Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec koalicji? Ludowcy grożą Platformie

Koniec koalicji? Ludowcy grożą Platformie

Money.pl / 2013-11-06 07:32
Komentarze do wiadomości: Koniec koalicji? Ludowcy grożą Platformie.
Wyświetlaj:
2323 / 46.169.104.* / 2013-11-11 15:42
PSL pogroził i tak jak pudelek zrobił to co TUSK[...] kazał.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
strech / 94.42.189.* / 2013-11-08 08:34
najlepsze miejsce dla was, Polska wreszcie odpocznie od afer, korupcji i bufonerii.
mama 3 latka / 83.4.35.* / 2013-11-07 10:05
Ostano rozmawialiśmy ze znajomymi nauczycielami i powiedzieli jedno: na każdym zebraniu z ministerstwem i ludźmi ze związku nauczycielstwa polskiego sugerują wszyscy nauczyciele i alarmują ze to jest zły pomysł z 6 latkami i słyszą od góry ze są źle nastawieni! wystarczy popatrzeć i przejść się po szkołach ze jest to idiotyzm aby 6 latki tam posłać. A w przedszkolach dzieci też świetnie się rozwijają i w niczym nie odbiegają od tych z innych krajów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
leon811 / 213.227.75.* / 2013-11-06 21:05
Jak patrzę na młodego człowieka inicjatora akcji "Ratuj maluchy" to myślę, jak można być tak zaślepionym?. Powiem krótko: poszedłem do szkoły w wieku 6 lat, jak kilku moich kolegów, dzisiaj mam 69 lat i zawsze uważałem, że dobrze zrobiłem. Przegoniłem większość ówczesnych 7 latków. Dzisiejsze dzieci (patrzę na wnuki) sa super rozwinięte i marnowanie ich potencjału intelektualnego to niepowetowana strata. Zresztą nie do odrobienia. W większości krajów dzieci w wieku 5-6 lat zaczynają szkołę. Albo będziemy produkować noblistów, albo będziemy ... siłą roboczą, mało kreatywną.
QQRYKU / 94.42.189.* / 2013-11-08 08:38
czy coś już wiesz, ze IV Rzesza będzie potrzebowała tanich roboli z Polski za 12 lat ?

Dzisiaj co 3 młody człowiek jest na bezrobociu. Taki maja start zawodowy, lub są na umowach śmieciowych.

Ty juz pewnie na emeryturze wojskowej lub milicyjnej.
jakos / 212.244.241.* / 2013-11-08 08:06
Rozumiem-Pan jest noblista(?)
Skoro poszedł Pan do szkoły w wieku 6 lat.
prc / 137.183.232.* / 2013-11-07 09:56
Już produkujemy noblistów-na obczyźnie, zobacz ilu profesorów zasila zagraniczne uniwersytety a co za tym idzie szkolnictwo innych krajów. To o czym piszesz nie rozwiązuje problemu dzisiejszego szkolnictwa które stoi na wysokim poziomie, ale nie ma pieniędzy na badania naukowe, promowanie badań, wysyłanie najlepszych uczniów na olimpiady międzynarodowe... itd. Wystarczy spojrzeć na sytuację z grafenem-wiele uczelni prowadzi badania we wstępnej fazie wytwarzania-na zaawansowane szuka się sponsorów typu azoty tarnów... i to jest problem i to jest porażka i to jest żenada!
sraluch / 188.33.148.* / 2013-11-06 17:36
Lobby nauczycielskie chroni stanowiska pracy, to jest zrozumiałe ale nie rozumiem dlaczego robią to kosztem dzieci którym odbierają dzieciństwo, narażają na stresy i kryminogenne wpływy starszych dzieci.
Fryderyk_Wielki / 178.36.96.* / 2013-11-06 16:52
Trzeba[...] i postawić na jednowładztwo - dyktaturę!
Prawo do bani, majątek narodowy wyprzedany, obce banki się szarogęsią, OFE, korupcja jak rak toczą kraj.
Jestem za dyktaturą![...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
Krzysztof18 / 178.36.21.* / 2013-11-06 16:32
Wprowadzenie gimnazjum przyniosła zysk tylko reformatorom. Była nieprzemyślane od początku. Uparcie wprowadzane mimo wszystkich głosów sprzeciwu.
Podobny jest teraz upór z tymi 6-latkami. Jak chcą nie dają swoje dzieci do szkoły w wieku 5 lat.
henopole / 2013-11-06 15:44
Mam nadzieję że PSL już do sejmu się nie dostanie i będzie po Kłopotku i kłopocie.
T.J. / 83.8.96.* / 2013-11-06 15:24
Witam powiem wam coś na temat pana K z PSL.
Moja kuzynka pracowała na kierowniczym stanowisku w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy w czasie jak pan K był tam chyba W-ce wojewodą w każdym razie jej szefem. Jako anegdotę opowiada że cały UW miał tak dosyć pan K że jak miał startować do sejmu to wszyscy pobiegli głosować na niego aby się go pozbyć . To o czymś świadczy nie !.

Jeżeli chodzi o likwidację gimnazjów to chyba niewielu zdaje sobie sprawę dlaczego je wprowadzono.
Gdy Polacy zaczeli wyjeżdżać do pracy na zachód okazało się że nasi maturzyści byli traktowani z wykształcenia jak absolwenci gimnazjum na zachodzie gdyż uważano że ukończyli tylko II stopnie edukacji. Nikt nie liczył lat nauki. Trzeba było stworzyć pośredni stopień czyli gimnazja aby Polacy ze średnim wykształceniem tak samo byli traktowani jak miejscowi.
Chyba nie chcecie tego zmarnować ?!
Jeżeli chodzi o 6 latków to dzieci obecnego pokolenia bardzo różnią się od np dzieci z mojego pokolenia. Moja 2,5 letnia wnuczka bez żadnej specjalnej nauki obsługuje laptop, telefon komórkowy, rozmawia się nią prawie jak z osobą dorosłą. Nieraz oczy przecieram jak coś powie z sensem i mądrze.
Myślę że jednak jest różnica pokoleniowa i nie można naszych dzieci pozostawiać w tyle za Europą. Dziwię się PSL-owi bo najbardziej opóźnione dzieci są jednak na wsi.
jakiś / 212.244.241.* / 2013-11-08 08:16
Tak.Tak.
Wszystko zaklepać co ta władza wymyśli.
Pan zapewne pracuje.I będzie Pan pracował do 67 a może do 70 lub starszego wieku .Ma Pan czas dla wnuczki? Wiele babć nie będzie miało czasu dla wnuczek dzięki takim zaklepywczom i potakiwaczom jak Pan.Może w końcu PSL odzyska honor mając swoje zdanie.
adido / 89.79.221.* / 2013-11-06 20:47
A ja myślę że nikt nie ma prawa odbierać mi możliwości decydowania kiedy puszczę swoje dziecko do szkoły, żaden polityk, żaden głupio mądry tuman który rości sobie prawo do jedynie słusznej prawdy. Proszę mi nie wciskać uogólnień w rodzaju że dzisiejsze dzieci są inne niż nasze pokolenie tj. dzisiejszych czterdziestolatków. Dzisiejsze dzieci mają dostęp do innych zabawek ale jakoś nie zauważyłem żeby emocjonalnie różniły się od nas w ich wieku. Owszem wypowiadają się składnie i z sensem, ale wiemy o tym tylko dlatego że z nimi rozmawiamy w przeciwieństwie do naszych rodziców którzy pochłonięci pracą we wszystkie soboty i niekiedy niedziele nie mieli na to po prostu czasu. Nas wychowywało podwórko ewentualnie jakieś zajęcia poza lekcyjne, dzisiejsze dzieci wychowuje internety, z jakim skutkiem to się dopiero okaże za kilkanaście lat. Jakoś nie jestem optymistą, brak umiejętności zawierania znajomości w realnym nie wirtualnym świecie jest wręcz porażająca.
mimm102 / 77.87.126.* / 2013-11-06 18:41
żal czytać takie głupoty!!! widać, że to nauczyciel pisze!!!
tomekkkkkkk / 62.150.30.* / 2013-11-06 13:09
Dla wszystkich pozostalych WOLNOSC, czyli ci co chca puszczac dzieci od 6 roku zycia do szkoly moga. Ci co nie chca moga puszczac od 7 roku zycia.
tomekkkkkkk / 62.150.30.* / 2013-11-06 13:06
[...]

JESTEM ZA OBOWIAZKIEM WPROWADZENIA SZKOLY DLA WSZYSTKICH 6cio LATKOW KTORYCH PRZYNAJMNIEJ JEDEN RODZIC GLOSOWAL NA PO.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
pola989930 / 178.183.214.* / 2013-11-06 12:43
I znowu Debos zrobił dobrą robotę.Spuścił z ludzi złe powietrze,tak że nikt już nie zwraca uwagi na wady reformy szkolnictwa,złe podręczniki,zły system egzekwowania wiedzy,złe decyzje pani Hall i Szumilas.Brawo Debos,wszak naród nasz plebejski....i wg Ciebie zapewne nie widzi,jaki teatr polityczny nam zafundowano.
guru122 / 77.253.232.* / 2013-11-06 12:43
Ja już na żadne [...] spod znaku PO, PIS, PSL, SLD nie głosuję. Te zdewaluowane "elity" nie są w stanie już nic tutaj zmienić.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
Rodzic / 83.243.36.* / 2013-11-06 12:28
I jak tu rodzic dzieci w tej skomunizowanej Polsce? Caly system edukacji do smietnika a te 244 milionow Szumilas ze swojej kieszeni do zwrotu
m.gawka / 77.255.31.* / 2013-11-06 11:27
Reforma Handkego od samego początku wydawała się małpią kopią systemu przedwojennego. Cóż, wydano na nią ogromne pieniądze, więc szkoda byłoby ją teraz wycofywać. Awantura o 6-latki jest w całości zastępcza i ma charakter wybitnie polityczny. Bezszmerowo można było osiągnąć to samo, wprowadzając obowiązek klasy zerowej dla wszystkich dzieci i dokonując niewielkie zmiany programowe. Widać PO chciało bijatyki w Sejmie!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy