potrzebują a jak nie to won.40 lat jako spawacz bez zadnej taryfy ulgowej i mam isc na emeryture 800 zl.Jak bedzie komu ja brac ,jak nie kopne w kalendaz,Nie wiemy co będzie za 5 lat.Co dzieje i co stało się z OFE. A tym bardziej z naszymi emeryturami.A za 30 lat to fiu fiu.Sorrry ale jakiś miły pan w artykule pisze skąd na to wziasc. A co nas to obchodzi,płacimy? ?płacimy to mamy mieć. A jak nie to proszę na moje prywatne sub konto a nie utrzymuje przy płaceniu składek kilkaset tysięcy urzędów,dług publiczny rosnie , i jeszcze będziemy uchodźców utrzymywać , niech ich utrzymują te setki urzędów.21 wiek era internetu i postępu. Dla mnie dobrze niech w Polsce w końcu coś się zmienia,bym chciał tu żyć, i nie mówić dzieciom by stąd się wynosily,nie A Duda rozpiepszy ten syf co jest.Powiecie i co dalej nie wiem ,,a co jest teraz lepiej nie wydaje mi się.
pracownik 40 letnim stazem / 87.207.23.* / 2015-09-21 19:45
ja panow ekonomistow bym wyslal na bezrobocie to moze by przejzaly na oczy a wtedy by mogli liczyc mysla ze ludzie sa glupi i nieumieja sobie policzyc a skoro niema pieniedzy na nasze emerytury to tacy panowie na bezrobocie a ich pensje dla emerytowzaraz pieniadze sie znajda a inni tez niech biora pensje n prostego robotnika a nasze panstwo bedzie odrazu bogate dlaczego licza nasze niech policza swoje czy po 40 latach pracy nie zapracowalem sobie na godna emeryture i niepowinnem juz byc emerytem a nie jeszcze 5 lat pracowac pytam pana ekonomiste czy dozyje moze to mi obliczy
marek 111 / 178.42.62.* / 2015-09-21 19:36
Już nie mogę słuchać tych bzdur, że rząd wysłał kogoś na emigrację. Ludzie, głównie młodzi wyjeżdżają za granicę bo tam mogą zarabiać wiecej a do tego większość zna język. Tak naprawdę za granicą na tzw. Zachodzie w każdym zawodzie pracownicy zarabiają więcej. I to tu tkwi szczegół a nie, że to wina rządu.
Dla zajadlych zwolenników pisu - za ich rządów też wyjeżdżali Polacy za granicę za praca. Wyjeżdżali i będą wyjeżdżać i żaden dudek tego nie zmieni !!!!!
mateczka / 185.28.248.* / 2015-09-21 16:33
..słucham moich dzieci i jako słuchająca matka spełniam ich życzenia , czemu nie . wszak kocham je bezgranicznie . Zarabiam 5 000 . Dzieci mają wycieczkę szkolną , płacę z radością 1200 . Idzie jesień , dzieci wyrosły z butów , wiec idziemy na zakupy - płacę po 400 za firmowe tenisówki- dzieci wybrały , , razem 800. Kurtki jeszcze dobre , ale dzieci marzą o nowych ; OK ! Kupuję dwie po 300 , bo też firmowe . Sąsiedzi kupili swoim pociechom nowe rowery , to jak ? JA nie kupię swoim ? Gorsze czy co ? Kupuje . Każdy po 1200 , bo badziewiem gardzę .Lodówka pusta , dzieci głodne , wiec biorę pożyczkę . I pędzimy na zakupy , bo dzieci maja potrzeby .. potem do kina , znów zakupy , ...Nikt mi nie chce dać kolejnej pożyczki , bo starej nie spłacam ., nie mam z czego . Komornik zajmuje nasze mieszkanie , lądujemy z dziećmi pod mostem . Dzieci mnie nienawidzą , twierdzą ,że jestem złą matka , bo nie umiałam zapewnić im bezpieczeństwa i podstawowych potrzeb .
dfhdfgdfbgxfbg / 194.178.108.* / 2015-09-21 16:33
Zaraz zaraz czemu mam placic za nieudalnosc rzondu ktory 3 miliony Polakow wyslal na emigracje? Jak ci ludzie by tu byli to nie było by problemu.
A skoro rzad działa na szkode Polakow to nich teraz policy policza ilu urzednikow trzeba zwolnic by obnizyc obciazenia budzetowe I wszystko sie dopnie!
cyt / 185.28.248.* / 2015-09-21 16:41
3 mln to miało być mieszkań od PIS ! Na emigracje za czasów PIS wyjechało 2 mln Polaków . Szkodę Polaków odczujesz na własnym grzbiecie , jak PIS wygra i wprowadzi swoje nieodpowiedzialne pomysły w czyn ,Nie wysilaj się na znawce budżetu , bo mądrzejsi od ciebie , ekonomiści niezależni , o różnych poglądach, mówią jednym głosem : te obietnice PIS , to albo wyjątkowo bezczelne i cyniczne kłamstwa , albo bezdenna ignorancja i niewiedza ,, bo realizacja tych bredni , spowoduje krach polskiej gospodarki , a wiec nędzę Polaków .
No tak / 88.156.128.* / 2015-09-21 16:29
Dane GUS są nieubłagane, bezrobocie wśród 60-latków, jest wysokie, i rośnie. Kto zatrudni cię w wieku 60-lat? Nie mówię już nawet o pracy fizycznej, bo przecież do biurowej, tez trzeba "mieć zdrowie".
Psia mać / 5.172.232.* / 2015-09-21 16:21
Uwaga - wpisy są usuwane
Tu mogą być tylko i jedynie wpisy "słuszne"
anty bolszewik / 109.173.223.* / 2015-09-21 16:30
Halo cenzura, a gdzie się podział mój wpis, o tej treści:
"anty bolszewik 2015-09-21-16:08
Propozycja prezydenta ma również zwolenników. Przede wszystkim, podwyższony wiek emerytalny, powodował zwiększenie bezrobocia wśród 65-latków, których nikt nie chce zatrudnić w tak podeszłym wieku. Poza tym szybsze odejście na emerytury, to szansa na pracę i spadek bezrobocia wśród młodszego pokolenia. Pieniądze znajdą się na reformę pod warunkiem uszczelnienia systemu podatkowego, sprzyjającego aferom, o których było bardzo głośno i opodatkowania marketów i banków, które korzystają z odpisów i ulg, nie przysługujących innym podmiotom."
nonparel737 / 89.228.17.* / 2015-09-21 14:43
Przygłupy z PO jak zwykle okupują ten portal - a pracuj i do 80 lat , tylko co ty zrobisz już nawet w wieku 66 lat "stare dziadzisko" a pracować trzeba wydajnie jak policjanci 15 ; 20 , no max. 25 lat i do "domu". Młodzi czekają. Taki Noga to "tuba" rządowa a z wiedzy to też noga.
meteorol / 37.152.19.* / 2015-09-21 14:37
Pomijając meritum sprawy, jedno jest pewne, że Prezydent cynicznie i w sposób wyjątkowo fałszywy politycznie, podkłada wyborczą świnię przeciwnikom partyjnym, bo Prezydentem wszystkich Polaków on nawet nie stara się być, a udając wyborczą uczciwość, załatwia punkty "swoim".
wacek4r / 83.7.31.* / 2015-09-21 14:30
Ten PiSowski kameleon nie potrafi liczyć 25 + 45 = 70 lat , proszę mnie sprostować jak jest inaczej?
Taaaakiego prezydenta to myśmy dawno nie mieli?
Pamiętam że 2 + 2 to było 5 ale takiego komedianta i oszusta to wyborcy zafundowali sobie ostatnio.
Rocznik 50 / 46.238.113.* / 2015-09-21 14:25
Panie profesorze Noga a ile Pan masz lat.
przedłużenie wieku emerytalnego poza 65lat to zwykłe okrucieństwa.
pracujący człowiek po 65 to koszmar traktowania.
(krótko mówiąc jak przygłup)
Opieka emerytalna jest konstytucyjnym obowiązkiem Państwa.
Grabarz nie może tego zastąić
ewabar / 78.11.35.* / 2015-09-21 14:25
Przyjmijmy wszystkich Syryjczyków, zagońmy ich do pracy, a sami wszyscy na emeryturę,
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy