Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Koniec tygodnia z wątpliwym wzrostem

Koniec tygodnia z wątpliwym wzrostem

Money.pl / 2007-05-18 17:18
Komentarze do wiadomości: Koniec tygodnia z wątpliwym wzrostem.
Wyświetlaj:
krepek / 2007-05-20 21:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Dwa wielkie włoskie banki - Unicredit i Capitalia - podjęły w niedzielę decyzję o fuzji - informują koła finansowe. Powstała w wyniku połączenia instytucja finansowa, będzie drugą co do wielkości w Europie, o wartości giełdowej ponad 100 mld euro.
Jak twierdzi się w kołach finansowych, nowy megabank będzie gotowy do bieżącej działalności zaraz po letnich wakacjach.

Nowy bank będzie po brytyjskim HSBC drugim największym w Europie i szóstym w świecie. Wartość giełdowa UniCredit wynosi obecnie 79 mld euro - niemal cztery razy tyle co Capitalia.

Unicredit posiada w Polsce pakiet kontrolny banków Pekao S.A. oraz BPH i planuje ich połączenie pod koniec roku.


tvn24
MJK / 2007-05-20 21:27 / Tysiącznik na forum
domy w Toskanii są np tak drogie jak te w Trólmieście
bebe / 2007-05-20 21:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobry wieczor Wszystkim. ide doczytac Was sobie.
MJK / 2007-05-20 21:14 / Tysiącznik na forum
Wzrost był. choć obroty nikłe.
Ale może ktoś jeszcze wierzy w rynek?
Nie tylko Bytom | Jak się cały rynek pokaże?
Samuraj sugeruje wzrosty do wtorku!!!
Tylko?
Pozdrawiam, MJK
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-05-20 20:48
Ciekawe jak Bytom się w tym tygodniu pokaze....
grajekpl / 2007-05-20 21:33
świetna spółka , kobietom płąci mniej niż Adi D. nieletnim pakistańczykom szyjącym piłki
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-20 20:49
spadnie do 45
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-05-20 20:53
spadnie do 7ale po splicie......
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-05-20 20:52
a to dlaczego?
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-20 20:55
a bo mnie nudza te twoje posty o bytku
i trochę stresu ci się należy
MJK / 2007-05-20 21:00 / Tysiącznik na forum
Z fusów od kawy wychodzi... ale to wieczorna, z porannej wyjdzie.
NOVA / 83.31.28.* / 2007-05-20 20:19
Witam o zachodzie słońca. Czs pomyśleć co jutro dzień /giełda/ przyniesie. A tak wogóle to co myślicie o takiej informacji " NUTRILUX podwyższył cenę w wezwaniu na akcje Provimi-Rolimpex do 26,25 zl. W wyniku wezwania chce mieć 100% głosów na WZA. Zapisy do 22.V.07 W przypadku powodzenia wezwania podejmie kroki zmierzające do wycofania Provimi-Rolimpex z GPW. Czego można się spodziewać po przekazaniu takiej informacji. Może byłby ktoś tak miły i skomentował w/w info. PAP Wiadomości 19.V.2007. Giełda.wp.pl
DataFun / 81.168.225.* / 2007-05-20 21:46
Od jakiegoś czasu posiadam, chociaż nie za dużo. Wydaje mi sę, że spółka spłacała w ostatnich kwartałach zobowiązania by zaniżyć wynik netto i zniechęcić inwestorów. Jednak im się nie udało. Pozdrawiam wszystkich wytrwałych.
MJK / 2007-05-20 20:33 / Tysiącznik na forum
Po zalogowaniu masz większe szanse na komentarz
MJK / 2007-05-20 20:55 / Tysiącznik na forum
OK, to daj parę linków do info
brydzia / 2007-05-20 19:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
2007-05-19 23:06:41 | *.*.*.* | aszulski57 [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
Kup Getin. I zapomnij. Grubasy wyrywają go. Weż pod uwagę, że jest duzo tańszy
od Noble a będzie konsolidował jego zyski. " Zdaniem CAIB jest to aktualnie
najatrakcyjniejszy przedstawiciel sektora bankowego".
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Jak zaczne mi spadać nic Ci już nigdy nie doradzę ani nie zdradzę.


Nie twierdzę że getin nie będzie szedł w chmury , ale najtańszym bankiem na GPW jest dla mnie Kredyt Bank ale dlaczego on się tak kisi to nie mam pojęcia , Getni wzrośnie ale wskąźnik c/z jest już 51 więc jest to najdroższy bank na giełdzie choć pewnie zaraz do tych 19 zł dojadą ,

moja strategia na dzis wypisałam spółki które znam , dobrze rokujące z najniższymi wskaźnikami c/z i taki portfel zamierzam stworzyć ,
aszulski57 / 2007-05-20 21:56 / Tysiącznik na forum
Brydziu. mnie nie zależy wcale,żebyś kupiła Getin.
Ja natomiast bedę dokupować.
aszulski57 / 2007-05-20 22:00 / Tysiącznik na forum
W zeszłym roku kupowałem społki o dobrym c/z. wychodziłem na tym różnie.
W tym roku kupuję społki które rosną./Weżykiem,wężykiem/
marboru / 2007-05-20 22:56 / portfel / "Bankier giełdowy"
Na Getin uważaj...to już nie to co kiedyś.
Miałem niedawno i sprzedałem. Cieszę się, że zarobiłem ale nerwów mnie kosztował...
DataFun / 81.168.225.* / 2007-05-20 21:52
Zyski osotatnio im się ustabilizowały i nie zaskakują, stąd także stabilizacja kursu. Pzrychody też wciąż około 400 mln na kwartał. Tracą też udział w rynku. W porównaniu do np. BRE Banku wyniki rozczarowują. BRE Bank nie dawno miał c/z 40,a obecnie ok. 25 Potencjał jest duży, chcą sprzedać swoje TFI.
DataFun / 81.168.225.* / 2007-05-20 21:56
Zyski osotatnio im się ustabilizowały i nie zaskakują, stąd
także stabilizacja kursu. Pzrychody też wciąż około 400 mln
na kwartał. Tracą też udział w rynku. - to dotyczy Kredyt Banku
zagi / 2007-05-20 20:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kredyt Bank się kisi bo jest kiepska płynność papieru ze względu na mały ff - belgowie kiszą papier i nie wypuszczą więcej na giełdę
MJK / 2007-05-20 20:08 / Tysiącznik na forum
No powodzenia!
Ale ja tam z lekka skażony jestem i c/z c/wk to mało znaczą jak rynek leci na pysk.
Niemniej jak to mówię - skażonym żem
sumani / 2007-05-20 20:18 / Plankton giełdowy
niestety to fakt jesteśmy chyba na takim etapie hossy że wskaźniki zaczynają mieć coraz mniejsze znaczenie ....ale oczywiście będą wyjątki zwłaszcza jeśli chodzi o banki rośnie ilość nie tylko kredytów konsumpcyjnych i hipotecznych ale również kredytów inwestycyjnych w sektorach małych średnich i dużych przedsiębiorstw a to przełoży się na wyniki i MOŻE przełożyć się na wzrost kursów ...
MJK / 2007-05-20 20:24 / Tysiącznik na forum
Kredyty inwestycyjne to by nawet cieszyć mogły. Ale rośnie liczba tych hipotecznych. Część pod akcje - znam taki przypadek, a na pewno każdy z nas zna takiego choć jednego/ną. Ale jak po kolejnym podwyższeniu stóp to wszystko padnie?....
Jam tam dalej optymista co do WGPW
brydzia / 2007-05-20 20:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
to zobacz ostatnie 2 tygodnie i porównaj jak się zachowiją spółki z niskim c/z
MJK / 2007-05-20 20:25 / Tysiącznik na forum
Różnie, te bardziej modne rosną. Ale czy to na pewno z powodu c/z?
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-20 20:23
n.p. gtc...
brydzia / 2007-05-21 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale słabe wyniki ,
brydzia / 2007-05-20 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
bre bank c/z 25 bz wbk 22 pekao 21 pko bp 21 plus dywidenda płacona przez te banki
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-20 19:10
jak nie Mundek z falami Elliota
to Samuraj z jenem
jak nie Kenobi z miedzią
to Warren z Wielkim Kryzysem
i jak tu żyć???
PedroGonzalez / 2007-05-20 20:19 / Uznany Gracz Giełdowy
cos ci doradze, slowami pewnego znanego aktora:"Bo świat na trzezwo jest nie do przyjecia" ;-) wiec moze czasem trzeba machnac klina i robic swoje :-) i znow cyctat:"Bo sa rzeczy w zyciu kazdego mezczyzny, ze musi je zrobic, bo inaczej przestaje byc mezczyzna" :-)) pozdrawiam :-))
sumani / 2007-05-20 19:19 / Plankton giełdowy
oj ciężko przy takich umysłach...:)
samuraj jack / 2007-05-20 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
:)
z pewnością jesteś inteligentną osobą i bez jakiegokolwiek "Niezbędnika..." [pozdrawiam jednego forumowiczów:))] sam umiesz wyrobić sobie zdanie...:)

pozdrawiam
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-20 19:34
będę się starać samuraju...

pozdrawiam i pisz tutaj a nie po jakiś kątach :)))
MJK / 2007-05-20 19:13 / Tysiącznik na forum
FUEGO reklamowane przez needl'a bardzo pomaga. Przynajmniej w weekend
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-20 19:18
dziabnę sobie Frugo raczej- bardziej dziecku hossy przystoi...
MJK / 2007-05-20 19:20 / Tysiącznik na forum
WTF jest Frugo?
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-20 19:23
WTF?
where the fuck?
w piwnicy mam parę-leżakują....
MJK / 2007-05-20 19:29 / Tysiącznik na forum
What nie where
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-20 19:31
frugo.pl
MJK / 2007-05-20 19:35 / Tysiącznik na forum
Zajrzałem, "Krynica" mnie się podoba. Będzie mi się podobała jutro rano znaczy
MJK / 2007-05-20 19:08 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór Big'u. dobry wieczór Wszystkim. Tak tylko se powiem, że nadal optymistą jestem i w bessę, a nawet w większą korektę, w najbliższym czasie nie wierzę. I jeszcze nie pisałem, więc teraz - BIG ten STX to wg mnie sprzedałeś o jakieś 10 dni za wcześnie.
Ale jest to tylko moje zdanie choć ja je całkowicie popieram.
A w ogóle to pozdrawiam serdecznie i namawiam do powrotu na forum. Każdy rozsądny głos jest tam nader cenny.
MJK / 2007-05-20 19:11 / Tysiącznik na forum
Się machnąłem z miejscem docelowym.
Ale, choć i tak nie ma jak, postu nie usuwam.
sumani / 2007-05-20 18:03 / Plankton giełdowy
ostatnie wypadki na naszym rynku pokazały że patrzenie na inne rynki nie ma większego sensu i bardziej słuszne jest patrzenie na to co dzieje się np wg AT na naszych indeksach jeśli coś zacznie się dziać na inny rynkach i tak zadziałamy z opóźnieniem bo i tak jak zwykle najpierw przez kilka pierwszych dni będziemy się gapić jak zaczarowani w monitory z indeksami giełd zagranicznych i zastanawiać się co jest grane a dopiero później może podejmiemy jakieś decyzje po drugie jeśli tak bardzo oddziałuje na nas jakiś rynek to w końcu musi to chyba mieć odzwierciedlenie w naszych indeksach nawet jeśli przyjmiemy jakieś opóźnienie czasowe -to następny powód żeby bardziej patrzyć na nasze wykresy -w tym natłoku informacji ze świata gubimy możliwości zarabiania bo zamiast zająć się analizą tego co u nas budujemy jakieś teorie na podstawie masy czynników których i tak wszystkich nie potrafimy objąć rozumem nie mówiąc już o poprawnym ich zinterpretowaniu -mówiąc krótko -pieprzyć DJ ,miedź ,jena itd większość korekt i tak można było przewidzieć analizując nasze wykresy a inne (czynniki)jak np atak terrorystyczny ,niefortunne wypowiedzi władz niektórych krajów itp przebiegają tak dynamicznie że...... nie komplikujmy -zarabiajmy :)
samuraj jack / 2007-05-20 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie zgadzam się - na ten czas patrzę na euro/dolar, złoto, miedź, indeks dolara i jeszcze - choć powoli ma coraz mniejsze znaczenie - jen;
jak jen straci znaczenie, to wtedy już nic nie będzie miało znaczenia

ps. udało Ci się zinterpretować w piatek wig20 w oderwaniu od wszystkiego innego?:)
sumani / 2007-05-20 19:37 / Plankton giełdowy
:) nie Samuraju ,i takie fluktuacje jednodniowe lub w ciągu dnia to faktycznie Twoja działka :)ale byłem prawie pewien korekty którą mamy na wig20 i którą można było zauważyć na wskaźnikach zaskoczyla mnie natomiast siła mWIG40....myślałem że poleci słabiutko też sWIG80 poleciał ....
samuraj jack / 2007-05-20 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tak korekta jeszcze będzie...
zbieżność wig20 z euro/dolar, złotem nie jest jest jednodniowa... i w najbliższej przyszłości nie będzie!!:)
sumani / 2007-05-20 19:59 / Plankton giełdowy
ja też tak sądzę -zamkniemy co najmniej lukę na 3400 piątkowe wzrosty były nieprzekonujące ze względu na obroty i widzisz ja to przewiduje z tego co widzę na wykresie wig20 a Ty na relacji euro/dolar ....
samuraj jack / 2007-05-20 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ale wcześniej jeszcze mała górka
sumani / 2007-05-20 22:04 / Plankton giełdowy
tak to całkiem prawdopodobne że ten ruch korekcyjny jeszcze chwile potrwa ...
MJK / 2007-05-20 18:55 / Tysiącznik na forum
Pewnie masz i rację. Nie jesteśmy w stanie zanalizować wszystkiego. I pewno nie powinniśmy patrzeć tak bardzo na "cenę waty cukrowej na rodeo w Teksasie", jak ktoś w piątek napisał. Problem polega na tym, że inni patrzą i wyznaczają trend.
warren buffet / 2007-05-20 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jestem, lecz wychodze na spacer, wiec jak przyjde to odczytam. pozdro serdeczne
nowicjusz trwoniacy / 2007-05-20 17:59 / "Dawca Kapitału"
nic takiego,ale chcialem zapytac czys sie zaglebil.ja obserwuje na razie pepees nie jest grany...
nowicjusz trwoniacy / 2007-05-20 18:00 / "Dawca Kapitału"
tez pozdrawiam serdecznie i milego spaceru
lefek / 2007-05-20 17:13 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Dziwny był ten tydzień na naszej giełdzie ..... rynki w USA i inne .. rosły, a nasz zaliczał spadki..
A wydawało się do tej pory, że to jankesi wyznaczają kierunek dla naszego rynku, ale coś musiało się popsuć ..... gdyż wyszło tak jak wyszło.

A może to my wyznaczamy przyszły kierunek dla innych rynków !!!!!

Choć u nas jest na razie tylko „korekcina” .... za korektę będzie można uważać dopiero zejście WIG20 poniżej 3400 ... czyżby więc „korekcina” szykowała się na innych rynkach ????
Jak na razie nic na to nie wskazuje .... DJIA bije rekord za rekordem nie zważając praktycznie na nic i tak jak to określiła Brydzia .... jadą na haju i to jak widać, chyba mocną dawkę zażyli.
Ciekawe jak długo jeszcze tak pociągną ??? czy osiągną 14000 przed ..... korektą.
Pewne oznaki wskazują na zbliżającą się ....na razie powiedzmy małą „korekcinę” ...
Warto przeanalizować niżej podane wykresy BPI indeksów DJIA i S&P500 ..

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPINDU
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPSPX

oczywiście warto też zerknąć na inne wykresy indeksów pod kątem BPI .
Wnioski każdy sam sobie wyciągnie ....
I jeszcze jedno ... wykresy 30-letnich obligacji amerykańskich ...

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$USB
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$TYX

tutaj sytuacja wygląda nie zbyt ciekawie ... kurs dochodzi do poziomu z lutego .... czy i tym razem się obroni ???? a co będzie jeśli się nie obroni ???????

Jeszcze dla przypomnienia „Elementarz Giełdy” , który w większym stopniu odnosi się do rynków wykształconych m.in. USA .

Etap 1 Obligacje rozpoczynają Hossę (spadają akcje i towary)

Etap 2 Akcje rozpoczynają Hossę ( obligacje rosną, towary spadają)

Etap 3 Towary rozpoczynaj Hossę (rosnę wszystkie rynki)

Etap 4 Obligacje rozpoczynają Bessę (akcje i towary rosną)

Etap 5 Akcje rozpoczynają Bessę (obligacje spadają, towary rosną)

Etap 6 Towary rozpoczynają Bessę (spadają wszystkie rynki)

Osobiście przypuszczam, że wchodzimy do punktu ..... i tu, każdy sam sobie odpowie .....

Rynek Chiński .... w przekroju indeksu Hang Seng H.Kong ... po tąpnięciu lutowym wyskoczył powyżej 20000 i ostatnio „buja” się w przedziale 20000-21000 .... z technicznego punktu można przyjąć tezę, że aby dalej rosnąć potrzebne jest pokonanie poziomu 21100-21300 .... co zostało trochę utrudnione przez podniesienie stóp procentowych przez Chiński Bank Centralny ... jak to się przełoży na rynek akcji ... zobaczymy w tym tygodniu.

Rynek Japoński ... w przekroju indeksu Nikkei225 ... do dziś nie może się odreagować lutowego tąpnięcia i jak na razie poziom 18600 jest jeszcze poza zasięgiem , gdyż poziom 18000 jest trudno osiągalny jak do tej pory ..... choć może w najbliższym czasie ruszy do góry, co wskazuje kurs jena, który po przekroczeniu poziomu 121 ma szansę dojść do 124 ... czy tak się stanie ... czas pokaże, a co będzie jeśli jen będzie szedł w kierunku poniżej 120 ????

A u nas ... tak jak pisałem wyżej .... korekcina.
Indeks WIG jak do tej pory skutecznie broni się przed poziomem 59300 na zamknięciu, co w/g mojej AT dawało by szansę na korektę, a tak, póki ten poziom nie zostanie osiągnięty jest szansa na powrót do nowych szczytów, pokonanie poziomu 60400 intra, przybliży ten cel, a przełamanie oporu 60800 intra da większą możliwość na zdobywanie nowych szczytów.
Lecz spadek poniżej 59000 intra i zamknięcie poniżej 59300 bardziej przybliży do wystąpienia korekty.
Złotówka jak na razie nie sygnalizuje wystąpienia korekty na kasowym, choć pokonanie poziomu 3,8 za euro, może to zasugerować.
Jeśli spojrzeć na WIG20 to aby chciał rosnąć, powinien pokonać 3615 wtedy jest szansa na zbliżenie się do szczytów jak również ich pokonanie, lecz jeśli indeks zejdzie poniżej 3465 i dotknie 3435 intra , zwiększy się szansa na wystąpienie korekty.
I jeszcze jedno ... BPI naszych indeksów :
Rynek = 43,8 %
WIG20 = 30%
mWIG40 = 35%
sWIG80 = 36%
Wartości te wskazują na odreagowanie .... nawet w tym tygodniu, a co za tym idzie , również wzrost indeksów .... lecz potrafi też z tych poziomów zejść poniżej 20% .... wszystko zależy od kondycji naszego rynku.

Powyższe rozważania są na podstawie mojej .... powtarzam mojej AT a podane wartości z upływem czasu ulegną zmianie.
Twoje mogą być inne ...
A co zrobi Rynek .......

Pozdrawiam :-))
Eres / 2007-05-20 17:43 / portfel / Wieczny debiutant
Dzień dobry wszystkim.
Bardzo nam brakuje tego typu opracowań, dająccych możliwość konfrontacji z zawodowymi analitykami oraz własnymi przemyśleniami.
Żałuję, że AT to nie jest moje hobby i dlatego muszę opierać się wyłącznie na AF, na czym zresztą źle nie wychodzę. Uważam, że dla dobra rynku i nas wszystkich, nastąpi korekta (może nawet na niektóryh papierach duże tąpnięcie), która jednak nie będzie miała charakteru bessy, bo do tego nie ma uwarunkowań makroekonomicznych, a wpływ efektu globalizacji (gdzie też nie widać poważniejszych zagrożeń), uważam za sporo przesadzony w wielu wypowiedziach. Nie jestem w stanie określić kiedy taka korekta wystąpi, ale nie sądzę aby nastąpiło to w maju.
warren buffet / 2007-05-20 17:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ciekawy wywód, pare słow zapiszę sobie w kajecie. co do tej twojej "korekciny" co będzie jak USA sie skorekcą 15-25% ? odpowiedz pozostawiam pozostałym forumowiczom
lefek / 2007-05-20 19:18 / Bywalec forum
Witaj.
Wtedy obsunięcie te będzie można nazwać ... korektą .... lecz do 10% jest to tylko .... korekcina , a powyżej 20% to już może nosić znamiona ..... Bessy.
pozdrawiam :-))
valjean / 2007-05-20 17:23 / Galernik
"....Jeśli spojrzeć na WIG20 to aby chciał rosnąć, powinien pokonać 3615 wtedy jest szansa na zbliżenie się do szczytów jak również ich pokonanie, lecz jeśli indeks zejdzie poniżej 3465 i dotknie 3435 intra , zwiększy się szansa na wystąpienie korekty."
___________________________________________
jak nazwiesz to co widać na W20 od 10 sesji kładąc nacisk na słowa "zwiększy się szansa na wystąpienie korekty"?
lefek / 2007-05-20 19:11 / Bywalec forum
Witaj.
Sorry ... ale cóż takiego się dzieje na dzień dzisiejszy na WIG20 ??? indeks o d swojego szczytu intra zszedł ok 6% ..... dla mnie jest to na razie .... "korekcina" ... korektą będę mógł nazwać jak indeks zejdzie poniżej 3400 ... a to może nastąpić w/g mojej AT, jeśli W20 spadnie poniżej 3465 i pokona tzw. moją linię Bessy która aktualnie jest na poziomie 3435 i wtedy AT podpowiada o możliwości przejścia z koerkciny ... w korektę ... czyli 10% poniżej szczytu ... co dla mnie jest wyznacznikiem korekty ... Twój może być inny ..
pozdrawiam :-))
lefek / 2007-05-20 23:40 / Bywalec forum
Sorry .... wkradł się błąd ....
jest ...... pokona tzw. moją linię Bessy
powinno być .. pokona tzw. moją linię Hossy

pozdrawiam :-))
warren buffet / 2007-05-20 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Rynek akcji na dłuższą metę nie może ignorować faktu coraz atrakcyjniejszej rentowności papierów dłużnych. Czyli zacznie spadać? Co do najbliższych dni, nie jest to wcale przesądzone. Wg ostatnich danych dotyczących nastrojów uczestników rynku, te są dalekie od euforii, a więc cały czas jest miejsce na zwyżkę. Wydaje się więc, że prędzej zobaczymy korektę tego spadku cen obligacji. Tym bardziej, że opublikowane ostatnio dane dotyczące inflacji wydają się sugerować, że napięcia sprzyjające zwyżce cen dóbr konsumpcyjnych są nieco mniejsze. Inflacja jest jeszcze w miarę wysoka, ale najnowsze dane sugerują, że tempo wzrostu cen spada.
warren buffet / 2007-05-20 14:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Dni bez sesji w 2007 r.

* Piątek, 6 kwietnia
* Poniedziałek, 9 kwietnia
* Wtorek, 1 maja
* Czwartek, 3 maja
* Czwartek, 7 czerwca
* Środa, 15 sierpnia
* Czwartek, 1 listopada
* Poniedziałek, 24 grudnia
* Wtorek, 25 grudnia
* Środa, 26 grudnia

w grudniu to prawie maraton
superowy inwestor / 2007-05-20 14:06 / Bywalec forum
i w inny dzień nawet bym tej wklejki nie wstawiał
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,30612405,83615478,3819449,0,forum.html

Ale w niedzielę...w sam raz
do kiedyś
samuraj jack / 2007-05-20 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Piękny dzień...
Przepraszam, ale nie napiszę dziś nic z blogu...
Jedno zdanie z komentarza Pana Marka wprowadziło pewne zamieszanie...
_________________________________________________________________
2007-05-19 00:21:27 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ] | komentowany artykuł

Panie Marku - "Niedźwiedź" !!!! [3]
Witam

miałbym jedną prośbę, aby zechciał Pan rozwinąć zdanie "Dzisiejsza informacja o
podwyższeniu stóp w Chinach, a co za tym idzie spodziewane również umocnienie się
japońskiej waluty"...
i opisać dlaczego wzrost stóp w Chinach podniesie japońską walutę...?

_______________________________________________________________

Nierozwiązany problem leży w relacjach juan-jen-dolar. Albo Pan Marek mi wytłumaczy, albo gdzieś indziej będę musiał znaleźć. W końcu sam się uczę - jak wszyscy.

Co do juana - z jednej strony podniesie stóp procentowych, a drugiej powolne, ale jednak poluźnianie kursu waluty powoduje:
1. próbę spowolnienia wzrostu w Chinach - boją się tego przegrzania coraz bardziej
2. podniesienie cen produktów chińskich w przeliczeniu na inne waluty.

To drugie jest szczególnie ważne, ponieważ cały świat ograniczał swoją inflację dzięki napływowi tanich towarów z Chin..Napływ tych towarów ograniczał również presję na wzrost płac. To umożliwiło z kolei prowadzenie przez kilka lat polityki taniego pieniądza przez banki centralne. Z czasem gospodarki dostosowały się do tych warunków i niskie ceny chińskich towarów przestały tak mocno wpływać na ograniczenie presji inflacyjnej. Banki centralnie z zasadzie wszystkich państw podnosiły/podnoszą ostatnio stopy.
Drożejąca waluta chińska wzmocni presję inflacyjną, co wymusi kolejne podwyżki stóp, lub przynajmniej uniemożliwi obniżkę w krótkim czasie.
Jest to korzystne dla niedźwiedzi, ale w dłuższej perspektywie.

Wracając do GPW - rynek niedźwiedzia już jest, lub będzie tuż, tuż po ostatniej fali wzrostu, w którą wkraczamy. Pogląd to niepopularny, ale cóż...

ps. pozdrawiam i wypoczynku życzę...
samuraj jack / 2007-05-20 15:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Dodam jeszcze, że drożejący juan będzie zmniejszał realny popyt - czyli konsumpcję na świecie - czyli również w USA. To jeden z czynników wywierających presję na wzrost wynagrodzeń.
W zamian konsumpcja(popyt) będzie wzrastała w Chinach.
sumani / 2007-05-20 15:53 / Plankton giełdowy
drożejący juan może równie dobrze dać oddech rodzimym producentom (eurolandu ,usa)co może pozytywnie wpłynąć na te gospodarki ....
samuraj jack / 2007-05-20 16:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to prawda, ale w dłuższym terminie;
na ten czas dysproporcja między kosztami produkcji w Chinach i na Zachodzie jest taka, że firmy Zachodu w wielu dziedzinach nie są w stanie sprostać konkurencji z Chin, mimo drożejącego juana;
spójrzcie na Polskę i euroland - koszty pracy w Polsce są przecież kilkukrotnie wyższe niż w Chinach, złotówka w ostatnich latach - od pocz. 2004 do pocz. 2006 zyskała do euro jakieś 33 proc. I... nie pogorszyło to konkurencyjności gospodarki Polski. Nadal do Polski przenoszą się firmy z Zachodu, a eksporterzy mają się dobrze.

Teraz wyobraźmy sobie, że w czasie dwóch lat juan zyska do zwłaszcza dolara ok. 33 proc. przez dwa lata. I jaki to będzie miało wpływ na wzrost inflacji, znów głównie w USA, i co za tym idzie - politykę FED...

A kiedyś nas to czeka... Z tym, że juan zyska więcej niż 33 proc,
sumani / 2007-05-20 16:30 / Plankton giełdowy
to prawda ,Chiny długo mogą być bezkonkurencyjne jeśli chodzi o koszty produkcji ale słychać już głosy o wprowadzenie wysokich ceł na produkty sprowadzane z Chin
samuraj jack / 2007-05-20 16:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jeżeli zaostrzone będą warunki importu z Chin, to zwiększy to to presję inflacyjną, co będzie miało wpływ na stopy procentowe, co się przełozy na giełdy...
sumani / 2007-05-20 16:45 / Plankton giełdowy
słusznie -to fakt...
warren buffet / 2007-05-20 15:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czyli raczej masz całkiem odmienne poglądy jak Big Lebowski, tzn przeciwstawne
samuraj jack / 2007-05-20 15:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
chyba coraz bardziej...
wydaje mi się, że najlepiej... już było
warren buffet / 2007-05-20 16:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mi również. a porownywanie hiszpani nie jest do konca uzasadnione....
samuraj jack / 2007-05-20 17:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zgadzam się;
Hiszpania weszła do UE w roku 1986;
w roku 1987 miał miejsce krach na giełdach...
od tamtego czasu aż do bańki internetowej generalnie hossa na giełdach;
giełda hiszpańska rosła w sprzyjających warunkach zewnętrznych;

a teraz
w Polsce osiągnęliśmy apogeum dynamiki przyrostu gospodarczego z jednoczesnym minimum stóp procentowych;
na giełdach trwa gorączka zakupów akcji w pieniędzy pochodzących z jena - myślę, że to schyłek tej gorączki; jen działał jak narkotyk - musi przyjść odreagowanie...

siła naszej gospodarki nie uchroni GPW od zamieszania, kiedy będą poważne zaburzeniach na giełdach światowych
warren buffet / 2007-05-20 17:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pełna zgoda... a co rynek da zarobic to trzeba to jeszcze wykorzystac
samuraj jack / 2007-05-20 17:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dokładnie
bawmy się, orkiestra gra...
a lodowa góra?
nadciąga
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy