Forum Forum finansoweKredyty

konsolidacja czy refinansowanie ....co i jak ?

konsolidacja czy refinansowanie ....co i jak ?

pasta / 2009-01-10 00:45
witajcie , mam kredyt w ge money na 180.000 w CHF , oprocentowanie jest 7,7% (w tym ten libor 3 ,a prowizja banku 3,7)płacę go regularnie , ale po ostatnich zawirowaniach na rynku rata mi skoczyła , zastanawiam się czy warto przenieść go do innego banku i jakie są z tym związane koszty ?czy nadal płacić w CHF, czy nie strace jużna samej różnicy w kupnie i sprzedaży waluty, na prowizjach itd. Czy oprocentowanie będzie korzystne (, bo kredyt musiałam brać bardzo szybko i niezbyt dobrze to wypadło ).Czy ktoś już to robił?Jaka jest procedura ?....proszę o odpowiedz "jak chłop krowie na miedzy " bo mało znam się na tych bankowych sprawach
Wyświetlaj:
doradca iwona / 193.108.177.* / 2009-01-13 15:03
Witam
Oprocentowanie które Pan posiada w CHF jest dość wysokie.
Zakładając że CHF wynosi 2,9, to po przeliczeniu na PLN ma Pan 522 000,00 PLN kredytu.
Oprocentowanie kredytu w PLN (8,08 - opr stałe w Banku BPH), to rata wynosi 5 302,65 PLN.
I teraz tak:
1) Należy spr ile zapłaci Pan za wcześniejsza spałate kredytu w GE
2) Spr prowizje banku za udzielenie kredytu
3) Wpisy nowych Hipotek, PCC to około 840 PLN
Co do kursów CHF w przyszłości, cięzko stwierdzić co sie będzie dzialo. Jak na razie raty kredytu w CHF i tak są niższe niż w PLN, ale .... kursy idą tak szybko w góre że niedługo pewnie wyjdzie na to samo.
Koszty przejścia do inngeo banku są nie do odzyskania i do najniższych nie należą, no chyba że GE nie pobiera prowizji za wcześneijszą spłatę.
Można spr oferte CHF w innym banku, ael ... uwaga bo niektóre banki maja korzystne oprocentowanie przez 3 pierwsze lata (przy przejści z innego banku), a anstępnei marże sa tak wysokie,ze szkoda zachodu. Oferty promocji czytac uważeni !!!
pasta / 2009-01-19 14:31
dziękuję,
tak czytanie uważne ofert to podstawa. :-) nie wiem jeszcze , co zrobię ,, ale ważną uwagą było o tym ,jakie "sztuczki " stosują banki ,by zachęcić do przejścia...
nie pomyślałabym i pewnie nie zwróciła na to uwagi ...jeszcze raz dziekuje

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: