Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec samozatrudnienia?

Koniec samozatrudnienia?

Money.pl / 2006-04-13 15:17
Komentarze do wiadomości: Koniec samozatrudnienia?.
Wyświetlaj:
zyzyf / 83.18.12.* / 2006-04-13 22:25
przyszedł PIS (radio maryja)+Samoobrona....jeśli płacisz podatki to uciekaj z tego kraju bo tu zostaną tylko "święci"- tylko kto będzie dla nich pracował?...
Anet / 213.238.118.* / 2006-04-14 08:45
Trzeba wiać byle dalej.
BONZO / 2006-04-16 15:35
Pielęgniarki i lekarze wiejcie bo w tym kraju ,,garba" można się tylko dorobić.O szacunku należy zapomnieć.Ludzie tylko wypominają błedy, a kto ich nie robi .W każdym środowisku są i dobrzy i żli ludzie .Nie można wszystkich pod jedną ,, linijkę".Od nas tylko się żąda ale pomocy w drugą stronę nie daje.Ludzie zejdzcie na ziemię my Służba Zdrowia jesteśmy tylko ludzmi i chcemy tylko godziwego życia.Obecnie żyjemy w nędzy, lecz nikt o tym nie mówi.Większe prawa do wszystkiego mają alkoholicy , którzy nigdy się pracą nie schańbili.Mają bowiem renty socjalne ,bo przecież są chorzy ,pielęgniarki zrywają kręgosłupy w pracy ale nikt nie uznaje chorób kręgosłupa jako choroby zawodowej.Ciągle bazują wszyscy na nas ,czy wydaje im się że Służba Zdrowia to przysłowiowa ,,Matka Teresa z Kalkuty"
becher / 84.10.174.* / 2006-04-13 22:24
Bardzo mnie zafrapowało to stwierdzenie , jak sądzę autorki artykułu, i dowodzi , że nawet ona nie rozumie zasad kapitalizmu i wolnego rynku. A cóż dopiero mówić o ludziach , którzy patrzą na Polskę w perspektywie 1,2 może 4 lat? - do następnych wyborów. Lepiej zarżnąć krowę na mięso, niż doić z niej mleko.
Jescze się łudzę, że to nie Zyta wymyśliła...
JanekML / 83.8.55.* / 2006-04-14 22:50
Hje, hje, hje! A co, budżet może na tym straci, co? ;)
Na mój prostacki rozum, to jedyne niedomówienie (bo nie błąd), jaki tu dostrzegam, to jakże dziś powszechna hipostatyzacja, tzn przypisywanie samodzielności bytu obiektowi abstrakcyjnemu. Czyli to, że "budżet" nie jest bytem samym w sobie, lecz jedynie nazwą pewnej konkretnej struktury, bez ludzi i poza ludźmi nieistniejącej.
Bowiem budżet to tylko nazwa dla zbioru pieniędzy i sposobu ich identyfikacji (pochodzenia, przeznaczenia etc.) dla ich kontroli. Dysponentami, czyli konsumentami budżetu są - jak sama nazwa wskazuje - jego konsumenci, czyli biurokraci (choćby i wydawali pieniądze na dobroczynność, to tak jak dobroczyńcy prywatni, są konsumentami pieniędzy, które sobie na drodze opodatkowania przywłaszczyli bez zgody podatnika). Dlatego też, bez niedomówień, tekst powinien brzmieć:
A to oznacza, że na nowelizacji zyska biurokracja.
Czyli jednak "zyska".
George / 83.25.204.* / 2006-04-14 07:53
Ja tam bym się nie łudził. Ta cała sprawa z Panią Gilowską jest niejasna i wygląda na jakiś manewr, o którym nie mamy pojęcia. Było tak. Przed wyborami Zyta Gilowska ostentacyjnie opuszcza szeregi Platformy, znika gdzieś w niebycie i nagle wypływa na eksponowanym stanowisku w rządzie PiS-u. Niektórzy komentowali sprawę jakoby tym zabiegiem PiS chciał przeciągnąć na swoją stronę zwolenników PO, ale to chyba była czysta konfabulacja. Może to wszystko w naszej polityce jest bardzie poplątane, niż nam się wydaje? Albo też ja popadłem w jakiś obłęd i wszędzie węszę spisek.
Eugeniusz L. / 80.53.8.* / 2006-04-14 12:13
Witam i komentuję tą wypowiedz w sposób jednoznaczny. Po prostu PiS nie ma zaplecza kadrowego do rządzenia i podbiera kandydatów do stanowisk skąd się da. Przecież wiadomo, że do rządzenia takim krajem jak Polska należy mieć w odwodzie około 500. fachowców, powiedzmy ogólnie o dobrym przygotowaniu. PiS ma ich około 100. i to skąd weźmie resztę jest ich podstawowym problemem. Na razie widzimy, że bierze ich z łapanki. Po świętach z musu dostarczą resztę koalicjanci. Na pewno plują sobie teraz w przysłowiową kaszę ci, co głosowali na PiS widząc co się dzieje. Na pewno nie wszyscy, lecz ich znaczna część, lecz nie zmienia to faktu, że będzie to stracona kadencja. Jest coś w naszym narodzie takiego, że często głosujemy na kogoś nie za nim, lecz dlatego by zaakcentować, że to jest przeciw komuś, kogo np. nie lubimy. Jakie przynosi to efekty sami widzimy, gdy budzimy się z ręką w nocniku. W oczekiwaniu na następne wybory: łączę serdeczne pozdrowienia SPOKOJNYCH I ZDROWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
ED / 83.5.126.* / 2006-04-13 22:22
No cóż ,politycy o nas myślą, to bardzo dobrze wpłynie na rozwój małej przedsiębiorczości, o czy się tak dużo krzyczy.
No jeszcze jak masz worek pieniędzy to ci "coś" może skapnie z funduszy unijnych. Dajcie lepiej zapomogę, którą oferuje Andrzej L., nie będziemy musieli pracoać i martwić się o byt rodziny. Pozdrawiam rządzących!!
Przedsiębiorca / 83.11.50.* / 2006-04-13 21:26
Czy ktoś z Państwa dysponuje wiedzą o rejestrowaniu działalności za granicą? Wymogi, formalności, obowiązki itp. Może na Money.pl redaktorzy utworzyliby taki dział np. "Firma w Niemczech" lub "Firma na Słowacji" itp.
Klusek12 / 210.10.148.* / 2006-04-18 01:46
Mialem dzialalnosc gospodarcza w Warszawie(sklad komputerowy DTP) przez kilka lat i to prawda ze najwiekszy haracz jest ZUS i strach przed US.
Ale teraz jest inaczej studiuje ksiegowosc za granica i rowniez prowadze ta same dzialnosc gospodarcza dla tego samego zleceniodawcy i mam swiety spokoj zadnego ZUS place tylko 9% od zysku firmy jesli jest na wlasny fundusz emerytalny i to wszystko
jest moim kosztem gdzie to odbiore jak bedzie wiek emerytalny.
A jeszcze ciekawostka place podatek dochodowy i Vat(w tym wypatku 0%) dopiero jak otrzymam fizycznie pieniadze na konto.nie ma zaplaty nie ma dochodu
Piekne i prawdziwe
Wiem ze jeszcze kilka krajow ma podobny system.Do odwaznych swiat nalezy
Teraz szykuje sie do grubszej dzialanosci na terenie polski import z Azji i wiem ze bede bardzo konkurencyjny w stosunku do Polskich firm.
corny / 62.89.101.* / 2006-04-14 00:34
Moj brat prowadzi dzialalnosc w Wiedniu i co ciekawe ubezpieczenie placi nieco nizsze niz najnizsze w naszym pieknym kraju, jakby tego bylo malo jest zwolniony z placenia podatkow przez pierwszy rok. Te ''subtelne'' roznice wynikaja prawdopodobnie z faktu ze Austria rzadza ludzie a nie cholota
JA / 213.238.118.* / 2006-04-14 08:47
W Polsce też na początku działalności nie płacą podatków wielkie zagraniczne molochy.
waz(usa) / 64.21.104.* / 2006-04-14 02:34
Zarejestrowanie firmy w Szwecji kosztowalo kilkadziesiat dolarow i trwalo, nie pamietam, dzien, czy dwa. Byl to koniec lat 70-tych. Zadnych oplat, dopiero przy dorocznym rozliczeniu podatkow od dochodu.
W USA zarejestrowanie korporacji (z udzialami) kosztowalo mnie chyba 150$ i pare dni do otrzymania (w tej cenie) wszystkiich wymaganych dokumentow wraz z oficjalna pieczecia. Zadnych oplat, jedynie koncowe rozliczenia podatkowe. Nie masz dochodu, nie placisz za firme.
g prawda / 195.128.113.* / 2006-04-13 21:23
Czyli mam rozumieć jak prowadze działalnośc gosp. i z ogłoszenia dostanę telefon: Proszę przyjechać jutro o godz 19.00 i naprawić "winde" bo uległa samozakażeniu robalami - to będzie zatrudnienie mnie przez klienta na umowę o pracę.
Jak Wam się sracz zatka to lepiej go sami odtykajcie bo jak wezwiecie hydraulika to na was spadnie obowiązek zapłacenia ZUS-a za odetkanie rury bardaszanej - tak wynika z artykułu bo szczegółów wypocin rządowych nie czytałem.
Wiadomo nie jest to zdrowe z "zatrudnianiem na działalność gospodarczą" ale to nie ludzie sprowokowali takie sposoby radzenia sobie z chorą rzeczywistością tylko ci debile u będący kilkanaście lat u koryta.
Wosio z Konstancina / 213.238.72.* / 2006-04-13 19:58
Do tego wszystkiego artystom chcą odebrać 50% kosztów uzyskania. Kto nie głosował lub źle głosował musi to w przyszłości naprawić!
Włodek z Poznania / 150.254.22.* / 2006-04-13 19:45
Ja już nie mam wątpliwości. Nowa władza postanowiła „wyrównać podatki”(cyt.Gilowska) niszcząc drobnicę gospodarczą, którą trudno kontrolować, bo nie ma kim (likwidacja ryczałtów, ZUS dla „podmiotów na emeryturze”, no i teraz zakaz liniowego). W aroganckiej, profesorskiej głowie powstał pomysł „pięknych podatków”, bez meandrów i zawiłości, tak aby mógł to zrozumieć nie tylko Prezydent, ale nawet Ona sama. Po takich uproszczeniach szefową MF zostanie z pewnością Danuta Beger (kończy studia).
Proponuję, aby wszystkie zamieszczane na tej stronie uwagi kierować bezpośrednio do Komisji Sejmowych, co będzie miało przynajmniej skutek edukacyjny. Czy ktoś zna właściwe namiary?
silver / 2006-04-13 20:08 / Bywalec forum
Renata.Beger@sejm.pl
Włodek z Poznania / 150.254.22.* / 2006-04-13 20:45
Już sam znalazłem, więc podaję:
Komisja Rozwoju Przedsiębiorczości (ROP)
http://www.sejm.gov.pl/komisje/www_rop.htm

„Do zakresu działania Komisji należą sprawy związane z tworzeniem właściwych podstaw prawnych dla powstawania, działania i rozwoju mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich przedsiębiorstw, dostosowywania norm prawnych do potrzeb i możliwości działania takich przedsiębiorstw, a także rozwoju rzemiosła, spółdzielczości oraz działalności gospodarczej w zakresie drobnej wytwórczości oraz usług.”

Korespondencja do Komisji:
http://orka.sejm.gov.pl/ListydoS5.nsf/JK1?OpenForm&ROP

Silver: dzięki za Renatę! Co mi się z tą Danusią pokręciło?To pewnie z przygnębienia. Co otwieram Money, to wiadomości jak z Bagdadu-nowa bomba. Tylko zamiast islamistów mamy Gilowską i jej kombinatorów.
tempera / 83.16.75.* / 2006-04-14 11:04
no skoro Gilowska przeszla do PIS z PO, to sobie wyobrazcie u staeru cale PO :)
Ja / 217.116.100.* / 2006-04-13 19:21
To 19% bylo zbyt piękne ,żeby trwało długo!!! Zastanawiłem się długo ,z której strony to sp...dolą?? No i znależli sposób!!
Emigrantów- podwójnym opodatkowaniem
Samozatrudnionych - podatkiem.....
Czy jeszcze jakiś cymbał będzie głosował na PIS ??
George / 83.25.204.* / 2006-04-14 08:04
Proszę Pana. Czy to będzie PiS, czy PO czy SLD nie ma tutaj żadnego znaczenia. Jeszcze Pan tego nie dostrzegł, że niezależnie od tego kto był u władzy podatki zawsze rosły? Niech Pan sobie przypomni jak było za czasów UW, KLD, AWS,SLD. Zawsze tak samo. Chyba de Tocqueville powiedział, że nie ma takiej nikczemności do której nie posunąłby się najłagodniejszy nawet rząd, kiedy zaczyna brakować mu pieniędzy. A u nas zawsze ich brakowało i będzi brakowało, o ile rządy będą realizować socjalistyczne utopie. Jedyną szansą dla Polski jest przejęcia władzy przez ugrupowanie o ideowym charakterze i konserwatywno - liberalnym programie. Przy czym ten konserwatyzm i liberalizm nie może być socjalistyczny jak było w przypadku KLD.
Zbig / 217.97.38.* / 2006-04-14 22:34
A kto wprowadził 19% podatek liniowy dla przedsiębiorców? Sam się wepchał? O ile nie cierpię komunistów, to tak naprawdę po Balcerowiczu żadne prawicowe ugrupowanie jakoś nic dobrego dla Polski nie zrobiło. A SLD (brrr) i owszem.
Włodek z Poznania / 150.254.22.* / 2006-04-13 18:54
Ponieważ już niedługo nie zostanie nam nic innego do roboty poza MODLITWĄ, niech zawczasu Barszcz Mirosław i reszta warszawskich fiskalnych geniuszy trochę pomyśli nad Jej opodatkowaniem ! Tylko wzorem ZUS, żadnych zniżek dla emerytów!
A tak poważnie, bo i czas ku temu właściwy to niepojęte:
Niekompetentny przedstawiciel władzy byle jakiej, ale umocowanej będzie decydował o czyjejś samodzielności gospodarczej, którą trzeba będzie do tego udowodnić! To nie tylko głupie, ale i niekonstytucyjne. Podsądny nie musi jak dotąd udowadniać swej niewinności. Czy zna się tam który na prawie? Słyszałem w TV, że Pan Prezydent.
xxx / 217.97.38.* / 2006-04-14 22:35
W której TV?
smacur / 83.6.202.* / 2006-04-13 18:52
Trzeba stąd wyjechać, teraz Lepper będzie w rządzie to o azyl będzie można wystąpić w jakimś normalnym kraju!
tempera / 83.16.75.* / 2006-04-14 11:07
jak wyjedziesz to napisz :P
mocherowy berecik / 83.18.175.* / 2006-04-14 22:00
to wyciszanie jak słabo ci idzie. mały niż intelektualny?:-)
barbi / 83.11.142.* / 2006-04-13 18:44
Według polityki prorodzinnej państwa wystarczy udać sie do Urzędu Skarbowego po zaświadczenie o "niemaniu" dochodów i już pieniążlki lecą, lecą...same na winko papieroski i inne, czasem można dorobić na czarno, w kraju lub za granicą, a! i nie zapomnieć zarejestrować się na bezrobociu żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne -. a jak kto głupi niech pracuje i płaci
barbi / 83.11.142.* / 2006-04-13 18:44
Według polityki prorodzinnej państwa wystarczy udać sie do Urzędu Skarbowego po zaświadczenie o "niemaniu" dochodów i już pieniążlki lecą, lecą...same na winko papieroski i inne, czasem można dorobić na czarno, w kraju lub za granicą, a! i nie zapomnieć zarejestrować się na bezrobociu żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne -. a jak kto głupi niech pracuje i płaci
lmax / 83.24.177.* / 2006-04-13 18:43
Wszystko wychodzi na to ze dla PIS głównym motorem rozwoju gospodarki są urzednicy i to dla nich trzeba znaleźć srodki na podwyzki. Niech armia urzedasów rozbudowuje sie, rosnie w siłę! Pokazemy całej europie co to polski urzednik (co prawda bardzo czesto niekompetentny ale rdzennie Polski bo PISowski).

Dajmy tez górnikom, dajmy lekarzom, dajmy nauczycielom! Wezmy prowadzacym własna działalnosc, bo przeciez nie beda strajkowac, tylko co najywyzej zacisna pasa jeszcze bardziej. Zabierzmy im, bo wiekszosc z nich głosowała na paskudne liberalne PO. Dajmy naszym którym własnie przyszykowalismy nowe stanowiska w nowych urzedach, gdzie pracuje sie 8.30-15.00 z dwudziestoma przerwami na kawe i pogaduszki, gdzie sie za nic nie odpowiada i nie trzeba nic umiec. A w razie awansu zawsze przeciez mozna zrobic tę maturę...

....
Nie mnie oceniac tych co głosowali na PIS, ale mam nadzieje ze sie wstydza, bo jesli nie to rzeczywiscie niedlugo zgasimy swiatło...
Antyk / 83.17.253.* / 2006-04-13 20:45
Ja głosowałem na PiS, i się tego absolutnie nie wstydzę - bo to jest bardzo porządna partia. Mam nadzieję że rozwali komucho-esbecko-udecki układ - który rzutuje także na gospodarkę. I to jak rzutuje ! Aha - jestem wykształcony, mieszkam w Warszawie, slucham Radia Maryja i z duma noszę moherowy beret...
AK / 195.136.168.* / 2006-04-16 13:12
współczuć tylko
Józef II / 87.96.103.* / 2006-04-15 01:20
Do Antyka.
Słuchaj co chcesz, ale czytuj z uwagą Janusza Korwina_Mikke.
remus / 62.233.173.* / 2006-04-14 13:04
Nie wiem czy się nie mylę ale chyba zrozumiałem ukryty sens Pana wypowiedzi. Przypisujemy sobie cechy rywala. Sprytny psychologiczny chwyt. Bardzo gratuluje pomysłowości.
wirus / 85.128.36.* / 2006-04-14 11:51
WSTYDŹ SIĘ!
Słuchasz radia, które używa manipulacji ideologiczno-religijnych do osiągnięcia celów politycznych, głosowałeś na dwóch skończonych idiotów, którzy nie tylko mają problemy z respektowaniem praw obywateli, ale i nie mają kompetencji do sprawowania urzędów (są zbyt głupi i nieodpowiedzialni). Jedyne czego nie musisz się wstydzić to noszenie moherowego bereta - każdy ma prawo obierać się jak chce, nawet, jeżeli jego ubiór jest dla otoczenia symbolem kretynizmu.
Roman / 83.7.215.* / 2006-04-14 08:43
dupek
Augustyn / 62.233.214.* / 2006-04-14 07:02
Cenię sobie szczere wypowiedzi. Szanuję przekonania, tylko co zwolennicy PIS powiedzą teraz na coraz nowe propozycje nowej wladzy ??? Dlaczego tak cicho na forum
z tej opcji ??? Czyżby Wam mowę ..... odjęlo ??? Czy może
Wm wstyd za swoich wybranków ? Mam na mysli propozycje " gospodarcze " rządu.
roman / 83.238.240.* / 2006-04-14 00:08
uwaga-prowokator!
RB / 85.237.181.* / 2006-04-13 23:18
Człowieku! Mogę dostać Twoje namiary? Jesteś pierwszą osobą którą napotkałem, a która głosowała na PIS. Przez ostatnie pół roku wypytywałem znajomych, ludzi z pracy, rodzinę i nikt nie głosował na PIS (ja też nie) Już myślałem że wybory były sfałszowane a tu taki fenomen! Znasz jeszcze kogoś takiego jak Ty? A co robicie na co dzienń? (po mszy oczywiście). Tu się pisze o podatku liniowym więc się ustosunkuj (tylko nie mów że obrażam tym słowem twoje uczucia religijne) do tego. A nie pisz z czego jesteś dumny bo się będą z ciebie śmiać. Pozdrowienia dla pisowców.
George / 83.25.204.* / 2006-04-14 08:54
A możemy dowiedzieć się na kogo Pan głosował. Też się pośmiejemy.
silver / 2006-04-14 09:54 / Bywalec forum
Zapewne na UPR, rzeczywiście wstyd się teraz przyznać. Przypomnę, że na dzień przed ciszą wyborczą przytulali(ście) się do PO. Jak to zwykle w polityce - cięcie-gięcie. Wygrały brzydkie kaczątka, to i my zbrzydniemy swoim wyborcom.

George opanuj się może z tymi swoimi komentarzami.
George / 83.25.204.* / 2006-04-14 10:19
Po pierwsze ja jestem zwolennikiem UPR-u, a raczej programu tej partii i zasad, którymi się kieruje (szkoda tylko że partia ta nie dopracowała się lepszego PR-u). Więc nie za bardzo rozumiem pierwszy akapit. Jeśli zaś chodzi o opanowanie w komentowaniu, to proszę o podpowiedż, jak powinny one wyglądać i może od razu prześle Pan kilka gotowców, abym mógł je szczegółowo przeanalizowć i tym samym udoskonalić swój mizerny styl i warsztat.
silver / 2006-04-14 10:23 / Bywalec forum
Nie trzeba sobie tego brać aż tak do serca, acz konformizm to choroba cywilizacyjna.

Cieszę się, że dotarło.
George / 83.25.204.* / 2006-04-14 10:47
Drogi Panie Silver! Toć to zabawa i ja tak to traktuję. Zabawa, która dotyczy jednak poważnych spraw. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
Malik / 83.11.50.* / 2006-04-13 21:15
Dobre! Fajnie się uśmiałem.
GREG / 83.23.117.* / 2006-04-14 01:14
prowadzę własną działalność zatrudniam 9 osób i myślę po co ...? przestałem się dziwić ludziom którzy wyjeżdżają z naszego kochanego kraju np do angli. coraz częściej sam myślę o tym
JUŻ DAWNO PRZESTAŁEM SIĘ ŚMIAĆ
pieknylolo83 / 2006-04-13 17:55 / Bywalec forum
Juz sam nie wiem śmiać się czy płakać :( ehhhhh Czy w naszym kraju naprawde brakuje mądrych ludzi .. ?
Jan B. / 84.10.103.* / 2006-04-13 20:31
Są, tylko należy zacząć działać a nie czekać aż sami się znajdą. Podawałem już na tym forum kontakt do działania i co?Żadna osoba która tutaj pisze że jej sie nie podoba ten system rządzenia, nie podjęła tematu. A kto to ma zrobić?
biuro10@wp.pl
warzywo2 / 82.177.111.* / 2006-04-13 17:40
strasznie mi sie to podoba jak nic nie robisz daj ci zasiłek a jak chcesz cos zrobic to dowala ci podatki zeby sie odechciało i to sie własnie nazywa wychowawcza rola podatku

Najnowsze wpisy