Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec z misją w publicznych mediach?

Koniec z misją w publicznych mediach?

Money.pl / 2009-11-13 07:28
Komentarze do wiadomości: Koniec z misją w publicznych mediach?.
Wyświetlaj:
NIESTACHU / 80.51.146.* / 2009-11-13 15:33
ja niestety wynajmuję mieszkanie i spotyka mnie to nieszczęście że człowiek oznajmia mi raz na rok że zapłacił już z góry za abonament (radio+TV). Radia w tym mieszkaniu nie posiadam, a tv publicznej nie oglądam wcale bo nawet nie odbiera po tym jak przenieśli gdzieś maszt z Pałacu Kultury. W domu tego problemu nie ma bo rodzice już dawno przestali się nabierać na takie wyłudzanie. Jestem za tym żeby stacje prywatne też coś z tego miały.
chrobot / 89.238.39.* / 2010-03-01 16:50
Nie bądż zbyt wyrozumiały bo możesz płacić za używanie łyżki i widelca dopóki się nie zużyje.A stacje prywatne sobie poradzą same,tylko im nie przeszkadzać.Problem w tym że opłacasz TV i PR./nawet jak nie chcesz i nie oglądasz/ a płacisz dozgonny podatek za to że kupiłeś odbiornik.Niedługo wymyślą podatki od komórek,spodni czy rękawiczek.W tym ustroju,to jest bardzo prawdopodobne.
Niemategozlego / 62.93.39.* / 2009-11-13 14:26
Ja od dawna już oglądam tylko telewizję TRWAM. Niech zlikwidują TVP, a płatne TVN i POLSAT niech utrzymują za swoje pieniądze ogłupieni propagandą i reklamami widzowie.
unroludek / 89.238.39.* / 2010-03-01 16:59
Każdy może utrzymywać za swoje pieniądze kogo chce,kogo chce,ale nie pod przymusem,nie pod szczytnymi fałszywymi hasłami.Instytucje KRRiT oraz nadmiernie rozbudowana TV,nie jest potrzebna każdemu.Niech wszyscy mają możliwość wyboru,dokonywania opłaty na to co chcą oglądać,a nie za zakup jakichkolwiek towarów,odbiorników TV czy radiowych.Przecież kupując towar już płacimy podatek.Co kogo może obchodzić że ja używam papieru toaletowego jako chusteczek do nosa?Przecież za niego zapłaciłem.
aBONENT_11 / 195.182.51.* / 2009-11-13 14:19
Tylko daj i daj, pijawki... MAFIA I UKŁADY!!!!
blebleble / 89.78.17.* / 2009-11-13 14:04
I właśnie dlatego że :
- produkuje sie badziewie pod tytułem taniec z gwiazdami albo inne podobne gówniane produkcje,
- wypłaca sioe sowite odprawy takim Koteckim bździągwom i innym,
- przekazuje się archiwa tow, Rydzykowi
-produkuje się i rozpowszechnia głupkowate reklamy,
nie mam zamiaru placić abonamewntu i namawiam do tego innych nie zdecydowanych.
Miech ta badziwiana Telewizja publiczna i niedouczeni redaktoerzy zniknie z telewizorów i niech powstanie nowa normalna telewizja, przznaczona dla wszystkich Polaków, bez gadających głów, głupich reklam, polityki i innych bzdetów, nie mających nic wspólnego z kulturą i sztuką. Polityka i inne kretyństwa do internetu.
asdsad / 86.111.97.* / 2009-11-13 13:42
to po co abonament? sprywatyzujcie tego potwora w jakiejś części, podpiszcie moze umowe z kims kto to przejmie na powiedzmy 40 godzin w tygodniu programow misyjnych oplaconych z budzetu, reszta komercja i tyle. bede ogladal to co bede chcial, a reszta niech sie finansuje z reklam jak w tvn
Pilsener / 2009-11-13 13:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak zwana "misja publiczna" to tylko pretekst, by jeszcze bardziej partia i polski rząd mogły okradać obywateli z ich uczciwie (bo zakładam, że pracujący w szarej strefie nie zawracają sobie głowy podatkami typu abonament rtv) zapracowanych pieniędzy, gdyby partia faktycznie chciała realizować misję publiczną toby przeznaczyła część środków z budżetu na realizację i emisję tych programów na wolnym rynku, ale oczywiście nie można tak postąpić! Bo przecież każdy ma rodzinę, przyjaciół z partii, jest cała rzesza partyjnych działaczy, przecież oni wszyscy muszą gdzieś pracować! Dlatego najlepiej stworzyć specjalny podatek, molocha zatrudniającego tysiące osób i dziesiątki prezesów, do tego centralno-katolicko-narodowe urzędy do dbania o to, by media były ideologicznie zgodne z linią partii, gdzie zasiądą najlepiej opłacani partyjni aparatczycy z pierwszej ligi. Oczywiście kasa na media się znajdzie, a Warszawa dalej (jako jedyna w Europie stolica) będziesz spuszczać ścieki do Wisły a UE będzie miała pretensje o czystość wody w kranach. Jednak jak to w tym kraju bywa - potrzeby duchowe stoją wyżej niż przyziemne małostki, więc partia pewnie dorzuci coś na świątynie, gdzie ludzie będą się modlić o czyste rzeki i jeziora, tak jak kiedyś modlili się w intencji deszczu :)
Bejbionbord / 82.210.157.* / 2009-11-13 15:10
Apropos szarej strefy, to najpierw chleb, a potem uczciwość. Znam przykłady ludzi uczciwych całe życie, a na starość niemalże przymierających dzięki temu głodem.
Floyd / 2009-11-13 13:41 / Tysiącznik na forum
Ty też widzę, że masz tu jakąś misję, nic z tego kochasiu, nie przekonałeś mnie. Walcz dalej w imię swej ideologii.
płacącyipłaczący / 83.238.128.* / 2009-11-13 13:18
Jeśli abonament to obowiązkowo płacą wszyscy bez wyjątku. Nie płacisz idziesz do więzienia. A najlepiej to finansowanie z budżetu i po problemie, alepo pierwsze należy wyczyścić tą stajnię Augiasza na Woronicza, bo nigdy nie bedzie dobrze.
UPRRRRRRRRR / 83.9.206.* / 2009-11-13 15:42
jedynym uczciwym rowiĄzaniem jest zakodowanie telewizji publicznej. Po zakodowaniu jak będę chciał ją ogladać to zapłacę. Dlaczego Państwo zmusza mnie to PŁACENIA ZA TO, Z CZEGO NIE KORZYSTAM.
chrobot / 89.238.39.* / 2010-03-01 17:07
100% zgoda.Popieram,zakodowanie tych doskonałych audycji TV jak i PR.Dobry towar nie potrzebuje reklamy,sam się obroni.A płacisz bo jesteś niewolnikiem państwowym/czytaj-którejś partii,będącej w danym czasie u władzy/Żaden p.../osioł/oseł nie spowodował ani nie próbował zmiany złodziejskiego prawa.
Leszek 1967 / 83.16.182.* / 2009-11-13 12:52
Jak czytam Wasze komentarze, to mnie orzerażenie bierze. Ludzie, wy intelektualnie nie zasługujecie ani na własne Państwo, ani na własną ojczyznę, ani na niezależnośc. W zasadzie zasługujecie na to co macie - TVN24 za opłatą oczywiście. Resztę i tak pewnie stracicie, a w zasadzie już powoli zaczęliście, bo wolnośc mieszka przede wszystkim w głowach I tyle w waszym temacie.
dudusiewicz / 89.238.39.* / 2010-03-01 17:14
Z tego co piszesz wynika że nie zasługujesz ani na wolność ani na niezależność.TVN-u nie oglądam ale i nie muszę za to płacić.Zmuszanie do opłat za posiadanie starego radia czy zabytkowego telewizora,lub na programy których nie chcę oglądać to czyste niewolnictwo bez względu na to pod jakimi sztandarami się je gloryfikuje.
mm55 / 83.30.242.* / 2009-11-13 14:38
Ci głupcy nie rozumieją tego co im powiedziałeś.To straszne ale ponad 40 lat indoktrynacji komunistycznej nie zrobiło takiego spustoszenia intelektualno , moralnego jak 20 lat "wolnej polski".Rzeczywiście taki motłoch nie zasługuje na własne demokratyczne państwo.
opolanin / 77.253.65.* / 2009-11-13 16:47
O jakim to wolnym demokratycznym panstwie tu mowa,Polska dawno nie jest wolna ani demokratyczna i nigdy nie byla i nie bedzie
JP2 / 80.239.242.* / 2009-11-13 18:39
Do "opolanina" masz człeku rację ale za to będzie bardzo katolicka.
ktośtamkażdymógłbybyć / 77.65.1.* / 2009-11-13 15:21
No dobrze - pojęczałeś na głupców, a teraz napisz konkretnie, jeśli umiesz oczywiście, jaką to misję wypełnia TVP, za tak wielkie pieniądze, że aż cały naród ma się na nią składać. Jęczeć każdy umie, a ty podaj same konkrety, bez wyzywania innych od głupków itp.
chrobot / 89.238.39.* / 2010-03-01 17:15
Ta misja to wydaje mi się drenowanie kieszeni i umysłów.
Pilsener / 2009-11-13 13:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To oddawaj połowę dochodów swojemu państwu, klep biedę, schlebiaj partii i wiwatuj na cześć polski, kraju, który okrada własny naród i gardzi własnymi obywatelami. Oddaj ostatnią koszulę partii i swojemu ukochanemu krajowi, ale dlaczego u licha zmuszasz do tego mnie? Dla mnie polska to tylko zaściankowy, socjalistyczny kraj we wschodniej Europie, żerujący na swoich obywatelach i łamiący Prawa Człowieka. Pewnie w publicznych mediach partia pokazuje to inaczej :)
ktośtamkażdymógłbybyć / 77.65.1.* / 2009-11-13 13:13
Jeżeli uważasz, że ty zasługujesz na Gwiazdy na Lodzie i na reklamy co 10 min, to jest to Twoja prywatna sprawa.
Możesz za to płacić, jeśli chcesz, a nawet specjalnie zamawiać, jeśli zapłacisz, ale jeśli inni nie widzą powodu, żeby finansować to, czego nie lubią, to pozostaniesz tylko ze swoim obrzydzeniem.
adfgj / 195.116.98.* / 2009-11-13 11:54
Rolę telewizji publicznej spełnia TVN24.TVP nie ma na siebie pomysłu więc nic dziwnego że oglądalnośc spada
...
www.tnij.org/kierowca2009
sql / 83.15.9.* / 2009-11-13 14:14

Rolę telewizji publicznej spełnia TVN24

tvn24 pełni rolę podsycającą nienawiść i dzielącą Polaków!, jest stronniczą telewizją na usługi PO, ale nie mam do nich pretensji, wszak to komercyjna tv i może sobie robić co chce, na szczęście mamy wybór nie oglądania.
Adelka ___ / 83.68.73.* / 2009-11-13 11:39
Sprzedać dług firmom windykacyjnym a oni już znajdą sposób. W przypadku abonamentu za TV to można jeszcze kombinować, ale za radio, które jest w każdym samochodzie, to tu już chyba nie powinno być problemu z udowodnieniem, że ktoś nie płaci. A opłatę można przecież pobierać, choćby z obowiązkowym komunikacyjnym OC .
chrobot / 89.238.39.* / 2010-03-01 17:20
Coś Ty taki demokrata?A może podpowiesz państwu jak to wszystkich do więzienia wsadzić?Martw się o siebie a nie o to chore państwo.O nie martwią się politycy.A efekty widać gołym okiem.
ble ble / 94.75.121.* / 2010-01-28 09:30
Że mam radio w samochodzie, to nie znaczy, że go słucham. Raczej słucham tylko CD.
fk8 / 83.9.81.* / 2009-11-13 12:54
Jak można dyskutować nad sposobem zciągania pieniędzy gdy gołym okiem widać, że to im się nie należy. Żeby brać pieniądze za realizację "misji" trzeba było ją realizować. A tymczasem wyłudzone pieniądze szły na tworzenie politycznych, ciepłych posadek. Warto się było o nie nawet bić. A fe.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-11-13 11:48
ja nie mam radia w samochodzie
sql / 83.15.9.* / 2009-11-13 14:18
Ja mam, ale na stare fale nie przestrojone SAFARI 5:(
meloman / 83.31.90.* / 2009-11-13 17:37
zapłacisz tez za SAFARI 5 bo placi sie za posiadanie radia a nie za sluchanie.
Nawet jak ktos ma w domu telewizor bez możliwości odbioru telewizji publicznej to i tak płaci.
Chodzi o haracz a nie o zapłatę za cokolwiek.

Jeśli masz taksówke to opłata jest wyższa bo firma płaci więcej.

Taki kraj.
FirezeuG / 2009-11-13 12:11 / Tysiącznik na forum
Ja mam ale jest zepsute i słucham tylko płyt za które zapłaciłem z własnej kieszeni, ale rozumiem że mam płacić bo radio mam i jak naprawię to będę mógł sobie posłuchać.

Telewizora nie posiadam jednak mam monitor LCD podłączoy do kablówki. Jednak zgodnie z prawem za telewizor nie muszę płacić bo technicznie go nie posiadam.

Technicznie powinniśmy płacić abonamemt za telefony komórkowe i playery MP3 bo większość ma wbudowane radia więc mamy możliwość słuchania.

Poprostu cud malina.
xxxs / 82.197.51.* / 2009-11-13 11:16
Telewizja publiczna powinna być apolityczna ,prezez niezależny a nie jak teraz że co nowy prezes z poparciem innej parti to nowi dziennikarze i zmieniamy kierunek polityczny. Ludzie widzą co sie dzieje i na taka telewizje nie bedą płacić. Dlaczego ja zwolennik PO mam płacić na telewizje w której żadzi PIS i traktuje ja jak element swojej kompani wyborczej.
No dlaczego niech ktoś mi powie !!!! Dlaczego?
sql / 83.15.9.* / 2009-11-13 15:00

Dlaczego ja
zwolennik PO

Ty nie jesteś żadnym zwolennikiem!, jesteś zamroczonym niewolnikiem naczelnego czarodzieja kraju i pod mocnym oddziaływaniem "niezależnej" TVN, gdyby w/w telewizja kazała ci zabić swoją matkę, to na pewno byś to zrobił.
Najwyższy czas wyjść z amoku!!!
Masz tu trochę do poczytania o twoich idolach:
http://www.wykop.pl/ramka/256227/przekroczyli-100-afer-poddaje-weryfikacji-s24-markd
Garand / 2009-11-13 11:36 / portfel / Bywalec forum
A jak w TVP zasiądzie we władzach PO, to wtedy będziesz płacił, tak? Wtedy to zapewne telewizja będzie na pewno apolityczna...
ktośtamkażdymógłbybyć / 77.65.1.* / 2009-11-13 11:31
Dlaczego ja zwolennik PO mam płacić na telewizje w której żadzi PIS
Ortografia wskazuje na to, że autorem powyższego komentarza jest przedstawiciel tej "lepiej" wykształconej części społeczeństwa, niż wyborcy PiS.
Brodacze / 77.252.119.* / 2009-11-13 10:46
Jestem w stanie zrozumieć misję programu II Polskiego Radia, ewntualnie Trójki, jednak nie potrafię zrozumieć misji TVP, gdzie są te ambitne treści? marni prezenterzy, jakieś tańce na lodzie,wodzie, seriale dla, no cóż tu dużo mówić, dobrego teatru po prostu nie pamiętam, gdzie jest ta misja
michal747 / 195.212.29.* / 2009-11-13 10:41
Niech padną choćby jutro. Niech Rada kupuje programy misyjne i za ich emisję płaci telewizji która zrobi to najtaniej, choćby Radiu Maryja i TV Trwam.
nikuś07 / 80.54.201.* / 2009-11-13 10:24
Ani złotówki nigdy nie dałem i nie dam na TVP. Dlaczego z moich pieniędzy mam opłacać występy Dody w tańcu na lodzie,to nie jest misja. Płacę za telewizję cyfrową,w której pakiecie jest TVP ,niech się między sobą rozliczają.
MaP / 83.11.18.* / 2009-11-14 12:50
Popieram jak najbardziej, niech rozliczają się pomiędzy sobą z telewizją cyfrową za umieszczanie ich programów w pakiecie. Niech płacą ci, co są zainteresowani oglądaniem Klanu czy M jak miłość :)
amor 2 / 153.19.47.* / 2009-11-13 10:20
Należę do grupy tych frajerów którzy płacą jeszcze abonament (ja od 37 lat). Płacę bo uwazam, że abonament powinien być płacony powszechnie ale w małych kwotach a w wypadku przedsiebiorstw (2-3 grupy ryczałtu)
Tych mądrych polityków, którzy różnymi pomysłami popsuli płacenie abonamentu należy odsunąć od władzy jako nieodpowiedzialnych łobuzów.
Wielu jest takich co chcą "dawać" w różnych kampaniach wyborczych - szkoda tylko, że nie z własnych kieszeni tylko z kieszeni tych płacących frajerów.
Podobnie się ma z samozwańczymi "patriotami" - leczą swoje obsesje szkodząc przy tym krajowi ( np Kaczory)
asiorek12 / 80.54.201.* / 2009-11-13 10:55
chociaż się przyznałeś kim jesteś.

Najnowsze wpisy