Forum Polityka, aktualnościKraj

Koniec z programem "Zero tolerancji"

Koniec z programem "Zero tolerancji"

Money.pl / 2007-11-30 08:59
Komentarze do wiadomości: Koniec z programem "Zero tolerancji".
Wyświetlaj:
Ursan / 204.104.55.* / 2007-12-03 18:21
Ciekawe, że tacy duzi ludzie, a nie rozumieja prostych zależności. Jeżeli ktoś ma prawo do ciszy, a ktoś inny do tego, żeby hałasować to jak to pogodzić? A jesli sie nie da, to tolerowac trzeba ciszę czy hałas?
Czy ci którzy robia tyle hałasu o prawo do hałasu to jest ta większość, która demokratycznie powinna zdecydowac? A może to ci cisi to wiekszość? A co z tego, skoro głosniejsza wiekszość ma rację? I kto się jej przeciwstawi?
Ela1 / 79.186.80.* / 2007-12-03 08:26
Podoba mi się ten pomysł. Nauczyciele powinni przechodzić jakieś szkolenia psychologiczne przynajmniej raz w roku. Powinni uczyć sie jak sobie radzić z trudniejszą młodzieżą, a i trudniejsz młodzież powinna brać udział w takich zajęciach. Wtedy wszystkim będzie łatwiej, bo to przecież psycholodzy wiedzą jak dotrzeć do takiego ucznia, na pewno nie mozna go przekreślać i odstawiać na boczny tor, tak jak to chciał zrobić Giertych.
Huzar / 79.185.73.* / 2007-12-02 11:41
O głupocie władzy słyszymy często ale czy nam potrzebny jest fakt aby głupota panowała wszędzie i na co dzień?
acomitam / 83.25.237.* / 2007-12-01 11:19
Ale co zrobić z uczniami sprawującymi trudności wychowawcze? Mam pomysł. Stwórzmy warunki, w których poczują się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, a nie odrzuconymi frustratami. I tak:
1. w każdej szkole należy stworzyć przechowalnie, w których uczniowe będa mogli za pokwitowaniem zdeponować przed lekcją broń,
2. na holach ustawić automaty z prezerwatywami, aby ci, których nagle najdzie ochota zgwałcić koleżankę lub nauczycielkę robili to bezpiecznie,
3. potroić liczbę apteczek i punktów sanitanych, aby ofiary gwałtów i napaści, a także gwałcicieli jeśli doznają jakichś otarć, szybko i sprawnie zaopatrzyć,
4. wprowadzić lekcję przysposobienia sanitarnego, na których uczniowe nauczą się jak szybko udzielić pomocy osobie dźgniętej nożem, trafionej z bani w nos lub zgwałconej,
5. na lekcjach wychowaczych wprowadzić cykl spotkań z wybitnymi przedstawicielami polskiego środowiska gejów i lesbijek i szkolenia dotyczące bezpiecznego seksu osób tej samej płci, a także zachęcać dzieci do ujwaniania i publicznego manifestowania swoich preferencji, dotykania narządów płciowych koleżanek i kolegów, itd. Najlepiej jeśli zajęcia teoretyczne zostaną wzbogacone praktcznymi pokazami z udziałem np. p Biedronia,
6. potroić, co tam potroić, zwiększyć 20-to krotnie liczbę szkolnych pedagogów, aby mogli objąć opieką gwałcicieli i osoby zgwałcone, bowiem wiadomo, że gwałciciel też człowiek i może mieć stresa, a nawet doła,

Giertychowi mówimy nie. Przywróćmy normalność w naszej polskiej szkole!!!
t.Jakubowska / 83.31.249.* / 2007-12-02 16:07
Dobrze, ze juz nie ma Giertycha, bo co wymyslil to gorsza glupota.
Trzeba zapobiegac patologii a wiec nie specjalne osrodki ale dbac o to, zeby dzieci byly zadbane i wychowane przez kochajaca rodzine a wiec przede wszystkim zeby rodzily sie dzieci CHCIANE.
Na poczatek zlikwidowac ustawe antyaborcyjna i becikowe czyli spirytusowe.
acomitam / 83.25.198.* / 2007-12-03 06:05
No tak. Zapomniałem o gabinetach w których uczennica będzie mogła spokojnie, bez stresów, na dużej przerwie, usunąć niechcianą ciążę.
MSP 7 / 2007-11-30 17:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeżeli działania sa potrzebne (ostatnie lata pokazały, że są potrzebne) to raczej należy zastanawiać jak ewentualnie polepszyć dobry program a nie wszystko co było to w "czambuł"..............
sceptyk / 2007-11-30 12:54 / Tysiącznik na forum
Teraz będa programy:
"100% tolerancji dla niesubordynacji, głupoty, chamstwa i brutalności uczniów"
"100% tolerancji dla głupich pomysłów tuskowszczyzny"
"100% tolerancji dla Róbta co chceta"
pis22 / 83.15.89.* / 2007-11-30 10:11
Czyli co uczniowie znów będą mogli bezkarnie zakładać nauczycielom na głowę kosz na śmieci? Szkoła bez dyscypliny przestanie uczyć i wychowywać.
wojcher / 2007-11-30 19:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Czyli co uczniowie znów będą mogli bezkarnie zakładać
nauczycielom na głowę kosz na śmieci

A w tej chwili mogą? To, że zdarzają sie przypadki przestępstw nie oznacza, że trzeba tworzyć nowe programy. Wystarczy egzekwować już istniejące przepisy, a te, po ostatniej nowelizacji prawa, chronią nauczyciela jako urzędnika państwowego -ze wszelkimi konsekwencjami
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-11-30 10:45
koniec ,zero tolerancji dla rzadu Tuska prezydent Kaczynski byly premier Kaczynski moga dawac temu rzadowi 100.i 200 dni internauci nie moga bedziemy tropic i naglasniac wszystko co ten rzad zp........ natychmiast bez taryfy ulgowej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lusterko / 80.55.154.* / 2007-12-01 14:07
majorka9-nie komentuj,tylko zastosuj.Ja będę się zachowywał tak,jak PO i jego wyborcy w ostatnich dwóch latach.Czyli jak PO zrobi coś żle=totalna krytyka.Jak coś zrobią dobrze=absolutna totalna krytyka do kwadratu.Aż Tuskowi ten cud wyjdzie bokiem,jak Milerowi gruszki.Jak POpaprańcy chcą wojny,to będą ją mieli.
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-12-02 08:34
lustereczko mile masz racje zastosuje. i pszepraszam za sp.... ale czasem mnie ponosi, napewno sie spodkalismy na tym forum i chyba wiesz ze nie mam faworytow , ale nie widze powodow do krytyki jesli Tuskowi i jego ekipie cos sie uda a w CUDA nie wierze mam juz swoje na karku i slyszalam o niejednym CUDZIE tylko go nie widzialam pozdrawiam majorka9
lovelypl / 2007-11-30 10:43
Kilkanaście lat temu nie było programu "zero tolerancji" a jakoś nikt nie nakładał nauczycielowi kosza. A jakby spróbował, to nie poszedłby do psychologa, tylko wykopaliby go ze szkoły w ten sam dzień.
Wówczas się dało - to dlaczego teraz sie nie da? Może dlatego, że nauczyciele mają głęboko gdzieś utrzymywanie dyscypliny, realizowanie programu, zajmowanie się młodzieżą. Sami sobie na to pozwolili.
eewa / 91.145.128.* / 2007-12-01 00:50
teraz nauczyciela nie szanuje ani uczeń, ani rodzic tego ucznia. Każdy może przyjść i zbluzgać, postraszyć nauczyciela, bo rodzice wierzą swoim dzieciom.
UPRośćmyTO / 212.106.31.* / 2007-11-30 19:36
Ale kilkanaście lat temu ruszył program "Róbta co chceta" i nauczyciele nie mieli nic do powiedzenia.
Cspostrzegawczy / 2007-11-30 08:59 / Tysiącznik na forum
"Specjalne szkoły dla uczniów sprawiających trudności wychowawcze" to dobry pomysł, szkoda, że PO to zlikwiduje.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-11-30 09:33
Szkoły specjalne już funkcjonują. Przysłuchiwałem się wielu rozmowom pracowników takiej szkoły we Wrocławiu. Mam o tej szkole dobrą opinię. Ale plan giertycha to miały być pokazówki i kierowanie do nich każdego, kto coś zbroi - lekkie przegięcie.

Jeśli się więc nie wejdzie w szczegóły, to można skrzywić obraz i napisać bzdurkę.

Najnowsze wpisy