Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Konsolidacja nad linią wsparcia

Konsolidacja nad linią wsparcia

Money.pl / 2006-05-24 17:15
Komentarze do wiadomości: Konsolidacja nad linią wsparcia.
Wyświetlaj:
odlewniczy / 2006-05-24 17:30 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
jak patrze sobie na ostatnie dwie sesje i widze zmiennosc ok 150 pkt to przypomina mi sie niezla historia ktora slyszalem od mojego bylego profesora maklera:
sytuacja sie dziala na takiej wlasnie bardzo goracej sesji,
kolega owego maklera gral bardzo duza iloscia kontraktow, wybitny spec ale u niego ruch rzedu 30 pkt oznaczal zysk strate 30tys PLN. niestety w pewnym momencie sesji przypomnial sobie ze obiad mu sie strawil i musial skorzystac z toalety. pech chcial ze w tym czasie kontrakty zjechaly ok 30 pkt i stop loss zadzialal, po chwili kontrakty wrocily na wyzszy poziom. niestety ow inwestor stracil przez 5 min ok 30 tys zl bedac w WC.
dla niego dlugi horyzont inwestycyjny to 5 min, wiec postanowil sobie zamontowac dodatkowy monitor w WC, tak na wszelki wypadek jakby mu jeszcze sie zachcialo...

Jaki stad plynie moral?
-albo zamontujmy sobie w toalecie monitor zeby w trakcie tak zmiennych sesji obserwowac notowania
-albo tak jak ja spokojnie poczekac na powrot do "normy", czyli zmiennosc rzedu 50 pkt
POZDRAWIAM i nie zycze takich kryzysowych sytuacji:)
olek / 2006-05-24 17:26
może na początek trochę optymizmu,
początek sesji raczej nerwowy na - ale poziom 2750 raczej nie do przebicia, a zakończyć możemy nawet na + (w zależności od rynku surowców), najbliższe dni raczej spokojne
hajdi / 2006-05-24 17:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Na szczescie mnie nie obchodzi co bedzie jutro dopuki zaladowany w Mni jestem i bede az do emisjii napewno pozniej zobaczymy
EDiS / 83.11.19.* / 2006-05-24 18:00
Słusznie i naukowo, Ja też mam MNI(ok.22%)., tylko Getin mi zjechał, ale mam nadzieję, że to chwilowe drgawki. Reszta czeka na lepsze czasy, które już powoli się zbliżają.
przemo8888 / 2006-05-24 17:35 / Bywalec forum
a na MCI jakie ruchy bedziesz wykonywal ?:>
hajdi / 2006-05-24 17:46 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Tu sie zastanawiam czy nie warto wymienic na MNI. i naprawde nie wiem co tu zrobic. Mysle ze jeszcze chwile poczekam na odbicie na 7 pln
przemo8888 / 2006-05-24 18:02 / Bywalec forum
tez mi sie wydaje, ze szkoda by teraz bylo oddawac za troche ponad 5zl
dzieki za odp
Taki jeden / 2006-05-24 17:25 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na korektach można było stracić nawet kilkadziesiąt procent wartości akcji. Szybko okazywało się, że jest to korekta. Tutaj działa tylko psychika. Zmienność taka występowała co kilka miesięcy.

Najpierw HOSSA -utwierdzenie się w przekonaniu że na giełdzie są tylko wzrosty i kupno akcji

Potem BESSA -utwierdzenie się w przekonaniu że na giełdzie są tylko spadki i sprzedaż akcji

Ale tak działają tylko początkujący.

Dobry inwestor umie wycenić wartość swoich akcji i gdy spadają ma dobry humor bo cieszy się - już wiedząc po ile te akcje sprzeda i licząc ile kasy zarobi.
pchelek / 83.31.196.* / 2006-05-24 17:36
uprzedzam ze na gieldzie i jej zawirowaniach to sie kompletnie nie znam [moge doradzic w oknach bo "siedze" w tym od lat 17-tu - jakie okna jaka firma, ewentualnie ekspertyza wadliwych okien - ale to tak na marginesie - i nie jest to kryptoreklama] - ale moze to fundusze bujaja gielda - maja tyyyle kasy od ludzi ze moze specjalnie to wywolaly no bo ile moze wzrastac wartosc akcji [ostatnio byl kosmos], przypuszczam dlatego ze spadki wartosci jednostek udzialowych funduszy sa proporcjonalne do spadkow indeksow a przy wzrostach wzrost jednostek udzialowych jest wyzszy - wiec to moze oni trzepia gielda - moze to bzdura - ale zycie nasze w Polsce jest wszak pelne niespodzianek - pozdrawiam forumowiczow gieldowych i trzymam za Was kciuki
Lechu / 2006-05-24 17:45 / portfel / Po prostu Lechu...
RoofLite czy Roto?;)
pchelek / 83.31.196.* / 2006-05-24 17:51
zalezy do czego i w jakim domu - podaje Ci mail na priva - bo nie bede "zasmiecal" tego forum jak Chcesz informacji - odpowiem jak najszybciej - podaj mi na priva troche szczegolow - pozdrawiam - podaje mail - J_Plonski@vp.pl - to tak dla odprezenia po lekturze tego forum - podnosi adrenaline !!!!!!!!!!!!!!!
Lechu / 2006-05-24 18:47 / portfel / Po prostu Lechu...
to tylko taki maly zarcik byl- ja juz mam swojego ulubienca:) Pozdrawiam...
rocoman / 2006-05-24 17:22 / Tysiącznik na forum
pewnie będzie jutro podobnie jak wczoraj i dziś, osobiście czekam tylko na jedną spółeczke aby lekko odbiła w góre potem ją sprzedaje i zostaje na jakiś czas z boku....
zagi / 2006-05-24 18:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja już stoję z boku od poniedziałku, jak stop loss-y się uaktywniły :-)
Daniel Gąsiorowski / 2006-05-24 17:18 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Zapraszam do dyskusji, jak będzie wyglądała jutro sesja.
ksr / 2006-05-24 19:30
generalnie bedzie stagnacja. Licze na odbicie sie biotonu i bz wbk. Mam nadzieje, ze ponizej 2750 wig20 nie spadnie. Oby tak bylo, ale sam w to do konca nie wierze :(
Lechu / 2006-05-24 17:25 / portfel / Po prostu Lechu...
ja bym sobie zyczyl spadki na otwarciu, a pozniej ostro w gore:) bo sprzedalem dzis getin i nic nie dokupilem:)
zagi / 2006-05-24 18:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
myślę, że w najbliższych dniach będzie totalny marazm...
...albo będzie się bujało z dołu do góry i abarotna...
a to dlatego, że STRACH ma jednak wielkie oczy :-)
pozdrawiam
tva / 83.23.131.* / 2006-05-24 19:16
Po dwunastej dalszy zjazd
samuraj jack / 2006-05-24 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
myślę podobnie, 2750 się nie obroni
(jeszcze dziś ok. południa myślałem, że złamanie 2750 potrwa tydzień lub dwa tygodnie)
kazimierz / 2006-05-24 17:15 / Bywalec forum
pierwszy... po panu Danielu oczywiscie
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy