Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec z zakupami w święta

Koniec z zakupami w święta

Money.pl / 2007-04-11 13:12
Komentarze do wiadomości: Koniec z zakupami w święta.
Wyświetlaj:
alfons / 85.128.91.* / 2007-04-13 17:29
i później mieć poniedziałek wtorek środa WOLNE. natomiast na drugą zmianę ktoś inny pracuje w niedziele a ja mam wolne piątek sobota niedziela.
handlowiec / 193.151.26.* / 2007-04-24 13:23
a co z tymi ktorzy nie maja wolnego za niedziele i swieta?ja pracuje na dwie zmiany ranna zmiana to 9 godzin a popoludniowa to 8 goz a w niedziele TYLKO 12 godzin i mam w miesiacu tylko jedna niedziele wolna.podoba ci sie?bo mnie wcale i mojej rodzinie rowniez nie.
zenon / 85.128.91.* / 2007-04-13 17:26
przecież to jedyny okres kiedy mogę zrobić zakupy bo innym czasie pracuję!!!!
handlowiec / 193.151.26.* / 2007-04-24 13:30
drogi Zenonie czy mam rozumiec ze pracujesz od poniedzialku do niedzieli od godziny 6 rano do godziny 23?w dzisiejszych czasach prawie wszystkie sklepy handluja w tych godzinach wiec nie wmawiaj mi ze nie masz kiedy zrobic tych cholernych zakupow.a mowimy tu o swietach wiec chcesz mi powiedziec ze karpia kupujesz w pierwszy dzien swiat bozego narodzenia?BEZSENSU TO TY GADASZ.
xyx / 193.34.44.* / 2007-04-19 11:33
nie podejżewam,że pracujesz od 6,00 raro do 23,00 wieczorem, bo tak są otwarte niekture sklepy. ludzie wystarczy odrobine dobrej woli i można zrobić zakupy w sobotę.pomyślcie wreszcie otych wszystkich kobietach,które mają rodziny i chciałyby z nimi spędzać święta w domu.
zenonniezkition / 80.51.240.* / 2007-04-13 20:29
To może nie masz także czasu by położyć się spać. Ciekawe jak długo jeszcze pociągniesz. Niczego dobrego Ci nie wróżę. I ani trochę Ci nie współczuję.
trelka10 / 83.168.75.* / 2007-04-12 21:30
a ja uwazam ze to dobry pomysł wolne niedziele a nie rodznne wczasy w supermarkecie poza tym spróbujcie w sobote po południu albo w niedziele zrobic zakupy w markecie w Niemczech- nie da rady wszystko jest zamkniete i nikt nie narzeka
jamkazimierz / 83.13.6.* / 2007-04-14 13:28
Jak osiągniemy taki poziom rozwoju gospodarczego jak Niemcy to będziemy mogli leżeć do góry brzuchami nawet i trzy dni w tygodniu, ale niech to będą te dni które sami sobie do tego leżenia wybierzemy.
8848 / 212.244.72.* / 2007-04-13 02:46
nikt Cie nie wygania do sklepu mule! A moze ja chce pracowac w niedziele zeby w poniedzialek miec wolne? Niech kazdy dba o swoje interesy to bedzie dobrze! Sklep to nie oboz koncentracyjny. Jak ktos nie chce moze isc pracowac gdzie indziej.
handlowiec / 193.151.26.* / 2007-04-24 13:45
a co z tymi co nie maja wolnego?Ja pracuje w niedziele i swieta i nie mam za to wolnego! A jesli wszyscy ktorzy pracuja w handlu pojda pracowac gdzie indziej to kto bedzie wykonywal ta prace?TY MULE!!!!!!!!!Chyba taki palant jak ty!!!!!!!
Adiass / 62.148.79.* / 2007-04-13 09:01
Świetny pomysł. Zakupy w święta są wygodne, ale nie dla pracowników marketów. "Jak ktoś nie chce...", ekstra, to kup sobie wózek i w święta zapełnij go np. chlebem i sobie pracuj jak lubisz. Nikt Cię nie zmusza do siedzenia w domu!
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-04-12 15:06
Nareszcie Święta będą Świętami. Na tym polegają świeta że są wolne od pracy. Nawet Pan Bóg tworząc świat tak się zmęczył, że 7 dnia odpoczywał. Narszcie tysiące polskich rodzin spędzi święta razem, mam na myśli personel marketów, oni też mają Święta. A kretyńskie rozwazania kiedy robić zakupy nie mają większego sensu. Wiadomo, że przed świętami.
Natomiast mam pomysł aby nie ubyło miejsc pracy w marketach wielkopowierzchniowych. Wprowadzić ustawawę zmuszającą włąscicieli marketów do zapewnienia personelu we wszstkich kasach. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania są dwa dużo powierzchniowe markety. Czasami połaow kas nie ma obsady więc do pozostałych ustawiają się gigantyczne kolejki czasem piątek wieczorem np. 20 30 minut . Sciągają klientów dużą powierzchnią i konkurencyjnymi cenami ale potem kradna nasz czas. Niech zatrudnią więcej kasjerek! Proste?
. / 2007-04-13 10:50 / ................
typowe koltunstwo.Tak sie zmeczyl......czyli nie jest Wszechmocny.
jak mozna wierzyc w takie brednie.I w zmuszanie ludzi do podporzadkowania im rytmu zycia.
Masz wolna wole,jakim prawem wiec ktos ma o tobie decydowac??
A co powiesz tym,ktorzy CHCA pracowac??
Caly ten post to zupelny belkot,o zmuszaniu do obsady wszystkichkas nawet nie wspomne.
zazadaj jeszcze,zeby ci to wszystko przywiezli za darmo do domu.
HANDLOWIEC / 193.151.26.* / 2007-04-24 13:53
Czowieku ty chyba nigdy w zyciu ciezko nie pracowales 7 dni w tygodniu przez 30 dni w miesiacu za 800 zl!!!!!!!! Chcesz pracowac to pracuj ale nie zmuszaj do tego innych ktorzy maja dom i rodzine i chca chociaz swieta spedzic razem!!!!!!TO TY BELKOCZESZ TAK BEZ SENSU ZE NIEDOBRZE MI SIE ROBI JAK TO CZYTAM!!!!!!!!!!!
BolkiD / 83.27.92.* / 2007-04-12 16:51
Bardzo trafne spostrzeżenie. Gratuluję!
Defekt Motyla / 83.15.229.* / 2007-04-13 10:33
Też składam podpis - może nie ustawa a rozporządzenie rządu. Coraz częściej - gdzieś od pół roku - stoję jak przygłup w kolejkach w tych supersamach. Za komuny kolejki były za niektórymi produktami - a w marketach od wielu miesięcy są bez przerwy.
Ja mam ich zysk w wiadomym miejscu - tak samo jak komunistyczną gospodarkę niedoboru.
sc / 195.82.184.* / 2007-04-13 11:53
wybacz, ale jak ci się nie podoba to po jaką cholerę leziesz do tego marketu jak pies do pana który go bije?

nie podoba Ci się to kupuj w sklepie za rogiem

czy ty potrzebujesz rządowej ustawy żeby nie chodzić do tego sklepu w którym Ci się nie podoba. Wstyd mi że jestem twoim rodakiem.
Defekt Motyla / 84.205.223.* / 2007-04-16 08:14
Sz.P. "sc": za rogiem sprzedaje się "Żubr" - napój który mi nie odpowiada a i tam kolejka też jest Sz.P. rodaków, do których się nie zaliczam i jestem z tego dumny.

A tykać to Sz.P. może swoje koleżanki swoim zdrowym moralnie narodowym trzonem. Życzę powodzenia.
Na wielu portalach zauważono, że kolejki są w wielu supermaketach: te przyjmują młodych ludzi ze wsi i duszą z nich jak się daje. Kolejek nie ma tam gdzie sprzedaje się kefir za 2 zł - ten sam, który w hipku kupi się za 1,19 zł. I etc.
Ustawy Sz.P. przyjmuje Sejm : władza ustawodawcza - nie rząd: władza wykonawcza. Sejm, żeby przyjąć ustawę potrzebuje nieraz 2 lat. Rząd może wydać rozporządzenie w jednym dniu.
Tajm is Money!
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2007-04-12 14:31
idoiota nadał ten tytuł!! przecież głąbie nie przestaniesz jesc bo w niedziele sklep nieczynny hahhaha!!!!!!!!!!
aneczka7 / 89.229.246.* / 2007-04-12 14:25
Pracuję w markecie i myśle że to świetny pomysł.Zakupy można zrobuć przecież w inny dzień.
kozak02 / 83.10.253.* / 2008-01-28 01:52
Przeczytałem wszystkie posty i wnioskuje że polacy to skończeni debile niechcesz pracować nie pracuj a jeżeli musisz bo szef ci każe to zmień prace no chyba że nie masz kfalifikacji ale to już twój problem i nie miej pretensji że ci karzą w niedziele robić zakazem niczego nie uzyskamy
już nie wytrzymuję / 91.94.168.* / 2007-04-16 21:12
Xle ci to się zwolnijj kołtynie
danny / 193.59.86.* / 2007-04-12 12:11
moze nie wypatrzylem wszystkich komentarzy i powtarzam to co nie trzeba, ale podczas czytania rzucil mi sie fragment wypowiedzi pana Artura Zawisza -"To jest kompromisowe rozwiązanie. Wcześniej odrzucony został pomysł zamykania sklepów w niedziele."- ta ustawa NIE jest robiona dla dobra obywateli lub jakiejs praktycznosci.po prostu nie udalo sie wtedy to trzeba probowac jeszcze raz.a gbyby wtedy jednak zadecydowano inaczej to czy teraz tez wprowadzano by te ustawe odnosnie swiat.tu nie chodzi o wygode tylko o upartosc \.niedlugo bedziemy zamykac w kazdy piatek 13-tego,dzien hutnika,rolnika i swistaka preriowego
bbking / 62.233.177.* / 2007-04-12 13:29
Ja się cieszę nawet z tych 12 dni. Nie udało się wprowadzić choćby jednej niedzieli w miesiącu zamkniętych marketów bo wszystkie związki zawodowe metalowców, górników, hutników, monterów, odlewników w ramach solidarności społecznej mają głęboko w nosie, czy ktoś oprócz nich mógłby nie pracować w niedziele a jeśli już by musiał to przynajmniej za podwyższoną stawkę.
stella12 / 87.207.223.* / 2007-04-12 10:52
Uważam, że nikomu nie zaszkodzi jak będzie kilka dni wolnych od supermarketu!!! Cała Polska wpatrzona jest w zachód i co z europy to musimy wprowadzic do nas. Jak ktoś był na tym zachodzie a wierze, ze bardzo dużo ludzi to chyba nikt nie robił zakupów w markecie w niedziele ? Tam wszystkie sklepy są w niedziele pozamykane. A jakoś ich gospodarka i sklepy nie upadła przez kilka dni wolnych!!!! Uważam, że każdemu należy się odpoczynek nie tylko pracownikom tychże obiektów, ale i ludziom od sklepów i zakupów. Takie kilka dni w roku wolnych wyjdzie na zdrowie ludziom 
. / 2007-04-14 16:02 / ................
tylko,koteczku,oni przez trzy pokolenia budowali spokojnie swoje gospodarki,wiec teraz moga.A nas przez 3 pokolenia okradano i to MY musimy ich gonic.Nie da sie gonic lezac do gory brzuchem
XX / 83.15.49.* / 2007-11-14 20:22
w takim razie koteczku ,budujmy wszyscy ,ten dobrobyt ,dlaczego mają go budowac tylko pracownicy handlu,ja bedę budować dobrobyt ,a ty będziesz spędzał święta z rodziną
OT POLAK MĄDRY.
westr / 83.17.159.* / 2007-04-12 10:29
No tak jak dobrze posiedziec z rodziną w swieta : majac prace , pieniazki i madrych polityków - tylko moze niech na trzy miesiace przejma moj stan posiadania - to i tak nie pójda do sklepu w niedziele , no i troche pochodza za praca - a moze znajda " huraa " 840 brutto - czynsz 350, wegiel , gaz , swiatło - 155 i w niedziele na zakupy - powodzenie panie posle,senatorze ....
bbking / 62.233.177.* / 2007-04-12 12:37
Ustrój, w którym wszyscy maja pracę, nazywa się niewolniczy. Mówi się o 18, 27 a niedługo pewnie i o 100 tysiącach utraconych miejsc pracy, nie dodając że to utrata miejsc pracy w marketach. A jakoś nikt nie robił symulacji, na ile rozwinie się turystyka weekendowa, działalność gastronomiczna czy kulturalna w większych i mniejszych miastach - ktoś to będzie musiał robić, zatem wzrośnie zatrudnienie. Przyroda nie znosi próżni i ci biedacy którzy w tej chwili ciężko pracują od poniedziałku do piątku i nie potrafią w święto nic oprócz zakupów zrobić będą w końcu musieli wypełnić pustkę w swoim życiu i dać zarobić komuś innemu niż właścicielowi hipermarketu.

Przy okazji - skoro tak martwimy się o zatrudnienie, może wprowadzić nakaz pracy we wszystkich fabrykach w systemie ciągłym przy 12 dniach wolnych od pracy?Zatrudnienie wzrośnie o jakieś 200 tys. osób a i PKB ruszy z kopyta.
. / 2007-04-14 16:03 / ................
czy ty juz nawet nie umiesz zrozumiec pisanego tekstu???
W niedziele maja byz zamkniete WSZYSTKIE punkty.Nie tylko markety.
handlowiec / 193.151.26.* / 2007-04-24 14:05
Ty chyba tez masz z tym problem!Bo nie chodzi o niedziele tylko o swieta!Te swieta w ktore rodzina powinna byc razem a nie w pracy! A ty myslisz ze w malych sklepikach nie pracuja ludzie?Ludzie ktorzy tez by chcieli czasem odpoczac i poczuc co to wolne od pracy
Manitu / 62.233.189.* / 2007-04-12 12:47
No to w turystyce można pracować w niedziele i święta ?
GOSIAR / 83.21.119.* / 2007-09-22 13:59
DLACZEGO POROWNUJESZ TURYSTYKE DO HANDLU? GłUPOTA!!!!!!!!!!!!!!!
bbking / 62.233.177.* / 2007-04-12 13:10
Czy mam rozumieć, że na majówkę wyjeżdżasz we wtorek i wracasz w piątek, do teatru czy na koncert rockowy idziesz w poniedziałek na 10 rano a na wesołe miasteczko czy do zoo zabierasz dzieci w piątek o 19?

To turystyka, gastronomia i kultura a nie markety powinny zajmować się organizacją czasu wolnego. Pracy w niedziele i święta się nie uniknie ale skoro musi już być to dlaczego wszyscy chcą by była najgorszego sortu?
sc / 195.82.184.* / 2007-04-13 11:58
skąd w tobie tyle zapału do organizacji MOJEGO wolnego czasu? Naprawdę nie masz większych problemów w życiu niż układać ustawami życie innych ludzi - nie wpadło ci do głowy - niech każdy w niedzielę robi co chce i każdy będzie zadowolony?

Pomyśl o sobie - co by było jakby nagle w niedzielę wszyscy zamiast do marketu pojechali za tobą na Klimczok, czy w inne miejsce gdzie lubisz bywać... przestałbyś lubić tam bywać.
handlowiec / 193.151.26.* / 2007-04-24 14:18
No i o to chodzi!niech kazdy robi co chce a niech nie bedzie zmuszany do pojscia do pracy bo ty masz taki kaprys aby pojsc do sklepu bo wlasnie ci sie przypomnialo ze wlasnie skonczyla ci sie pasta do zebow!!!!! A moze skonczyl ci sie proszek do prania?NIE? a to moze w swieta wielkanocne zapomniales o jajkach?No to bardzo prosze do sklepu pani ekspedientka z usmiechem na twarzy oczywiscie przez lzy poda ci tych cholernych pare jajek!!!!!!!!
stella12 / 87.207.223.* / 2007-04-12 11:07
Polacy sie nie szanują i nie szanują swojej pracy i dlatego pozwalają sobie na to aby ludzie ich wykorzystywali. Kto na tym najbardziej zarabia? napewno nie Polak. A teraz juz jak połowa polski w wieku produkcyjnym wyjechała dorabiac zachód to nie jest tak tragicznie z praca. Troche honoru !!!
Ewa(matka) / 87.207.140.* / 2007-04-12 12:06
Jak ci dzieci jeść wołają i opłaty czekają to se honor można w buty wsadzić. Za honor się ginie a nie żyje, a my mówimy o przeżyciu, czyż nie. Nie każdy ma dostęp do pracy na miejscu, na dobrych warunkach i o takich ludziach się tu w szczególności pisze a nie o tych którzy mogą sobie pozwolić na dokonywanie wyboru bo ten co ma wybór to albo wyśmiewa resztę albo się nie wypowiada, po drugie jeżeli by wszyscy siedzieli na dobrych posadkach to kto by odwalał tą gorszą robotę, tacy też są potrzebni. A wszyscy uparcie bo ich nikt nie zmuszł, mieli wybur. Nie życie zmusza i czasami nie daje wyboru, łącznie z tymi którzy wyjechali za chlebem za granicę, oni co niektórzy też nie mieli wybou.
bbking / 62.233.177.* / 2007-04-12 12:54
Szczególnie pracę na miejscu i w dobrych warunkach mają pracownicy niższego szczebla w hipermarkecie na obrzeżu miasta.

Przykład z życia: w wigilię o 16 jeden z ostatnich klientów kupuje 100 żarówek (pewnie chce jeszcze udekorować pod domem choinkę), każdą żarówkę kasjerka musi sprawdzić bo może wylecieć z roboty. Kajerka już wie że spóźni się na kolację wigilijną 2 godziny później, bo nie załapie się na autobus z marketu na peryferiach do centrum miasta i musi dygać 4 kilometry do najbliższego przystanku autobusowego. Trzeba było zobaczyć łzy w jej oczach jak sprawdzała te cholerne żarówki. Ewo, wierz mi, nie wymyśliłem tego.

Może na znak solidarności społecznej wszystkie związki zawodowe zaproponują pracę w fabrykach w niedziele i święta? Dadzą w ten sposób setki tysięcy miejsc pracy. Dobre 100 lat temu walczyli o swoje by teraz zapomnieć o cudzym.
drobny / 194.126.216.* / 2007-04-13 09:29
czym sie podniecac? ja tez mam taka prace ze w wigilie do domu docieralem z duzym opoznieniem. jak sie prace wybralo to sie ma. jak sie za mlodu glowa nie chcialo pracowac to teraz trzeba nogami nadrabiac, taki los.
sc / 195.82.184.* / 2007-04-13 12:01
zgadza się - idąc tropem "zamykaczy" w niedzielę nieczynna powinna być również telewizja - pomyśleliście o tych biedakach - 7 dni w tygodniach, 24 godziny na dobę muszą tyrac a jakoś nikt się za nimi nie wstawia...

ludzie - czy to taki problem pozwolić każdemu decydować o tym co i kiedy będzie robił?
Stella / 83.6.115.* / 2007-04-12 11:27
Trochę więcej rozumu, pani Stello12 i szerszego spojrzenia na rzeczywistość, nie przez pryzmat czubka własnego noska.
Bernard+ / 83.30.156.* / 2007-04-12 09:21
Również uważam,że pracownicy handlu powinni mieć całkowitą wolność wybrania, że w święta i niedziele nie będą pracować. Pracodawcy nie powinni mieć prawa ograniczania pracowników handlu i decydowania za nich czy chcą w niedzielę i święto pracować czy nie. Prawo powinno być tak ustanowione, że Pracodawca mógłby im tylko proponować pracę w dni ustawowo wolne, ale nie nakazywać i nie wpisywać tego do regulaminu pracy. Natomiast, jeżeli ktoś ma mały sklepik obok kościoła na wsi, w którym sam jako właściciel stanie za ladą to nikt nie może mu tego zakazać ustanawiając zakaz handlu w niedzielę czy w jakieś święto państwowe lub religijne. Słuszna idea wolności osobistych i prawa do wypoczynku świątecznego, prawa do świętowania przez wyznawców każdej wiary swoich świąt religijnych nie może być realizowana przez głupie zakazy i nakazy powszechnie obowiązujące, wg widzi mi się 231 posłów, bo co np. z pracownikami gastronomii, placówek kultury itp. Czy oznaczać będzie ten zakaz handlu, że jak w te 12 dni świątecznych pojadę gdzieś na wycieczkę do Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie albo w góry lub do rodziny to nikt mi nie sprzeda paliwa na stacji benzynowej, wody mineralnej, lodów i nie będą czynne parkingi, nie będą czynne karuzele ani kolejki linowe i nie będą jeździć tramwaje i może wodociągi również przestaną pompować wodę a elektrownia przestanie może dostarczać prąd???!!!
Wymyślono coś, co już było w zasadach stalinizmu zmodyfikowanych przez Mao jeszcze tylko jednakowe garnitury nakazać wszystkim zakładać w te święta obowiązkowo z wizerunkiem Lecha prezydenta w klapie.
Zamiast tego może by lepiej ustalić, że wszystkie urzędy państwowe będą czynne we wszystkie soboty a urzędnicy będą mieli w zamian wolne poniedziałki, aby człowiek pracy najemnej nie musiał dla załatwienia prostej sprawy brać urlopu wypoczynkowego, bo urzędnicy pracują wtedy, gdy potencjalni ich klienci również są w pracy. Miałoby to dodatkowo pozytywny wpływ na bezpieczeństwo na drogach, na których tworzą się weekendowe zatory, bo urzędnicy wyjeżdżaliby na weekend w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano po mszy świętej a wracali w poniedziałki. Również ośrodki wypoczynku sobotnio niedzielnego byłyby zadowolone, bo w soboty byłby mniejszy tłok a i w poniedziałek byliby jeszcze klienci wiec np. byłoby lepsze wykorzystanie miejsc noclegowych i całej infrastruktury służącej turystyce i wypoczynkowi. Lepszą organizacją, życia społecznego i gospodarczego a nie zakazami i nakazami można poprawić ludziom jakość życia w tym również ilość czasu wspólnie spędzanego z rodziną nie tylko w mieszkaniu i kościele, ale na basenie, na wycieczkach, meczach, w teatrze, na rajdach i festynach.
john1 / 83.27.72.* / 2007-04-12 19:29
panie bernardzie radzę wnikliwiej przeczytać tę propozycję ustawy a nie krytykować pracownik marketu też chce spędzić kilka dnize swoja rodziną a nie w domu jak dzieci są w szkole a współmałżonek w pracy. popieram takie działanie choś sam mam wolne niedziele
sc / 195.82.184.* / 2007-04-13 12:16
więc jak ktoś chce mieć wolne niedziele to nie bierze się za robotę w markecie - proste. Jak kiedyś zabraknie rąk do pracy w niedzielę, to szefostwo będzie musiało podnieść stawki za niedzielę i może ktoś w niedzielę zarobi tyle co inny przez cały tydzień - ale rozumim ze zawsze znajdą się tacy co będą mu chcieli tego zabronić
klient / 84.40.183.* / 2007-04-12 09:13
Zakaz to zły sposób rozwiązywania problemów. Zgoda pracownika na prace w święto jeszcze gorszy. Który pracownik odmówi "prośby" pracodawcy ?
Najlepszy by tu był nakaz zapłaty np. 10 krotnej stawki za każdą godzinę pracy w święta bez możliwości rekompensowania tego czasu pracy czasem wolnym w innym terminie. Mniejsze stawki też nie byłyby skuteczne.
Jak sklepy robią to dla kasy to pracownik niech też ma tą opcję.
Manitu / 62.233.189.* / 2007-04-12 13:02
Dlaczego jedna grupa zawodowa jest tak zaciekle broniona. Czy innym grupom zawodowym też zaproponujesz 10 krotne wynagrodzenie? A może nie ma problemu i jest to kolejny temat zastępczy dla naszych polityków?
omik / 83.23.4.* / 2007-04-15 23:56
Ja od siebie tak troszkę ogólnie. Po pierwsze: nie potrafimy świętować - to smutne, że nie mamy wyobraźni, pomysłów i radości w sobie (według postów to leżenie do góry brzuchem, oglądanie TV, nic nierobienie). Po drugie: w Starym Tastamencie świętowanie było przywilejem i wyrazem WOLNOŚCI !! (niewolnicy nie świętowali) - czyżbyśmy mieli mentalność niewolnika? Po trzecie: oczywiście Bóg stwarzając świat się nie przemęczył, chciał tylko powiedzieć nam, że nie jesteśmy maszyną tylko człowiekiem i mamy prawo do odpoczynku po tygodniu pracy. Myślę, że jest to wyraz szacunku Boga do człowieka więc spróbujmy się nawzajem szanować.
stella12 / 87.207.223.* / 2007-04-12 10:57
Uwazam , że to ciekawy sposób. Ale czy możliwy w naszym kraju!!!
stella12 / 87.207.223.* / 2007-04-12 10:57
Uwazam , że to ciekawy sposób. Ale czy możliwy w naszym kraju!!!
zx / 83.14.63.* / 2007-04-12 08:52
po****ny kraj głupich katolików. Jak już tacy "prorodzinni", to powinni też zadbać o to żeby ludzie innych wyznań też mieli wolne w dni dla nich "ważne", czyli jakby wziąć do kupy Katolików, Islamistów, Jezuitów, i wielu innych, to może zostaną ze dwa dni w roku na zrobienie zakupów.
"Rewelacyjny" jest ten nasz rząd.
Proponuję bojkot, albo jakieś pospolite rusenie. ;-)
handlowiec / 193.151.26.* / 2007-04-24 14:39
Ty chyba nie masz nikogo bliskiego bo piszesz takie bzdury ze nie mozna powstrzymac sie od komentarzu!Przyjaciol tez chyba nie masz!iI tu sie nie dziwie bo kto by chcial miec przyjaciela z takimi pogladami?Jak kiedys bedziesz miec rodzine i dom i zostaniesz w tym domu sam bo twoja druga polowa bedzie musiala isc do pracy w swieta to ciekawe czy dalej bedziesz tak cwierkac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Milych zakupow juz niedlugo znow pare dni swiat wiec baw sie dobrze!
stella12 / 87.207.223.* / 2007-04-12 11:00
sam se rób "rusenie" . Przemawia przez Ciebie chyba duch konsumpcji, czy masz jakies inne zainteresowania prócz zakupów?
~~edi / 62.233.139.* / 2007-04-12 09:32
Zgadzam się w zupełności !!!!
Trzeba coś z tymi idiotami zrobić, najlepiej to niech oni świątują cały rok. POZBAWIĆ ICH STOŁKÓW !!!!!

BRUDASY :-(
db / 81.168.167.* / 2007-04-12 07:16
Po pierwsze to dlaczego panowie z Wiejskiej decydują za nas? Ciekawa jest ta ,,tolerancja" chrześcijańsko-katolicka, dla mających inne poglądy.

Jezu, co za kraj...
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-04-12 15:09
Panowie z Wiejsiej decydują za nas ponieważ ich wybraliśy a takich wybraliśy jacy sami jesteśmy.
ell_lla / 85.31.234.* / 2007-04-12 02:43
Kopsnijcie się do Niemiec w niedzielę, albo spróbujcie coś kupić w zwykły dzień po godz. 20. ahahhaha nie da rady!!!
I wyobraźcie sobie, że Niemiachy żyją, nie umarli bez robienia zakupów w niedzięle i święta, albo przez całą dobę. Ale najlepszy jest powód takich mądrych rozwiązań: uczciwa konkurencja (a nie jakieś tam dyrdymały o rodzinie), takie uzasadnienie może tylko połączyć, a nie podzielić "polityków" na prorodzinnych i lewicowych.
Po prostu - żeby konkurencja była uczciwa wszystkie sklepy pracują w tych samych godzinach (chyba, że właściciel skróci godziny otwarcia, ale nie może ich wydłużyć). Nie ma różnicy czy to zieleniak na tureckim osiedlu czy olbrzymie Grupius Passage (120 tys. metrów kwadratowych). Nie przepadam za Niemcami, ale uważam, że z dobrych przykładów należy czerpać wzory.
eh ale kiedy to będzie :D
Jazgar / 2007-04-13 08:30 / Bywalec forum
Tak? to dlaczego te szczęśliwe niemiaszki każdą sobotę i niedzielę przyjeżdżają do nas na zakupy ?
widać jednak handel w niedziele jest potrzebny.
a żeby brać z nich przykład to najpierw wypracujmy taki poziom życia jaki oni mają , do tego potrzebna jest kasa , a bez pracy kasy nie będzie.
8848 / 212.244.72.* / 2007-04-13 02:51
Pewnie jak sie nie ma swojego mozgu mozna kopiowac to co robia Niemcy. Tak najlatwiej. Typowo po polsku.
witaj / 83.27.195.* / 2007-04-12 09:16
Brawo. Popieram Twoje zdanie, zresztą Niemcy dają świetny przykład że niedzięle i święta to czasodpooczynku.
Posłowie [owinni ustabilizować czas pracy - w Niemczech w piątek prace kończy się szybciej, a zakupy robi się w czwartek-oni potrafią z tym żyć. Posłwie powinni się zastanowić raczej nad tym za co Polacy mają robić te zakupy. Nasuwa się pytanie co Niemiec może kupić za jedną godzinę pracy a co Polak?
BZ King / 83.23.33.* / 2007-04-13 14:38
Ale dyrdymały! Zobacz gdzie Niemcy robią zakupy w soboty i niedziele! U nas w Polsce(np.w Zielonej Górze,Żarach).Nie masz kompletnie zielonego pojęcia o tym! Oni mówią,że przydało by się wziąć przykład z Polaków(hi hi).My Polacy jesteśmy jak zwykle w Matrixie i pleciemy bzdury.
wasylus / 83.136.224.* / 2007-04-12 07:07
po pierwsze to akurat reguluje prawo zakazujace handlu !!! a nie konkurencja gdyby mogli to by byly pootwierane dluzej chocby z marketingowego punktu patrzac,
po drugie wile rzeczy kupisz w automatach ktorych w polsce jak na lekarstwo
cubas / 212.2.99.* / 2007-04-13 23:09
wiele osob odnosi sie w komentarzach do zamkniwtych sklepow w niedziele. to nieprawda ze nimcom to nie przeszkadza. wystarczy spojrzec jakie sa tendencje. poki co nie dojrzeli jeszcze do tego zeby otworzyc sklepy w niedziele, ale juz wydluzaja godziny otwarcia w tygodniu I w sobote. natomiast jezeli chodzi o nasza sytuacje to z zasady jestem liberalem I przeciwny jestem wszelkim regulacjom. nikomu to nie sluzy. mozna zakladac sobie szczytne idee, a I tak zycie pokaze kto I w jaki sposob na tym straci. mowimy o osobach pracujacych w marketach, ze chcialyby w swieta spedzac czas z rodzina. wiele osob pisalo w komentarzach, ze moga zmienic prace. to prawda, ale nie jest to takie proste dla nich. ale przynajmniej teoretycznie moga wybrac- albo pogodzic sie z tym I pracowac w swieto, albo zrezygnowac z pracy. natomiast po wprowadzeniu zakazu zdecyduje pracodawca zwalniajac czesc osob. I taka bedzie tylko roznica. ale tak naprawde nie dotykamy sedna sprawy. zakaz przeciez ma dotyczyc tylko duzych marketow, a nie wszyskich sklepow. zapominamy kto byl glownym oredownikiem takich rozwiazan. otoz posel, ktory posiada siec mniejszych sklepow, ktorych zakaz oczywiscie by nie dotyczyl. a to troche chora sytuacja, zeby pomagal sobie ustawa skoro nie potrafi na rownych zasadach konkurowac. I skonczy sie tylko tym, ze ci co robia zakupy w swieta nadal bede je robic tylko nie w miejscach, ktore lubia I wydadza wiecej niz zwykli wydawac. na koniec jeszcze chcialbym skomentowac wypowiedzi tych, ktorzy dla "rowosci" chcieli nakazac prace w zakladach I z sarkazmem mowili, ze wtedy wzrosnie nam pkb. nic sie nie dzieje z samego chciejstwa. raptem popyt na wyroby fabryk nie wzrosnie tylko dlateo ze kaze sie pracowac w niedziele czy swieta. a nie miejmy zludzen - w tych firmach gdzie byloby to mozliwe juz pracuje sie cala dobe na okraglo bez wzgledu na swieta.
bbking / 62.233.177.* / 2007-04-12 13:39
Po pierwsze: Niemcy nie regulują handlu w weekendy zakazami ale podatkami. Jest to dla mnie dość zrozumiałe ze względu na koszty społeczne (np. rozbicie życia rodzinnego w rodzinach biedniejszych, gdzie niedopilnowanie dzieci może prowadzić do wystąpienia patologii)
bbking / 62.233.177.* / 2007-04-12 13:42
Po drugie: może dajmy sie rozwinąć firmom produkującym, obsługującym i serwisującym automaty sprzedające...
Lalon / 84.201.219.* / 2007-04-11 23:55
Moim skromnym zdaniem powinni ustawowo jeszcze zamknąć restaurację, dać wolne pielęgniarkom, lekarzom i oczywiście klechom, bo co będą pracować w święta. Dlaczego tylko pracującym w handlu chcą dać wolne?

Wg mnie wystarczy ustawowo uregulować, że w dni świąteczne należy się np.: poczwórna stawka godzinowa niż zwykle. Wtedy sklepikarze sami by decydowali czy im się to opłaca a pracujący kłócili by się między sobą kto będzie pracował w święta.
Jazgar / 2007-04-13 08:10 / Bywalec forum
poczwórna to nierealne , i niemądre. ale podwójna dniówka jak najbardziej powinna być za pracę w niedziele, a za pracę w wielkanoc i boże narodzenie potrójna , i to chyba załatwiłoby sprawę chociaż częściowo. a no i jeszcze pracownik mógłby odmówić pracy w takie dni bez konsekwencji represji. Pracodawca musiałby wtedy zapewnić zastępstwo.
bbking / 62.233.177.* / 2007-04-12 14:20
...i wtedy właśnie padną wszystkie kawiarnie, restauracje, kina, ośrodki turystyczne, hotele i pensjonaty bo nikt nie będzie w stanie opłacić personelu.

Co do klechy, to po pierwsze on nie pracuje a wypełnia posługę. Po drugie, w odróżnieniu od szeregowego pracownika supermarketu przynajmniej 5 lat wcześniej wie, ze będzie miał większość niedziel nie dla siebie i w dodatku większość poniedziałków i wtorków wolne. Poza tym np. taki klecha wg prawa kościelnego nie może odprawić więcej niż 3 msze dziennie, więc sprawy swojej posługi ma uregulowane.

Lekarze to osobny chory temat. ale de facto też mają misję społeczną, przygotowują się do swojej pracy też kilka ładnych lat i w momencie podjęcia edukacji doskonale wiedzą jak będzie wygladała ich praca.

Najnowsze wpisy