Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Koniec z przywilejami dla zaczynających pracę"

"Koniec z przywilejami dla zaczynających pracę"

Wyświetlaj:
tropicieloszolomow / 87.206.241.* / 2015-07-14 15:56
Panie Petru jest pan oszustem, namawiał Pan do brania kredytów we frankach, a jak już wszystko zaczęło się sypać to mówił pan by wstrzymać się z przewalutowaniem, co zrobił pan osobiście,
tm / 83.142.60.* / 2015-07-14 10:50
Czyli młodzi, nie dostając nic w zamian maja pracować na ogrom przywilei reszty społeczeństwa. Trudno mi znaleźć cenzuralne słowa, aby skomentować to co proponuje ten nieudacznik.
W. / 193.16.255.* / 2015-07-14 15:10
Ja też jestem młody a nie uważam tego rozwiązania za złe. Oczywistym jest, że odbieranie komuś przywilejów budzi sprzeciw. Tak samo jakby Tobie ktoś powiedział, że od jutra zarabiasz 500 zł mniej. Skoro już się coś komuś dało, ciężko jest zabierać. Natomiast mój gniew budzi to, że mimo np. fatalnej sytuacji rozpieszczonego górnictwa ludzie są przyjmowani do pracy na tych samych, starych zasadach które gwarantują dodatkowe wynagrodzenia, szybszą emeryturę itp.
Za dużo tego dobrego, Ci co mają to już niech mają, ale młodym, świeżo przyjętym trzeba zaproponować inne warunki, dostosowane do rzeczywistości panującej obecnie.
zulusczaka / 95.40.83.* / 2015-07-14 09:20
Przywileje pewnych grup powodują, że dla pozostałych rosną koszty. Nie widzę najmniejszego powodu aby honorować jakieś prawa nabyte, tym bardziej, że z reguły wynikają one z jawnej niesprawiedliwości. Tak na przykład kilkanaście lat temu liczono emeryturę na podstawie 10 wybranych lat, co dało wysokie emerytury byłym sekretarzom z komitetów, ubekom i drobnym komuszkom, którzy załapali się krótko na stanowiska. Polska to kraj zdegenerowany, w którym zdeprawowane cwaniaki czerpią z pracy uczciwych ludzi. Tak więc należy zlikwidować wszystkie przywileje a ZUS muszą płacić wszyscy albo nikt. Oczywiście dla "prawdziwych" rolników musi być inny system w przeciwnym razie zakończy się to wielką katastrofą.
dajcie spokój z tymi nickami / 46.204.122.* / 2015-07-13 22:54
I mamy na pana głosować?

Może i nie jesteśmy doświadczeni ale 2+2 umiemy policzyć.
Wyższa składka ZUS to przecież moja miesięczna strata.

Czy może czegoś nie pojmuję?
Może doświadczony starszy ekonomista mnie przekona że wyższa składka to jednak mój zysk.
Bo stabilna przyszłość, większa emerytura i tepe itede ;)
No panie kochany,,,
truepk / 77.253.233.* / 2015-07-14 09:29
Tak jak ty patrzą na sprawę właśnie ci uprzywilejowani. Niższ ZUS dla ciebie to oczywiście twój zysk, ale strata kogo innego kto płaci normalną stawkę, a która byłaby niższa gdyby nie było takich uprzywilejowanych jak ty. Ten starszy doświadczony ekonomista twierdzi, ze to jest niesprawiedliwe i moim zdaniem ma sporo racji.
pppooppp / 159.205.91.* / 2015-07-13 19:49
Trochę racji ma, tylko że Nauczyciel gdy straci i tak nie wielkie przywileje to co mu zostanie, praca nauczyciela jest najmniej płatną pracą, i najbardziej wzgardzoną w społeczeństwie, to po co w ogóle iść na nauczyciela jak nawet kartę nauczyciela odbiorą, by zarabiać nędzne grosze.
Mariano1980 / 109.233.93.* / 2015-07-14 15:26
Dziwne co piszesz o tych "nędznych" groszach bo wszyscy moi znajomi nauczyciele mają najnowsze telefony z najwyższej półki, bardzo dobre samochody więc chyba nie wiesz ile zarabiają urzędnicy i nauczyciele. Poza tym nikt nikomu zawodu nie wybierał i nie wybiera. Popieram to co mówi pan Petru: koniec z przywilejami dla wszystkich rozpoczynających pracę - dlaczego jeden ma płacić 1100 zł ZUS-u co miesiąc a inny 250 zł KRUS-u co kwartał?
rozsądna / 83.25.57.* / 2015-07-13 17:18
Nareszcie ktoś żeby równą miarką nas mierzyć.
Dość różnicowań w ubezpieczeniach, emeryturach itd.
Jeśli dużo umiesz i dużo pracujesz - powinieneś mieć więcej.
Przecież to proste, każdy potrafi zrozumieć.
kasmadeusz / 31.128.8.* / 2015-07-13 19:16
Cyt.: "jeżeli dużo umiesz i dużo pracujesz" to w Polsce możesz doczekać się 2 rzeczy: garba i zawału serca.
absolwent / 31.61.136.* / 2015-07-13 17:40
Głupim-mądrym popierajacym idee "równości" należy wprowadzić podatek od dochodów 90%...ciekawe jak szybko zmieniliby poglądy. Petru powinien przykladnie płacić właśnie taki podatek. Ciekawe czy nadal gadałby takie brednie. Urwał się z choinki jak większość filozofów grubo po 40-tce. Niech go stąd wezmą do Grecji...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sertiel83 / 2015-07-13 11:48
Czyli "inne podnoszenie podatków" ale wał z tym petru
Mateusz911 / 66.249.81.* / 2015-07-13 12:01
Lubie to xd jestem za
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy