Forum Forum finansoweBanki

Konto 'KANTOR' w Alior Banku

Konto 'KANTOR' w Alior Banku

k27 / 95.108.29.* / 2010-02-27 13:36
Witam,

czy ktos moze posiada tytulowe konto i korzysta z niego splacajac kredyt? Jesli tak prosilbym o podzielenie sie refleksjami czy taka forma splaty sie faktycznie oplaca i czy kurs franka nie jest gorszy niz na przyklad na platformie autodealing w tym samym banku ?

Pozdrawiam!
dm775 / 83.6.45.* / 2012-04-16 15:57
Chciałabym ostrzec przed korzystaniem z konta Kantor w Alior Banku. Posiadam to konto od około roku. Uważam że jest to system oszukiwania klientów przez ten bank. Pewność kursu po jakim złotówki zostaną przeliczone na franki ma się tylko i wyłącznie wtedy, gdy pójdzie się z gotówką do kasy banku. W innym wypadku bank uznaniowo stosuje kurs podawany dla tego konta lub kurs "zwykły". Na moją reklamację odpowiedziano mi, że kurs kantor stosowany jest tylko dla przelewów księgowanych w banku między godz. 9, a 17. A ponieważ klienci przecież nie mają ŻADNEGO wpływu na to, czy bank zaksięguje wpływ przed godz. 9 (jak wyjaśniono mi w moim wypadku, że zaksięgowali o godz. 8), czy po 9 - więc bank może tu robić co mu się podoba. Co gorsza - pracownicy w okienku (np. na ul Bukowińskiej w Warszawie) informują, że uznania rachunku odbywają się od godz. 9-17 upewniając naiwnych klientów, że zostanie zastosowany ten kurs, który obowiązuje dla konta kantor, potem oczywiście stosowany jest inny kurs, na odpowiedź na reklamację czeka się 1,5 miesiąca, aby dowiedzieć się, jak opisałam powyżej. Jest to oszustwo, nadające się tylko do opisania do UOiK.

Najnowsze wpisy