Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Koniec miesiąca, czyli window dressing

Koniec miesiąca, czyli window dressing

Money.pl / 2006-08-31 07:47
Komentarze do wiadomości: Koniec miesiąca, czyli window dressing.
Wyświetlaj:
Kenobi / 2006-08-31 08:55 / Uznany malkontent giełdowy
Zgodnie z przewidywaniami, o których wspominałem wczoraj po płd., indeksy w Stanach, po wybiciu w góre na początku sesji, rozpoczęły spadki, w końcówce tradycyjnie wyciągane dla zakończenia sesji na lepszym poziomie. Jak wiemy - niewiele to dało. Rewizja w górę PKB za 2 kw. z 2,5% na 2,9% (blisko oczekiwań 3,0 %) nie dała impulsu wzrostowego, nic dziwnego - są to już dane historyczne, a obecnie rynek obawia się przyszłości. Widać było nerwowość wśród inwestorów przez całą sesję i rosnący niepokój czy zwalniająca gospodarka wyląduje miękko czy twardo. Średni rynek byka to 25 miesięcy, ten trwa 47 i wszyscy czują, że coś wisi w powietrzu. Jak pisał S. Kłusek w Parkiecie z danych obejmujących lata 1994 - 2005 wynika, że prawdopodobieństwo tego, że w okresie 1.09 - 31.11 pojawi się przynajmniej jedna fala ponad 10-proc. spadku indeksu W20 wynosi aż 83%. Nasz rynek, ciągnięty ostatnio przez KGHM, która odreagowywała poprzednie spadki (co było okazją do wyjścia z akcji - widać po obrocie), w obliczu porozumienia w Escondida, które powinno pozwolić zakończyć strajk i tym samym spowodować spadek cen miedzi (na giełdzie Comex nastąpił wczoraj po raz kolejny) też stoi w obliczu korety ostatniego wzrostu. Dziś posiedzenie EBC, które pozwoli wyjaśnić sytuację w Europie, dziś i jutro kolejne dane w USA, które rownbież mogą spowodować przełom za oceanem. Okres window dressing kończy sę.
R2 / 2006-08-31 09:14 / Bywalec forum
dzieki Kenobi utwierdziles mnie w przekonaniu ze nie ma "co lapac spadajacego sejfu "(niezly tekst uslyszalem)poczekam az sie rozbije !! czyli miedzianymi saneczkami zaraz w dól! ( ja leszcz jestem i sie nie znam) ach ta Ameryka wielki i potezny kraj !
brydzia / 2006-08-31 08:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kenobi , nasza mała giełda to szulernia i niczym się nie przejmuje , a co do miedzi to mam wrażenie że ten strajk to specjalnie jest tak przeciągany żeby pozbyć się drogo miedzi
Kenobi / 2006-08-31 09:27 / Uznany malkontent giełdowy
Masz rację, w sytuacji nadwyżki podaży i znanych problemów na rynku nieruchomości w USA, który jest głównym konsumentem miedzi, BHP nie zależało na szybkim zakończeniu strajku, co pozwalało spekulacyjnie utrzymywać cenę miedzi na wysokim poziomie. Na dłuższą metę nie do utrzymania. A na naszym rynku nie widzę co mogłoby utrzymać rynek na wysokim poziomie - banki przewartościowane (C/WK), TP SA w kłopotach, ceny ropy spadają (niespodziewana nadwyżka ropy i benzyny we wczorajszych danych w Stanach), co potwierdza osłabienie popytu, kiepskie rekomendacje dla innych. W sumie aż prosi się o korektę. OFE tu nie pomogą, podobnie jak TFI zapakowane są akcjami, a w przyszłości może być potrzebna gotówka.
Inwestorek / 62.69.200.* / 2006-08-31 18:04
Przeciez w trakcie strajkow cena miedzi spadala, poniewaz firmy korzystaly ze swoich rezerw. Uwazam, ze surowce zaczna drozec jak tylko pokoncza sie wszystkie strajki, wtedy zwiekszy sie podaz surowca i mozliwy bedzie zmasowany popyt bez ingerencji w ceny. Zakupy w trakcie strajkow spowodowalyby wzrost cen miedzi o 50%, a teraz cena wzrosnie nie wiecej niz 30-40% ale do konca roku. Poza tym mamy masowe przechodzenie na krotkie, a jak zapewne wiesz tylko mniejszosc ma racje. Dodatkowo rezerwy na LME zaczna spadac po ustaniu strajku bo firmy zaczna kupowac miedz i pojawi sie doskonala mozliwosc przejscia na dlugie. Zerknij sobie co sie stalo po spadku na rynku srebra i o jakich poziomach sie mowilo. Gloszono koniec hossy i spadek ponizej 8USD a tutaj 12,50USD ;) Teraz wszyscy czekaja na 135 000 ton na LME
gabrik / 2006-08-31 09:24 / portfel / Wierny Forumowicz
szulernia ?!!!? na to już określenia nie ma to jest jak jak najgorsza melina rodziny Brazzi i Tatania razem wziętych!
renatarw / 2006-08-31 08:39
A propos wczorajszej zgadywanki:
"Drodzy koledzy...i koleżanki już ma jedną spółeczke....która wg mnie w prerspektywie 2
-3 miesięcy zachowa się dokładnie jak Hutmen...ale o tym za jakiś tydzień...jak się
obkupie...żeby mi cena nie skoczyła za bardzo... skomentuj"

LENTEX !!!
zagi / 2006-08-31 08:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a po czym wnosisz?
renatarw / 2006-08-31 09:06
PP, asymilacja, big kontrakt dla wojska i podobno jakieś ważne decyzje na wczorajszym walnym.
slaw / 2006-08-31 08:00 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam no to mamy booooom gospodarczy na pierwszych stronach gazet fiu fiu
A2 / 2006-08-31 07:58 / Spekulantka
Witam , lekko sie dzisiaj poirytowalam . Wiedzialam , ze gra na gieldzie to jakis hazard , ale wypowiedz Pana Dajnowicza(rzecznia gieldy) wprowadzila mnie w zdziwienie: " drobni akcjonariusze moga nadal pozostac z papierami Optimusa lub zorganizowac ten handel poza gielda" . ZOstalam bez slowa. Zastanawiam sie , czy ta wypowiedz , to nie jest o jeden most za daleko.
siepan / 81.168.203.* / 2006-08-31 08:30
odniosłem podobne wrazenie. na dobre handel papierami zacznie odbywac sie na allegro niebawem. wogole inwestorzy powinni zrezygnowac z gpw na rzecz ebay, swistak czy wlasnie allegro, ację - co za po"PIS"-owe głąby !!!!!!!!!
siepan / 81.168.203.* / 2006-08-31 08:32
albo na stadionie w warszawce - zenujace.
rocoman / 2006-08-31 07:47 / Tysiącznik na forum
korzystając z tego że jestem pierwszy życze sobie i innym na MNI dziś mocnej zieleni...
8 9 10 11 12 13
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy