Forum Forum pracyDokumenty

koniec urlopu wychowawczego a powrót do pracy

koniec urlopu wychowawczego a powrót do pracy

Aniab / 79.186.87.* / 2012-09-27 11:51
Z dniem 30 października kończy mi się urlop wychowawczy i chcę wrócić do pracy, nie chcę przedłużać itd . Szukałam w necie wzór jakiegoś podania ale nic nie ma konkretnego tylko wyczytałam , że należy złożyć podanie do pracodawcy 30 dni przed ukończeniem aby mógł się przygotować. Telefonicznie na pewno powiadomię, ale również należałoby pisemnie tylko co mam napisać jedno zdanie, że chcę wrócić?
z góry dziękuje
wiwan / 2012-10-01 15:29
Nie ma potrzeby dodatkowo wyrażać takiej chęci, jeśli kończymy urlop planowo tj. zgodnie z datą jego końca jaką podaliśmy we wniosku o urlopu udzieleniu. Pracodawca wie więc formalnie o tym powrocie już w dniu urlopu udzieleniu.

Zawiadamia się pracodawcę o chęci SKRÓCENIA już trwającego urlopu- czyli o sytuację z art. 186'3 KP. Wtedy, jeśli nie zgadza się on na zaproponowany termin powrotu- obowiązuje go termin 30 dni. Innymi słowy- nie może się nie zgodzić na termin późniejszy niż 30 dni od daty zawiadomienia.

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-osmy-uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem/art-186

Wzór:

Zawiadomienie o rezygnacji z urlopu wychowawczego

""Na podstawie art. 186 par 3 pkt 2 k.p. rezygnuję z udzielonego mi w
dniu ... urlopu wychowawczego. Proszę o dopuszczenie mnie z dniem ... do pracy na zajmowanym dotychczas stanowisku , bądź na stanowisku równorzędnym lub na innym stanowisku odpowiadającym moim
kwalifikacjom zawodowym z wynagrodzeniem nie niższym od wynagrodzenia zajmowanego przeze mnie przed urlopem.

Najnowsze wpisy