Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec z misją w publicznych mediach?

Koniec z misją w publicznych mediach?

Money.pl / 2009-11-13 07:28
Komentarze do wiadomości: Koniec z misją w publicznych mediach?.
Wyświetlaj:
FirezeuG / 2009-11-13 10:10 / Tysiącznik na forum
No to nareszcie jakaś dobra informacja o tej firmie. Niech mi ktoś napisze jeśli może jakie to wartości misyjne są podejmowane w TVP, a dokładnie na TVP 1 i TVP 2? No chyba że do kwestii misyjnych zaliczamy takie kwiatki jak srebrnoruscy i najnowsza produkcja chałupa na zalewisku. Oczywiście można do tego doliczyć wieczorne przeglądy niezależnego kina rumuńskiego i transmisje z pasjonujących rozgrywek familiady lub jaka to melodia.

Mówiąc krótko; redaktorzy układający ramówkę w TVP chyba nie mają zielonego pojęcia co zrobić żeby przyciągnąć widzów. Serwowane przez nich programy są nudne jak flaki z olejem i nijak nie pasują swoją tematyką do aktualnych czasów. Nikt też chyba nie zauważył że dodatkowe kanały stworzone przez TVP (Historia, kultura itd.) nie są dostępne dla szerokiej grupy odbiorców więc jaki był sens ekonomiczny tego działania?

Jeśli prezesi TVP chcą rady to proszę bardzo. Likwidujemy kanały które powstały niedawno. TVP Info zostaje bo potrzebny jest taki kanał dostępny szeroko i przyznam że jest naprawdę dobry. TVP 2 staje się kanałem czysto rozrywkowym (seriale, filmy, teleturnirjeje itd), a na TVP 1 podajemy sprawy cięższe gatunkowo (transmisje z uroczystości lub sejmu, publicystyka i dokument). Gwarantuję że telewizja by się utrzymała przy takiej konfiguracji.

Na temat radia się nie wypowiadam bo NIGDY go nie słuchałem, ale to chyba już jest jakaś recenzja.
myszak83 / 83.238.239.* / 2009-11-13 10:08
No cóż w chwili obecnej telewizja publiczna nie produkuje ŻADNYCH programów popularnonaukowych, które dało by się obejrzeć takich jak stary Kwant czy Pi i Sigma. Teraz zależy im tylko na jak największej papce umysłowej typu "gwiazdy rzygają na lodzie", idiotycznych konkursach i telenowelach. Skoro patrzy na TV publiczną jakieś 10% społeczeństwa to nich sami się zrzucają na tych darmozjadów z Woronicza, bo ja nie zamierzam.
milosnik PiS / 2009-11-13 10:06 / Bywalec forum
Przecież koniec misji nastąpił już dawno - gdzieś za czasów SLD i Kwiatkowskiego, a PiS to utrwalił. Teraz niech PiS i SLD płacą za utrzymanie telewizji 'publicznej", skoro sobie ją zawłaszczyli.

Jak najszybciej powinno się jedynie odebrać TVP nazwę i archiwa. Może się nazywać przecież jakkolwiek - nie powinna jednak mieć "Polska" w nazwie, skoro jest pisowsko-eseldowską tubą dla około 30% społeczeństwa.

Jeśli rząd potrzebuje coś przekazać całemu społeczeństwu, przecież może wykupić czas antenowy w TVN, Polsacie a nawet w TV Trwam i TVP (odpłatnie, rzecz jasna) Na pewno wyjdzie taniej niż utrzymywanie tego tworu z podatków, czy abonamentu.
perzutm / 81.156.94.* / 2009-11-13 10:03
A co z pieniedzmi otrzymywanymi z reklam???
Rozumiem, by placic abonament za telewizje publiczna, ale w takim ukladzie dlaczego mam ogladac reklamy?
btw, jakos programow telewizji publicznej jak i radia jest żałosna.
przeciw / 83.29.115.* / 2009-11-13 10:01
To dobrze, że zabraknie abonamentu na te olbrzymie pensje prowadzących programy w TVP. Dość gadających głów o niczym.
fk8 / 83.9.81.* / 2009-11-13 09:55
Nie mają na kokosy. Wzruszające. Zamiast podnieść jakość oferowanych programów i ograniczyć pensje dla ciepłych posadek lepiej dobijać się o kasę. Wszyscy widzą, że to naciągacze. Jak mają czelność jeszcze domagać się pieniędzy ?
opolanin / 77.253.65.* / 2009-11-13 16:59
A ile to taki pan Lis kasuje co miesiac za ta propagande
Ajwaj / 208.75.88.* / 2009-11-13 08:29
Podobno wymaga ten, kto płaci. A im się wciąż wydaje, że ma być tak, że wymaga się od tego, kto płaci i tylko chodzi o to, jak zmusić do płacenia tego, od kogo się potem będzie wymagało wierności i posłuszeństwa różnym idiotyzmom serwowanym w TV.
wujo Moshe / 212.160.183.* / 2009-11-13 09:09
Przecież to typowy PRL - "bydło" (telewidzowie) ma płacić, a "panowie" (czosnki w kierownictwie TVP) ustalają, co będzie w telewizji... Dopóki nie usunie się garbatonosych z mediów, dalej będzie tam propaganda polityczna i marna jakość programów...
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-11-13 07:59

- W ciągu ostatnich trzech lat abonament spada o blisko 60 procent. Tak radykalnego spadku nie jest w stanie przeżyć żadna firma na rynku -

nie jest w stanie? to ja podam parę takich co są w stanie: Polsat, TV4, TVN, Telewizja Trwam ponadto parę lokalnych stacji.
Osobiście oglądam TVP-1 tylko 1 raz w tygodniu w poniedziałek wieczorem jak leci "Rzym" (chociaż i tak kupię sobie oba sezony na DVD więc jakby TVP przestała istnieć wogóle - nic by się złego nie stało.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy