Forum Polityka, aktualnościKraj

Konstytucja PiS w ogniu krytyki: "sułtanat", "PRL"

Konstytucja PiS w ogniu krytyki: "sułtanat", "PRL"

Wyświetlaj:
szybki janek / 149.254.219.* / 2010-01-15 20:53
właśnie nie uśmiecha mi się wybór miedzy PO a Pisem (o reszcie partii nie wspomnę). Z jednej strony magister historii ze współpracownikami hazardowo-cmentarzowymi, który ma chore aspracje do bycia w kanclerzem. Z drugiej strony te śmieszne ludki z zapedami autorytarnymi, sie pytam kto takim dziadom nadał te doktoraty i profesury, jak oni podstawowych kodyfikacji obowiązującego prawa nie znają, mienią się wielkimi patriotami a gafy strzelają masakryczne na szerokim forum, kompromitują nas wszystkich, szkoda że jeszcze pijani nie chodzą jak Kwach, ale w głupocie to Wałęsie dorównują. Rzeczywiscie miedzy Kaczyńskim a Tuskiem, Olechowski to najlepszy wybór, facet konkretny i mertoryczny.
studentMIM / 2010-01-15 21:02 / Tysiącznik na forum
To, że PiS jest bardziej autorytarny od PO to tylko zostało wmówione społeczeństwu przez media. Tak naprawdę w kwestii autorytarności nie ma wielkiej różnicy między PO a PiS (może z zastrzeżeniem, że PO ze względu na poparcie mediów może robić więcej)
Ktoś Tam / 81.109.148.* / 2010-01-15 20:18
A może by tak pan Magister Kaczyński zagwarantował w Konstytucji powszechny dostęp obywateli do techniki operacyjnej z mocy prawa, gwarantowanej jawnie? Wytnę 17 miliuonów ruskich w 5 minut i całą sb-cką i zieloną bandę. I co ty na to panie Magistrze? Ciekawe, gdzie się znajdziesz.?
liviusboratini / 79.185.227.* / 2010-01-15 20:33
Tak tylko gwoli ścisłości. J. Kaczyński jest doktorem nauk prawnych, L. Kaczyński profesorem prawa. Nie wiem do którego pijesz.
Ktoś Tam / 188.147.45.* / 2010-01-17 18:27
Piję mleko do Magistra Jarosława, bo to on pisze Konstytucję.
sdadsadsa / 86.111.97.* / 2010-01-15 22:40
nie uprawiaj propagany z 2005 roku, twoj prezydent ma zerowy dorobek naukowy i nie jest zadnym prawnikiem tylko profesorem prawa pracy PRL
m-53 / 83.6.18.* / 2010-01-16 01:16

profesorem prawa pracy PRL


A co to takiego?
Tornado / 79.162.132.* / 2010-01-15 23:10
Tatuś, czy mamuśka Ci to podpowiedzieli? Lech Kaczyński jest dr hab. Ty pewnie nie masz zielonego pojęcia jak wygląda droga do otwarcia przewodu habilitacyjnego. Jest to w Polsce najwyższy stopień naukowy. Zeby go mieć, trzeba dysponować duzym dorobkiem naukowym. Za to profesorem mozna być, nie mając ukończonych studiów (vide: Bydłoszewski)
ask^ / 89.77.45.* / 2010-01-16 00:51
http://republika.pl/blog_fh_3739879/4690500/tr/informacja.gif
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-16 00:47
???????????????????????
??????????????????????????
????????????????????
??????
Byłeś kiedyś chociaż w okolicy uczelni?
lynx00 / 93.19.136.* / 2010-01-15 22:53
Panie Boze!!! prof prawa nie jest prawnikiem!!wiec wedlug ciebie jest piekarzem????
zlituj sie i nie pisz nic tu wiecej!bardzo cie prosze idz i pograj sobie w strzelanke!
Ktoś Tam / 188.147.45.* / 2010-01-17 18:33
Państwa dyskusja dowodzi tego, że nie ma dobrego prawa zawodowego w Polsce a dotychczasowe Zgromadzenia Narodowe, łącznie z Prezydentami i rządami nie potrafiły go stworzyć. Najlepszy dowód to silne rozgraniczenie między prawnikiem a tytułem np. doktora prawa. Takich podziałów jest wiele i dopóki Samoobrona nie wejdzie do Zgromadzenia Narodowego z odpowiednią siłą i nie zrobi porządku to taki stan się utrwali. Zresztą to jest też dowód na potrzebę reformy szkolnictwa wyższego i kształcenia zawodowego. Program Samoobrony jest ciekawy w tym względzie i nie jest lewicowy jak go media postrzegają, ale centrowy a nawet centroprawicowy.
Ktoś Tam / 188.147.45.* / 2010-01-17 18:34
Prawnikiem rozumianym jako adwokat lub radca prawny.
niewierzący ateusz / 83.10.146.* / 2010-01-15 20:15
projekt pisiorów można krytykowac,a projektu platformy krytykowac nie sPOsób,nie dlatego,że taki doskonały tylko dlatego że go POprostu nie ma
Handel wyrokami 1 / 83.11.58.* / 2010-01-15 19:41
Budowa chaosu i nieprzewidywalności,
taki jest najprawdopodobniejszy, strategiczny
cel polskiej polityki gospodarczej
Pilsener / 2010-01-15 19:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"bracia Kaczyńscy przestali rozumieć istotę demokracji" - a czy oni ją kiedykolwiek w ogóle rozumieli? Pierwsze słyszę, by Kaczyńscy byli zwolennikami demokracji i kapitalizmu, to ludzie głęboko związani z PRLem i starym systemem - wystarczy ich posłuchać, gadki typowe dla Gomułki czy Bieruta.

Zresztą byłbym szczęśliwy, gdyby tylko oni w tym kraju nie rozumieli istoty demokracji. Bo co o demokracji czy kapitalizmie może wiedzieć choćby taki Tusk, belfer spod stoczni, który nawet kilku godzin nie przepracował w warunkach demokracji i wolnego rynku, a gada jak Gierek? Dla 99% baranów, które siedzą w sejmie demokracja i kapitalizm to czysta abstrakcja, coś tak odległego jak trzęsienie ziemi na Tahiti, posłowie w 99% wywodzą się ze skansenów PRLu, terrariów komuny: edukacji, administracji, służby zdrowia, związków zawodowych z państwowych molochów, jednohektarowych rolników żyjących z wszystkiego poza produkcją rolną itp. itd. etc. Co tacy ludzie mogą wiedzieć o demokracji czy kapitalizmie?

Zresztą nawet porównanie partii wypada dla Tuska i Kaczyńskich miażdżąco: najbardziej demokratyczne i kapitalistyczne okazuje się SLD, partia starych towarzyszy i przekręciarzy, spadkobiercy PZPR - już samo to wystarczy, by ocenić rządy wielkich demokratów jako żenujące, to zmarnowany czas, cofanie nas do PRLu, co nam może zaproponować klika "wielkich demokratów"? Albo kompletnie skopane i nieudolne reformy, albo ich całkowity brak.

Dla ludzi takich jak Kaczyński czy Tusk demokracja to krzyże zamiast sierpa i młota, katechizm zamiast manifestu komunistycznego, CBA/ABW zamiast UB/ SB i oczywiście odebrane stołki i przywileje różnym Jaruzelom czy Kiszczakom, a nadane naszym towarzyszom - taki kraj i demokrację, to ja mam głęboko.
Lynx00 / 93.19.136.* / 2010-01-15 23:21
hey mam dla ciebie robote na zmywaku w irlandii!! nie lubisz kapitalistow? hmmm!Moskwa odpada bo tam wiecej krwiopijcow niz na zachodzie!!! o mam!! stary wenezuela!!Kuba i korea pln!
co ty na to? tam bedeiesz mogl pisac swoje "ealaboraty" ktorych nikt oceywiscie nie bedzie czytal, na dzien dobry zabiora ci paszport......wchodzisz w to?? latwo tu pyskowac prawda?? bo nic to nie kosztuje! tatus ma duza ubecka rente? mamusia SBcka emeryture? a moze to ty sam pobierasz takie emeryturki i z nostalgia wspominasz jak to fajnie kiedys bylo??
ert / 78.8.46.* / 2010-01-15 22:55
Aleś się rozpisał,tylko szkoda że całkowicie bez sęsu.Oczywiście Ty wiesz najlepiej wszystko o demokracji i kapitaliźmie,a ja takich wszystko-wiedzących i obrażających innych mam gdzieś.
Pilsener / 2010-01-16 10:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bez "sęsu" bo nie jestem za jakąś opcją polityczną? Nie można mi przypiąć łatki zomowca albo mohera?
tylkoPO / 79.185.229.* / 2010-01-15 19:04
Aż się Donek POs...rał ze strachu, że jak już dowloką go za uszy do prezydentury to będzie musiał tak wiele robić. On który jest nie dość że bałwanem, co prawda groźnym, mściwym i bezwzględnym to jednak bałwanem i niczego innego jak knuć, gryźć, dołki kopać i spiskować nie potrafi. Już go Kaczyński wprowadził na minę w wyborach (przeczytajcie wywiad z p. Gilowską o tym że rząd na miesiące przed kryzysem już wiedział co się święci i bęc) a teraz okaże się że zamiast leżeć bykiem trzeba będzie rządzić. A przecież wg.sondaży on będzie prezydentem więc większa władza dla niego. Ale on tego nie chce. On chce splendorów, achów i ochów i świętego spokoju. Oj narobi gostek w swoją peruwiańską uszankę ze strachu.
TRT / 89.72.188.* / 2010-01-15 18:45
Przecież PIS nie rządzi !!!

O jaką opozycję wiec chodzi ?
fred / 2010-01-15 18:27 / Bywalec forum
1. Małe ustrojstwa są mało wydajne , ale hałaśliwe !
Hałasem muszą udowadniać, że istnieją.
2. Reforma cofająca .
Rycho Wlkp. / 83.4.255.* / 2010-01-15 18:13
dzieki koalicji rządowej budujemy Ksiestwo Warszawskie.- Obym sie mylił ale anarchizacja zycia gospodarczego i spoolecznego postepuje a Rzad zaczyna nad tym nie panowac.
WojtekR / 150.254.176.* / 2010-01-15 18:06
"Opozycja nie szczędzi słów krytyki. Zdaniem wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO..."
Opozycja??? Więc to prawda, że media jeszcze nie zauważyły, że PiS już nie rządzi, a PO nie jest w opozycji, tylko odwrotnie.
NRF / 83.26.180.* / 2010-01-15 20:26
Oj Wojtuś , wpierw spróbuj zrozumieć słowo opozycja. A dopiero potem komentuj. To na prawdę nie jest trudne, wystarczy troche poczytać i pomyśleć.
studentMIM / 2010-01-15 20:45 / Tysiącznik na forum
za wiki:
"Opozycja – ugrupowanie lub grupa ugrupowań, w szczególności partii politycznych, będąca przeciwna polityce rządu, nie tworzących rządu i dążąca do przejęcia władzy."
studentMIM / 2010-01-15 16:48 / Tysiącznik na forum
1. Tytuł artykułu tendencyjny. To, że inne partie będą krytykować było od początku oczywiste. A inne osoby nie zostały tu wymienione
2. według posła Lewicy o PRL-owskiej mentalności twórców konstytucji.
do czego to doszło, aby członek partii będącej spadkobierczynią PZPR zarzucał PRLowskość innym partiom
3. Sebastian Karpiniuk uważa, że uchwalenie konstytucji w wersji proponowanej przez PiS oznaczałoby koniec demokracji w Polsce
Standardowy schemat wpajania ludziom do głów mantry - rządy PiS to dyktatura

P.S. Uprzedzając komentarze: nie popieram PiS. Ideowo najbliżej mi do UPR
yuki / 150.254.212.* / 2010-01-15 17:08
Tyle,że z tego projektu naprawdę wyłazi sułtanat.
Prezydent szefem sędziów z możliwością wyrzucania ich z pracy, dodatkowo Prokurator Generalny znów ministrem, którego prezydent może nie zaakceptować, jeśli mu się nie chce.
Zwierzchność prezydenta nad władzą sądowniczą i prokuraturą to dyktatura.
reakcjonista / 94.254.159.* / 2010-01-15 20:29

Prezydent szefem sędziów z możliwością wyrzucania ich z pracy

Nie ma takiego zapisu w propozycji zmian. Czytaj dokładnie. Propozycja mówi o możliwości odwołania sędziego na wniosek rady - składającej się z też sędziów!! Nie powielaj sloganów o próbie wprowadzania dyktatury;)
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-15 22:47
Nie powielam sloganów i nie ma znaczenia kto będzie prezydentem, nadmiar władzy szkodzi.
lynx00 / 93.19.136.* / 2010-01-15 22:59
jestes zalosny! przeczytales cos w wyborczej? czy w TVN cos nadali?? popatrz wolku zbozowy jak jest w innych krajach europejskich!i ,wtedy napisz tu cos sensownego!
pan władek / 89.231.102.* / 2010-01-15 17:38
połowę sędziów i prokuratorów można zwolnić od ręki i to tylko z korzyścią dla kraju
studentMIM / 2010-01-15 17:21 / Tysiącznik na forum

szefem sędziów z możliwością wyrzucania ich z pracy

Gdzie to jest napisane? Bo nie znalazłem tego w projekcie (w "Radzie do Spraw Sądownictwa" prezydent nie miałby większości, a potrzebne byłyby 2/3)

zwierzchność prezydenta nad władzą sądowniczą i prokuraturą to dyktatura.

prokurator byłby ministrem, który jest chyba członkiem rządu

Ja tu naprawdę nie widzę nic dyktatorskiego. Oczywiście nie zgadzam się np. z socjalem zapisanym w tym projekcie, ale to już odrębna sprawa.
yuki / 150.254.212.* / 2010-01-15 17:33
"Proponowana przez PiS zmiana konstytucji zakłada, że prezydent mógłby odmówić powołania premiera lub ministra, gdyby miał informacje "z wiarygodnych źródeł", że dana osoba takiej funkcji pełnić nie powinna - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński."

Np. IPN, czy tak jak było z książką o Wałęsie "chłopy na wsi mówiły"?

prokurator byłby ministrem, który jest chyba członkiem rządu

Prezydent może storpedować powstanie rządu.

"Szef PiS powiedział, że prezydent otrzymałby nowe kompetencje, m.in. mógłby uczestniczyć w ustalaniu strategii państwa oraz "w pewnych okolicznościach, innych niż te dotychczasowe" mógłby rozwiązywać Sejm."
Więc czego prezydent nie może?
Ajwaj / 77.65.1.* / 2010-01-15 19:02
No ale wg sondaży to Tusku ma być prezydentem.
Skąd więc ta nagła niewiara, że Jarek chciał dobrze dla Donalda?
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-15 22:21
Wszystko jedno kto będzie prezydentem, za duża władza odbija do głowy.
aleksu / 2010-01-15 21:50 / Bywalec forum
Szkoda słów, jeśli szef pis-u nie grzeszy mądrością to czego wymagać od poddanych.
studentMIM / 2010-01-15 17:40 / Tysiącznik na forum
Zamiast mnie pytać może spróbuj przeczytać projekt i dopiero później się wypowiadaj. Jak to zrobisz, to będziemy mogli dyskutować, bo na razie Twoje wypowiedzi są nie na poziomie...
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-15 22:23
Starałem się grzecznie, ale widzę, że argumentów zabrakło.
studentMIM / 2010-01-15 23:40 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale nie wskazałeś artykułu, w którym jest napisane, że prezydent może wyrzucić sędziego z pracy, więc Twoje argumenty o uzależnieniu sądów od prezydenta są bezpodstawne.
Poza tym, z tego co przeczytałem, prezydent musi powołać premiera, jeśli tylko ten ma większość w sejmie (chyba podobnie jak jest dzisiaj), więc argumenty o torpedowaniu powołania rządu są bezpodstawne.
Co do rozwiązywania sejmu, to rzeczywiście uprawnienia są większe. Ale, że uprawnienia się zwiększą w tym projekcie było oczywiste, gdyż on przesuwa nas bardziej w kierunku systemu prezydenckiego (USA). PO z kolei chce nas przesunąć w kierunku systemu kanclerskiego (Niemcy).

P.S. Naprawdę polecam przeczytanie dokumentu nim zaczniesz się na jego temat wypowiadać. Bo tak wypisujesz bzdury...
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-16 00:45
Nie czytałem dokumentu, bo nie jestem nim zainteresowany, a opinię wyrabiam sobie słuchając i cytując wypowiedzi jego twórcy JK.
Myślę że to wystarczy.
studentMIM / 2010-01-16 01:04 / Tysiącznik na forum
Ja myślę inaczej. Ja bazuję na faktach, Ty na czyiś opiniach. Myślę, że nie mamy o czym rozmawiać...
yuki / 150.254.212.* / 2010-01-16 09:47
Czy wypowiedź twórcy nie jest dostatecznie potwierdzonym faktem na temat dzieła?
To tak jakby w szkole Mickiewicz dostał pałę za interpretację swoich dzieł...
lynx00 / 93.19.136.* / 2010-01-15 23:16
staralem sie i nadalem i puscilem..zepsulem powietrze! tyle twojego starania! czytaj ze zrozumieniem...nie masz o niczym pojecia! idz pograj w strzelanke....
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-16 00:46
Sraj se na łeb!
To zrozumiałeś po przeczytaniu tekstu, czy jeszcze poziom za wysoki?
yuki / 77.65.44.* / 2010-01-16 00:48
Przepraszam.
Poniosło mnie.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy