Forum Forum prawneCywilne

konsekwencje z powodu wypadku samochodem sluzbowym

konsekwencje z powodu wypadku samochodem sluzbowym

konsekwencje / 2013-02-14 10:16
czy grozi mi cos z punktu widzenia mojego pracodawcy za to ze rozbilem samochod słuzbowy którego w momencie wypadku uzywalem do celow prywatnych ? (rozliczane wszystko jest) pracodawca straszy mnie ze bede zobowiazany pokryc wszytskie koszty zwiazane z tym wypadkiem...
Wyświetlaj:
aligatoreks / 2013-06-04 09:23
Odpowiedzialnosc pracownika wobec pracodawcy za wypadek samochodem sluzbowym jest regulowana przez przepisy prawa powszechnego a wszczegolnosci przez kodeks cywilny. Pracownik wiec ponosi odpowiedzianosc wobec pracodawcy za szkode powstala w jego mieniu. Pracodawca moze roscic wobec pracownika o odszkodowanie za szkode w samochodzie sluzobywm w przypadku zaistnienia materialnej szkody w tymze pojezdzie. Pracodawca moze domagac sie takze odszkodowania rowniez w przypadku aistneinia winy pracownika przy zdarzeniu powodujacym szkode. Natomiast pracownik nie ponosi odpowiedzialnosci odszkodowawczej wobec pracodawcy jezeli nie mozna mu przypisac winy czyli wtedy gdy szkoda powstala z przyczyc niezaleznych od pracownika.
analizer_stanu / 2013-02-19 11:00
Od pokrywania szkód jest AC a nie pracownik czy pracodawca. Poza tym w większych firmach wszystkie pojazdy są w miarę nowe i ubezpieczone. Pracownik jest od pracy a nie od pokrywania szkód.
bogini_grecka / 2013-02-14 13:45
jesli samochod byl rozliczany z uzytku prywatnego to chyba tez dziala na zasadach takich jakbys uzytkowal go w pracy. Musisz poczekac jak sie sprawa rozwaize, powinienes sie nie martwic bo samochod napewno jest ubezpieczony

Najnowsze wpisy