Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec samozatrudnienia?

Koniec samozatrudnienia?

Money.pl / 2006-04-13 15:17
Komentarze do wiadomości: Koniec samozatrudnienia?.
Wyświetlaj:
Robi / 81.168.251.* / 2006-04-13 17:38
Brawo-najpierw mnie wywalili z etatu bo lepiej jest dla firmy nie miec pracownika tylko płacić drugiej firmie - żadnych kosztów i odpowiedzialności a jak sie nie podoba wystarczy nie dać zlecenia (usłyszłem tylko pan sobie poradzi) no i mieli racje poradziłem sobie na tyle że musiałem przejsc na liniowy:)) byłem operatywny znalazłem nowych klijentów a teraz mądrale z ministerstwa znowu kombinują jak uwalić przedsiębiorczych,chyba żeczywiście sprawdzi sie powiedzenie "ostatni gasi światło" co za cholerny kraj czy tu nie moze być nic stałego?
Wzy / 83.27.133.* / 2006-04-13 20:55
Robi nie martw sie . jeśli pracujesz dla kilku podmiotów to "nieełapiesz sie na samozatrudnienie i Ciebie to niedotyczy jestes przedsiębiorcą i basta a więc możesz wybrać liniowy.
Oszust jak inni / 83.11.50.* / 2006-04-13 21:22
No ale jak udowodnisz, że inni klienci nie są zamieszani w spreparowane przez Ciebie oszustwo podatkowe? Może masz ich tylko po to żeby kamuflować samozatrudnienie. Jeśli nie zatrudniasz innych pracowników to z zasady będziesz kwalifikowany do samozatrudnienia. W naszym prawie podatkowym z zasady podanik to oszust. No bo dlaczego np. nie można odliczyć VATu od paliwa firmowego samochodu osobowego? Jaka jest geneza tego rabunku? Założenie, że możesz kupować paliwo do celów prywatnych więc łatwiej przyjąć źeśmy wszyscy oszuści.
Agacior / 212.180.147.* / 2006-04-13 21:36
To zatrudnij raz, dwa razy w roku studenta (nie płaci ZUSu) na praktykę. Niech ci biuro posprząta lub dokumenty poukłada, albo wymaluje pokój i już masz dowód, że nie jesteś samozatrudniony. Odpowiadasz za "zespół". Zatrudniasz pracowników. I już.
lud miast i wsi / 83.27.142.* / 2006-04-13 17:12
BRAWO, Ministerstwo Finansów stara się jak może walczyć z wysoką stopą bezrobocia..... Dzięki takim genialnym posunięciom rząd zapewne chce stworzyć "świetny klimat" dla przedsiębiorczych. A tak na marginiesie, czy Pan Premier w swojej wizji "kolejki inwestorów ustawiających się aby zainwestować w Polsce......" widzi jeszcze miejsce dla już pracujacych "szaraczków" którzy "uciekli" fiskusowi na podatek liniowy. No ale cóż, szykuje się koalicja z SAMOOBRONĄ i trzeba będzie gdzieś znaleźć pieniądze na genialne pomysły "superekonomisty" Andrew Leppera.
samozatrudniony / 83.30.114.* / 2006-04-13 15:17
genilane. Chyba nie pozostanie ciezko pracujacym, przedsiebiorczym nic innego jak samozatrudnic sie w wielkiej Brytani, Irladni albo jakimś innym normlanym i zdrowym kraju.
Majewa / 83.17.43.* / 2006-04-13 17:47
Oczywiście. Gilowskiej rozum wysiadł. Jak tylko zachłanna ambicja wepchnęła ja do PI, zapomniała że głosiła iz podatki mają rozwijac gospodarke nie i samodzielnośc a nie ja niszczyć. Ale co jej tam. Żyje przecież z podatków innych. Wstyd za tę jej profesurę.
obywatel - juz nie dlugo / 83.15.26.* / 2006-04-13 20:43
GILOWSKA MUSI ODEJŚĆ, OBA KACZORY MUSZĄ ODEJŚĆ, PAŁACE ZUSU ZBOMBARDOWAC RAZEM Z PREZESAMI.
obserwator / 84.10.35.* / 2006-04-14 01:26
Czy ktoś przez przypadek wie jak jest po angielsku "trąd" - to ta straszna choroba... Polecam dociekliwym !
I niech nas chumor nie opuszcza - bo w tym kraju juz nawet w modlitwę trzeba będzie zwątpić...
waz(usa) / 64.21.104.* / 2006-04-14 02:46
Trad po angielsku to po prostu =leprosy=. Czyli Lepper po polsku to Tredowaty. Tutaj, na Columbia University bylo kiedys spotkanie z Cimoszewiczem i padlo nazwisko Lepper. Amerykanie nie wiedzieli kto to taki, wiec im wyjasnilem, ze to rodzaj polskiego terrorysty - he is a kind of Polish terrorist. He is sufferring BRAIN LEPROSY, hence his name LEPPER.
ann / 87.239.56.* / 2006-04-14 03:05
A moze Tredowatemu Gil-owska zwisa z nosa ?Z pewnoscia nasz Rzad trzeba oczyscic-kataris!
GREG / 83.23.117.* / 2006-04-14 01:21
PRZECIEŻ ZACZYNAMY TORZYĆ W TYM KRAJU NOWĄ ERĘ , ERĘ URZĘDNIKÓW A NAJWIĘKSZE ZAKŁADY PRODUKCYJNE I USŁUGOWE TO ZUS I US I KOMÓRKI ETYKI...
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy