Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Koniec tygodnia z wątpliwym wzrostem

Koniec tygodnia z wątpliwym wzrostem

Money.pl / 2007-05-18 17:18
Komentarze do wiadomości: Koniec tygodnia z wątpliwym wzrostem.
Wyświetlaj:
Ross / 2007-05-19 10:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam wszystkich ze słonecznego Kołobrzegu. Od wtorku pierwszy raz przed komputerem, cieszy mnie wzrost skokowy Bytomia pozostałe, Sanwil, 14, Drozapol na minusie. Pilnujcie moich spółek, wracam 5 czerwca i ma być wszystko na plusie, a teraz idę się opalać.
slaw / 2007-05-19 10:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam czytam ....i powtorze post z poprzedniej soboty .... wszycy na tym forum zajmujemy sie po trosze prognozowaniem spadkow na swiecie ... jak widzicie zajęcie jest to prożne lepiej zarabiac u siebie ... ponizej Teoretyk - praktyk pisze ze we wtorek dotra do usa spadki z Azji znaczy kolega zaplanował że spadki w Azjo będa ....... a jak nie bedzie ..... a jak USa nie zareagują tak jak nie reagowały w tym tygodniu to co .....


pozdrawiam i zarabiajmy u siebie
warren buffet / 2007-05-19 10:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko narazie wszystko u nas spada :)
czytelnik forum / 85.89.170.* / 2007-05-19 11:35
bo u nas spekulują najwięcej fundusze a tacy mali jak my to pare złoty łykamy i się cieszymy zjechali troche, podkupili taniej i potem na północ a co nie którzy przerazeni wywalili wszystko bo to początek takiej korekty jak w tamtym roku. Moim zdaniem będzie korekta ale wtedy jak wszyscy o tym zapomną
flugo / 2007-05-19 11:39 / portfel / Dziecko hossy
warto pamiętać,że fundy nie stanowią jedności...
to co dla jednego zarządzającego jest atrakcyjną ceną dla drugie nie musi taką być..
superowy inwestor / 2007-05-20 09:55 / Bywalec forum
masz rację, ale jest jeszcze bardziej!!
brydzia / 2007-05-19 10:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren , zobacz nasze indeksy jak zakończyły piątek , przecież lepiej niż Amerykańskie , po prostu jesteśmy trochę rozpuszczeni ostatnimi wzrostami i giełda wraca do równowagi

pesymizm kwitnie , nie pamiętam takiej serii wigometru , 3 tydzień na - 59 pkt
warren buffet / 2007-05-19 10:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak, ale patrzymy na ciezarówki tylko a popatrz jak niektore spolki juz sie skorekciły

MSZ 66% zniesienia
Foksal popatrz
MSX
Stalexport

itp itp..... zawsze mozna sobie perełke wyszukać, bo nie sądze ze rynek dostanie rozumu i teraz poleci na C\Z. fazy hossy raczej sie nie cofią
brydzia / 2007-05-19 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja właśnie widze że rynek leci teraz na c/z zobacz ostatnio rosnące spółki , mwig 40 cały czs rośnie więc nie wiem o co wam chodzi a wywindowane balony tracą powietrze i bardzo dobrze , no może bytom nie rośnie ze względu na c/z ale zawsze trzeba coś windować
rotux / 2007-05-19 11:11 / Uznany Gracz Giełdowy
dobry dzień
no dalej nie rozumiem, co to za zniesienie na 66stym procencie
warren buffet / 2007-05-19 11:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Inaczej mówiąc, cały ruch cen można podzielić na trzy równe części. Minimalna korekta wynosi zwykle około 33 procent, a maksymalna - około 66 procent. Oznacza to, że w przypadku korekty silnego trendu wzrost lub spadek cen wynosi mniej więcej jedną trzecią uprzedniego ruchu. Jest to informacja pod wieloma względami bardzo użyteczna. Jeśli ktoś poszukuje okazji do kupna akcji na zniżce, może wyznaczyć na wykresie obszar 33-50-procentowego zniesienia dotychczasowego ruchu cen i wykorzystywać go jako strefę stwarzającą sposobność do dokonywania zakupów.
Maksymalne zniesienie uprzedniego ruchu wynosi 66 procent i obszar ten ma szczególne znaczenie. Jeśli dotychczasowy trend ma być kontynuowany, korekta nie może być głębsza niż 66 procent. Jest to zatem obszar, w którym kupno bądź sprzedaż - w przypadku trendu spadkowego - wiąże się ze stosunkowo niewielkim ryzykiem. Jeśli ceny wykroczą poza ten obszar, to mamy do czynienia raczej z odwróceniem trendu, niż z jego korektą. W takim przypadku ceny znoszą zwykle 100 procent, czyli cały uprzedni trend.

tyle teorii
marboru / 2007-05-19 11:38 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witaj Warren - mam nadzieję, że się nie mylisz z MSZem i zacznie piąć się do góry.
Jak wczoraj wyczytałem...witaj w klubie Mostowym.
warren buffet / 2007-05-19 11:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witam, ale przekonany nie jestem he he
marboru / 2007-05-19 11:49 / portfel / "Bankier giełdowy"
W poniedziałek też dokupiłem bo myślałem, że spadków dość.......mogłem poczekać do wczoraj. No cóż life.)
A co do spółeczki - trudna jest....
Ale najważniejsze, że solidne podstawy i wyniki ok. Sporo kontraktów. Chodź ostatnio dało mi troszkę popalić - liczę, że niedługo po 20 będzie.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-19 10:35
z wyjątkiem mci...
warren buffet / 2007-05-19 10:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wyjątki są wśród nas =)
Jarg / 2007-05-19 10:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich

Sław, masz jeszcze Ganta?
Farciarz / 2007-05-19 08:45 / portfel / Bywalec forum
Witam,
azja raport z mastersa nie wyglada z dobrze tak mi sie wydaje..co znim? trzymamy? jeszcze moze sporo zleciec w dol..
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-19 08:03
witam w słoneczny poranek!
olśnienia doznałem- swary na forum zakończone odejściem Biga wybuchły gdy chłopcy zaczęli porównywać swoje walory...
wiodomo nie od dziś, że chłopcy na tym punkcie są przewrażliwieni...
brydzia / 2007-05-19 10:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mylisz się , Big odszedł jak Modliszka domagała się dla niego jakiegoś specjalnego nika , najlepszy inwestor czy coś w tym stylu ,

Ja sama nie wiem dlaczego on właściwie się obraził na nasze forum ale jego decyzja i nic nam do tego , może wcale nie jest taki wielki jak nie umie przyjąć krytyki bo ja naprwdę nic co by ktoś tu napisał na niego mogło usprwiedliwić taką reakcję

ale może coś przeoczyłam , Ale poza Bigiem jest tutaj również wielu wartościowych ludzi , ja tam wole tak jak jest niż 1000 wpisów z czego 500 wpisów jednego klona w 5 osobach
brydzia / 2007-05-19 10:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
te 500 wpisów klona to oczywiście nie o Bigu było
Jarg / 2007-05-19 10:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Aha, teraz wiem o co poszło.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-19 10:49
spoko, wiemy,wiemy...
ja zostanę przy swoim "odkryciu", że jednak zaczęło się od walorów i potem była ta nieszczęśliwa dysputa o superrandze
moj synek jest na etapie spidermana i Zorro- ma 5 lat...

też nie znalazłem nic na co Big mógłby się obrazić
a co do rang- to hmm, pamiętam jak zostało stworzone podforum dla uznanych...nie cieszyło się wielką popularnością i zmarło mu się naturalnie...kącik Biga mi się też z czymś takim kojarzy
bebe / 2007-05-19 01:52 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc Wszystkim, pa.....
warren buffet / 2007-05-19 01:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pierwsze juwenalia na trzeźwo =) I love Dżem !!!

pozdro wszystkim, gorący kubek i spac....
heya
slawekczer / 2007-05-19 09:04 / "Motor giełdy"
hej Warren a gdzie te Juwenalia miales? bo u mnie (rzeszów) dżem gral tydzien temu-ale niestety nie moge pochwalic sie ze byly to juwenalia na trzeźwo.no cóż, jak brzmi stare gruzińskie powiedzenie "Rozum mówi nie pij, ale silna wola zwycięża" :P pozdro
warren buffet / 2007-05-19 09:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Katowice Muchowiec - pozdro !
bebe / 2007-05-19 01:36 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
warren ciesze sie z Toba...czuje blusa...och kurde...nawet nie wiesz...
warren buffet / 2007-05-19 09:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiem wiem ;-)
aszulski57 / 2007-05-19 00:35 / Tysiącznik na forum
Dobranoc i milej nocy wszystkim obecnym w tej chwili na forum.
bebe / 2007-05-19 00:57 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc
modliszka / 2007-05-19 00:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc, ja też się dzisiaj żęgnam ...kolorowych ;-)
bebe / 2007-05-19 01:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
kochana modliszko, dobranoc i zielonego i wspanialych snow zycze.
marboru / 2007-05-19 00:33 / portfel / "Bankier giełdowy"
Mo Modliszko jak Cię tam na dole nazwano - wracając do STX, nie dziwi Cię, że praktycznie od bardzo długiego czasu blokowane są wszelkie informacje dotyczące "biznesu" w spółce?
modliszka / 2007-05-19 00:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Można ciut jaśniej ?
modliszka / 2007-05-19 00:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli dobrze odczytałam, to pragnę poinformować, iż na Stalku, nigdy o info, nie było łatwo. Gdyby nie kanały, ciężko byłoby cokolwiek wywnioskować - ten typ tak ma i koniec. Chronią informacje, jak małoktóra spólka - nawet w prasie, rzadko ukazuje się artykuł, na temat Stalexportu - czy to źle ? Ponoć pieniądz lubią ciszę....:-)
marboru / 2007-05-19 00:50 / portfel / "Bankier giełdowy"
Oby tak było.
Pozdrawiam serdecznie i dobranoc.
PedroGonzalez / 2007-05-19 00:45 / Uznany Gracz Giełdowy
jak to bylo ? cisze jedzjesz, dalsze budzjesz ? :-)
marboru / 2007-05-19 00:40 / portfel / "Bankier giełdowy"
Pytanie dotyczy podpisywania nowych kontraktów, udziału w przetargach itp.
Mam wrażenie, że informacje są blokowane bądź wstrzymywane. Możliwe, ze ma to związek z kasą od Autostrade, której wykorzystać nie można.
modliszka / 2007-05-19 00:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Stalexport, bierze udział w dwóch kontraktach na trzy ( te najśweższe) ...to dużo...Oprócz niego udział biorą też: Budimex i Starbag...wszystko dostępne w ogłoszeniach przetargowych. Jak jutro znajdę zgłoszenia, to zamieszczę....Jaki będzie wynik, będzie wiadomo z tego co pamiętam, pod koniec czerwca...
modliszka / 2007-05-19 00:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A że w Starbagu, głownym udziałowcem jest rosyjski oligarcha, to jego popularność, na rynku polskim może się znacznie osłabić- za embargo na nasze mięso.. ;-)
samuraj jack / 2007-05-19 00:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam

miałbym jedną prośbę, aby zechciał Pan rozwinąć zdanie "Dzisiejsza informacja o podwyższeniu stóp w Chinach, a co za tym idzie spodziewane również umocnienie się japońskiej waluty"...
i opisać dlaczego wzrost stóp w Chinach podniesie japońską walutę...?
PedroGonzalez / 2007-05-19 00:36 / Uznany Gracz Giełdowy
cierpie dzis na bezsennosc :-))
podnoszenie stop jak wiadomo zapobiega przedewszsytkim ostudzeniu gospodarki i przeciwdzialaniu inflacji. Chiny musza to zrobic bo sie "przepala" jak zarowka :-) a co do wzmacniania juana to USA naciska na Chiny bo deficyt handlowy sie zwieksza...USA zaczyna blokady celne robic na niektore produkty Chinskie zalewajace rynek USA i powodujace spadek produkcji rodzimej a wzmocnienie Juana spowoduje, ze tak jak nasza waluta sie wzmacnia to i my wiecej kupujemy za tanie dolary :) USA liczy, ze Chinczycy zaczna kupowac wiecej za tanszego dolara od nich zeby gospodarke ratowac.
to takie moje skromne laickie przemyslenia :)
oll1 / 2007-05-19 01:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Zgoda zgoda Pedro... ale chyba nie doczytales dokladnie pytania Samuraja...chodzilo mu o korelacje stop w CHINACH oraz JAPONSKIEJ waluty.

Pozdrawiam z USA, gdzie kazdorazowo jak sie budze jest juz po ptokach na naszym ryneczku. Zupelnie zmienia sie taktyka...
PedroGonzalez / 2007-05-19 00:44 / Uznany Gracz Giełdowy
mialo byc zapobiega przegrzaniu gospodarki :)
krepek / 2007-05-19 00:04 / portfel / Tysiącznik na forum
http://www.gpw.pl/gpw.asp?cel=edukacyjne&k=1&i=/edukacja/szkola/5lat&sky=1
samuraj jack / 2007-05-19 00:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
2007-05-18 22:29:09 | *.*.*.* | PedroGonzalez [ Portfel ] [ "Byczek Fernando" ]
cos z tym umacnianiem dolara to troche jeszcze zajmie temu wykresowi zeby osiagnac
poziom 1,2 :) http://stooq.pl/q/?s=eurusd&c=5y&t=l&a=ln&b=0

_______________________________________________________

Jak w kończącym się tygodniu mówiłem o spadkach - które nadeszły - to patrzyłem głównie na dolara;
jak euro będzie kosztowało tylko 1,2 dolara, to my zejdziemy na 3000 na wig20
rotux / 2007-05-19 00:16 / Uznany Gracz Giełdowy
witaj Samuraju
napiszesz nam coś na blogu w weekend? czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek serialu "walut i metali wpływ na akcje"
samuraj jack / 2007-05-19 00:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
napiszę - miałem to wcześniej zrobić, ale obowiązki zawodowo-rodzinne...

pozdrawiam
modliszka / 2007-05-19 00:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
My zjedziemy na WIG-u przy spadkach światowych nie wiecej niż 5% ( znaczny dyskont, mamy już a sobą) a takich spaków, w tym toku należy spodzewać sie kilku.....czyli WIG20 max 3200...przy czym zaznaczam....nie wiem, czy nie planowany jest psikus....i nie powędrujemy w górę....
samuraj jack / 2007-05-19 00:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witaj Magdo,
zobaczymy
na ten czas poniedziałek i część wtorku do góry
nie wiadomo na ile sił starczy Panu Rynkowi

Dobrej Nocy wszystkim
modliszka / 2007-05-19 00:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc Samuraju....
zaszły w ostatnim czasie takie okoliczności, że rynek może być nieprzewidywalny....szczególnie nasz...sama jestem ciekawa, czy mam rację, czy się mylę...


Pozdrawiam
bebe / 2007-05-19 01:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc samuraju...
rotux / 2007-05-19 01:04 / Uznany Gracz Giełdowy
osobiście mam odmienne zdanie, przez skórę /bo wiedzy jeszcze mi brakuje/ wyczuwam, że w ciut dłuższym niż kilkugodzinny horyzoncie czasowym daje się jednak szacować dominujący kierunek WIGów, a odpowiedź tkwi m.in. w walutach; nieprzewidywalność rynku /w sensie ruchu indeksów/ to fakt, ale przy założeniu, że horyzont czasowy to godziny/minuty- te ruchy mają często wygląd i charakter szumu - no są nieprzewidywalne, dlatego nie warto sobie nimi głowy zawracać /chyba, że pogrywasz na pochodnych/ i trzeba te sygnały zwyczajnie odrzucać - odfiltrowywać /czy to filtrem czasowym, czy wolumenowym, czy/i/lub amplitudowym/;

kusi mnie zresztą opracowanie w simulinku czegoś w rodzaju bramki szumów i potraktowanie tym wykresów spółek giełdowych/indeksów - bo średnie to słabeńkie filtry; a może i ogólniejsza analiza "sygnału giełdowego" i rozkład na czynniki pierwsze Fourierem..ale to pewnie w długie jesienne wieczory będzie miało szanse na wdrożenie/testowanie..to tyle dygresji

Pozdrawiam
teoretyk-praktyk / 2007-05-18 23:55 / portfel / Toddler giełdowy
usa dobrze zamknęły sesję na wysokich wzrostach więc poniedziełek do 14:15 pownien być w okolicach 3550 na WIG20. Później mogą być spadki i tak już od wtorku, gdy do usa dotrze fala spadków z Azji. Zobaczymy jak będzie.
marboru / 2007-05-19 00:00 / portfel / "Bankier giełdowy"
Może być podobny scenariusz jak w czwartek...
Od dużych i fundów wiele zależy.
needle / 2007-05-18 23:54 / Bez rangi
Podsumowanie sesji
Liczba spółek rosnących 146 (50.9%) spadających122 (42.5%) bez zmian 19 (6.6%)

922 571 994 PLN 536 099 486 PLN 44 800 180 PLN
większe obroty na rosnących!!

Cena/wartość księgowa 2.83 Cena/zysk 22.80

Jest jeszcze z czego wybierać moi mili...
bollullos / 2007-05-18 23:47 / portfel / Uznany Muł Pancerny
15.5.Warszawa (PAP) - TelForceOne, + prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia sieci detalicznej w Polsce. ..możliwe jest też podniesienie
prognoz. Jesteśmy producentem, dystrybutorem, hurtownikiem, a zatem brakuje nam detalu. "Nasze punkty będą zlokalizowane jedynie w centrach handlowych,
..gdyby spółka posiadała 100 punktów sprzedaży, wówczas mogłaby rozpocząć negocjacje dotyczące sprzedaży usług telefonicznych z każdym z operatorów komórkowych. W pierwszym kwartale 2007 roku spółka uzyskała 1,6 mln zł zysku
netto wobec 700.000 zł przed rokiem. W kwietniu TelForceOne sfinalizował transakcję zakupu udziałów CPA (dystrybucja akcesoriów GSM w Czechach i na Słowacji). \\
.. w ciągu miesiąca powinna zostać uruchomiona spółka zależna na Ukrainie, a w przeciągu miesiąca- dwóch - w Rumunii. w kwietniu rozpoczęła się budowa centrum
logistyczno-magazynowego we Wrocławiu
krepek / 2007-05-18 23:26 / portfel / Tysiącznik na forum
http://gielda.onet.pl/154886,1538343,komunikaty.html?S=&sektor=0


noble bank
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy