Forum TechnologieIT i Telekomunikacja

Koniec prac nad zupełnie nową Operą!

Koniec prac nad zupełnie nową Operą!

Money.pl / 2013-07-03 08:51
Komentarze do wiadomości: Koniec prac nad zupełnie nową Operą!.
Wyświetlaj:
TomKs1 / 159.245.16.* / 2013-07-03 08:51
Mam Operę od kilku lat i wygoda jej użytkowania bije na głowę inne przeglądarki. Wspaniałe nowe funkcje szumnie anonsowane przez FF lub IE w Operze są z reguły 2-3 lata wcześniej.
Wspomniany w artykule "omnibox" też jest od dawna (choć może się tak nie nazywa), co więcej: wpisany tekst może iść do domyślnej wyszukiwarki albo, jeśli poprzedzimy go słowem kluczowym (zwykle jedna litera) możemy wyszukiwać na dowolnej stronie, np. wikipedia, allegro, YT ale też słownik lub dowolna strona wyposażona w pole do wyszukiwania.
TomKs1 / 159.245.16.* / 2013-07-03 11:04
Zapoznałem się z nową Operą i wygląda na to, że większość funkcji, za które ceniłem tę przeglądarkę została usunięta!
Opcje konfiguracji interfejsu są żadne, panel boczny zniknął, notatki zniknęły, zakładki zniknęły, sesje zniknęły (dwa ostatnie przeniesione do SpeedDial - może i dobrze), poczta jest osobnym programem, wyszukiwanie z paska adresu jest ograniczone do domyślnych witryn bez możliwości dodania/usunięcia, opcje postępowania z cookies, wyskakującymi oknami i innymi elementami są dużo uboższe - wręcz żenująco.
Ogólnie jest bardzo uproszczona, często ze szkodą dla funkcjonalności. Ja jestem rozczarowany - Opera przestała być Operą. Raczej zostanę przy starej wersji.

Najnowsze wpisy