Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

KONTO MAKLERSKIE W USA CZY W POLSCE???

KONTO MAKLERSKIE W USA CZY W POLSCE???

DUBLIU / 108.20.38.* / 2011-09-07 01:43
Witam serdecznie.
Na wstepie powiem, ze obecnie miszkam i pracuje w USA ale wkrotce wracam do kraju.
Mam takie pytanie. Czy ktos z forum moglby mi podpowiedziec jedna rzecz. Otoz pytanie jest nastepujace. Chcialbym zalozyc rachunek maklerski albo prosciej mowic zaczac grac na gieldzie. Wspomne rowniez, ze interesuje sie tylko rynkiem amerykanskim i tu chcialbym inwestowac swoje pieniadze. Mam tu numer IRS, konto bankowe co daje mi mozliwosc rozliczania sie za oceanem. Mimo to po powrocie chcialbym kontynuowac inwestowanie bedac w kraju.
Szczerze nie mam pojecia jak to wyglada u nas w kraju. WIem, ze buira maklerskie umozliwiaja inwestycje za granica itd. Mimo to nie wiem czy zalozyc lepiej rachunek w USA czy moze w kraju.

Czy ktos znajacy sie na temacie moglby cos podpowiedziec?
Z gory dziekuje
Wyświetlaj:
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-09-10 10:51
DUBLIU witaj !
Piszesz :
obecnie miszkam i pracuje w USA


Mam tu numer IRS, konto bankowe co daje mi mozliwosc rozliczania
sie za oceanem.


ale wkrotce wracam do kraju

Teoretycznie to gdzie mieszkasz tam płacisz podatki, czyli by przemawiało za Polską bo wkrótce wracasz do kraju.
Ale praktycznie dla parkietu w Stanach to bym wolał konto w Stanach.
Ja osobiście to mam osobne konta na Polskę i w Kanadzie a z podatkami to się osobno rozliczam.
robertkajzer / 2011-09-10 10:27 / Bywalec forum
W wiekszosci polskich biur maklerskich sa wysokie prowizje jezeli chodzi o inwestycje na amerykanskim parkiecie.

---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy