Forum Forum finansoweKredyty

Koniec z chwilówkami? Rząd uderza w firmy pożyczkowe

Koniec z chwilówkami? Rząd uderza w firmy pożyczkowe

Wyświetlaj:
dsadsad / 77.255.6.* / 2015-03-25 13:01
to zamach na wolny rynek -))))
mikołaj 62 / 46.170.164.* / 2015-03-25 19:30
kretynów nie brakuje
Pan pawełek / 79.185.189.* / 2015-03-25 12:37
O kilka lat za póżno to należało zrobić dużo wcześniej ile uniknelibyśmy ludzkich tragexdii
lech49 / 178.37.84.* / 2015-03-24 11:53
Szkoda ze w koncu nie uderza w tych ktorzy zatrudniajac na czarno i za glodowe pieniadze wzbogacaja sie szybko i wedlug rzadzacych uczciwie
legaw / 85.112.223.* / 2015-03-24 10:14
To grandziarstwo podobnie jak dopalacze i "salony gier " dawno powinno być prawnie zabronione !!!
kizior5 / 85.112.223.* / 2015-03-24 10:12
To nie zadne firmy po zyczkowe tylko mafijne lichwiarstwo ,popatrzcie jak to rozwiazano w USA. Jest przepis ,że jesli rata kredytu przekracza zdolnosci finansowe kredytobiorcy to bank czy tzw."firmapozyczkowa" sama sobie winna,że zle zbadała zdolnosc kredytową a kredytobiorca odpowiada do ustawowej wysokośi wynagrodzenia lub świadczenia tj. z pozostawieniem ok,2/5 zarobków .
kwk123 / 109.196.49.* / 2015-03-23 21:27
Rząd uderza w małe firmy pożyczkowe które zmniejszały krociowe zarobki banków. Wygląda na to że banki dogadały się z Rządem bo chcą pozbyć się konkurencji. Udzielanie pożyczek a tym bardziej chwilówek to jest oficjalne okradanie społeczeństwa a w szczególności biedoty. To że Rząd pozwala na takie oficjalne okradanie ludzi świadczy tylko o tym jakich mądrych działaczy mamy w rządzie.
trupek / 77.253.233.* / 2015-03-24 10:02
Co ty pleciesz. Firmy pożyczkowe są na rękę bankom, bo przecież same pożyczają z banków, żeby pożyczać swoim klientom. W ten sposób omijane są wymogi bankowe.

Problem jest w edukacji finansowej społeczeństwa. Branie chwilówek to przecież głupota. Argument.."a co miałem zrobić jak mi brakło do pierwszego?" jest irracjonalny, bo biąrąc chwilówki nie poprawia się nasza sytuacja finansowa tylko się pogarsza. To powinien rozumieć uczeń z podstawówki.

Poniekąd to mi nawet nie żal tych głupców, którzy tego nie rozumieją, bo w końcu musi być jakaś kara za głupotę.
gośc / 80.54.72.* / 2015-03-23 19:24
Kto wymyślil chwilówki ten jest największym oszustem. Jak może byc w Polsce chwilowka z ponad 1000 % za jeden rok a od 2000 zl w ciągu tygodnia 400 zl odsetek. Pytam sie kto dopuścil do takiego bandyckiego oszukiwania ludzi. Od czego jest ten KNF i Min. Finansow. Banda i nic wiecej. Zniszczyli życie wielu ttys obywateli POlski bo jak nie mial pieniędzy na zycie i utrzymanie rodziny bral chwilowki nie splacalbral; kolejna by splacic pierwsz a i tak ludzie stracili majatki i zadluzyli siena cale zycie, ze nie dadzajuz rady splacic bo codzienie przyr5asta ok 10 tys zl. od chwilowek. jedna banda i nic wiecej popierana przez rząd PO i min. Finansow oraz KNF.
kwk123 / 109.196.49.* / 2015-03-23 21:42
Zgadzam się min. Finansow oraz KNF dbają tylko o własna kieszeń albo są tylko działaczami czyli na to samo wychodzi.
Gościk / 81.190.179.* / 2015-03-23 19:15
Chylimy się ku upadkowi. Tylko wiara i cud nam pozostaje. A poza tym chyba wybory idą, bo obietnice coraz większe. Byle do jesieni. A potem ta sama bieda i szara rzeczywistość.
gość186 / 194.147.108.* / 2015-03-23 17:41
Drodzy ustawodawcy, zabierzcie się do d... tym którzy udzielają pożyczek pod zastaw lub przewłaszczenie nieruchomości. Ten biznes teraz kwitnie. Nie udawajmy że tego nie ma. Bandyci w krawatach zabierają dach nad głową.
Co z tego że spełnię wymogi KNF jeśli zabezpieczam się na nieruchomości starszych osób które nawet taniego kredytu nie są w stanie spłacić. bandzior czycha głównie na takich i tak ich sobie dobiera.
staś.b / 77.252.249.* / 2015-03-26 12:57
Słusznie ale komu zależy na niedoinformowanych, bezbronnych osobach, które całe życie pracowały i dorobiły się jakiejś nieruchomości a teraz cwaniak chce ich w sposób bezwzględny pozbawić godności ludzkiej byle osiągnąć korzyści majątkowe. Rząd powinien nałożyć "bandyckie" stawki podatku dla tego typu działań. Emeryci i renciści niejednokrotnie nie mają za co wykupić lekarstw, opłacić czynszów nie mówiąc o sprawieniu sobie najmniejszej przyjemności.
Dona 30 / 37.152.19.* / 2015-03-23 17:27
Ciekawe co mogą zrobić Ci co w tej chwili spłacają tą lichwę.Ja np.Wzięłam 1500zł , miałam do oddania 2400..spłaciłam 1700 zł i po utracie pracy przestałam płacic przez 3 miesiące.teraz firma podała mnie do sądu i mam do zapłaty łącznie z ****kosztami 3800.Ostrzegam przed CHWILówkami!!!! To złodzieje!!!!
kobzyx / 46.77.124.* / 2015-03-23 18:34
Jak sie bralo taka chwilowke to lichwy nie bylo, zakladam ze umowe czytalas i wiedzialas jakie sa koszta. Bylo wszystko ok. Gdy stracilas prace i nie placisz to nagle nazywasz ich zlodziejami, ze domagaja sie swojej kasy. Trzeba bylo pozyczyc od rodziny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sajonera / 212.33.86.* / 2015-03-25 13:38
Gdyby Ciebie nie było w tej firmie jako przedstawiciela nie musiałaby płacić bandyckiego procentu lichwiaro!!!!!!!!!!!!!!!!
JOLA632 / 109.241.143.* / 2015-03-23 19:08
te madrus a moze ty bys mu dal co ?co z chwilowek jestes tez ich wyslannik i obronca ,niech je wszystkie zlikwiduja i bedzie ok
kobzyx / 46.77.124.* / 2015-03-23 20:53
Wszystko jest dla ludzi, ale pomysl logicznie. Skoro bierzesz chwilowke to chyba jestes swiadoma konsekwencji wynikajacych z nieplacenia. Nikt nie jest instytucja charytatywna, jak nie stac Cie na splafe chwilowki to jej nie biez proste. Kazdy jest madry jak bierze pozyczke, ale jak ma problem to na firmie psy wiesza. Czyli pozyczylas kase i firma jest super oh i ah, ale jak TY NIE SPLACASZ TO NAGLE FIRMA JEST WINNA, ZE CHCA SWOJA KASE. W banku jam nie placisz kredytu to nasylaja komornika i maja w powazaniu ze nie placisz. Kazdego kredytobiorce wiaze umowa z ktorej kredytobiorca sie nie wyeiazuje. Proste.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sajonera / 212.33.86.* / 2015-03-25 13:44
Macie lepsze metody (firmy wukupujące długi) z kwotą do spłacenia 10 razy wiekszą. Weźmie taki sam kredyt w Banku a dla ''jeleni'' daje 100 złotych na 100 procent.
standard absurdalny / 164.126.66.* / 2015-03-23 21:19

Skoro bierzesz chwilowke to chyba jestes swiadoma konsekwencji wynikajacych z nieplacenia. Nikt nie jest instytucja charytatywna,

Masz racje to nie instytucja charytatywna ale czysty rozbój i żerowanie na beznadziei ludzi.
Już samo to, że udziela się pożyczek tym którzy nie mają zdolności kredytowej ( ale jeszcze coś tam mają .. np. mieszkanie, działkę lub jakieś inne materialne wartości które można przejąć za te lichwiarskie długi), świadczy o chęci nabicia i okradzenia potencjalnej ofiary. Wszak wiadomo, że ten kto nie ma zdolności kredytowej pożyczki (chwilówki) nie spłaci. Tym bardziej na lichwiarskich warunkach udzielonej. A tak nawiasem lichwa jest zakazana.
Dlatego powinniście optować za takimi rozwiązaniami prawnymi, które pozwalają po prostu tzw. chwilówek udzielonych na lichwiarskich warunkach nie spłacać.
Tak zalegalizować niespłacanie lichwy.
Chyba jedyny sposób na te niecharytatywne interesy .. a raczej zbójnictwo.
kobzyx / 46.77.124.* / 2015-03-23 21:45
Jak najbardziej, co do warunkow na jakich sa udzielane chwilowki to rowniez zgadzam sie z Toba. Sam nie jedna splacalem z duzym procentem i dobrze, ze w jakims stopniu bedzie to regulowane. Aczkolwiek zawsze znajdzie sie osoba, ktora nie bedzie placila i stwierdzi, ze wszyscy sa winni :))). Wiesz, taka polska mentalnosc :).
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Szczęśliwy / 188.252.17.* / 2015-03-23 17:13
A mnie jak oszukali kontrahenci i próbowały załatwić banki, ogłosiłem upadłość transgraniczną przez ecpu.pl. Teraz nie mam lichwiarskich długów i spokojne sumienie!
koorek / 2015-03-23 16:48
Konic też z bagsterami .Ja (czt. 1,2 milionów POLAKÓW ).... PROSZĘ/ŻĄDAM interwencji rządu , min.fin, a nawet samego pana Prezydenta RP , i zmuszenia banków do zmiany "umów kredytowych" pod datą ich zawarcia,, w celu usunięcia z nich wad prawnych ( klauzul niedozwolonych ). Przypominam , iż Pani premier Ewa Kopacz ..." podjęła publiczną deklarację nast. treści ..."jeżeli będę mogła wybierać ....wybiorę dobro POLAKÓW " . Zgodnie z KC umowa ustna też obowiązuje . Pozdrawiam.
braq / 194.153.119.* / 2015-03-23 15:50
TERAZ ??????? Jak już doprowadzili połowę biedoty do horrendalnych długów !!!?????
zc / 94.240.23.* / 2015-03-23 15:34
przed wyborcza reklama, nic nie zrobia tym para bankom i tyle za duza kasa jest na tym, narobia krzyku cos zrobia lapowke wezma i nic to nie da, z bankami tez chcieli zrobic porzadek narzucili maksymalny procent a banki zrobili tak jak parabanki za obsluge ubezpieczenie i inne koszty i swoj procent wezma, w parabankach rzeciwiste oprocentowanie w skali roku to nawet 3000% i nikt z tyn nie zrobil i nie zrobi,
jednorekie bandyty tez mieli zlikwidowac a jak kiedys byly tak teraz sa i dalej tak samo funcjonuja i wyplacaja kase,
rzad jest za tepy zeby cos zrobic a robi tylko po to zeby przed wyborami sie pokazac i lapowki brac
NATKNĄWSZY / 83.23.71.* / 2015-03-23 15:13
POMIMO TEGO ŻE KASA JEST SZYBKO, BO GDY CZŁOWIEK SIĘ SPIESZ TO KTO SIĘ CIESZY?, TO JEST TO ZDZIERSTWO

W INNYCH KRAJACH TO SKANDAL ABY LUDZI ZMUSZAĆ DO ZACIĄGANIA TAKICH POŻYCZEK Z TAK WYSOKIMI OPŁATAMI, TO JEST LICHWA. OPŁATY ZA TO, ZA TAMTO nawet po 200% a oprocentowanie np. 15%, narzucone ubezpieczenie itp.
ŚCIEMA ROKU !!!
Ale trzeba walczyć o swoje, nie będą nas naciągać wykorzystując kryzys w finansach ludzi. Do tego manipulując reklamą, bo zdarza się że później jest inaczej niż w niej.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: