Forum Forum finansoweBanki

Koniec lokat antybelkowych. Jest sposób, by nadal podatku nie płacić

Koniec lokat antybelkowych. Jest sposób, by nadal podatku nie płacić

Wyświetlaj:
zatroskany / 83.20.172.* / 2011-02-16 23:55
Przeczytałem wszystkie te komentarze i powiem jedno. Najwyższy czas w wyborach pokazać że rząd musi szanować obywateli.To że to kłamcy wszyscy wiemy i trudno będzie zagłosować na kogoś w Polsce, no cóż taki kraj. PO na pewno nie dostanie ode mnie żadnego poparcia bo i za co? Ale pomysł z wycofaniem wszystkich możliwych wkładów i lokat z banków przez wszystkich w jednym czasie na dowolnie długi czas bardzo mi się podoba. Zobaczymy wtedy kto żyje z kogo pieniędzy. Ile potrzeba czasu żeby załamał się całkowicie rynek bankowy z powodu braku chętnych do lokowania swoich oszczędności. A jak tak na chociaż miesiąc wszyscy nawet Ci drobni ciułacze bo przecież takich nas jest tam najwięcej wycofamy swoje pieniądze z banków, co co się stanie? Cały złodziejski plan rządu weźmie w 4 - litery bo nie tych zakładanych oszczędności dla fiskusa. A my przecież tak dużo nie stracimy jak nawet na kilka miesięcy wycofamy wkłady i potrzymamy kasę w skarpecie. Zastanówcie się ile dostajemy tych odsetek od naszych wkładów 4 % w hura optymistycznym powiewie i jeszcze od tego podatki, a ile dzięki naszym wkładom dziennie zarabia złodziejski rząd ze swoimi doradcami na czele. Proponuję żeby każdy już przed wyjazdem na urlop wycofał swoje wkłady (jak co to można zawsze na niski wprawdzie procent ale wyprowadzić kasę za granice kraju, przecież większość naszych polityków ma prywatne konta poza granicami) A pomyśleliście dlaczego wprowadza się tę zmianę opodatkowania w lipcu. No cóż to okres urlopów, nie myśli się o finansach. I chęć osiągnięcia celu żeby jak najmniej ludzi wycofało swoje wkłady, bo kto wtedy o tym myśli. Przemyślcie to ... Ja na pewno wycofam wszystko co mam a co z tym zrobię do lipca mam czas pomyśleć. Szkoda się " tu pienić" oni i tak zrobią swoje ale może w zamian pomyślmy konstruktywnie jak im odpłacić za swoje poczynania przeciw narodowi.
bbss / 77.115.153.* / 2011-03-19 16:24
obawiam się, że nie do końca jest to sposób na banki. Niestety ale one zarabiają przede wszystkim na kredytach u nich zaciągniętych, a nie na lokatach i depozytach. Lokata jest produktem bankowym, za który bank płaci klientowi (oczywiście wcześniej sobie tymi pieniędzmi obracając) - ale to kredyt jest głównym dochodem dla banku. Odsetki, opłaty manipulacyjne, monity za zwłoki w płaceniu rat...itd. Jeśli gro klientów zabierze swoje ulokowane dotychczas środki to bank nie będzie płakał za zyskiem, którym musiał się i tak dzielić, zostanie mu jeszcze czysty zysk z kredytów, którym dzielić się z nikim nie musi.
mc_majster / 91.208.93.* / 2011-04-05 14:57
Witam! Prawie się zgadzam, prawie... Zapomniał kolega, że banki to nie worki kasy bez dna. Żeby dać kredyt i móc na tym kredycie żerować bank musi mieć skąd wziąć środki na danie tego kredytu - bo przecież swoich w to nie wsadzi!!! No więc bierze środki z takich kilku-kilkuset lokat i wypłaca jako kredyt. Kredyt oprocentowuje na 8%, lokaty na 4%, zostaje 4% zysku z samego tylko faktu obracania nie-swoją gotówką.
Teraz: co się stanie, gdy zechcemy wycofać kasę z lokat w jednym czasie? Ano zobaczymy dno worka, bo bank ma tyle kasy, ile wystarcza mu na bieżące ruchy + minimalną rezerwę. A gdy pokaże się dno worka, zacznie się panika... :) Na to właśnie liczymy ;)
komokoko / 62.21.14.* / 2011-08-23 22:25
Hmmm prawie, prawie ale nie do końca :)
Nie na takiej zasadzie działają kredyty. Wyobraź sobie, że podpisujesz z bankiem zobowiązanie do spłacenia kredytu. Bank takie zobowiązanie pokazuje Państwu i dostaje od Państwa siano za free, tylko za pokazanie Twojego zobowiązania. Środki własne banków to niewielki procent tego co Ty pożyczasz!
zatroskany / 83.20.172.* / 2011-02-16 23:33
Tak właśnie rząd okrada swoich obywateli. A może tak poważnie zrobić porządek w wydatkach rządu? Wystarczy spojrzeć na obrady sejmu i już widać gdzie są wyrzucane pieniądze. Z reguły są puste ławy a jak już jest "komplet :)" to albo czytają gazety, albo pogaduszki , rewia mody i wszystko inne oby tylko nie zajmować się problemami Państwa. A i to racja że tych co się gaja do cudzej kieszeni należy nazywać złodziejami.
aazz / 178.19.100.* / 2011-02-16 20:42
Na jednej stronie czytam "By ograniczyć deficyt budżetowy rząd będzie ograniczał wydatki, a nie podnosił podatki - oświadczył Jacek Rostowski", a na drugiej że wprowadzi 19-procentowy podatek od lokat jednodniowych !!!
Co za dwulicowość, jak można jeszcze po czmś takim spojrzeć Polakom w oczy !
Normalny oszust i do tego złodziej !
qqdd / 83.17.124.* / 2011-02-16 20:10
Bardzo prosty sposób. Tak jak do tej pory, tylko lokaty będą nie jednodniowe, a np. jednogodzinne, jednominutowe, tak aby po wyliczeniach zaokrąglić do 0 a nie do 1 grosza
zły na to wszystko / 89.73.206.* / 2011-02-16 15:26
nie zakładamy nowych lokat, wycofujemy te depozyty, które możemy. 3 dni w zupełności wystarczą, aby banki i rząd zainteresowały się losem narodu, który powołał ich na swoich przedstawicieli a nie po to, aby rząd ich obdzierał z każdego grosza...
r&d / 85.28.168.* / 2011-02-16 10:43
lokaty są chronione przez BFG, a co do polis nie mam pewności, ale chyba nie. Póki jest dobrze, to OK, ale jak jakiś bank uklęknie, będzie mniej wesoło
yay2 / 83.24.39.* / 2011-02-16 14:25
polisy są gwarantowane nie przez BFG, ale przez UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny), gwarancja wynosi w tym przypadku jedynie 50%
Andre7 / 2011-02-16 11:01 / Tysiącznik na forum
Polisy nie możesz zawrzec z bankiem tylko z ubezpieczycielem. Bank w takich sytuacjach jest tylko sprzedawca i za nic nie odpowiada.
Lotar / 89.171.95.* / 2011-02-16 10:13
a jak w niejednodniowych zaokrąglali w górę do 50 gr i wychodziło mi nie 19 a zapier...lali 37 procent to było dobrze-Wypieprzyć taki rząd-takich złodziei.mało opodatkowania jeszcze i z moich oszczędności muszą złodzieje jeszcze zarabiać?
pozdrawiam Krzysztof / 83.24.151.* / 2011-02-15 22:14
Ja już wiem, co zrobię. Od dzisiaj nie głosuję na żadną partię, której rząd podniesie podatki i nie będzie obcinał wydatków państwa tak, aby likwidować dług publiczny.
Jeśli się przyłączycie to rządy szybko się opamiętają.
arti2011 / 89.231.215.* / 2011-02-15 22:09
To sie wybierze kasę z banku i w skarpetce będzie leżeć a nie złodzieje będą żerować na ciężko zarobionych przeze mnie pieniądzach lub wyda na dziewczyny haha a jak ma się stratę na Gpw to czego fiskus nie zwróci 19% bo jak jest zysk to wie jak zabrać
artemide / 91.150.222.* / 2011-02-15 21:21
W założeniach do zmiany ustawy o podatku od zysków kapitałowych jest inormacja na temat okresu przejściowego. Oznacza to, że lokaty bez belki założone przed zmianami nie będą objęte tym podatkiem. Więc wysyp lokat tego typu będzie sporo przed lipcem i wtedy można się nawet zapakować w dwuletnie lokaty. Najlepsze z nich dostępne są tutaj: http://optymalizator-lokat.com/
yay2 / 83.24.39.* / 2011-02-16 14:30
wcale nie jestem tego pewien, zawarłeś bowiem jedynie umowę z bankiem, że ten, będzie odnawiał Twoją lokatę, np. codziennie przez 2 lata, tymczasem faktycznie jest to lokata jedynie jednodniowa, więc wcale nie jestem pewien okresu przejściowego, władze finasowe mogą wyjść z założenia, że okres przejściowy to 1 dzień
peter2503 / 95.160.255.* / 2011-02-16 10:44
Mam nadzieję, że masz rację i nie tkną lokat antybelkowych założonych przed lipcem. Czy jest na to jakiś przepis, że tego nie zrobią?
Judas23 / 79.163.105.* / 2011-02-15 21:00
Tak się zastanawiam kiedy rudy pogoni czarnych przebierańców.
Taca i wszelkie datki to wielak rzeka środków do zagospodarowania
NOK / 77.254.170.* / 2011-02-16 09:57
TO NIE CZARNI CIĘ OKRADAJĄ TYLKO SAM ..RUDY !!!
sutanna czy kasa? / 81.210.123.* / 2011-02-16 12:17
To Papierz też jest rudy?
Ten obecny koścół mało ma wspólnego z Jezusem. Swiadczy o tym, gromadzone bogactwo, przepych i pazerność na kasę. Czy tego uczył Jezus? Ostatnio skradziono pierścień pewnego polskiego kardynała. Okazało się, że jest warty kilkadziesiąt tysięcy...Gdyby Jezus chodził teraz po ziemii to zapewne dałby temu kardynałowi kopa w d... i wywalił z kościoła.
MMXX / 94.42.79.* / 2011-02-15 20:25
Podziękujcie Tuskowi za zniesienie podatku Belki.Tusk I Belka są siebie warci.Ten drugi to karierowicz którego największym osiągnięciem jest wprowadzenie podatku od lokat czyli okradzenie nas wszystkich.
damiano900930 / 2011-02-15 19:24
Zróbmy rewolucje! trzeba pokazać świniom gdzie ich miejsce!
mirek41 / 195.22.98.* / 2011-02-15 18:44
szybko zakladam jeszcze antybelki w getinie, bo chce skorzystac poki mozna
pipka123 / 83.26.251.* / 2011-02-15 18:34
Matoły głosowaliście na POmatołków to teraz nie płaczcie do cholery
POmatołki obiecywali zniesienie podatku belki przed wyborami,a wyście im uwierzyli cymbały jedne!!!! to teraz stulić m....e
Wierzbno / 89.72.111.* / 2011-02-15 21:41
I tak lepsi niż PIS z nimi u władzy to Polska skończyłaby na drzewie jak Tupolew

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: