Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Koniec roku należeć będzie do byków?

Koniec roku należeć będzie do byków?

Money.pl / 2007-12-27 07:24
Komentarze do wiadomości: Koniec roku należeć będzie do byków?.
Wyświetlaj:
Longterm / 2007-12-27 10:16 / Mostek Zwyciężymy!
Czy jest ktoś dobry z Makroekonomii? Kiedy się znosi cło importowe? Kiedy gospodarka zwalnia i chcemy chronić własnych producentów czy kiedy jest rozpędzona tak że potrzebuje się ratować importem i to w każdej ilości?
dżeju / 2007-12-27 10:24 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jedno nie wyklucza drugiego - cła są po to, żeby chronić własnych producentów, a w okresie boomu gosp. raczej się ich nie znosi, jeśli podaż jest wystarczająca, a znosi się kiedy producenci nie istnieją w tym kraju

to zbyt skomplikowane układy, żeby jednoznacznie stwierdzić powody znoszenia ceł, są przecież różne międzynarodowe układy, strefy, zachęty to lokowania produkcji poprzez wysokie cła
brydzia / 2007-12-27 10:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Dżeju , kupiłeś te łapy , ale rakieta się z tego zrobiła
caabi / 2007-12-27 10:22 / Tysiącznik na forum
co do Chin.... akurat tu ciężko powiedzieć.... ale raczej zdejmują cło aby jeszcze bardziej wspomóc gospodarkę.... wkońcu jak drożeją surowce to inwestycje także... aby jednak te nadal rosły.... rzad zdejmuje cło a więc importerzy tego metalu się ucieszą i zamówienia będą wieksze..... no i to tak się nakręca..... cięzko tu upatrywać czy robią to bo gosporaka zwalnia czy jest obecnie rozpedzona i dlatego (choć jak wiemy rozpedzona jest bardzo) pytanie tylko kiedy zacznie zwalniac :))))))
J / 2007-12-27 10:21 / Tysiącznik na forum
za dużo kasy mają i nie chcą sobie robić więcej kłopotów z wpływów z cła.

mo money mo problems

;)
krzysiek29 / 2007-12-27 10:14 / Uznany Gracz Giełdowy
GKI: Wzrost PKB na Węgrzech w 2008 r. może być wyższy od prognoz
Waxa_tru / 2007-12-27 10:14 / portfel / Kot w butach
Okolice Lublina. Zapadła wiocha. Ławka przed spożywczo-monopolowym "U
Hanki". Miejscowa elyta odbija owocowe-mocne. Wszyscy ciągną z gwinta -
jeden nie pije. - Dlaczego nie pijesz? - pytają zdziwieni. - Nie
mogę. Hipnoza i kodowanie... - wyjaśnia abstynent. Następnego dnia - na
wielkim kacu - jeden z uczestników libacji przychodzi do abstynenta:
- Słuchaj! Chciałbym się także zahipnotyzować i zakodować... Już nie
moge tak dalej... Daj mi adres tego lekarza... - Jakiego lekarza? To
nasz kowal. Facio podziekował i udał się do kowala: - Chciałbym
przestać pić... Podobno pomaga hipnoza i kodowanie... proszę... -
Zdejmuj spodnie i wypnij się - odpowiada kowal. Facio zdziwił się, ale
zdejmuje spodnie i wypina się w stronę kowala. Ten przyciąga chłopa do
siebie i w żelaznym uścisku dyma go przez pół godziny. Wreszcie kończy, podciaga spodnie i mówi: - Wypijesz - całej wsi opowiem....
flugo / 2007-12-27 10:23 / portfel / Dziecko hossy
nowyruski gangsta pojechal na ryby, odprawil ochrone, skul sie woda i kimnal. przechodzil zul z pobliskiej wioski- zabral blyskotki- lancuch zloty, zegarek , rano przyjechali ochroniarze- szef wkurzony rozkazal szukac zlodzieja- wpadaja do wioski wala w drzwi- otwiera zul z lancuchem na klace i zegarkiem na reku- pytaja- skad to masz?
A on mowi, ze jakiegos nawalonego znalazl na jeziorem, wydupczyl go i okradl- gangsta podchodzi blizej - lapie za lancuch i mowi"to nie moje":))
Waxa_tru / 2007-12-27 10:10 / portfel / Kot w butach
KLAPY odbiło w góre hmm.. 125 nie przebiło ..
Longterm / 2007-12-27 10:09 / Mostek Zwyciężymy!
Brydzia, podejrzewam że do jednego wieżowca w Szanghaju potrzeba więcej miedzi niż do tych wszystkich śmiesznych domków sybprime z tektury w USA razem wziętych
krzyś123 / 79.187.138.* / 2007-12-27 10:08
to ja jak zwykle nie wiem co robić wierzę we wsrosty po nowym roku, ale może umożyć ING TFI jutro żeby znowu mnie jakiś dołek jeszcze bardziej nie pogrążył jak myślicie mam szansę na odrobienie troszku strat na początku roku czylepiej się nie łudzić?
flugo / 2007-12-27 10:04 / portfel / Dziecko hossy
moje gumowe ucho wyłapało ciekawostki/plotki dotyczące Makrum podczas biesiad przy świątecznych stołach:
1/ przeniosą produkcję do Szczecina
2/ zostawią w Bydgoszczy część- ale w miejscu terenów Zachemu- park przemyslowy
3/ na miejscu obecnego zakładu - apartamentowce(wpisane już w plan zagospodarowania przestrzennego)
4/ podobno- ale na www nic o tym nie ma produkują lub beda produkowac jakies kruszarki do betonu czy cos- podobno potrzebne przy budowie autostrad

no, to tyle plotek- teraz trzeba ustawić się po makrum:))

zarobią na tym kupę kasy patrząc ile develo są w stanie zaplacic za dobra lokalizacje(LCC)...
Jaronero / 2007-12-27 10:12 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Flugo, to będziemy nadzorowac ich zespołowo, ja w Szczecinie, Ty w Bydgoszczy :)))
flugo / 2007-12-27 10:18 / portfel / Dziecko hossy
ok:))
mały ff, Arka lekko ponad 5%, prezes chyba coś koło 77
taki FC Stąporków nr 2:))
kupic nie jest latwo, sprzedac jeszcze trudniej:)))))
Ojas / 80.55.130.* / 2007-12-27 10:00
Ktoś coś wie przepraszam co sie dzieje na Tritonie ...? Ktos ich bedzie przejmowal, czy co ... ;-)?
michoo / 2007-12-27 09:59 / portfel / "Hakuna Matata"
No czyżby MCI się podnosiło z kolan?
Ładne podwójne denko się wyrysowało, więc może czas na marsz na północ.
Słońce jeszcze nisko, ale zobaczymy...
Waxa_tru / 2007-12-27 10:05 / portfel / Kot w butach
no może w tym roku 20 przebije ;)
edeejay / 2007-12-27 09:58 / Bywalec forum
Był ktoś z Was w Novej Leśnej koło Popradu na Słowcaji ??
brydzia / 2007-12-27 09:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
POINFORMOWALI PRZED SESJĄ

Comp - fundusze Pioneer Pekao Investment Management zwiększyły zaangażowanie w spółkę do 8,5 proc. (wcześniej 4,9 proc.).

Jago - Park Bronisze (którego członkowie zarządu są członkami rady nadzorczej Jago) kupił 300.000 akcji spółki po cenie 2,61 PLN. Zwiększył tym samym zaangażowanie w spółkę do 20,4 proc. (wcześniej 18,4 proc.).

BRE Bank - prokurent sprzedał 2.000 akcji po średniej cenie 483 PLN.

Stalprodukt - dyrektor zarządzający sprzedał 257.501 akcji i ograniczył zaangażowanie do 0,6 proc. (wcześniej 4,4 proc.). Akcje kupił STP Investment i posiada obecnie 22,3 proc. kapitału zakładowego spółki.

NFI EMF - spółka Jonquille Investments należąca do prezesa zarządu funduszu sprzedała 250.000 jego akcji po średniej cenie 21,10 PLN.
Navigare----- / 2007-12-27 10:03 / Uznany Gracz Giełdowy
M.Dyjas (100% udziałow w Jonquille Investments) deklaruje, ze w najbliższym czasie kupią 275tyś akcji NFIEMF... realizowali stratę czy co...
h / 85.128.78.* / 2007-12-27 10:03
Chiny zniosa cla na miedz z powodu braku tego surowca
h / 85.128.78.* / 2007-12-27 10:04
Wybacz Long,nie patrzylem nizej
pietroo / 2007-12-27 09:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ponar zrobił juz dzisiaj 5 %. Ciekawe czy to chwilowy wyskok czy w w koncu jazda na północ?
gio' / 81.168.129.* / 2007-12-27 09:48
witam
udanej sesji życzę
TOMOK / 2007-12-27 09:47 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
flugo...drugi raz Cię uznali :-))))))
Już sie nie wywiniesz :-)))
Ja nie maczałem w tym paluchów
Pozdrawiam
flugo / 2007-12-27 09:53 / portfel / Dziecko hossy
k****!
czujność rewolucyjną Tomok wykazałeś- stawiam browary!
już wysyłam joby- dzięki
Orest / 2007-12-27 09:50 / Bywalec forum
On powinien być Uznane dziecko hossy ;)
Longterm / 2007-12-27 09:47 / Mostek Zwyciężymy!
Dzień dobry, czy jest z nami Brydzia? Z dedykacją dla niej Chiny zniosą cło importowe na miedź oraz:


China's refined copper imports increased 89 percent to 1.4 million tons in the first 11 months of this year, the Beijing- based customs office said Dec. 24. Imports rose 56 percent to 103,410 tons in November, compared with a year earlier, it said.
brydzia / 2007-12-27 09:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Longu , oni mnie głupotami nie przekonają ,

myślisz że ja samodzielnie nie potrafię myśleć , ropa 96 $ przeszła a miedź też mocno rośnie , więc kupujcie ja dziękuję bo znam dane z nieruchomości ,
brydzia / 2007-12-27 09:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale oczywiście czymś arbitrażyści muszą jeździć na indeksach bo co im zostało ,

Ja czekam na energrgetyke i węgiel - na debiuty
Longterm / 2007-12-27 10:06 / Mostek Zwyciężymy!
załóżmy że w USA jest już wielka depresja, indeksy spadają na łeb na szyję. Czy w Chinach nie buduje się na potęgę, nie poprawia infrastruktury kraju? To w tej chwili najbogatszy kraj gotówkowo na Świecie i nie ma co robić z tymi pieniędzmi. Budują autostrady, wieżowce, stadiony, mosty ale też nie dlatego że chcą ale bo muszą. A do tego potrzebować będą jeszcze przez wiele lat dużo miedzi.
brydzia / 2007-12-27 10:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
To wszystko gdyby świat był wspaniały a tutaj rządzą spekulanci , czy ty myślisz że brakuje miedzi , jakoś nie czytałam komunikatu z KGHmu że mają mało miedzi i nie mogą zaspokoić popytu a Ty słyszałeś ,
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy