Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Konsolidacja zbliża się do końca?

Konsolidacja zbliża się do końca?

Money.pl / 2008-02-25 17:35
Komentarze do wiadomości: Konsolidacja zbliża się do końca?.
Wyświetlaj:
K. Kowalski / 87.205.162.* / 2008-02-25 20:36
Dzisiaj chyba o godzinę za wcześnie wystartowali. Ale może się mylę i na plus 4% podejdą :)
adrianoo / 2008-02-25 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
ostatnio za pozno zaczeli... dzis poprawiaja plan
brydzia / 2008-02-25 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
albo na -2 % hehehe normalnie szok , pól godziny temu byli na minusie , teraz 1,2 % DJ , ładnie , hossa w USA to my spadniemy

coś Węgry ,Turcja , i my słabiutko ,
Myszacz / 2008-02-25 20:45 / Bywalec forum
za to w Brazylii Kanadzie prawdziwa zieleń....(nie bacząc na stany)
gio / 2008-02-25 20:34 / portfel / Tysiącznik na forum
witam wieczorem
....Stany, Stany + BB /helikopter/ = stagflacja
...ale jedymy...
Longterm / 2008-02-25 20:34 / Mostek Zwyciężymy!
PPT jednak dzisiaj znowu dostał rozkaz...generałowie z Goldmana i Citi wysałli swoje armie do boju...w końcówce rzeź...bardzo się boje
modliszka / 2008-02-25 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
(...)
bardzo się boje


Long, Ty masz lęki.....jak pragnę Boga :-)
Nie poznaję Cię....:-)
Longterm / 2008-02-25 20:44 / Mostek Zwyciężymy!
he he boje się jak nie wiem o co chodzi...ale rpp powyżej już wyjaśnił...jedziemy na północ:)
modliszka / 2008-02-25 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesteś Uznanym i masz byc dzielny :-)
Myszy kota, nie przestraszą ;-)
Longterm / 2008-02-25 20:55 / Mostek Zwyciężymy!
wiesz że ja do dzisiaj nie wiem kto mi ten tytuł przyznał i za co?
Myszacz / 2008-02-25 20:37 / Bywalec forum
co long w styczniu się nie obkupiłeś.... pech
krzysiu123 / 2008-02-25 20:32 / Bywalec forum
A ja wam powiem że macie nerwy i głowe żeby grać tymi akcjami bo ja siedze i siedze na tym gotówkowym i z dnia na dzień wiem mniej a nie więcej.
adrianoo / 2008-02-25 20:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale jaki spokoj masz... :)
max303 / 2008-02-25 20:29 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Witam.
A tych znów coś pogryzło?
adrianoo / 2008-02-25 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
moze znow jakas plotka? :)
Longterm / 2008-02-25 20:28 / Mostek Zwyciężymy!
O my God!!! co się dzieje? jaka plotka znowu poszła??? widzicie DJ?
modliszka / 2008-02-25 20:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cicho, bo zapeszysz ! ;-)
bohdan77 / 2008-02-25 20:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a gdzie Pan Kenobi? ;)
modliszka / 2008-02-25 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Myślę, że czuwa na nami ...:-)
bohdan77 / 2008-02-25 20:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dlatego rośnie... hmm może jego wypowiedzi są jak wigometr?
Czyli jak Kenobi wieszczy hosse to czas na lokaty? żarcik
adrianoo / 2008-02-25 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
to Ken kiedys wieszczyl hosse ? niemoze byc ... czytam od dawna...
de havik / 2008-02-25 20:30 / portfel / "Tysiącznik na forum"
oni coś ostatnio polubili taki strome kreski ;)
krzysiek29 / 2008-02-25 20:29 / Uznany Gracz Giełdowy
pewnie tak sie odbija od 1366
piciu / 2008-02-25 20:19 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale dzisiaj cieplo...... jak w kwietniu
piciu / 2008-02-25 20:27 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wszystko budzi sie do zycia wczesniej

kiedys koty sie marcowaly - teraz sie lutuja :)
Lumpex / 2008-02-25 20:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
aleś mnie robawił - kawał miesiąca :)))
TOMOK / 2008-02-25 20:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Dobrej nocki
Chyba raczej więcje złego ze mnie dziś wypłynęło niż dobrego/ zamiar był odwrotny/...także świadom tego będę starał się przygryzać język :-(
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-25 20:26 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
aha...za pokutę wyznaczyłem sobie zmywanie n*************...cały zlew
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-25 20:26 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
naczyń...kur-wa...cały zlew miało być
Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-02-25 20:07 / Uznany Gracz Giełdowy
3:30pm USD Fed Governor Mishkin Speaks tuz przed koncem sesji ciekawe
osesek / 2008-02-25 20:11 / Pan Tysiącznik
To będzie nius pozytywny i tak już będzie codziennie tuż przed końcem sesji. Zaklinanie rzeczywistości żeby nie spadło.
osesek / 2008-02-25 20:19 / Pan Tysiącznik
Co tam gospodarka, giełda jest NAJWAŻNIEJSZA ! (:
Urzędnicy FED otwarcie już manipulują giełdą ale czy te manipulacje zażegnają kryzys ?
krzysiek29 / 2008-02-25 20:28 / Uznany Gracz Giełdowy
zawsze taka sytuacja mscila sie w przeszlosci krachem i w tym przypadku moze byc tak samo ale nie teraz wszyscy mowia tylko o tym i czekaja na wig 2500 i wtedy zaczynaja kupowac mowie o drobnych malo obeznanych inwestorach glownie fundusze. Dlatego mamy teraz taki marazm ale juz nie dlugo i pewnie nas zaskocza rynki i mocno pojda w gore. A dopiero wtedy bedzie boom. pozdr
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-02-25 19:59
Czy ktoś słuchał dziś audycji
1 program Polskie Radio 12.30-14.00
o emeryturach z OFE i nie tylko
Ryszard Bugaj, Cezary Mech,
i "jakaś" pani prof... (specjalistka od polityki społecznej)

Można było dowiedzieć się jak jesteśmy "robieni w konia"

Zaproszona była słynna kiedyś pani Lewicka...
która zajmowała się reformą ubezpieczeń w rządzie Buzka
(Ewa Lewicka-Banaszak, była pełnomocnik rządu ds. reformy emerytalnej,
wiceminister pracy w rządzie Jerzego Buzka.)
nie przyjęła zaproszenia...
bo m.in przeszła na stronę "przeciwną"
przedtem "reprezentowała" interesy polskiego społeczeństwa
(aby nasze emeryturki były takie że ach och)
i w nagrodę za to "reprezentowanie została
prezesem IGTE

Czy w Polsce standartem jest, iż osoby pracujące w rządzie
i negocjujące kluczowe kwestie dla społeczeństwa,
póżniej "przechodzą na stronę przeciwną"
(używając eufemistycznych określeń)

IZBA GOSPODARCZA TOWARZYSTW EMERYTALNYCH
Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych powstała 28 maja 1999 r. Podstawą prawną jej działalności jest ustawa z dnia 30 maja 1989 r. o izbach gospodarczych oraz Statut przyjęty przez jej członków.
Izba jest organizacją samorządu gospodarczego i zrzesza obecnie 11 towarzystw emerytalnych, spośród 15 działających na rynku. Członkami Izby są Powszechne Towarzystwa Emerytalne działające na podstawie przepisów ustawy z dnia 26 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych. Władzami Izby są Walne Zgromadzenie Członków, Komisja Rewizyjna oraz Prezes.
Podstawowym celem działalności IGTE jest ugruntowanie zaufania społecznego do nowego systemu emerytalnego oraz podejmowanie wszelkich kroków, które przyczynią się do sprawnego i efektywnego funkcjonowania tego systemu.
Przedstawiciele Izby uczestniczą w miarę potrzeb i możliwości w pracach konsultacyjnych i przygotowawczych projektów aktów prawnych i decyzji wykonawczych. Izba stale współpracuje z przedstawicielami mediów, oraz prowadzi własną działalność informacyjną i edukacyjną.
Prezesem jest Ewa Lewicka-Banaszak [2002 r.]
Członkowie: PTE ALLIANZ POLSKA S.A., PTE BANKOWY S.A., COMMERCIAL UNION PTE
Longterm / 2008-02-25 19:53 / Mostek Zwyciężymy!
Nie wiem kto jeśli nie jest socjalistą może być przeciwny podatkowi liniowemu? Kto bardziej racjonalnie wydaje swoje pieniądze? biedni czy bogaci?
Czy większy podatek motywuje czy demotywuje do bogacenia się? (rozwoju, awansu, nauki, inwestycji)
Kto lepiej napędzi gospodarkę mając więcej pieniędzy Państwo czy Obywatel? Wykształcony, ambitny dobrze zarabiający obywatel nie tylko rozsądniej będzie gospodarował swoimi pieniędzmi niż Państwo...mało tego niektórzy z nich pomnożą te pieniądze madrze je inwestując przez co stwarzając nowe miejsca pracy, otwierając biznesy, budując domy itd...
Kenobi / 2008-02-25 20:14 / Uznany malkontent giełdowy
Jak ktoś ma za dużo, to wydaje na zupelnie niepotrzebne rzeczy. A gospodarkę napędzają wydatki milionów drobnych konsumentów, które są zawsze bardziej racjonalne, z podstawowego powodu - nie stać ich na bzdury, więc jak im się zabierze, to robi sie źle, tak jak teraz w Stanach. Bieda też bardziej motywuje do pracy, nauki, starania się, a nie że tatuś miał firmę i bez żadnego wysiłku zostaje jej prezesem, a na niego będzie musiał pracować ten biedny wykształcony, bez którego nie pociągną. I nie chodzi o żadne państwo, tylko pozwolenie na zrabianie nie jednostkom, a milionom ludzi, którzy nie wyjadą za granicę tam wydać czy w inny sposób przepuszczą pieniądze, tylko je wydadzą na rynku, na najpotrzebniejsze rzeczy nakręcając rozwój gospodarczy. Pieniądze na inwestycje pożycza się w bankach, a nie z pensji, nawet wysokiej.
Longterm / 2008-02-25 20:22 / Mostek Zwyciężymy!
oczywiście że bieda motywuje do rozwoju ale dlaczego kara się tych najlepszych , tych co zaszli najwyżej w wielkich korporacjach i każe się im płacić połowe swoich zarobków? to osłabia bardzo również budżety przdsiębiorstw bowiem gdyby podatek był jedynie 18% mogłyby one zaoszczędzić miliardy zł na pensje!!! te pieniądze spowodowałyby ogromne inwestycje i stworzyłyby setki tysięcy nowych miejsc pracy!!!
Odnośnie ostatniego zdania to nie zawsze...ktoś wysoko postawiony w dużej firmie gdyby płacił mniejszy podatek mógłby wziąść mniejszy kredyt na wymarzone dom/mieszkanie a więcej kasy inwestowałby na GPW przez co napędzałby wzrost gopsodarczy...więcej pieniędzy w obiegu=więcej inwestycji=więcej finansowania z giełdy
BUFET_W_WARSIE / 2008-02-25 20:42 / By-WALEC forum
wziąć się kurde pisze,a nie wziąść...orzesz kłerwa....
Longterm / 2008-02-25 20:45 / Mostek Zwyciężymy!
ja nie umiem pisać jeszcze dobrze po polsku...jestem z USA:) ja pisac po angielsku lepiej:)
kiepski / 2008-02-25 20:12 / portfel / Tysiącznik na forum
ja jestem za pewnyym połaczeniem.... podatek jedna stawka.. dodatkowo ulgi na cele których rozwój Panstwo chce wspierac.... np inwestycje ...w wykształcenie dzieci... w fundusze na emeryture.... czesc ludzi jesli nie bedzie miała zachet mysli.. tylko o dniu dzisiejszymm.. jak i m sie powodzi to kupią piate bmw a za pare lat przyjda po zasiłek jka bedzie gorzej i poto sa te ulgi... trzeba kierunkowac ludzi na co maja wydawac..... .
brydzia / 2008-02-25 20:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja jestem przeciwna , pracodawcy mają liniowy 19% , najemnicy na milionowych pensjach niech bulą albo niech założą firme i dają ludziom zatrudnienie ,
szprotek / 83.10.87.* / 2008-02-25 20:41
"niech bulą..." - tym można by podsumować rozprawkę nt."sprawiedliwość a ". :))

W dawnych czasach socjalizmu realnego krążył dowcip szczególnie popularny na zajęciach z ekonomii politycznej:
- Czym różni się socjalizm od kapitalizmu?
- Otóż w kapitalizmie panuje wyzysk człowieka przez człowieka, a w socjalizmie jest dokładnie na odwrót...

Od siebie dodałbym, że w kapitalizmie zaradna (cwana jak chcą niektórzy) mniejszość wyzyskuje pracę nieco mniej zaradnej (leniwej powiedzieli by radykałowie) większości, a w socjalizmie ta sama większość w imię "sprawiedliwości społecznej" (czysty oksymoron) przy pomocy polityków doi ile wlezie tę że zaradną mniejszość.
K2 / 2008-02-25 20:37 / Tysiącznik na forum
ja bym poszedł na kompromis najemcy 19 % ....pracodawcy 10 % bo żeby zatrudniać to trzeba sprzedawać a ci co kupują muszą mieć luz
piciu / 2008-02-25 20:12 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dokladnie
Longterm / 2008-02-25 20:00 / Mostek Zwyciężymy!
aha no i najważniejsze...na miejscu bogatego Polaka jakim jest np. Ryszard Krauze czy Leszek Czarnecki zarejestrowałbym się w Luxemburgu albo na Cyprze...kto będzie frajerem i płacił więcej? pewnie oni już tak zrobili...wiem że Kulczyk nie płaci w Polsce podatku...bo po co?
bohdan77 / 2008-02-25 20:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
P. Czarnecki ma firmę inwestycyjną z siedzibą na Cyprze
rpp / 2008-02-25 20:00 / Tysiącznik na forum
1 - oni nie potrafią znieść podatku belki a Ty byś chciał liniowy od razu
2 - podatek liniowy obowiązuje obecnie 95% Polaków
3 - ważniejsze są inne podatki, choćby akcyza i cit
4 - a już najbardziej rozwala mnie to, że niby zmiana 18 i 32 na 15 ułatwi rozliczanie podatków - w obu przypadkach trzeba przemnożyć pewną kwotę przez procent podatku - dla kalkulatora nie ma różnicy czy wstukasz x15 czy x18
a jeśli ktoś nie potrafi dokonać rozróżnienia - mam dochód powyżej 100 000 wstukuje 32 / mam poniżej wstukuję 18 to nie powinien uzyskać dyplomu ukończenia szkoły podstawowej
Longterm / 2008-02-25 20:05 / Mostek Zwyciężymy!
ale 18 i 32 to wciąż dwie opcje i wiele pola do kombinacji i unikania płacenia podatku...ponadto zdaje się że urzędnik państwowy nie musiałby sprawdzać już ile ktoś zarabia bo wszyscy płaciliby 15%...to by były oszczędności setki milionów złotych...
rpp / 2008-02-25 20:09 / Tysiącznik na forum
jak to sprawdzać? przecież ma to napisane w zeznaniu podatkowym

jedyna różnica to liczba przez jaką mnożysz - urzędnik wie, że poniżej 100 jest tak a powyżej inaczej

kombinacje będą bo Tusk chce zachować wszystkie ulgi i odpisy, poza tym teraz zostało ich tak mało [dzieci i internet], że kombinacje są ale raczej w akcyzie i cit
Longterm / 2008-02-25 20:25 / Mostek Zwyciężymy!
:) no tak nie trzeba sprawdzać czy ktoś powinien płacić 18 czy 32...gratuluje...moze tak właśnie wyglądają nasze urzędy?
rpp / 2008-02-25 20:33 / Tysiącznik na forum
nie musisz sprawdzać bo widzisz to w zeznaniu, wypełniałeś kiedyś pit-37?
Longterm / 2008-02-25 20:37 / Mostek Zwyciężymy!
ale chyba ktoś musi te zeznania sprawdzać? ktoś musi kontrolować kadry w przedsiębiorstwach??? rpp dlaczego mnie obrażasz? ochłoń...napij się czegoś...kilka wdechów i przemyśl sobie który system jest prostrzy i który oszczędza miliony złotych na kontrole itd...
Longterm / 2008-02-25 20:06 / Mostek Zwyciężymy!
zamiast armii urzędników byłyby dwie miłe Panie w urzędzie z dobrym systemem informatycznym Assecopolu:)
rpp / 2008-02-25 20:11 / Tysiącznik na forum
naprawdę w to wierzysz? przepraszam, że zapytam ale czy Ty już gdziekolwiek pracowałeś czy jeszcze studiujesz? bo w tym momencie obrażasz urzędników
Kenobi / 2008-02-25 20:25 / Uznany malkontent giełdowy
Sposób jego rozumowania jest dziecinnie naiwny, takim ludziom można zawsze wmówić wszystkie cuda, że nawet będą dopłacać do 1% bogatych, bo uwierzą, że to dla ich dobra, bo sami nie potrafią gospodarować swoimi marnymi pieniędzmi, więc je oddadzą innym, którzy napewno nic innego nie robią, tylko cały czas myślą, jak tu dopomóc biedakom...
Longterm / 2008-02-25 20:31 / Mostek Zwyciężymy!
Kenobi bardzo mi przykro to mówić ale bardzo sie rozczarowałem Twoimi poglądami ekonomicznymi...wychodzi z Ciebie socjalista normalnie stary...przez moment myslałem że jesteś Piotrem Kuczyńskim - to by mi pasowało...
Longterm / 2008-02-25 20:24 / Mostek Zwyciężymy!
rpp czy nie rozumiesz że nikt by już wtedy nie kombinował bo po prsotu nie byłoby potrzeby...każdy płąciłby 15% ...chyba logiczne też jest to że nie trzeba byłoby wtedy nikogo kontrolowac czy nie oszukał przypadkiem i nie jest w innej skali dochodów?
rpp / 2008-02-25 20:28 / Tysiącznik na forum
to Ty nie rozumiesz - kombinowanie na podatkach polega na kombinowaniu w sprawie podstawy opodatkowania a nie stawki! fersztejen?

każdy płaciłby 15% ALE od różnych podstaw
Longterm / 2008-02-25 20:41 / Mostek Zwyciężymy!
oj już czepiasz się jak możesz...uwziołeś się na ten podatek progresywny...posłuchaj uważnie...jeśli miałbyś zapłacić 15% a nie 18% czy 32% czy ryzykowałbyś ogromne kary finasowe? Mniejsza ilosć oszustw=większe wpływy do budżetu=mniejsza ilość kontrolerów=paradoksalnie więcej pieniędzy w budżecie niż przy 18% i 32%
NOVA / 2008-02-25 19:42 / Spekulująca emerytka
Czy FAM to planuje emisję z pp, czy też bez pp?. Informacja w tytule kłóci się z podaną treścią. Czy może ja zle to rozumiem?
kiepski / 2008-02-25 19:22 / portfel / Tysiącznik na forum
200% dynamika przychodów ze sprzedazy styczen 2008 do styczeń 2007... sa takie spółeczki i to bez akwizycji i innych cudów......:-) cieprliwie trzeba czekac.
K2 / 2008-02-25 19:28 / Tysiącznik na forum
przychody to nie wszystko ale wiem o czym piszesz tu jest nieźle jak na styczeń .....bo z drugiej strony Travel też mial podobny wzrost ale zysków brak
kiepski / 2008-02-25 19:34 / portfel / Tysiącznik na forum
tu jest wszystko.... co pozytywne....:-) a wystarczy przeczytac ostatnie komunikaty kto kupuje.... i popatrzec na zachowanie kursu i wszystko jasne...
piciu / 2008-02-25 19:07 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cytat dnia
"Jestem i będę przeciwnikiem podatku liniowego"
Piotr Kuczyński, ekonomista
rpp / 2008-02-25 19:29 / Tysiącznik na forum
cytat dnia to nasz premier Tusk, który nie może znieść podatku Belki bo jego minister się na to nie zgadza ...

cuda panie, cuda
kiepski / 2008-02-25 19:27 / portfel / Tysiącznik na forum
wczesniej bodajze głowny "ekonomista" WGI :-) ale trzeba przyznac lansować sie potrafi:-)
TOMOK / 2008-02-25 19:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ooo portfel:-)))
Pozdrawiam
Longterm / 2008-02-25 19:15 / Mostek Zwyciężymy!
ekonomista? on jest elektrykiem z wykształcenia...nie ma licencji maklerskiej nawet do czego zresztą przyznawałs się na blogu...taki ekonomiczny Wałęsa:)
Kenobi / 2008-02-25 19:31 / Uznany malkontent giełdowy
Podatek liniowy to prezent dla bogatych, na który złożą sie wszyscy pozostali. Niech lepiej przestaną pobierać dochodowy od emerytów, którzy już raz podatek zapłacili. A Kuczyński jest jednym z najlepszych, a po co mu licencja maklerska? Ja też nie mam...
Longterm / 2008-02-25 19:40 / Mostek Zwyciężymy!
jest pasjonatą giełdy i bardzo sympatycznym facetem tyle że przeważnie się myli no i ostatnio trochę się skompromitował popierając Barracka Obamę:) co do podatku liniowego to wytłumacz mi dlaczego system podatkowy ma karać najlepszych za to że zarabiają więcej? dlaczego ktoś zarabiający więcej ma płacić większy podatek? to ma być sprawiedliwość społeczna?
Kenobi / 2008-02-25 19:54 / Uznany malkontent giełdowy
Im ktoś więcej zarabia powinien oddawać większy procent swojego dochodu, a i tak zostanie mu więcej, niż innym. Dziwne, że takich prostych rzeczy nie rozumiesz. Dajesz się skołować i będziesz nawet to bezmyślnie popierał (no chyba że należysz do tego 1% płacących wg najwyższej stawki), wbrew własnym interesom, bo przez to sam zapłacisz więcej. Na tym polega właśnie umiejętna propaganda medialna.
Aaron / 2008-02-25 20:40 / portfel / Bywalec forum
Słowa Ewangelii według św. Mateusza (Mt 25, 31-46). Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść: "Pewien człowiek mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał.

Zaraz ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć. Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana.

Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: «Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem». Rzekł mu pan: «Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w niewielu rzeczach, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana».

Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: «Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem». Rzekł mu pan: «Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w niewielu rzeczach, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana».

Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent i rzekł: «Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność». Odrzekł mu pan jego: «Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów».
Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz w ciemności; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".
Oto słowo Pańskie
Piotr 24 / 213.25.120.* / 2008-02-25 20:20
Wg mnie ta cała zabawa z podatkiem liniowym jest po to, abyśmy mieli o czym gadać m.in. na tym forum. Podatek liniowy można wprowadzić w ciągu 10 minut (patrząc na pracę urzędników i posłów). Pierwszy próg podatkowy na 1 mln zł, drugi na 3 i koniec. Jeszcze do tego stawka obniżona na np. 16 i 25 proc. Cała filozofia. Zamiast gadać powinni to po prostu zrobić, ale nie oni od czasu do czasu będą rzucać pomysłem i dziennikarze różni inni mędrcy będą zajmować czas i miejsce w mediach. Interes się kręci. Krótko mówiąc, dajcie sobie siana onie tego podatku po prostu nie chcą. PO wg mnie ciągle coś mówi, że zrobi, a jak mówi to znaczy, że mówi, a nie że zrobi.
marius / 2008-02-25 20:14
kto pracuje więcej niz inni (np. na 1,5 etatu) to powinien oddawać wiekszy procent swojego dochodu bo i tak zostanie mu wiecej niz innym.
Longterm / 2008-02-25 19:33 / Mostek Zwyciężymy!
a inwestujesz w coś treraz wogóle?
Kenobi / 2008-02-25 18:57 / Uznany malkontent giełdowy
Apple tylko -1,49%...
Longterm / 2008-02-25 19:14 / Mostek Zwyciężymy!
-2,67% bo dzisiaj dolar -1,16% :)
Longterm / 2008-02-25 19:16 / Mostek Zwyciężymy!
a anonim chyba kupuje żywność w złotówkach z tego co sie nie mylę...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-25 19:04
taaa... Anonim poleciał po nadgarstkach i zajęty tamowaniem krwi nie może Ci odpisać więc ja spróbuję

no i co z tego?
K2 / 2008-02-25 19:08 / Tysiącznik na forum
sluchaj Flugo opchnąłeś Krynickiego .....jak na debiucie strzelił w górę to sobie pomyślałem " nieźle tu akcje biją rekord a gostek odpoczywa ))))))"
ppprzemo / 2008-02-25 19:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Te akcje dopiero będą bić rekordy. Za 2-3 lata po 30,-. W 2020 po 100,-
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-25 19:17
no...z takim akcjonariatem mogę spokojnie wyjeżdżać:))

K2- nie opchnąłem bo mnie nie było- obserwuję od piątku jak się osuwa. Dzisiaj największy obrót na NC był na Krysi.
Spokojnie- nie widzę w tym momencie powodu do nerwowych ruchów - szukam sobie kolejnego debiutanta- może na NC, może LOT- w końcu nick w pewnym tajemniczym języku właśnie LOT oznacza- może to jakiś znak?
K2 / 2008-02-25 19:25 / Tysiącznik na forum
nie chciałeś sprzedać czy przegapiłeś lub na dłużej chcesz .....ja nie planuje zakupu i nie kupiłem ale ucieszyłem się jak zobaczyłem start .....
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-25 19:33
1/ nie miałem mozliwości składania zleceń- różnica 9-11h i do tego non-stop wstawiony:))
2/ na dłużej też chcę- uważam,że to dobra spółka a segment rynku w którym działa ma perspektywy
3/7-9 pln - w tym przedziale lutowałbym swój pakiecik- odkupowałbym pewnie od 6 w dół
K2 / 2008-02-25 19:38 / Tysiącznik na forum
powodzenia.......... pzdr
TOMOK / 2008-02-25 19:15 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
to śmieciowa spółka :-)))
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-25 19:16 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
soory cudzysłów mi się nie wpisał "śmieciowa"
Pozdrawiam :-)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-25 19:18
z baranka czy z plaskacza wybierasz?
TOMOK / 2008-02-25 19:27 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jak udowodnisz, że nie "śmieciowa" to z plaskacza wolę :-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-25 19:36 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone

2/ na dłużej też chcę- uważam,że to dobra spółka a segment rynku w
którym działa ma perspektywy


z plaskacza proszę :-)
Pozdrawiam
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-25 19:35
co ja? dziewczyna Twoja jestem żeby Ci udowadniać?
pozdro:))
TOMOK / 2008-02-25 19:40 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
dobra sorki, zły PR zrobiłem...
nie takie me intencje były i miska mi się cieszyła jak rosło na początek pod Twą nieobecność...naprawdę
Pozdrawiam
K2 / 2008-02-25 19:14 / Tysiącznik na forum
nie neguje tego ale start był miły skoro Flugo miał z pierwotnego to był ładny zysk .....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy