Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Koniec tygodnia z wątpliwym wzrostem

Koniec tygodnia z wątpliwym wzrostem

Money.pl / 2007-05-18 17:18
Komentarze do wiadomości: Koniec tygodnia z wątpliwym wzrostem.
Wyświetlaj:
Romi / 2007-05-18 20:50 / portfel / Koci Tata
O co chodzi z noble bankiem?
Interesuje się ktoś getinem i jak to wpłynie na jego kurs?
Jakaś mała ta cena emisyjna.
EDiS / 2007-05-18 22:29 / Tysiącznik na forum
Getin jest na fali wzrostowej, a na Noble Bank redukcja prawdopodobnie dojdzie do 98-99%.
piotr824 / 2007-05-18 20:54 / Tysiącznik na forum
Noble Bank nie sprzedaje sie tanio. Proponowana premia wynika jednak z du'ej
szansy Banku na dalszy bardzo dynamiczny rozwój. Ponadto w cene wliczone jest równie'
nazwisko oraz renoma Pana Leszka Czarneckiego – głównego udziałowca Getin Holdingu.
Przy maksymalnej cenie emisyjnej równej 10,5 zł wskaznik C/Z ukształtuje sie po wynikach
za 2006 rok na poziomie 43, a wskaznik C/WK na poziomie 5,71. Tymczasem warto
zaznaczyc, 'e sredni parametr C/Z wyznaczony dla sektora bankowego ma obecnie wartosc
22,4, a sredni wskaznik C/WK ma wartosc 4,1.

:)
PedroGonzalez / 2007-05-18 21:16 / Uznany Gracz Giełdowy
gdzie mozna znalezc wspolczynniki c/z dla danych sektorow ? mam tylko te z 2006 zaczerpniete z gpw.com.pl
brydzia / 2007-05-18 21:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
i z tego co czytałam to Noble ma tylko 1000 klientów i to mnie zniechęciło do wejścia w tą spółkę ale znając nasze debiuty to będzie pewnie 50 % na otwarciu
krepek / 2007-05-18 22:48 / portfel / Tysiącznik na forum
jak kiedys slyszalem noble bank skierowany jest (jego uslugi) do zamorznych obywateli....a jak wiekszosc bankow do zwyklych zjadaczy chleba...stad niski wskaznik klientow
Cichy Szuu / 83.10.70.* / 2007-05-18 20:44
Dzień Dobry.
Przeczytalem artykul w dzisiejszej Wyborczej na temat PGNIG i mam bardzo mieszane odczucia .Autor w nieudolny sposób próbuje udowodnić , że firma wydala polowę pieniędzy z emisji akcji i nie wykazala tego w raportach z 2005 i 2006 r .Firma odsyla autora do w/w raportów i na tym artykul się kończy. Zastanawiam się w jakim celu zostal napisany ten artykul.
brydzia / 2007-05-18 20:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
a czytałeś że Puławy chcą zainwestować w produkcję gazu z węgla żeby uniezależnic sie od pgnig , a są największym odbiorcą gazu
Cichy Szuu / 83.10.70.* / 2007-05-18 21:11
Brydziu rurociągi , zloza w Norwegii czy Danii to za dużo ja k na jedne Pulawy , gdyby sztuka się udala z tym rurociagiem to Pulawy mogą się zagazować tym węglem.
Ale nie oto mi chodzilo zastanawia mie czy rzeczywiście piniądze z emisji rozeszly sie nie wiadomo gdzie , ajeżeli nie to jaki cel mial autor tego artykulu
brydzia / 2007-05-18 21:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
niestety , emisja była półtora roku temu i jakoś nie słychać na co były wydane , kiedyś pgnig mówił że pieniądze leżą na lokacie
samuraj jack / 2007-05-18 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
2007-05-18 20:25:49 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (9779 postów) ]
ja też myśle o bessie , bo USA po takich wzrostach to już obierze
jeden kierunek , nie wiem ile jeszcze mogą rosnąć 10% i co dalej

___________________________________________________

Przed nami być może ostatnia fala wzrostów; ostatnia;
przełóżmy sobie tą ostatnią falę wzrostów na DJI, Chiny...

pozdrawiam Brydziu...
najcz / 2007-05-18 21:35 / Tysiącznik na forum
a co to było w lutym dji spadła 11%, w 2006r w maju spadek wynosił 18%,lecz korekta korekcie nierówna- różne uwarunkowania gospodarczo-polityczne.Po korekcie z 2006r.urosła do lutego 2007r. 18% ,obecnie od korekty 2007r. urosło 11%. Myślę ,że minimum 4% dji jeszcze dołoży.A o bessie możemy myśleć jak dji zejdzie poniżej ostatnich spadków czyli 12111pkt
anonim_03 / 2007-05-18 20:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
do 20 000
poważnie.
brydzia / 2007-05-18 20:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
no ja też tak strzeliłam ale jak do 20 000 to wszystkie pieniądze z wszystkich rynków muszą tam pójść
anonim_03 / 2007-05-18 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czytałem książkę z 2002 roku, że do 40 000 dojdzie, gościu potem zrewidował do 30 000.
A ja 20 000 uważam za całkiem realne. Powiedzmy w 2010 (1945+65)
needle / 2007-05-18 20:39 / Bez rangi
próbujesz dojechać do Szczecina?
anonim_03 / 2007-05-18 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam szanowne grono.
Troche niepokoi mnie ta inflacja oczekiwań. Dzisiaj mWig jest +1,4% czyli wzrasta i to w przyzwoitym tępie. Tytuły (ten powyżej) i opinie na forum: smutek, zniechęcenie marazm ...

Jak DJIA zrobił +0.3% to analytycy nazywali to euforią ...
needle / 2007-05-18 20:36 / Bez rangi
pilnuj się...może być zjazd
mnie niepokoi to, że ludzie nie chcą już nic pisać...
Ty narzekałeś (majster odpalił , zdzicho zdycha) ja, żeby bez polityki na forum i co...narobiliśmy...:-(
Cichy Szuu / 83.10.70.* / 2007-05-18 20:48
Iglę trzeba czasami parzyć w gorącej wodzie bo się zakażenie wda i tolerancja nam zachoruje. :-)
needle / 2007-05-18 21:00 / Bez rangi
jednorazówka...nie do podrobienia...
...a na GPW już się zdąrzyłem dawniej poparzyć:-(
Cichy Szuu / 83.10.70.* / 2007-05-18 21:24
Jak zechcesz kogoś ukuć zastanów się czy twoja jednorazówka nie jest czasami zarażona twoimi zlymi doświadczeniami, które przenosisz drogą slowną nie zdając sobie sprawy z tego , że to robisz. Być może warto się zastanowić co się pisze , jeżeli to powoduje u kogoś zle samopoczucie. Czy nie należaloby zwracać uwagi na efekty wywolwne slowami ,a nie tylko na slowa.
needle / 2007-05-18 22:03 / Bez rangi
można nie pisać wcale...i może tak będzie wkrótce...przez 1,5 godz nikt poza jednym moim postem nie napisał NICZEGO
anonim_03 / 2007-05-18 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ty sie IGła na plaster przemianuj bo się dzisiaj rozmowa nie klei ;-))
anonim_03 / 2007-05-18 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
poza tym jak będzie prawdziwa zwałka, to będziesz "do rany przyłóż" ;-)
needle / 2007-05-18 21:20 / Bez rangi
Ja sobie w snookera gram, nikogo nie chcę pokłuć
anonim_03 / 2007-05-18 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
IGła, zapodaj jakiś ciekawy temat, np o spółce na F bo to forum zdechnie ;-)
anonim_03 / 2007-05-18 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ludzie nie piszą piszą bo są rozaczarowani ...
ta inflacja oczekiwań jest niebezpieczna, szczególnie jak się udzieli szerokiemu inwestoriatowi i funduszowcom.

PS. nie jestem przeciwny polityce na forum, ale mozew jednym miejscu, albo tam gdzie ma wpływ na sytuacje spólek (albo manipulację kursem ...)
Rysiul / 83.19.96.* / 2007-05-18 20:29
Potrzeba pilnie wysłac naszych proroków swiatowego krachu na długi odpoczynek niech nie psują dalej rynku
needle / 2007-05-18 20:07 / Bez rangi
Widzę niechęć wśród forumowiczów do dzielenia się swoimi przemyśleniami odnośnie giełdy. Weekend - luźny czas. Poczytajcie zatem to...

Spowiedź Dody

Taka jestem sfrustrowana, no, bo nie mam juz Majdana.
Jak to męczy, jak to boli! Radzio pewnie się ogoli
i cichaczem zdradzać pójdzie, co na sucho mu nie ujdzie.
Jak on może, co wyczynia!Czyżby z niego była świnia?
Taka sobie wredna świnka? (chyba sobie walnę drinka).
Mówiąc szczerze-generalnie-jak mu coś do łeba palnie,
to nic a nic nie pamięta, żem królewna jest zaklęta.
Polskiej sceny żem królewna, tego jestem przecież pewna
i nie ma w tym propagandy (chyba walne trochę brandy).
Radzio wpuścił mnie w maliny,zrobił sobie ze mnie kpiny,
lecz nie ujdzie mu to płazem i już nie będziemy razem.
Rozwód wisi mu nad głową (walnę setkę, bo to zdrowo).
Gdy on do mnie gadu-gadu,ja odpowiem"spieprzaj dziadu"
i wynocha,gdzie pieprz rośnie, albo powieś się na sośnie,
która rośnie naprzeciwko (chyba walnę sobie piwko).
Taka jestem sfrustrowana, no, bo nie mam już Majdana!

~złośliwiec, 18.05.2007 15:34
slaw / 2007-05-18 20:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Needle Ty mi humoru nie psujesz bo ja inwestor znakomity czy jak mu tam poniżej nie jestem i nie bede bo wy jesteście zawodowcy a ja hobbysta choc z dlygim stazem i doswiadczeniem ....... wiec wymyslilem sobie taki plan że porównuje swoje wyniki do Wig 20 --- sprytne co ??? ja sie nie znam na fobonach, macdach i innych .... ja fundamentalista jestem ....

jak sie tam dostac do tego grania w snooker
needle / 2007-05-18 20:27 / Bez rangi
slaw...tylko fundamenty
ja mam tanie i nie martwię się o nic...no pewnie, że zawsze się można czepiać siebie,...mogło być lepiej...ja ten STX sprzedałem jak inni kupowali...
ale spólkę na literę F trzymam 4 lata!
tylko dlatego (nie uciekać przed byle spadkami), wiem, że przeżyję bez innej roboty
tu stracisz, tam zarobisz...aby bilans na plus wyszedł

do snookera spróbuj kliknąć w to
http://profil.wp.pl/index2.html?ver=1.0&idu=103&serwis=ganymede&url=http%3A%2F%2Fgryonline.wp.pl%2Fgry.online-snooker.html&ticaid=13c44
zaczekam w Szczecinie (tam zawsze są miejsca) - zaloguj się jako slaw, a ja Cię odnajdę, ok?
kaskadere / 2007-05-18 20:03 / portfel / Tysiącznik na forum
budowlanka była za gorąca, a gdy chwyta się żar z ogniska wyrastają bąble... zysk to przychód - koszty... koszty rosną jak każdy widzi - ziemia, siła robocza, materiały... troche potrwa zanim ceny wzrosną, patrz stratę Budimeksu... firmę prowadzi się długodystansowo, aby uniknąć zżarcia przez konkurencję nie można zwiększyć nagle ceny budowy o 50%, gdy za plecami czekają budowlańcy np. z Portugalii z pracownikami z Maroko, czy inne firmy zatrudniające Turków. Nie można też znacznie podnieść ceny podczas wykonania zlecenia, a kartele materiałowe nię nie cackają, pracownicy też nie mają stracha wyjechać, ziemia jak rośnie każdy widzi, popyt mieszkań zatrzymuje się. Stąd ciężki los budowlanki do ustabilizowania sytuacji... Branże się zmieniają niegdyś super opłacalne sprawy (np. handel samochodowy) przygasają...
kierunek opłacalności branż wskazują zagraniczne inwestycje szukające siły roboczej u nas:
- Google
- Templeton
- LG
czyli wykfalifikowane, wyspecjalizowane, usługi cały czas u nas świetni i niedrodzy doktorzy i specjaliści... od informatyki, finansów i nowych technologii.
W połączeniu z fluktuacjami na Techwigu który jakby stał poza ultrahossą daje to nadzieję na odrodzenie informatyki i technologii stąd u mnie technika, usługi i medyczne, a brak budowlanki i surowcówki nawzajem się pożerających.
superowy inwestor / 2007-05-18 20:10 / Bywalec forum
widzisz, a ja od budulca z daleka i jakoś się zarabia
teraz 40% w akcjach trzymam
szkoda, że Ci najlepsi nie chcą pisać (ale Twoje też niczego sobie_
needle / 2007-05-18 19:00 / Bez rangi
2007-05-18 18:08:08 | *.*.*.* | needle [ "Bez rangi" ]
to ja Ci tak...
poniżej 3400 (jeśli tak niewolniczo przywiązałeś się do w20) to jest 115 pkt...
...to jeden zły dzień...np. czwatrek... i już
wiele osób pisało o 2900 i to by było bardzo mocno!...choć bez przesady

2007-05-18 18:10:48 | *.*.*.* | slaw [ Uznany Gracz Giełdowy (7457 posty) ]
do niczego sie nie przywiązałem dzisiejsza koncowka pokazala uwazam że konczylismy korekte

nie chcę Ci psuć humoru na weekend, ale o ile wiem to z W20 masz jedynie bioton; nie wiem jak %-owo w portfelu, ale w indeksie dużych...no, nie rzutuje...
lepiej chyba przyglądać się innym indeksom przystającym do własnych walorów
Znacznie bliższa jest mi postawa inwestora marlowa (którego niniejszym pozdrawiam), który dwukrotnie w ubiegłym tygodniu przedstawił swoje stanowisko w owej sprawie... i to dość obszernie
...no chyba, że ktoś się zakochał w pochodnych...ale takich to już ja nie wyleczę...muszą przejść samokurację
...a rywalizacja w snookera on-line cały czas aktualna :-)
nb. byłem dziś w klubie koło południa...no tak słabi, że chyba ja (nie grałem dotąd w realu) bym ich ograł...
okocim / 2007-05-18 18:27 / Bywalec forum
Warren,
wypowiedz sie o tych infach z espi apropos Bytka.
?
warren buffet / 2007-05-18 18:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
neutranle bym powiedział
okocim / 2007-05-18 18:34 / Bywalec forum
nie ważne co piszą ważne że piszą
slaw / 2007-05-18 18:21 / Uznany Gracz Giełdowy
de havik 3m sie chlopie .... zacznij inwestowac wedlug jakijs strategii bo sie miotal bedziesz ... poprawi ci to humor to ci powiem że mSZ byl moja njlepsza inwestycja w tym roku .... oddalem po 16,60 potem odkupilem i milo nie jest na gancie tez spadlem z elektrotimem teraz wyszedlem na plus bo spadalem pbg mi spadlo prawie do cey zakupu ..... spoko de havik .... nie denerwuj sie wirtualnymi stratami ... masz zarobione rzytnij i po sprawie
życzliwy / 195.205.202.* / 2007-05-18 18:09
przecież nie mogę napisać, że 55% portfela to u mnie spółka na literę F...i tak
(prawie) nikt by nie uwierzył, poza tymi co wiedzą...i ci co podpisywali się
niezalogowani "życzliwy" dopisali by sobie rychło przedrostek...to tak niewiele kosztuje
... a i niektórzy zalogowani by nie odpuścili okazji...
...a poza wszystkim załatwiłem co się dało, zjadłem troszkę i zaraz pójdę spać...zatem
nawet na obronę nie będę miał siły :-(

Panie needle, proszę o jaśniejsze sprecyzowanie zdania. Jak mam je interpretować? Przyznam szczerze iż naprawdę wierzyłem w Pana umiejętności, a tym bardziej w intuicję

Pozdrawiam życząc zdrowia, miłości i pieniędzy :-)
needle / 2007-05-18 18:14 / Bez rangi
żartowałem sobie...
...przecież nie codzień jest święto, nieprawdaż?

ale mam też świadomość, że w poniedziałek część zysków będę musiał oddać
i życzę vice versa (równie życzliwie) ...a nawet bardziej :-)))
teraz ok?
needle / 2007-05-18 18:23 / Bez rangi
errata:
vice versa dotyczyło życzeń...nie ewentualnych spadków w pon. :-/
"za nieporozumienie przepraszamy"
IGła
sumani / 2007-05-18 18:03 / Plankton giełdowy
witam zadziwiająco mocno trzyma się mWIG40 ale zapewne jest to wynik siedzenia tam fund chociaż są spółki w których fund jest dużo np sygnity i lecą na pysk ogólnie to jest najgorsza z możliwych korekta -takie powolne osuwanie ...lepiej już chyba jakby dupneło i po sprawie ...
slaw / 2007-05-18 18:02 / Uznany Gracz Giełdowy
De havik nie wiem co kupiles ale w long term uwazam na budowlance zarobisz a korekta w stanach jezeli bedzie spowodowana czynnikami wewnetrznymi bedzie moim zdaniem łagodna a my juz nie powinnismy chyba bardzo mocno spadać tak uważam tzn. nie poniżej 3400
de havik / 2007-05-18 18:09 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Slaw - u mnie niezmiennie na pierwszym miejscu MSZ (od miesięcy), potem STX, w sumie 2/3 portfela, cały czas na plusach, ale z każdym dniem mniejszych :)
Wywalać nie zamierzam, zwłaszcza teraz (może STX- Big), ale naprawde jestem już zniecierpliwiony :)
Pozdrówka i gratulacje za IDM:))
slaw / 2007-05-18 18:15 / Uznany Gracz Giełdowy
po ile masz Mosty Zabrze bo z tego co piszesz to masz zrobione w cholere pieniedzy to co sie martwisz

a co do IDM .... mam go od grudnia a mialem duzo wczesniej handlując nim niepotrzebnie mam go po 8 zł ..... wiesz ile razy sie wsciekalem jak innym rosly akcje a ja stalem i stalem na 7 zł na nim a potem sprzedaz akcji przez zarzad po 10 zł itd itd a wy zarabialiscie na innych spolkach i zarabialiscie .... jezeli zainwestowales tylko w jedną branże moze ona przejsciowo zachowywac sie gorzej ..... IDM teraz wszescy widza ze rosnie i to mnie martwi bo za bardzo przyspieszył zaraz wszyscy duzo zarobią a ja wole wolniej
de havik / 2007-05-18 18:26 / portfel / "Tysiącznik na forum"
nie martwie sie tak bardzo, ale trace cierpliwość :)

mosty mam od 3 do 8, potem odkupione po 8,7.
stx - już jestem na zero

inwestorem jestem niedoświadczonym, stąd takie przedłużające się spadki trochę mnie deprymują, ale przetrzymam, przetrzymam

dzięki za dobre slowo :))
zmykam do teatru, zonka mnie wyciagnel, do zob wieczorem
needle / 2007-05-18 18:08 / Bez rangi
to ja Ci tak...
poniżej 3400 (jeśli tak niewolniczo przywiązałeś się do w20) to jest 115 pkt...
...to jeden zły dzień...np. czwatrek... i już
wiele osób pisało o 2900 i to by było bardzo mocno!...choć bez przesady
slaw / 2007-05-18 18:10 / Uznany Gracz Giełdowy
do niczego sie nie przywiązałem dzisiejsza koncowka pokazala uwazam że konczylismy korekte
warren buffet / 2007-05-18 18:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zwłaszcza obroty to pokazały.... to tak na marginesie
needle / 2007-05-18 18:18 / Bez rangi
są dwie info o Byt na espi...
slaw / 2007-05-18 18:17 / Uznany Gracz Giełdowy
popatrz na obroty od 14 godziny był kok czy mi siewydawalo tylko ..... a na jakich obrotach spadalo ..... Warren przypomnij sobie czerwiec i wakacje tamtego roku popatrz na nasze posty ile razy pisalismy że obroty jak w warzywniaku ...... ciesz sie że nie spada )))
warren buffet / 2007-05-18 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie no, ale spadało chyba na ciut większych - choć to dla mnie nie ma znaczenia, dla Ciebie w sumie tez.... jeden fakt mnie martwi - swiat pozostał bez korekty
slaw / 2007-05-18 18:23 / Uznany Gracz Giełdowy
dochodze do wnioski że .... piepszyć śwait .....jest tu i teraz
superowy inwestor / 2007-05-18 20:11 / Bywalec forum
a bedzie jeszcze lepiej..nie przejmuj się nikim, nawet mną, przecież tak sobie tu p[iszemy
needle / 2007-05-18 18:11 / Bez rangi
mnie to pasuje...
...myślę, że nie tylko mnie
needle / 2007-05-18 17:58 / Bez rangi
No dobra...same takie marsowe miny widzę
w poniedziałek, ja stracę, Wy zarobicie, OK?
Ojciec&Syn / 2007-05-18 18:00 / Tysiącznik na forum
Oj panie, nikt nie chce twojej straty. tylko niech się ta budowlanka przestanie korekcić do chu..
needle / 2007-05-18 18:10 / Bez rangi
prawdopodobnie Ci, co wpisali się na tej stronie dotychczas nie chcą...
...jeszcze nie jeden z tych co się nie podłączył...
...ale ludzie naprawdę myślą, że giełda to gra o sumie zerowej...(jak np. kontrakty)
a tak naprawdę...
...możemy zarobić wszyscy...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy